Europol pronašao preko 400 web trgovina na kojima

poruka: 20
|
čitano: 7.684
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Europol pronašao preko 400 web trgovina na kojima ".
15 godina
offline
Europol pronašao preko 400 web trgovina na kojima

"..... među njima i one iz Hrvatske"

 

A kako bi bilo da ste napisali koje su to trgovine iz Hrvatske????

 

Ili je nezgodno zamjerit se oglašivačima?

 

Dno dna novinarstva!!!

 
16 7 hvala 3
3 godine
offline
Re: Europol pronašao preko 400 web trgovina na koj
ivanv000 kaže...

"..... među njima i one iz Hrvatske"

 

A kako bi bilo da ste napisali koje su to trgovine iz Hrvatske????

 

Ili je nezgodno zamjerit se oglašivačima?

 

Dno dna novinarstva!!!

 Koji je problem s glavom, jesi uopće pročitao članak? Nisi, jer bi onda znao da popisa NEMA jer ga ni sam Eurorpol nije objavio... Bug bi moro upast u njihove sustave i dostavio tebi popis da budeš zadovoljan, i to još u free članku.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.12.2023 12:44 (dokmaa).
13 godina
offline
Re: Europol pronašao preko 400 web trgovina na koj
A koja je uopće korist ovakvog članka i objave od strane europola ako ne upozore korisnike na problematične trgovce?

 
38 0 hvala 3
11 godina
offline
Re: Europol pronašao preko 400 web trgovina na koj
maximus007 kaže...
A koja je uopće korist ovakvog članka i objave od strane europola ako ne upozore korisnike na problematične trgovce?

 sirenje straha, kao i svaka druga vijest

 

gradani u strahu pristaju na sve sto zelis

5 godina
offline
Europol pronašao preko 400 web trgovina na kojima

 

Nije ovo upozorenje za korisnike, nego za krimose.

(Slučajno znam jer 443 je broj sa posebnim značenjem u sigurnosti web trgovina.)

 

Korisnik može komotno pretpostavit da je sve to kompromitirano.

I zaštitit se.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.12.2023 14:32 (gpd).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Europol pronašao preko 400 web trgovina na kojima

Ja sam blokirao kupnju preko interneta na kartici za tekuci i koristim samo ovu multivalutnu karticu za kupnju preko interneta. Znaci kolko trebam tolko uplatim na tu karticu.

 
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Europol pronašao preko 400 web trgovina na koj
steelman kaže...

Ja sam blokirao kupnju preko interneta na kartici za tekuci i koristim samo ovu multivalutnu karticu za kupnju preko interneta. Znaci kolko trebam tolko uplatim na tu karticu.

 

Bravo! Ja nisam ništa blokirao. I koristim kad god trebam.

 

Znam i ljude koji si uplate na karticu koliko misle potrošiti prije nego idu u trgovinu.

Znam i čovjeka koji je tankao auto za 50kn da lopovi, ako ga ukradu, ne mogu daleko pobjeći.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Europol pronašao preko 400 web trgovina na kojima

Znam i ja čovjeka koji ima anginu pektoris i svaki dan pije rakiju i vino.

 
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Europol pronašao preko 400 web trgovina na kojima

ja sam jednom vidio čovjeka dvaput

Moj PC  
15 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Europol pronašao preko 400 web trgovina na koj
Bitanga kaže...
steelman kaže...

Ja sam blokirao kupnju preko interneta na kartici za tekuci i koristim samo ovu multivalutnu karticu za kupnju preko interneta. Znaci kolko trebam tolko uplatim na tu karticu.

 

Bravo! Ja nisam ništa blokirao. I koristim kad god trebam.

 

Znam i ljude koji si uplate na karticu koliko misle potrošiti prije nego idu u trgovinu.

Znam i čovjeka koji je tankao auto za 50kn da lopovi, ako ga ukradu, ne mogu daleko pobjeći.

 

Mislim da su daleko vece sanse da ti neki indijac pokupi karticu preko interneta nego neka baba u konzumu. Vidis i sam po ovoj akciji Europola. Na tu mjeru sam se odlucio jer na nekim webshopovima netreba opce potvrditi narudzbu nego samo skida s racuna.

 

maximus007 kaže...
A koja je uopće korist ovakvog članka i objave od strane europola ako ne upozore korisnike na problematične trgovce?

 

U clanku ti pise da su obavijestili trgovce da im je webshop kompromitiran te su im ponudili tehnicku pomoc.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.12.2023 18:16 (steelman).
5 godina
offline
Europol pronašao preko 400 web trgovina na kojima

Evo što piše kako se zaštitit (ne vi, nego web trgovci):

  Using a malware monitor with web skimming-specific capabilities.

 

Kupi monitor i ožeži. Tako su i oni samo ne na svojoj trgovini. Nego na cijelom prometu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Europol pronašao preko 400 web trgovina na koj
steelman kaže...

Mislim da su daleko vece sanse da ti neki indijac pokupi karticu preko interneta nego neka baba u konzumu. Vidis i sam po ovoj akciji Europola. Na tu mjeru sam se odlucio jer na nekim webshopovima netreba opce potvrditi narudzbu nego samo skida s racuna.

 

 

Nisu ako plaćaš na provjerenim sajtovima, po mogućnosti paypalom i drugim payment procesorima, a ne direktnim unosom kartice.

Osim toga danas za gotovo svaku online transakciju treba i potvrda fingerprintom na tokenu. Tako da sam poprilično miran.

 

BTW, do sad mi je banka dvaput mijenjala Mastercard karticu i oba puta je procurila iz trgovina u kojima sam fizički plaćao. I to je bilo prije 10ak godina, od onda nikakvih problema, a plaćam redovito online kad god što treba.

 

Za one sajtove koji nisu zaslužili još moje povjerenje naravno iskoristim jednokratnu virtualnu Revolut karticu. 

Čudi me da i naše veće banke ne nude tu uslugu disposable virtualnih kartica.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
4 mjeseca
offline
Re: Europol pronašao preko 400 web trgovina na koj
Bitanga kaže...

Nisu ako plaćaš na provjerenim sajtovima, po mogućnosti paypalom i drugim payment procesorima, a ne direktnim unosom kartice.

Osim toga danas za gotovo svaku online transakciju treba i potvrda fingerprintom na tokenu. Tako da sam poprilično miran.

 

Za one sajtove koji nisu zaslužili još moje povjerenje naravno iskoristim jednokratnu virtualnu Revolut karticu. 

Čudi me da i naše veće banke ne nude tu uslugu disposable virtualnih kartica.

 U potpunosti se slažem i koristim iste principe.

- paypal

- fingerprint bankinga je konačni osigurač

- Revolut od same pojave servisa

2 godine
offline
Europol pronašao preko 400 web trgovina na kojima

Kad nesto trazim na Googlu, na prvoj stranici polovica linkova vodi na Aliexpress ili neke ruske stranice prevedene na hrvatski. Zasto Google promovira to smece?

 
8 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Europol pronašao preko 400 web trgovina na koj
El Torro kaže...

Kad nesto trazim na Googlu, na prvoj stranici polovica linkova vodi na Aliexpress ili neke ruske stranice prevedene na hrvatski. Zasto Google promovira to smece?

 

Joj, to poludim. Te fejk ruske stranice preloše prevedene na hrvatski.

Ne znam koja je fora s tim i zašto google ne može tome stati na kraj.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.12.2023 21:58 (Bitanga).
4 mjeseca
offline
Europol pronašao preko 400 web trgovina na kojima

Logiran si na google dok koristiš tražilicu?

Ako nisi i postavke browsera su takve, da gašenjem browsera isti briše kolačiće, ne bi trebalo.

 

Isprobaj na drugim uređajima uz novoinstalirani browser.

Alternativno postavi DuckDuckGo za tražilicu i u postavkama je lokaliziraj za HR, premda nema bogatstvo lokalizacije kao Google.

 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Europol pronašao preko 400 web trgovina na kojima

Ja si prije online kupovine putem Revoluta generiram virtualnu karticu koja vrijedi za jednu kupovinu pa nek mi uzmu podatke.

King in the castle, king in the castle ...
 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Europol pronašao preko 400 web trgovina na koj
maximus007 kaže...
A koja je uopće korist ovakvog članka i objave od strane europola ako ne upozore korisnike na problematične trgovce?

Isto kao i ono kad rade analize meda na tržištu pa utvrde "90% meda na policama trgovina je lažirano"

 

k tnx buraz, super, idući put ću ... molit se da izaberem pravi?

 

Isto s maslinovim uljem, suplementima i ostalim provjerama čije rezultate drže tajnima

 

 

 

 

 

15 godina
offline
Europol pronašao preko 400 web trgovina na kojima

-ok.. europool nije objavio konkretne podatke.. no što rade mediji-novinari? ne pitaju? .. što kad plenki ima problem s ministrima, .. guraju se mikrofoni i postavljaju se pitanja, što kad se lavina smeća pokrene ili zapali.. mediji postavljaju pitanja.. čak nevažno pametna-glupa ili unutar teme, pa tako svaki put pitaju za svinjokolju, za plin itd. .. što rade mediji?

-odnosno isti oni mediji tj oglasni prostor koji trgovci plaćaju za svoje reklame? .. novinari, mediji, koje plaćaju trgovci ne postavljaju takva pitanja, recimo nije pristojno (pljuvati u tanjur..).

 

-no lako za 'naše' medije.. baš nitko, eu? .. ni neka politička strančica-grupacija koja se našetava do bruxellesa, ni 'pernar'.. nitko ništa ne pita a pitaju za fax-prašak za veš i nutellu..

-pitaju li banke? tj pitanje mogu uputiti i banke trgovinama ili medijima, kao što i bankama može biti postavljeno pitanje.. no ni tog nema, tj simbioza ekonomije, trgovina+banke, što čini online epos biz, kartice, transakcije i hakerski izgovor za sve što curi, što se dogodi kao incident itd.. i šutnja, jer velik je novac u igri, ogroman, tad se ne pita.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Europol pronašao preko 400 web trgovina na kojima

@ihush, izvrstan komentar.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice