YouTubeov novi način borbe protiv adblockera mogao

poruka: 41
|
čitano: 20.734
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "YouTubeov novi način borbe protiv adblockera mogao".
14 godina
offline
YouTubeov novi način borbe protiv adblockera mogao

Ovo mozda objasnjava zasto su me odblokirali od gledanja videa kao aktivnog korisnika ad-blockera

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: YouTubeov novi način borbe protiv adblockera m
Ja baš od danas ne mogu gledat cca. 90% videa na YouTubeu.
Na mobu u Edgeu sa adblockerom i dalje radi normalno.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.10.2023 12:01 (Hrco).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
YouTubeov novi način borbe protiv adblockera mogao

Ja koristim Operu s njezinim adblockerom i k tome uBlock origin, i nikad mi na yt ništa nije iskočilo. A gledamo yt svakodnevno.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
YouTubeov novi način borbe protiv adblockera mogao

Firefox + ublock malo "steka". Tj. nekad treba napravit "purge all caches" na ublocku ili ga resetirat na default da ne izbacuje popup prilikom startanja videa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
YouTubeov novi način borbe protiv adblockera mogao

postoje načini za izbjegavanje njihove ucjene i reketarenja ("plaćanja zaštite od oglasa"). poanta je u tome da ne dam i amen. dosta mi je rvackih mafijaša i ne želim još i uvozne. glavnina kanala koje pratim ima svoje "patreon" (ili takvo što) sponzore, tako da su autori plaćeni. "monetiziranja" oglasima me ne zanimaju. nema mazanja vrata debeloj guski. jubitu, jebise. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.10.2023 13:16 (Ajar).
Moj PC  
35 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: YouTubeov novi način borbe protiv adblockera m

Zato jer ublock i slicni aktivno prate youtube i odmah blokiraj blokade.

 

Youtube promjeni antiblok, oni ponovo blokiraju i medjusobno ratuju.

Linux, Arch Linux.
6 godina
offline
Re: YouTubeov novi način borbe protiv adblockera m
stirko55 kaže...

Ovo mozda objasnjava zasto su me odblokirali od gledanja videa kao aktivnog korisnika ad-blockera

 

vratit ce se. i meni je tako

15 mjeseci
offline
YouTubeov novi način borbe protiv adblockera mogao

Za surfanje generalno koristim firefox sa nekoliko addonova, a samo za YT koristim Brave + NoScript addon i yt radi manje vise bez problema.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
YouTubeov novi način borbe protiv adblockera mogao

Na kraju će reklame ugraditi direktno u video i neće ti dati premotavanje dok ne pogledaš prvih 15 sekundi reklama. To neće niti jedan blocker moći spriječiti. Jedino će eventualno neki implementirati da za nas pogledaju te reklame na način da mi otvorimo sve videe koje želimo gledati u zasebnim prozorima pa da pričekamo da addblocker pogleda taj početak reklama umjesto nas i da onda mi u miru pogledamo video. Ali nećemo moći izbjeći čekanje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.10.2023 15:25 (CVET2).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: YouTubeov novi način borbe protiv adblockera m
hahhaajaads kaže...

Firefox + ublock malo "steka". Tj. nekad treba napravit "purge all caches" na ublocku ili ga resetirat na default da ne izbacuje popup prilikom startanja videa.

 Nemam takvih problema. Ublock uredno sve potamani.

 

5 godina
offline
Re: YouTubeov novi način borbe protiv adblockera m
CVET2 kaže...

Na kraju će reklame ugraditi direktno u video i neće ti dati premotavanje dok ne pogledaš prvih 15 sekundi reklama. To neće niti jedan blocker moći spriječiti. Jedino će eventualno neki implementirati da za nas pogledaju te reklame na način da mi otvorimo sve videe koje želimo gledati u zasebnim prozorima pa da pričekamo da addblocker pogleda taj početak reklama umjesto nas i da onda mi u miru pogledamo video. Ali nećemo moći izbjeći čekanje.

To već ionako primjenjuje 90% kreatora - izdiktiraju sponzora direktno u videu

 

Postoji i rješenje za to - Sponsorblock 

16 godina
offline
YouTubeov novi način borbe protiv adblockera mogao

Reklame ne dolaze u obzir. To nikako. Uvijek će biti neki način da se ugase reklame i gluposti. I na youtube stranici i na Bug.hr.

Svi trpimo gluposti i idiote u radno vrijeme. Nema šanse da ću se živcirati s reklamama u slobodno vrijeme. Ne trebaju mi. Nisam potrošač te vrste, neću kupiti proizvode koje reklamiraju.

A što se para tiče nema šansa da ću platiti premium večernji list, premium Bug ili premium youtube.

 
9 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: YouTubeov novi način borbe protiv adblockera m

Ublock je i meni na Edgeu pa me hebu na Youtubeu. Instalirao danas Firefox, zasad radi normalno.

15 godina
offline
YouTubeov novi način borbe protiv adblockera mogao

Ako ovo prođe, youtube će tražiti privolu i tko neda, nema pristupa youtubeu.

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
YouTubeov novi način borbe protiv adblockera mogao

Ako ne budem mogao gledati bez reklama ne budem koristio jubito.

 

Iz istog razloga koristim IPTV jer ako ćemo biti iskreni onih 172 trilijuna programa koje nude su zapravo prepuni repriza reprizinih repriza i jedina korisna stvar je mogučnost da se programi gledaju kao snimke pa se mogu premotavati reklame.

 

BTW: Još da uspijem otkriti kako da uspješno blokiram reklame na BUG.hr... ;o)

Failure is always an option...
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: YouTubeov novi način borbe protiv adblockera m
Scorpyo kaže...

Ako ne budem mogao gledati bez reklama ne budem koristio jubito.

 

Iz istog razloga koristim IPTV jer ako ćemo biti iskreni onih 172 trilijuna programa koje nude su zapravo prepuni repriza reprizinih repriza i jedina korisna stvar je mogučnost da se programi gledaju kao snimke pa se mogu premotavati reklame.

 

BTW: Još da uspijem otkriti kako da uspješno blokiram reklame na BUG.hr... ;o)

 

nemas sta kontati. ljudi izmislili davno ublock origin

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
9 godina
online
YouTubeov novi način borbe protiv adblockera mogao

Na poslu nemam ublock a ponekad pogledam neki tutorial na yt.... jbt pa yt je negledljiiv bez adblockera... strašno. Velim, rijetko pogledam nešto a da nisam doma za svojim kompom... nisam ni bio svjestan do koje razine su ga usrali rekalamama.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.10.2023 23:34 (miki_the_pirat).
Moj PC  
10 0 hvala 1
8 godina
offline
YouTubeov novi način borbe protiv adblockera mogao

Par tjedana bez tube-a i odlazak na Youtube to MP3 nije bilo zgorega.

 

koristenje Youtuba mi je palo 95% i nije mi zao uopce.

Samo da pitam, koja je ono alternativa Youtube-u? Znam da je bilo spominjano.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
YouTubeov novi način borbe protiv adblockera mogao

opera i ublock origin i ide bez problema

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: YouTubeov novi način borbe protiv adblockera m

Alternative nema. Imaš rumble, ali nema tu sadržaja za mene.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
11 godina
offline
Re: YouTubeov novi način borbe protiv adblockera m
Otvori postavke za uBlock origin, otiđi na 'moji filteri' i ubaci 'bug.hr/ads'

Dolje ti je slika s Firefoxa na mobitelu, ista stvar je i na desktopu
11 godina
offline
Re: YouTubeov novi način borbe protiv adblockera m
Dupli post
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.10.2023 7:16 (struja1911).
6 godina
offline
Re: YouTubeov novi način borbe protiv adblockera m
cvaja997 kaže...

Alternative nema. Imaš rumble, ali nema tu sadržaja za mene.

 

da, dobre alternative nema ni priblizno. 

 

nadamo se da ce ovo sve iznjedrit nekog novog jer je trzistu zbilja potreban konkurent youtubu

 

 

 

tiktok ima velik potencijal i zbilja ima dobrih stvari tamo za gledat no ubija me to sto je mobile first

15 godina
offline
Re: YouTubeov novi način borbe protiv adblockera m
Da, evo svi se otimaju da vama naprave streaming platformu bez oglasa i pretplate tako da mozete potpuno besplatno i na miru gledat zabavu.

Google ce onima koji ne daju privolu jednostavmo zabranit pristup. Nema te regulative gdje ti moras omoguciti svoju uslugu besplatno svima.

Meni nije bas jasna ta borba s reklamama. Yt premium family i nije tako skup a svi u familiji imaju yt bez reklama i yt music. Kao konzumenti zabave istu treba i platiti. Ja s time nemam problema.
 
3 1 hvala 0
7 godina
offline
YouTubeov novi način borbe protiv adblockera mogao

Kod mene je čudan problem sa youtubeom. Gledam ga isključivo na pc-u koristeći firefox i noscript, ublock i decentraleyes od ekstenzija za blokiranje oglasa. Imam google account koji je ujedno i youtube account (isti email i korisničko ime) preko kojeg gledam youtube i počeo sam dobivati upozorenja da isključim adblocker i nakon 3  videa su me blokirali na način da više ne mogu pogledati niti jedan video na koji kliknem. Samo se pojavi prozor sa videom i unutar tog prozora piše da isključim adblockere. Pokušavao sam standardno očistiti cache, cookije i u firefoxu i u ublocku, kopirao i neku online scriptu u ublock koja navodno miče to upozorenje, kad ništa nije pomoglo čak sam i deinstalirao sve te ekstenzije i restartao browser i opet mi ne da da gledam videe nego se samo pojavi isto upozorenje u video prozoru da maknem adblockere. I ništa ne pomaže.

 

Ali nakon toga sam vratio sve ekstenzije natrag i odlogirao se sa svog glavnog računa i nakon toga je sve proradilo normalno, sve videe mogu gledati bez oglasa, ništa ne iskače. Rekoh ok riješeno ali gle vraga čim se ulogiram u svoj glavni račun opet je sve blokirano i iskače isti prozor da maknem adblockere. Opet se odlogiram i sve radi. Probao sam zatim ulogirati se opet u glavni račun i odabrati drugi kanal (imam 2 kanala) na youtubu u koji ću biti ulogiran i na tom drugom opet sve radi bez ikakvih pop-upova. Samo kad se ulogiram na glavni kanal tu su me potpuno zablokirali, izgleda da nije do cookije-a i ekstenzija već su odlučili da više neću moći koristit glavni kanal.

Nabijem ih, prebacit ću bookmarkse od kanala koje pratim u firefox i nastaviti gledati sa uključenim adblockerima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: YouTubeov novi način borbe protiv adblockera m
Neki kazu sto je problem placati pretplatu. Razlog je jednostavan. Princip. Broj reklama raste eksponencijalno, algoritam za preporuke mi preporucuje skroz nebitne stvari i zasto bih ja placao za to? To je, receno na najpristojniji moguci nacin bezobrazno.
 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: YouTubeov novi način borbe protiv adblockera m
doublev kaže...

Meni nije bas jasna ta borba s reklamama. Yt premium family i nije tako skup a svi u familiji imaju yt bez reklama i yt music. Kao konzumenti zabave istu treba i platiti. Ja s time nemam problema.

 

youtube premium ima reklame

 

 

nije problem dat novac. ali kada vidis da se uopce ne tude napravit bolji proizvod nego im je cilj samo vise love izvuc

 

 

koristio sam premium 3 mj gratis. nisam vidio skoro nista sto bi me potaklo da im placam uslugu. cijeli proizvod im se vrti oko contenta kreatora a oni su tamo eto samo da mu uzmu postotak

 

 

inace sam teski jubito user

 

16 godina
offline
Re: YouTubeov novi način borbe protiv adblockera m
registracija kaže...
doublev kaže...

Meni nije bas jasna ta borba s reklamama. Yt premium family i nije tako skup a svi u familiji imaju yt bez reklama i yt music. Kao konzumenti zabave istu treba i platiti. Ja s time nemam problema.

 

youtube premium ima reklame

 

(!?)

 

Nema.

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
9 godina
online
Re: YouTubeov novi način borbe protiv adblockera m

Ima ako je reklama ukomponirana u video... eh sad jel to reklama ili dio sadržaja videa je diskutabilno... ali tehnički je reklama.

4 godine
offline
Re: YouTubeov novi način borbe protiv adblockera m

Kako ima? Placam family premium preko indije 16kn mjesecno vec 3god mozda i vise i nema nikad reklama 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice