Googleova tražilica dobiva integriranog pomoćnika

poruka: 6
|
čitano: 6.459
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Googleova tražilica dobiva integriranog pomoćnika ".
14 godina
offline
Googleova tražilica dobiva integriranog pomoćnika

Jesmo s ovim zakljucili potrebu za klasicnim skolstvom kakvo imamo ili je idalje bitno da kreda struze od plocu da bi se reklo da neko nesto zapravo uci?

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Googleova tražilica dobiva integriranog pomoćn
stirko55 kaže...

Jesmo s ovim zakljucili potrebu za klasicnim skolstvom kakvo imamo ili je idalje bitno da kreda struze od plocu da bi se reklo da neko nesto zapravo uci?

Meni se čini da će buduće generacije biti lišene razmišljanja i logičnog zaključivanja.

A budući da je matematika odličan trening logičkog razmišljanja i povezivanja za mozak, to je isto kao da želiš biti u formi za neki sport, a neda ti se trčati da nabiješ kondiciju, razviješ tehniku, reflekse...

16 godina
offline
Re: Googleova tražilica dobiva integriranog pomoćn
bus kaže...
stirko55 kaže...

Jesmo s ovim zakljucili potrebu za klasicnim skolstvom kakvo imamo ili je idalje bitno da kreda struze od plocu da bi se reklo da neko nesto zapravo uci?

Meni se čini da će buduće generacije biti lišene razmišljanja i logičnog zaključivanja.

A budući da je matematika odličan trening logičkog razmišljanja i povezivanja za mozak, to je isto kao da želiš biti u formi za neki sport, a neda ti se trčati da nabiješ kondiciju, razviješ tehniku, reflekse...

 This! Skorz se slažem. Škola je mnogo više nego samo zbrajanje i oduzimanje. Matematika je tu i za "vježbanje" mozga osim praktičnih razloga. 

16 godina
offline
Re: Googleova tražilica dobiva integriranog pomoćn
Za ucenje treba i volja. Ako se ukine klasicno skolstvo, 90% ljudi nece ni pomisliti ksta (na)uciti. Ovako ih barem obaveza skole natjera na nesto. A oni koji zele uciti imaju vise prilika i nacina nego ikad u povijesti
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Googleova tražilica dobiva integriranog pomoćnika

Mozda zvuci bizarno, ali ako sada imamo vrlo pristupacne metode za rijesavanje slozenih matematickih zadataka onda bi ih trebalo i koristiti a mozdane vijuge mozemo koristiti za nesto naprednije sta ce u buducnosti opet nakon nekoga vremena postati pojednostavljeno i tako dalje. Mozda i nas mozak treba evoluirati i poceti se zamarati drugim tipom ili oblikom problema da bi dosli do drugog tipa otkrica. 

 

Ovo vezano za to kome se da ili neda ucit, mislim idalje bi bile skole koje bi "prisiljavale" ucenike na ucenje, ja samo predlazem druge metode i gradiva.

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
 
0 0 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Googleova tražilica dobiva integriranog pomoćnika

Nije li to (i daleko vise od toga) trazilica wolfram alpha imala vec godinama?

 

edit, ipak nema. 

Zasto mi je ova vijest bila na naslovnici, pogledajte datum? Namjerno stavljeno ili neki bug?

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2024 21:00 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice