Tko ažurira Windowse 11, u izborniku Start vidjet

poruka: 35
|
čitano: 4.318
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tko ažurira Windowse 11, u izborniku Start vidjet ".
14 mjeseci
offline
Tko ažurira Windowse 11, u izborniku Start vidjet

To je na razini Miui-a, tj. HyperOS-a.

 
5 0 hvala 0
9 godina
offline
Tko ažurira Windowse 11, u izborniku Start vidjet

Bugtemazo, nisu Windowsi 11 dovoljno opterećeni raznim procesima, pozli mi svaki put kad otvorim Task Manager, nego su sad još i ovo morali zafitiljit.  

 
18 0 hvala 2
9 mjeseci
offline
Re: Tko ažurira Windowse 11, u izborniku Start vid
Bob Boss kaže...

To je na razini Miui-a, tj. HyperOS-a.

 HyperOS je super clean prema Windozima

16 godina
offline
Tko ažurira Windowse 11, u izborniku Start vidjet

još malo pa ćemo morat instalirat "adblocker" za windowse... užas

 
23 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Tko ažurira Windowse 11, u izborniku Start vid
Thinker kaže...

Bugtemazo, nisu Windowsi 11 dovoljno opterećeni raznim procesima, pozli mi svaki put kad otvorim Task Manager, nego su sad još i ovo morali zafitiljit.  

 -to je zato što gledaš očima juzera-korisnika, s ove strane ekrana i vlasništva računala koje ekšli nešto treba raditi.. no ako to gledaš očima ms-a, tad je to ok, očekivano-normalno .. jedino što očekujem jednako neku eu kaznu za takvo ponašanje, ne bi bilo prvi put, pa zašto ne.. tj umjesto da juzer klika-isključuje reklame, eu mora zauzeti pravni stav da ms ako želi gurati reklame kroz win-os, prvo mora dobiti takvu dozvolu-privolu juzera i to ne eula-rollupom koju je već prije x-godina kliknuo nego zasebno, kao što je sad za neke gogole-meta-face stvari ... tj kad bi eu bila nešto jako-ozbiljno, kad ne bi o svemu ovisili o unclesamu pa i tome da ga ne naljutimo prečesto-previše..

.. no tad bi bilo dosadno? :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Tko ažurira Windowse 11, u izborniku Start vid
Jbt led pa kuda ide ovaj svijet same reklame picku materinu vise sad jos i u opreativnom sustavu da ih gledam. Pljuc
Intel 80286
Moj PC  
9 0 hvala 1
9 godina
offline
Tko ažurira Windowse 11, u izborniku Start vidjet

Nema smisla ostati na Win za one koji ne igraju neke drm igre ili ne koriste Adobe softver i sl. Linux se može koristiti bez terminala i bez ikakvog znanja. Prebacivanje s Win na Linux je kao da kupujete novi mob. Samo se treba priviknuti na novo sučelje i to je to.

Moj PC  
4 5 hvala 3
16 godina
offline
Re: Tko ažurira Windowse 11, u izborniku Start vid
Horned Reaer kaže...
Jbt led pa kuda ide ovaj svijet same reklame picku materinu vise sad jos i u opreativnom sustavu da ih gledam. Pljuc

 To je tek početak. Uskoro će se to proširiti i na frižidere, perilice robe i suđa, klima uređaje, četkice za zube, sapune, tanjure, krevete, stolove... Što bi rekli....stari Kinezi, samo nebo je granica, dakle reklame će i na nebu uskoro biti dostupne.

2 godine
offline
Re: Tko ažurira Windowse 11, u izborniku Start vid
pqweasdyxc kaže...

Nema smisla ostati na Win za one koji ne igraju neke drm igre ili ne koriste Adobe softver i sl. Linux se može koristiti bez terminala i bez ikakvog znanja. Prebacivanje s Win na Linux je kao da kupujete novi mob. Samo se treba priviknuti na novo sučelje i to je to.

 Nema smisla ostati na masnim čevapima sa lepinjom, savjetujem da se prijeđe na vegetarijansku prehranu, to se može koristiti bez ikakvog znanja. Gubite kilograme samo tako i samo se trebate priviknuti na novu dijetu i to je to.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.4.2024 17:41 (OnTime).
12 godina
suspendiran
offline
Re: Tko ažurira Windowse 11, u izborniku Start vid
pqweasdyxc kaže...

Nema smisla ostati na Win za one koji ne igraju neke drm igre ili ne koriste Adobe softver i sl. Linux se može koristiti bez terminala i bez ikakvog znanja. Prebacivanje s Win na Linux je kao da kupujete novi mob. Samo se treba priviknuti na novo sučelje i to je to.

 Ja kad vidim negdje da piše "sudo" počne mi se povračat.

15 mjeseci
offline
Tko ažurira Windowse 11, u izborniku Start vidjet

Nebih imao nista protiv reklama koje bi davali garanciju od barem 10 godina ali kad daju 1 god garancije ... ffffffffkkkkkk

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Tko ažurira Windowse 11, u izborniku Start vid
Cryogenic kaže...
pqweasdyxc kaže...

Nema smisla ostati na Win za one koji ne igraju neke drm igre ili ne koriste Adobe softver i sl. Linux se može koristiti bez terminala i bez ikakvog znanja. Prebacivanje s Win na Linux je kao da kupujete novi mob. Samo se treba priviknuti na novo sučelje i to je to.

 Ja kad vidim negdje da piše "sudo" počne mi se povračat.

 https://learn.microsoft.com/en-us/windows/sudo/

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
12 godina
suspendiran
offline
Re: Tko ažurira Windowse 11, u izborniku Start vid
Santana kaže...
Cryogenic kaže...
pqweasdyxc kaže...

Nema smisla ostati na Win za one koji ne igraju neke drm igre ili ne koriste Adobe softver i sl. Linux se može koristiti bez terminala i bez ikakvog znanja. Prebacivanje s Win na Linux je kao da kupujete novi mob. Samo se treba priviknuti na novo sučelje i to je to.

 Ja kad vidim negdje da piše "sudo" počne mi se povračat.

 https://learn.microsoft.com/en-us/windows/sudo/

 To je novi fičr na windowsima, pričam o sudo na linuksu :)

9 godina
offline
Re: Tko ažurira Windowse 11, u izborniku Start vid
Cryogenic kaže...
pqweasdyxc kaže...

Nema smisla ostati na Win za one koji ne igraju neke drm igre ili ne koriste Adobe softver i sl. Linux se može koristiti bez terminala i bez ikakvog znanja. Prebacivanje s Win na Linux je kao da kupujete novi mob. Samo se treba priviknuti na novo sučelje i to je to.

 Ja kad vidim negdje da piše "sudo" počne mi se povračat.

 Onda koristi "doas"

15 godina
offline
Tko ažurira Windowse 11, u izborniku Start vidjet

Kao što veganima ne može proći dan a da ne kažu nekome o svojoj prehrani, tako ni korisnici Linuxa ne mogu izdržati a da ne kažu nekome o svom operativnom sustavu. 

Have you tried turning it off and on again?
 
6 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tko ažurira Windowse 11, u izborniku Start vid
Tako je, samo Adobe, nego daj mi reci npr. Autocad?
15 godina
offline
Re: Tko ažurira Windowse 11, u izborniku Start vid
HoceNece kaže...

Nebih imao nista protiv reklama koje bi davali garanciju od barem 10 godina ali kad daju 1 god garancije ... ffffffffkkkkkk

 Ne bih imao ništa protiv reklama da su Windowsi besplatni.

14 godina
offline
Re: Tko ažurira Windowse 11, u izborniku Start vid
BMT kaže...
HoceNece kaže...

Nebih imao nista protiv reklama koje bi davali garanciju od barem 10 godina ali kad daju 1 god garancije ... ffffffffkkkkkk

 Ne bih imao ništa protiv reklama da su Windowsi besplatni.

Be the change you want to see in world.

15 godina
offline
Tko ažurira Windowse 11, u izborniku Start vidjet

ustvari su imali pravo, djelomice: većini koje poznam desetka stvarno jest posljednji windows (i ltsc, na nagovor). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Tko ažurira Windowse 11, u izborniku Start vidjet

Naci ce se i za to rjesenje dugorocno jer vec ce nego razvalit u registryu tu opciju za trajno iskljucenje bez klikanja po ikakvim gumbicima i slicno koje ce MS zasigurno uklonit jer reklama se mora vrtiti ako je placena htjeo to juzer ili ne. 10-ka je zakon i valja je drzat dok god ce je krpat te se drzat podalje od ovog 11-tog MS-ovog smeca iliti bloatwarea.

veni vidi didici
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Tko ažurira Windowse 11, u izborniku Start vidjet

Linux... 

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tko ažurira Windowse 11, u izborniku Start vid
Na mintu terminal i sudo ne treba cak ni za promjenu kernela.
9 godina
offline
Re: Tko ažurira Windowse 11, u izborniku Start vid
bnaci kaže...
Na mintu terminal i sudo ne treba cak ni za promjenu kernela.

 Na mintu slobodno možeš maknuti terminal jer imaju gui za sve

16 godina
offline
Re: Tko ažurira Windowse 11, u izborniku Start vid
cRazY dWarF kaže...

još malo pa ćemo morat instalirat "adblocker" za windowse... užas

Ako več nisi, bolje ti je da iskoristiš Blocker za Windows Updates=dalje moš mirno i ugodno spavat.

 

https://www.sordum.org/9470/windows-update-blocker-v1-8/

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2024 17:14 (rambox).
9 godina
offline
Re: Tko ažurira Windowse 11, u izborniku Start vid
rambox kaže...
cRazY dWarF kaže...

još malo pa ćemo morat instalirat "adblocker" za windowse... užas

Ako več nisi, bolje ti je da iskoristiš Blocker za Windows Updates=dalje moš mirno i ugodno spavat.

 

https://www.sordum.org/9470/windows-update-blocker-v1-8/

 Nije baš pametno isključiti update.

6 godina
offline
Re: Tko ažurira Windowse 11, u izborniku Start vid
@Cryogenic ne znam što koristiš na računalu i dali bi ti trebao sudo uopće, osobno koristim Ubuntu godinama (od 2015.) i ne sjećam se kad sam zadnji put uopće otvarao terminal, možda prošle godine.

To su vaše priče iz prošlog ili čak pred prošlog desetljeća za Linux i sudo.
Opet ne kažem da ne treba ponekad koristiti terminal ali ako ćeš koristiti normalne programe, kao normalan ne zahtjevan user, takvima ne treba terminal nit znaju što je to.
12 godina
suspendiran
offline
Re: Tko ažurira Windowse 11, u izborniku Start vid
ajimerej kaže...
@Cryogenic ne znam što koristiš na računalu i dali bi ti trebao sudo uopće, osobno koristim Ubuntu godinama (od 2015.) i ne sjećam se kad sam zadnji put uopće otvarao terminal, možda prošle godine.

To su vaše priče iz prošlog ili čak pred prošlog desetljeća za Linux i sudo.
Opet ne kažem da ne treba ponekad koristiti terminal ali ako ćeš koristiti normalne programe, kao normalan ne zahtjevan user, takvima ne treba terminal nit znaju što je to.

 To je bila samo metafora da se ne želim gnjaviti sa nepotrebnim stvarima, želim što je moguće jednostavniji operativni sistem, da sve radi iz prve bez previše zajebavanja oko nečega, a to su mi Windowsi. Što manje tipkanja tim bolje. Kakvi terminali, naredbe. Užas. A i teško čovjek prijeđe na nešto novo kad je dosta navikao na staro jbg. Ali naravno svakome svoje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2024 8:58 (Cryogenic).
16 godina
offline
Re: Tko ažurira Windowse 11, u izborniku Start vid
BMT kaže...

 Ne bih imao ništa protiv reklama da su Windowsi besplatni.

 Nisu besplatni ali kupiš ključ za 12 eura na netu i sve radi. Kupio sam još za osmicu i evo danas sam na 11 i sve radi. To su one korporativne licence koje se i danas prodaju.

15 godina
online
Re: Tko ažurira Windowse 11, u izborniku Start vid
movie kaže...

 Nisu besplatni ali kupiš ključ za 12 eura na netu i sve radi. Kupio sam još za osmicu i evo danas sam na 11 i sve radi. To su one korporativne licence koje se i danas prodaju.

 Ima i za 3,99 €

 

Tigar Krezumica
16 godina
offline
Re: Tko ažurira Windowse 11, u izborniku Start vid
pqweasdyxc kaže...
Nije baš pametno isključiti update.

Dokazi pokazuju usprotno, s obzirom kakve budale rade u Mikrošufu ili kako pristupaju vrlo ozbiljnim problemima koje je napravio još jedan u nizu trulih Windows Update-ova.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/windows/windows-10-problemi/228866.aspx?page=220&jumpto=6721134&sort=asc&view=flat

 

Ja sam Windows 7 gural kolko pet godina sa Windows Updates na spavanju.I kaj se dogodilo pa ništa, osim kaj sam preskočil raze izdarije koje su stvorili razni WU problemčiči tokom godina.

 

Windows 10 ista priča, kod mene je WU isključen jer za njim nema nikakve realne potrebe.

 

- ne popravljaj ako nije pokvareno

AMD,........is that Epyc or what?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice