Godina dana plaćanja novčanicama ima utjecaj na ok

poruka: 29
|
čitano: 5.062
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Godina dana plaćanja novčanicama ima utjecaj na ok".
5 godina
offline
Godina dana plaćanja novčanicama ima utjecaj na ok

Ako se ikad osjećate beskorisno - pročitajte ovaj članak.

 
41 0 hvala 9
15 godina
offline
Godina dana plaćanja novčanicama ima utjecaj na ok

Znači, opet malo zelene agende.

Shvatio bih da ovakav članak vidim u bljuvexu ali ne i u BUG-u

 

Samo nsam skužio redoslijed, jeli idu 2 članka o zelenoj agendi pa onda jedan o kovidu il je taj odnos sada 3:1? (pitam za prijatelja)

 
33 0 hvala 6
10 godina
offline
Godina dana plaćanja novčanicama ima utjecaj na ok

U prijevodu: Kako početi promovirati CBDC?

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Godina dana plaćanja novčanicama ima utjecaj na ok

Jel može neki izračun koliko bugovi serveri zagađuju okoliš?

IT me iznevjeri
Moj PC  
13 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Godina dana plaćanja novčanicama ima utjecaj n
Izgleda da su komentatori ovdje zapeli na naslovu...
 
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Godina dana plaćanja novčanicama ima utjecaj na ok

U prijevodu : Pokazali su da manji segment bankarske industrije kao što je cash ustvari ne troši toliko puno. 

Zašto su to pokazali, ni meni nije jasno.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Godina dana plaćanja novčanicama ima utjecaj n
Ovo podsjeca na stara komunisticka vremena kad je svaka tvrtka morala imati politickog komesara. Tako Bug sad mora siriti agendu i "pravu vjeru" inace kljuc u bravu ne gine. Da urednik ima elemetaran ponos radje bi stavio kljuc u bravu nego unistavao godine truda i prepoznatljivosti tj. kritickog misljenja. Biti covjekom znaci ugasiti Bug zbog dobrih starih vremena i ako bas neko zeli osnovati novi casopis npr "Bugeaters", Green bugeaters. Par forumasa ce se sigurno preplatiti. Vjerojatno ce se uskoro potpisati na ovaj post.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2023 20:48 (Hoggy).
 
10 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Godina dana plaćanja novčanicama ima utjecaj n
😃😃. da. Novcanice su svo zlo ovog svijeta.
Pod hitno ih sve izbaciti iz opticaja.

A mozete i privatne avione politicara i vladajucih . I recimo utrosak od 13 % sveukupne elektricne energije u Irskoj potrosi Amazon. Pa da i to malo reducirate ?
vidim da su se i po Hr poceli otvarati data-centri.
 
11 0 hvala 3
16 godina
offline
Godina dana plaćanja novčanicama ima utjecaj na ok

Studija o utjecaju euronovčanica na okoliš !??

 

Ono kad svijet Alan Forda postane stvarnost, a Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena postane glavna znanstvena institucija za sve.

 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
23 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Godina dana plaćanja novčanicama ima utjecaj n
memulica kaže...

..

.. postane stvarnost..

 ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
offline
Re: Godina dana plaćanja novčanicama ima utjecaj n

Kad privlači komentare i hitove, uključujući i mene. Dok ovo pišem, znam da su članovi gallu i ajimerajajaj nešto komentirali i da se slažu i brane članak. Jednostavno znam.  edit: ajmerajaja još nije, 50% mi je uspješnost predikcije... U međuvremenu, svi moji problemi, i zdravstvene i psihološke prirode se mogu riješit novcem. Zezao me auto, čekaš majstora... Za 2 i pol sata vozim privremeni drugi. Banka, novac sa računa, zovem 2 oglasa, dođem tamo, upalim, ugovori i vozi. Kanta je, ali se 14 kilometara do posla po hladnoći i mrklom mraku vozim u vlastitom vozilu kupljenom za gotovinu u par sati. Naravno dizel, jer papa je katolik.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2023 23:46 (cvaja997).
10 godina
offline
Re: Godina dana plaćanja novčanicama ima utjecaj n
Ajmo ovak.
Koliko bi naš planet profitirao da se čovjek na njoj uopće nije pojavio?
Jeli bi mu bilo bolje (planetu)?
Bi li tad bio " zeleniji"?

Ako nemate o čem pametnijem pisati nemojte ništa pisati.
Za zelenu agendu je ionako prekasno. Ima već najmanje par tisuća godina.
 
4 0 hvala 1
16 godina
offline
Godina dana plaćanja novčanicama ima utjecaj na ok

Da ne pljujem po clanku, a mogao bih unedogled...

 

Nitko ne pise o realnim problemima jel ? U to se ne dira, radi se na prcanju ljudi u mozak!

Ne dirajte cash sunce vam jebem, bit ce gusto!

Slika je jedan od gorucih problema zagadivanja, autoru clanka u najmanju ruku mogu pokazat srednji prst.

Truth in engineering.
 
3 0 hvala 0
15 mjeseci
offline
Godina dana plaćanja novčanicama ima utjecaj na ok

Bug se nekada bavio racunalima i sl. Sada se bavite griftanjem???

 
11 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Godina dana plaćanja novčanicama ima utjecaj n
Batista kaže...

Da ne pljujem po clanku, a mogao bih unedogled...

 

Nitko ne pise o realnim problemima jel ? U to se ne dira, radi se na prcanju ljudi u mozak!

Ne dirajte cash sunce vam jebem, bit ce gusto!

Slika je jedan od gorucih problema zagadivanja, autoru clanka u najmanju ruku mogu pokazat srednji prst.

 

Road travel accounts for three-quarters of transport emissions. Most of this comes from passenger vehicles – cars and buses – which contribute 45.1%. The other 29.4% comes from trucks carrying freight.

Since the entire transport sector accounts for 21% of total emissions, and road transport accounts for three-quarters of transport emissions, road transport accounts for 15% of total CO2 emissions.

Aviation – while it often gets the most attention in discussions on action against climate change – accounts for only 11.6% of transport emissions. It emits just under one billion tonnes of CO2 each year – around 2.5% of total global emissions [we look at the role that air travel plays in climate change in more detail in an upcoming article]. International shipping contributes a similar amount, at 10.6%.

 

Travel carbon footprint by transport mode | Statista

 

Najveći zagađivač je čovjek koji se sam vozi u automobilu.

3 godine
offline
Re: Godina dana plaćanja novčanicama ima utjecaj n
cvaja997 kaže...

Kad privlači komentare i hitove, uključujući i mene. Dok ovo pišem, znam da su članovi gallu i ajimerajajaj nešto komentirali i da se slažu i brane članak. Jednostavno znam.  edit: ajmerajaja još nije, 50% mi je uspješnost predikcije... U međuvremenu, svi moji problemi, i zdravstvene i psihološke prirode se mogu riješit novcem. Zezao me auto, čekaš majstora... Za 2 i pol sata vozim privremeni drugi. Banka, novac sa računa, zovem 2 oglasa, dođem tamo, upalim, ugovori i vozi. Kanta je, ali se 14 kilometara do posla po hladnoći i mrklom mraku vozim u vlastitom vozilu kupljenom za gotovinu u par sati. Naravno dizel, jer papa je katolik.

 

Što se točno u članku ima braniti ili ne braniti? Zaključak je da su banke smanjile utjecaj novčanica na okoliš. Ili si i ti jedan od onih koji zapne na naslovu?

7 godina
offline
Re: Godina dana plaćanja novčanicama ima utjecaj n
Gallu kaže...

 

Najveći zagađivač je čovjek koji se sam vozi u automobilu.

 A postoje li nekakvi podatci koliki je zagađivač čovjek koji se vozi u privatnom avionu od 10-ak mjesta? S obzirom da se ipak njima prevozi "elita" koja se bori protiv globalnog zagađenja po raznim climate summitima.

15 godina
online
Re: Godina dana plaćanja novčanicama ima utjecaj n
Gallu kaže...
.

 

Što se točno u članku ima braniti ili ne braniti? Zaključak je da su banke smanjile utjecaj novčanica na okoliš. Ili si i ti jedan od onih koji zapne na naslovu?

 -novčanica? a što s recimo klimatizacijom ureda? banke nisu smanjile svoj utjecaj na okoliš, povećavaju ga, već pukim štampanjem PR materijala kao ovaj članak.

-dok je utjecaj novčanica na okoliš, recimo usporediv s utjecajem čarapa na isti okoliš.. ili utjecaj bilo čega, pri čemu bi logičnije bilo govoriti o npr pet ambalaži i ambalaži općenito u industriji-trgovini i prometu robama ne za novčanice koje su promil-promila-promilovog-promila-susjeda-bake-unuka.. ostalih značajnijih utjecaja ili u rangu leptirovih krila..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
offline
Re: Godina dana plaćanja novčanicama ima utjecaj n
Snoozly kaže...
Gallu kaže...

 

Najveći zagađivač je čovjek koji se sam vozi u automobilu.

 A postoje li nekakvi podatci koliki je zagađivač čovjek koji se vozi u privatnom avionu od 10-ak mjesta? S obzirom da se ipak njima prevozi "elita" koja se bori protiv globalnog zagađenja po raznim climate summitima.

 

Da, ima - 0,2%

15 godina
offline
Godina dana plaćanja novčanicama ima utjecaj na ok

ah, kako odrediti prioritete, kad srkva uzima milodare samo u gotovini. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Godina dana plaćanja novčanicama ima utjecaj n
Ja mislim da je život najveći zagadivač. Dakle, zaključak je ako se svi kolektivno samoubijemo da će se zagađenje drastično smanjiti.
morrisoN
 
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Godina dana plaćanja novčanicama ima utjecaj na ok

Ako je to vec studija valjda su specificiranii parametri izračuna, 8km vožnje čega EV auta il klasicnog i jel isto tako uračunat koliko uništi okoliš i koliko energije se utroši u proizvodnju i "recikliranje" tog auta kasnije i oržavanje resuesa digitalnog novca, mreže servera proizvodnja tih servera održavanje ljudska infrastura svaka budala može sastaviti sutidju ali je pitanje jel ta sudija drži vodu... vecina studija EU se svodi na studije koje imaju jako uski vidiokrug i vide toćno ono šta se želi vidjeti a ne da se vidi cijela slika....

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Godina dana plaćanja novčanicama ima utjecaj na ok

e kvragu, s obzirom da tam negdje od 1977. sam znal starce nažicati dinareke i otići kupiti tim zlim jugokomunističkoantirvackim novčanicama one "Ledo" sladolede u čašicama (jel se meni čini ili su oni okusa banane i maline bili najbolji sladoledi ikad ?!?), izgleda da sam potaracal frtalj amazonske prašume dosad ( i  dalje nosim te papiriće s brojkama v šaretoflinu)...

 

Lastane, ako svaki dan do kraja života iskopam rupu, ubacim žireka vnuter, zatrpam i popišam se, hoće li moju besmrtnu duše dočekati Sv. Greta  i pripustiti me na vječne livade nad kojima jednorozi prde dugu ?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
online
Re: Godina dana plaćanja novčanicama ima utjecaj n

-ne.

 

...uh, edit, pitaš ... lastana :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.12.2023 13:03 (ihush).
11 godina
offline
Godina dana plaćanja novčanicama ima utjecaj na ok

Ljudi, pročitajte članak, a nemojte pljuvati na temelju naslova sve po redu. Članak govori u prilog gotovini, a ne protiv nje. Znači, danas se puno efikasnije upravlja gotovinom nego nekad. To je poanta članka. Super. ALI! Ali gotovina je toliko sitan problem u ukupnoj emisiji štetnih plinova i zagađenju okoliša koje građani svojom aktivnošću naprave da je sama vrijednost pročitanog članka vrlo mala jer nam on ne donosi neku bitnu informaciju. Ipak ne možemo reći da to nije pozitivan primjer na koji se trebaju ugledati sve druge industrije, ponajviše industrija ambalaže i slične.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.12.2023 15:09 (CVET2).
 
3 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Godina dana plaćanja novčanicama ima utjecaj n

gle ne možeš nešto proizvest a da ne postoji takvo već u prirodi (hint: osnovna poljoprivredna proizvodnja, ali sve preko nje...) bez da trošiš resurse i djeluješ na okoliš, tako da sad zbrajanje efekta proizvodnje novčanice, nakon što se one već nekih 1000 g. koriste je ....

 

promašeno, u najboljem slučaju...

 

znaš, one spike tipa ekrana na odjavnoj špici serije - ova epizoda ima CO2 "otisak" od xy tona - je preseravanje...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Godina dana plaćanja novčanicama ima utjecaj na ok

više na svadbama ne keljim tamburatorima na čelo novčanice, nego naljepnice za popust u šparu. tako ću smanjiti otisak ali pogoršati utisak. bundolo

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Godina dana plaćanja novčanicama ima utjecaj n
ivanv000 kaže...

Znači, opet malo zelene agende.

Shvatio bih da ovakav članak vidim u bljuvexu ali ne i u BUG-u

 

Samo nsam skužio redoslijed, jeli idu 2 članka o zelenoj agendi pa onda jedan o kovidu il je taj odnos sada 3:1? (pitam za prijatelja)

 A npr. o 'preminulom' E3 sajmu ćemo čitati za jedno desetak dana, jer to nije zanimljiva tema za informatički portal/časopis.

 

pcgamer.com

"Almost three decades after first debuting at the Los Angeles Convention Centre, the Entertainment Software Association has announced it's finally laying gaming convention E3 to rest.
A statement was posted to the official E3 Twitter, which read: "After more than two decades of E3, each one bigger than the last, the time has come to say goodbye. Thanks for the memories." The statement signs off with "GGWP" in giant yellow letters."

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
14 godina
online
Re: Godina dana plaćanja novčanicama ima utjecaj n
Gallu kaže...
Izgleda da su komentatori ovdje zapeli na naslovu...

ovakvom naslovu? 

Pa se ti cudis nekim komentarima?

Svasta...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice