A1 Hrvatska ponovno aktivira indeksnu klauzulu i p

poruka: 56
|
čitano: 6.784
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "A1 Hrvatska ponovno aktivira indeksnu klauzulu i p".
4 mjeseca
offline
A1 Hrvatska ponovno aktivira indeksnu klauzulu i p

nema tu razlike sa pohlepnim babama sa placa koje dilaju jagode za 8€.

samo deri !!

i svaka im ćast

 

 
13 0 hvala 0
11 godina
offline
A1 Hrvatska ponovno aktivira indeksnu klauzulu i p

Sramotno je da se ozakonila ovakva praksa gdje je stranka stavljena u nepovoljan položaj i nema pravo raskida ugovora nakon poskupljenja.

To je nešto što se nikako nije smijelo dozvoliti jer sada ne samo što imamo redovna poskupljenja nego su operateri praktički izbjegli kazne za dogovaranje cijena na tržištu jer svi podižu cijenu za isti iznos na temelju takve klauzule.

 

Nažalost kada ne postoji država koja štiti svoje građane onda to izgleda ovako, već viđeno u više sektora i različitim primjerima, u svakom građani na gubitku usljed loše definiranih članaka zakona uz višestruku dobit velikih tvrtki. 

 

 

 

 
47 0 hvala 8
8 godina
offline
A1 Hrvatska ponovno aktivira indeksnu klauzulu i p

naprotiv, zakoni su super definirani, izrazito precizni i jasni

 samo nisu pisani u korist potrosaca-gradjana, vec su stvoreni da bi pogodovali i sluzili odredjenim interesnim skupinama, lobijima i slicno.

 

cijela drzava je podredjena tome, i stvar ocigledno odlicno funkcionira, a tako ce i nastaviti

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
28 0 hvala 1
16 godina
online
A1 Hrvatska ponovno aktivira indeksnu klauzulu i p

Prigodno nastupili problemi:

 

Knowledge is power!
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
A1 Hrvatska ponovno aktivira indeksnu klauzulu i p

-da sramotno tumačenje, primarno grijeh hakoma-regulatora i 'naivnog' pitanja (koje je nepotpuno, ne slučajno..) .. o pravu promjene cijena i odvojeno, o pravu neškodljivog raskida i sl..

Primjena indeksne klauzule ne omogućuje raskid ugovora bez naknade", stoji u poruci operatera.

-ta 'klauzula' zapravo loše tumačenje dok im hakom to dozvoljava treba biti ukinuta, zabranjena, revizija.. treba opet pritisnuti hakom, pitati-tražiti.. jer on je taj koji odlučuje-tumači.

-naprosto, ne može postojati klauzula koja jednoj strani dozvoljava promjenu cijene bez prava drugoj strani na raskid + to je isključivo za ugovornu (na rok) .. tj smisao postojanja ugovorne je upravo suprotan takvom tumačenju, bilo da cijena ide gore-dolje, obostrano, u tom ugovornom roku nešto 'zacementirano' .. tj jedini izuzetak može biti 'viša sila', kao pandemija, potres, smrt.. tj razlog raskida ili neisporuke uogvorene usluge od strane operatera kad iz tog razloga ne može isporučiti ugovoreno po ugovorenim uvjetima.. cijena naprosto nije viša sila, jer neovisno o cijeni može isporučiti.. itd.

 

+ opet koriste dodatni (čak nepotreban) trik, obavijest par mjeseci unaprijed, čime zadovolje zakon-uvjet, obavijest 30 dana.. dok istovremeno eliminiraju većinu korisnika od žalbi-raskida, jer promjena cijene nije sad nego u budućnosti za par mjeseci.. onako, rokovi koji ne služe ničemu, dok cjenik moraju dati 30 dana prije primjene.. znaju kako, tj problem je hakom koji to 'ne vidi'.. 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.4.2024 16:33 (ihush).
 
11 0 hvala 1
16 godina
offline
A1 Hrvatska ponovno aktivira indeksnu klauzulu i p

Konačno!!!

AMD Ryzen 7900X3D; Gigabyte Gaming X670 X AX; G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 C30 32 Gb; MSI 4090 24 Gb X Trio; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
9 0 hvala 0
6 godina
online
A1 Hrvatska ponovno aktivira indeksnu klauzulu i p

šta reć, ionako će svi poskupit ne treba pljuvat samo a1

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 Hrvatska ponovno aktivira indeksnu klauzulu
UncleJimbo kaže...

Sramotno je da se ozakonila ovakva praksa gdje je stranka stavljena u nepovoljan položaj i nema pravo raskida ugovora nakon poskupljenja.

To je nešto što se nikako nije smijelo dozvoliti jer sada ne samo što imamo redovna poskupljenja nego su operateri praktički izbjegli kazne za dogovaranje cijena na tržištu jer svi podižu cijenu za isti iznos na temelju takve klauzule.

 

Nažalost kada ne postoji država koja štiti svoje građane onda to izgleda ovako, već viđeno u više sektora i različitim primjerima, u svakom građani na gubitku usljed loše definiranih članaka zakona uz višestruku dobit velikih tvrtki. 

 

 

 

Treba im onda i zakonski donijeti odluku (poslodavcima) da ako na temelju indeksacije dižu cijene usluga da moraju u istom postotku dizati i plaće svim svojim zaposlenicima.

Tako treba svima koji se pozivaju na jebenu indeksaciju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.4.2024 18:23 (evincar).
14 godina
offline
A1 Hrvatska ponovno aktivira indeksnu klauzulu i p

Porast cijena telekomunikacijskih usluga zbog inflacije koja je uzrokovana, među ostalim, porastom cijena telekomunikacijskih usluga. 

Nisam audiofil, ali mogu poslušat
 
28 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 Hrvatska ponovno aktivira indeksnu klauzulu
2 put dizanje, a place ostale iste kod svih zaposlenika. to vrijedi za sve operatere, nijedni nisu povecali :)
battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
14 godina
offline
A1 Hrvatska ponovno aktivira indeksnu klauzulu i p

U slucaju deflacije smanjuju cijene? 

 
21 0 hvala 1
7 godina
offline
A1 Hrvatska ponovno aktivira indeksnu klauzulu i p

nije me briga da poskupe svake godine, ali npr na otoku šolti internet im je katastrofa ovaj mobilni. ko ima 20 megabita moze bit sretan.

kad se zove služba uvik je problem "zasićenje" odašiljaća, pa stavite onda par antena više da ne bude zasićenje?
iako mislin da ima dovoljno antena ali da gase zimi npr svako drugi panel radi štednje struje jer nema šanse da su na lito bolje brzine nego zimi.
truba od firme, nažalost ista je i konkurencija.

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
online
Re: A1 Hrvatska ponovno aktivira indeksnu klauzulu
Dakle:

Trenutno reklamiraju po cijeni xx na svom web-u i oglasima i eto ja sad uzmem tarifu i potpišem ugovor... kad ono za mj/dva dana mi naraste cijena tarife 😆🤦‍♂️

Vrhunski, pa ovo su mokri snovi prodaje
Moj PC  
20 0 hvala 2
14 godina
offline
A1 Hrvatska ponovno aktivira indeksnu klauzulu i p

Budlaština od drzave i vlade da dozvoljavaju da se tako mjenjaju jednostrano uvijeti iz potpisanog ugovora 😒

 
11 0 hvala 1
13 godina
offline
A1 Hrvatska ponovno aktivira indeksnu klauzulu i p

Znači, prošle godine imaju dobit 188 mil. € i nije im dosta. Ma gamad..

Strpiti ću se još godinu dana  ugovorne obveze i zbogom A1..

 
6 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: A1 Hrvatska ponovno aktivira indeksnu klauzulu
Conan_Zg kaže...

Znači, prošle godine imaju dobit 188 mil. € i nije im dosta. Ma gamad..

Strpiti ću se još godinu dana  ugovorne obveze i zbogom A1..

 HT ima 132 mil. eura dobit. Misliš oni neće?

14 godina
offline
Re: A1 Hrvatska ponovno aktivira indeksnu klauzulu
Hansu nikad dosta love, pogotovo što se diže zarada u nematičnoj državi. Pa lagano sa tom lovom recimo kupuju hotele po jadranu pa i tu još dignu koji € više....Šta možeš kad mi hrvati samo blejimo i damo se lagano šišati pa nam drugi moraju voditi biznis i zarađivati.
Moj PC  
2 0 hvala 2
2 godine
offline
A1 Hrvatska ponovno aktivira indeksnu klauzulu i p

 "I ove će godine inflacija na državnoj razini utjecati na cijene telekomunikacijskih usluga."

 

 

Objašnjavajući novinarima zašto je Hrvatska imala najveću stopu inflacije u eurozoni, Primorac je istaknuo da je to rezultat visokog gospodarskog rasta. "Objasnit ću vam, to je vrlo racionalno i logično. Mi smo država članica eurozone koja ima praktički najveći gospodarski rast. Što imate veći gospodarski rast, naravno da to utječe na inflatorna očekivanja i kretanja.,

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.4.2024 22:37 (Svakakav).
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
A1 Hrvatska ponovno aktivira indeksnu klauzulu i p

Naučio sam lekciju na T-komi prije 10-ak godina i od tada apsolutno ništa ne uzimam na pretplatu. Plaćam HRT harač zato jer država kaže da moram.

Prosječno glup i umjereno lud
Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
offline
A1 Hrvatska ponovno aktivira indeksnu klauzulu i p

Mogu li ovdje pitati za savjet?
Naime, kad sam dobio obavijest od A1 o poskupljenju, odmah sam rekao "Zbogom!".

Stvar je u tome da mi je mreža A1 vrlo loša. Ima lokacija po rubnim dijelovima Zagreba koje su izrazito loše pokriveni signalom A1.
Odnedavno imam prekide tijekom telefonskih razgovora i u Zagrepčanci?!

 

Osim toga, kad sam u blizini trgovačkih centara, podatkovni promet je katastrofa (sporo pa i "No Internet connection") iako je signal prema indikatoru jako dobar!

 

Prethodno sam imao Tele2 i kod njih nisam primijetio takve probleme!?

 

Ne znam kakva su iskustva ostalih - ima li takvih problema na drugim mrežama?
Pogotovo ovaj s velikom koncentracijom korisnika (trgovački centri i slično)?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: A1 Hrvatska ponovno aktivira indeksnu klauzulu

I napravio si grešku.

Prije nego ću popljuvati ovdje A1, reći ću samo da sam se već tradicionalnom lukavošću izborio za iznos pretplate od 15 EUR/mj kod njih kroz 24 mjeseca, u sklopu koje imam optički Internet te A1 paket tva, gdje sam odabrao sportski paket, dakle sve Arene Sport.

Doduse, na drugoj lokaciji imam paket 5G mobilnog interneta koji placam 34.50 EUR, a sada ce taj iznos skociti na vjerojatno oko 40 EUR. No, na tom paketu nemam ugovorne obveze (cijena tog paketa je bila ista sa i bez UO pa sam uzeo logicno bez). Eto vidis, ovo je odlican primjer koliko si u krivu! Nazalost na toj lokaciji nemam izbora, eventualno bih mogao probati sa Telemachom pa uzeti neki 5G modem ali ovaj od A1 je externi pa mi se to cini kao kvalitetnije rjesenje (radim s te lokacije cesto, pa mi je bitno da je kvalitetan).

E sada pljuvacina po A1, nevjerojatno je da su povecali po drugi put cijene i to ih povecavaju na ukupan iznos pretplate BEZ popusta, sto je vrlo podmuklo jer znaci da rast nije vise 6 posto (ili onda 8) već 10 ili 12%.

Rekao sam im da cu o tome pisati HAKOM-u i sada je definitivno vrijeme za to. Sama ta praksa (nema raskida bez placanja penala ovdje) je odvratna i za to moraju odgovarati.

9 godina
offline
Re: A1 Hrvatska ponovno aktivira indeksnu klauzulu
DuxCro kaže...

Naučio sam lekciju na T-komi prije 10-ak godina i od tada apsolutno ništa ne uzimam na pretplatu. Plaćam HRT harač zato jer država kaže da moram.

 

I napravio si grešku.

Prije nego ću popljuvati ovdje A1, reći ću samo da sam se već tradicionalnom lukavošću izborio za iznos pretplate od 15 EUR/mj kod njih kroz 24 mjeseca, u sklopu koje imam optički Internet te A1 paket tva, gdje sam odabrao sportski paket, dakle sve Arene Sport.

Doduse, na drugoj lokaciji imam paket 5G mobilnog interneta koji placam 34.50 EUR, a sada ce taj iznos skociti na vjerojatno oko 40 EUR. No, na tom paketu nemam ugovorne obveze (cijena tog paketa je bila ista sa i bez UO pa sam uzeo logicno bez). Eto vidis, ovo je odlican primjer koliko si u krivu! Nazalost na toj lokaciji nemam izbora, eventualno bih mogao probati sa Telemachom pa uzeti neki 5G modem ali ovaj od A1 je externi pa mi se to cini kao kvalitetnije rjesenje (radim s te lokacije cesto, pa mi je bitno da je kvalitetan). Vjerojatno bi mi tu spustili iznos pretplate kad bi rekao da odlazim.

E sada pljuvacina po A1, nevjerojatno je da su povecali po drugi put cijene i to ih povecavaju na ukupan iznos pretplate BEZ popusta, sto je vrlo podmuklo jer znaci da rast nije vise 6 posto (ili onda 8) već 10 ili 12%.

Rekao sam im da cu o tome pisati HAKOM-u i sada je definitivno vrijeme za to. Sama ta praksa (nema raskida bez placanja penala ovdje) je odvratna i za to moraju odgovarati.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.4.2024 0:28 (skyactive).
9 godina
offline
Re: A1 Hrvatska ponovno aktivira indeksnu klauzulu
SveZauzeto kaže...

Mogu li ovdje pitati za savjet?
Naime, kad sam dobio obavijest od A1 o poskupljenju, odmah sam rekao "Zbogom!".

Stvar je u tome da mi je mreža A1 vrlo loša. Ima lokacija po rubnim dijelovima Zagreba koje su izrazito loše pokriveni signalom A1.
Odnedavno imam prekide tijekom telefonskih razgovora i u Zagrepčanci?!

 

Osim toga, kad sam u blizini trgovačkih centara, podatkovni promet je katastrofa (sporo pa i "No Internet connection") iako je signal prema indikatoru jako dobar!

 

Prethodno sam imao Tele2 i kod njih nisam primijetio takve probleme!?

 

Ne znam kakva su iskustva ostalih - ima li takvih problema na drugim mrežama?
Pogotovo ovaj s velikom koncentracijom korisnika (trgovački centri i slično)?

Ovo je uglavnom točno.

Evo maloprije izmjerio brzine A1 (5G externi modem + interni router, vrhunska oprema Fritz) i Telemacha (mobitel). Napravio nekoliko mjerenja. Lokacija okolica Zagreba gdje je dosta kilav signal, granica 4G i 5G, pa je tim vise mjerodavno mjerenje.

A1: Download 15 Mbps (u najbolju ruku), upload je dobar, vjerojatno zbog externog modema (30 Mbps), ali on je i manje bitan

Telemach: Download 50 Mbps (izmjereno na 4G mobitelu starom 4 godine i unutar kuće), upload cca 7 Mbps.

 

I bez obzira na sve, A1 povecava cijene i vadi se na inflaciju. Zapravo nas tjera sve da i mi povecavamo cijene, npr. ja nisam povecao podstanarima 3 godine, e sad hocu, 15%, znaci sa 400 na 460 EUR-a/mj a i to je ispod cijene za lokaciju.

Eto kuda to vodi.

11 godina
offline
Re: A1 Hrvatska ponovno aktivira indeksnu klauzulu
evincar kaže...
Hansu nikad dosta love, pogotovo što se diže zarada u nematičnoj državi. Pa lagano sa tom lovom recimo kupuju hotele po jadranu pa i tu još dignu koji € više....Šta možeš kad mi hrvati samo blejimo i damo se lagano šišati pa nam drugi moraju voditi biznis i zarađivati.

 

Ne radi se o tome da mi samo blejimo, već one agencije i aparati države koje bi nas trebale štiti to ne rade, e sad da li je tamo netko tko je podmazan i/ili nesposoban to je pitanje dana.

Isto je bilo sa bankarskim sektorom (švicarac) , pao je nekakav dogovor sa državom koji je okarakteriziran kao "tajan" nedugo nakon toga sve banke su podigle apsolutno sve svoje naknade.

 

Nažalost najbolja investicija koju mladi čovjek u ovoj zemlji može napraviti za sebe i svoju obitelj na duge staze je kupiti dobar kofer, sve ostalo su borbe na razini Don Quijota.

 

14 godina
offline
Re: A1 Hrvatska ponovno aktivira indeksnu klauzulu
Svakakav kaže...

 "I ove će godine inflacija na državnoj razini utjecati na cijene telekomunikacijskih usluga."

 

 

Objašnjavajući novinarima zašto je Hrvatska imala najveću stopu inflacije u eurozoni, Primorac je istaknuo da je to rezultat visokog gospodarskog rasta. "Objasnit ću vam, to je vrlo racionalno i logično. Mi smo država članica eurozone koja ima praktički najveći gospodarski rast. Što imate veći gospodarski rast, naravno da to utječe na inflatorna očekivanja i kretanja.,

 Iako se ne slažem s politikom dotičnog ministra, činjenica da gospodarski rast utječe na inflaciju stoji (i obrnuto).

 

Doduše, ima tu puno više inflatornih pritisaka od gospodarskog rasta...

12 godina
offline
A1 Hrvatska ponovno aktivira indeksnu klauzulu i p

Netočno. Rast je izravna posljedica inflacije u našem slučaju... dapače, rast koji imamo je zasnovan samo na inflaciji, svi drugi pokazatelji su u minusu...

 
6 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: A1 Hrvatska ponovno aktivira indeksnu klauzulu
Corto_1973 kaže...

Netočno. Rast je izravna posljedica inflacije u našem slučaju... dapače, rast koji imamo je zasnovan samo na inflaciji, svi drugi pokazatelji su u minusu...

Nije valjda da si prvi na temi koji razumije da nismo u gospodarskom rastu nego padu 

10 godina
offline
Re: A1 Hrvatska ponovno aktivira indeksnu klauzulu
Corto_1973 kaže...

Netočno. Rast je izravna posljedica inflacije u našem slučaju... dapače, rast koji imamo je zasnovan samo na inflaciji, svi drugi pokazatelji su u minusu...

 Osobna potrošnja je još uvijek visoka i jaka i to je jedan od glavnih razloga za rast a ne inflacija. To je malim djelom zbog inflacije, velikim djelom jer jednostavno ljudi troše. Očito plaće prate inflaciju koliko toliko. Kad potrošnja padne, i plaće prestanu pratiti inflaciju, onda znaš da dolazi sranje.

Nadglednik dina
14 godina
offline
Re: A1 Hrvatska ponovno aktivira indeksnu klauzulu
Entry Point kaže...
Corto_1973 kaže...

Netočno. Rast je izravna posljedica inflacije u našem slučaju... dapače, rast koji imamo je zasnovan samo na inflaciji, svi drugi pokazatelji su u minusu...

 Osobna potrošnja je još uvijek visoka i jaka i to je jedan od glavnih razloga za rast a ne inflacija. To je malim djelom zbog inflacije, velikim djelom jer jednostavno ljudi troše. Očito plaće prate inflaciju koliko toliko. Kad potrošnja padne, i plaće prestanu pratiti inflaciju, onda znaš da dolazi sranje.

 Krivo tumacis podatke, nesto kao i hdz 

8 godina
offline
Re: A1 Hrvatska ponovno aktivira indeksnu klauzulu
DuxCro kaže...

Naučio sam lekciju na T-komi prije 10-ak godina i od tada apsolutno ništa ne uzimam na pretplatu. Plaćam HRT harač zato jer država kaže da moram.

 država ti je dala i opciju kako odjaviti hrt harač...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice