Elon Musk na X-u najavio ukidanje opcije blokiranj

poruka: 35
|
čitano: 9.402
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Elon Musk na X-u najavio ukidanje opcije blokiranj".
14 godina
offline
Elon Musk na X-u najavio ukidanje opcije blokiranj

Sve dok mi Apple omogućuje opciju deinstaliranja aplikacija, ne brinem se za block X-a.

 
2 0 hvala 1
16 godina
online
Elon Musk na X-u najavio ukidanje opcije blokiranj

Elon ide jako, najjakije!

 

\o/\o/

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Elon Musk na X-u najavio ukidanje opcije blokiranj
Netko ga blokao pa ga pece.
Linux, Arch Linux.
 
4 0 hvala 0
13 mjeseci
offline
Re: Elon Musk na X-u najavio ukidanje opcije bloki
Koji pacenik. Ima miljarde, ali je na razini naseg panzera.
 
7 0 hvala 0
8 godina
offline
Elon Musk na X-u najavio ukidanje opcije blokiranj

Naljutio se Musk što su ga mnogi blokirali kako više ne bi  morali gledati njegove debilne tweetove. To je nešto što njegov napuhani ego ne može podnijeti i jedini razlog zašto se ukida opcija blokiranja.

Prosječno glup.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Elon Musk na X-u najavio ukidanje opcije bloki
Iskreno mislim da ova odluka ide u skladu sa njegovim razmisljanjem sta on zeli napraviti od X-a, a to po njemu podrazumijeva kompletnu slobodu govora. Brisanjem ove opcije bi se onemogucilo svim onima koji zagovaraju jednoumlje da blokiraju sve one koji se s njima ne slazu kako na njihovim postovima nebi bilo iznosenja ideja sa obe strane vec samo jedne strane. Koliko god se vecina ne slagala s ovom odlukom ja bi rekao da je dosta dobra dokle god se bude drza ovoga da je blokiranje moguce za svu privatnu komunikaciju poput DM-a. Apple-ova pravila pokusavaju zastititi ljude od internet bully-anja dok Elon sa svojom odlukom razmislja o necemu skroz desetom
It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
 
4 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Elon Musk na X-u najavio ukidanje opcije bloki

Sloboda govora na X? 

 

Zalaže se za slobodu govora, a istovremeno suspendira račune koji ga kritiziraju.

Zalaže se za slobodu govora, čim netko pošalje vezano za Ukrajinu i rat tamo, računi potiho dobivaju shadowban. Zanimljivo i sasvim slučajno, proruski trolovi tih problema nemaju.

Zalaže se za slobodu govora, a donio pravilo da ako linkaš svoj profil na drugoj društvenoj mreži, dobiješ ban. (pa je nakon pobune ohladio s tim)

 

Elon je kreten i sloboda govora može dokle god se u njega ne dira. Čim ga ti takneš, a njemu se to ne svidi, dobiješ ban.

5 godina
offline
Re: Elon Musk na X-u najavio ukidanje opcije bloki
Stirko55, jednoumlje je ako na svojim tweetovima ne želim imati komentatore koji trolaju, ili doslovno zlostavljaju druge?!
Ako napišem da mi je strašno žao što je onu ubijenu ženu iznevjerila policija, zanemarilo sudstvo i da je njezina krv na njihovim rukama, jednoumlje je ako blokiram budalu koji odgovori da je kurva zaslužila što je dobila?!
Miško, takvi likovi bi trebali izgubiti pristup društvenim mrežama, a ne samo mom profilu!
I zašto ja ne bih trebao moći blokirati nekoga s kim se ne slažem, kao što mogu u stvarnom životu? Ako s nekim razgovaram, a taj se krene ponašati neprimjereno, vrijeđa mene, ili ljude oko nas, normalno je da će dobiti odjeb iz mojeg društva. Tako to funkcionira tisućama godina u međuljudskim odnosima.
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.8.2023 9:20 (Maro0612).
14 godina
offline
Re: Elon Musk na X-u najavio ukidanje opcije bloki
Maro0612 kaže...
Stirko55, jednoumlje je ako na svojim tweetovima ne želim imati komentatore koji trolaju, ili doslovno zlostavljaju druge?!
Ako napišem da mi je strašno žao što je onu ubijenu ženu iznevjerila policija, zanemarilo sudstvo i da je njezina krv na njihovim rukama, jednoumlje je ako blokiram budalu koji odgovori da je kurva zaslužila što je dobila?!
Miško, takvi likovi bi trebali izgubiti pristup društvenim mrežama, a ne samo mom profilu!
I zašto ja ne bih trebao moći blokirati nekoga s kim se ne slažem, kao što mogu u stvarnom životu? Ako s nekim razgovaram, a taj se krene ponašati neprimjereno, vrijeđa mene, ili ljude oko nas, normalno je da će dobiti odjeb iz mojeg društva. Tako to funkcionira tisućama godina u međuljudskim odnosima.

 Znaci po tebi svak ko se ne slaze s tobom trolla i zlostavlja? Da to je doslovno primjer jednoumlja. Ako dozvolis da bilo tko komentira na tvoje postove dobije razlicite poglede na temu o kojoj se prica i onda osoba koja to gleda sa strane i ne zna nista o temi o kojoj se prica moze objektivno sagledat gledista vise strana i donit zakljucak na temelju toga. Ako osoba koja posta nesto dopusta da samo osobe koje se u potpunosti slazu s njom komentiraju taj post, onda se samo vrti isti pogled na situaciju i niko ne moze dobiti drugaciju perspektivu toga. Ti si ovo banalizirao na primjer sebe i svojih postova, moj komentar se vise bazirao na osobe koje mogu krojiti politicku i gospodarsku scenu razlicitih drzava a koriste X kao sredstvo komunikacije. S pristupom koji se potencijalno uvodi na X, ne mozes biti maltretiran DM-ovima od strane nezeljenih korisnika ali idalje ce tvoji postovi dobijati reakcije sa vise strana i u konacnici stvoriti nekakvu objektivnu sliku situacije, koliko je to moguce na drustvenim mrezama

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
13 godina
offline
Re: Elon Musk na X-u najavio ukidanje opcije bloki

Ne znam za tebe, ali ja u stvarnom životu sebi sam biram ljude s kojima se družim i komuniciram.

Dobri smo si? Super, nastavljamo se družiti i komunicirati. Muljaš me i praviš budalom? Doviđenja, s tobom posla više ne želim imati.

Identično bi trebalo biti na internetu, a ne da jedan kepec koji više ni sam ne zna što bi s parama, meni određuje da čitam poruke/postove od nekoga čije me mišljenje niti najmanje ne interesira. Ovo nema veze sa slaganjem/ne slaganjem jer ta opcija blokiranja nije ni namjenjena da čim se s nekime ne slažeš, da ga blokiraš. Nitko se od nas s nikime neće složiti 100%, uvijek će svatko imati neko vlastito mišljenje o određenoj temi i to je u redu.

 

Problem je što je X prepun teoretičara zavjere i trollova. Čak i sam Elon širi teorije zavjere na svom profilu, dijeleći njihov sadržaj. Jedno je ne slagati se, a apsolutno drugo je svjesno dijeliti laži na sve strane. I sad bi ja kao osoba koja vjeruje u znanost, koja zna činjenice morao čitati nečije trabunjanje kako nas je 5G mreža zarazila koronom. U tome je srž problema, a ne u neslaganju kako si ti shvatio. Ako ja nekoga blokiram, to bi trebala biti isključivo moja stvar, ničija druga. Ja blokiranjem nikome nisam zabranio da nešto objavljuje; ja sam samo sebe distancirao od te osobe i to je u redu. Želiš čitat pizdarije, čitaj, ali ja neću.

 

Elon će ovim potezom do kraja upropastiti društvenu mrežu, koja je mrvicu udaljena od toga da je EU kazni zbog nepoštivanja regulativa. Ne samo da će maltretiranje korisnika biti u rastu nego će se povećati i broj lažnih vijesti koje su već sada ogroman problem. Elona i njegove kompanije treba malo jače kazniti da se lik spusti na zemlju jer on očito sebe vidi kao nekoga iznad svih. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.8.2023 15:47 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: Elon Musk na X-u najavio ukidanje opcije bloki
Dvije stvari.

- Ako ti se ne svidaju promijene koje se uvode na drustvene mreze onda ih jednostavno prestanes koristiti i izbrises acc i odes udahnit malo svjezeg zraka i upit koju zraku sunca, a ne napadat nekoga sto vodi svoju firmu kako on misli da je najbolje

- u potpunosti se ne slazem s tobom vezano za EU regulative jer vec iovako pretrpavaju pravila i regulative koje sibaju na sve strane. Jedna od popularnih u zadnje vrijeme je i ona da iOS i Android moraju dopustiti intaliranje aplikacija koje nisu prosle njihovu kontrolu i zavrsile na njihovim storovima jer eto sve mora biti kako su oni zamislili. Imam nrki osjecaj da ce velike americke kompanije uskoro pocet bojkotirat EU ne smire li se sa pustim regulativama
It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Elon Musk na X-u najavio ukidanje opcije bloki
stirko55 kaže...
- Ako ti se ne svidaju promijene koje se uvode na drustvene mreze onda ih jednostavno prestanes koristiti i izbrises acc i odes udahnit malo svjezeg zraka i upit koju zraku sunca, a ne napadat nekoga sto vodi svoju firmu kako on misli da je najbolje

Isto tako ako tebi u Hrvatskoj ne odgovara, uvijek možeš ići živjeti u drugu državu. Ali nije poanta pobjeći već se izboriti za nešto u što vjeruješ. Dao sam primjer kako je Elon promijenio svoju politiku nakon pobune i pritiska javnosti; linkanje na druge društvene mreže ipak se ne kažnjava kao što je gospodin to najavio.

 

Ono što ti zaboravljaš je da su te tvrtke tu zbog nas, a ne mi zbog njih. I ako ne žele raditi u interesu korisnika, vrlo lako bi mogle propasti.

stirko55 kaže...
- u potpunosti se ne slazem s tobom vezano za EU regulative jer vec iovako pretrpavaju pravila i regulative koje sibaju na sve strane. Jedna od popularnih u zadnje vrijeme je i ona da iOS i Android moraju dopustiti intaliranje aplikacija koje nisu prosle njihovu kontrolu i zavrsile na njihovim storovima jer eto sve mora biti kako su oni zamislili. Imam nrki osjecaj da ce velike americke kompanije uskoro pocet bojkotirat EU ne smire li se sa pustim regulativama

EU radi ono što je potrebno da se zaštiti tebe kao potrošača. Ti to jednostavno ne vidiš ili odbijaš vidjeti, ali sve ovo što EU radi je dobro i ne samo za nas nego i za sve druge države svijeta (odličan ti je primjer GDPR). To ti je takozvani Brussels effect, kada EU donese zakon, pa kompanije to nešto implementiraju za cijeli svijet jer im se ne isplati raditi posebnu verziju za EU, a posebnu za ostatak svijeta. Još jedan primjer ti je Apple i USB-C. Isti će dobiti sve države svijeta, ne samo EU i to baš zato jer je EU odredila da na našem tržištu iPhone mora dolaziti s USB-C, a Apple-u se ne isplati radit dvije posebne verzije, s dva različita priključka.

 

Niti jedna ozbiljna tvrtka neće napustiti EU tržište ako je tu prisutna, pa sjeti se samo Meta-e i Zuckerberga kako je najavio da će otići iz EU i nikako da dočekamo taj dan. A znaš zašto? Ogromno tržište, ogroman potencijal. Ako neka firma napusti EU, izgubila je 448.387.872 potencijalna korisnika i to je pucanj sebi u nogu.

 

Ako neka tvrtka poželi otići, slobodno može; njeno mjesto će zauzeti druga tvrtka koja će htjeti igrati po pravilima. Možda još čak i neka tvrtka iz Europe. Tako da je tvoj trenutni stav da moramo podilazit stranim tvrtkama samo da bi ostali na našem tržištu je izuzetno kriv.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.8.2023 22:21 (Marko :D).
6 godina
offline
Elon Musk na X-u najavio ukidanje opcije blokiranj

Onaj slucaj je bio bolestan. Prvo, skroz sam out of the loop, nisam znao da je twitter postao X. Musk je kralj. Njemu se zivo J za tu firmu. Ljude pogotovo, u smislu njihovog zivota i sto moraju radit da bi jeli. Da se vratimo na bolesni slucaj. Covjek koji se bavi bodybuildingom i koji je bio na nekom obliku steroida, koji je bio osudivani kriminalac iz narko miljea je imao zgodnu nevjencanu suprugu i dijete, ljubavnicu sa kojom se trebao zenit i vjerojatno zgodnu crnu policajku. Posto je ova tema takva kakva je, ne smatram svoj post nikakvim offtopicom. Sa psiholoske strane mi je zanimljivo vidjet tako nesto, steta sto nemam uvid u siri uzorak, osim pristranoga iz svoje okoline, ali to nije objektivno.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Elon Musk na X-u najavio ukidanje opcije bloki
Marko :D kaže...
stirko55 kaže...
- Ako ti se ne svidaju promijene koje se uvode na drustvene mreze onda ih jednostavno prestanes koristiti i izbrises acc i odes udahnit malo svjezeg zraka i upit koju zraku sunca, a ne napadat nekoga sto vodi svoju firmu kako on misli da je najbolje

Isto tako ako tebi u Hrvatskoj ne odgovara, uvijek možeš ići živjeti u drugu državu. Ali nije poanta pobjeći već se izboriti za nešto u što vjeruješ. Dao sam primjer kako je Elon promijenio svoju politiku nakon pobune i pritiska javnosti; linkanje na druge društvene mreže ipak se ne kažnjava kao što je gospodin to najavio.

 

Ono što ti zaboravljaš je da su te tvrtke tu zbog nas, a ne mi zbog njih. I ako ne žele raditi u interesu korisnika, vrlo lako bi mogle propasti.

stirko55 kaže...
- u potpunosti se ne slazem s tobom vezano za EU regulative jer vec iovako pretrpavaju pravila i regulative koje sibaju na sve strane. Jedna od popularnih u zadnje vrijeme je i ona da iOS i Android moraju dopustiti intaliranje aplikacija koje nisu prosle njihovu kontrolu i zavrsile na njihovim storovima jer eto sve mora biti kako su oni zamislili. Imam nrki osjecaj da ce velike americke kompanije uskoro pocet bojkotirat EU ne smire li se sa pustim regulativama

EU radi ono što je potrebno da se zaštiti tebe kao potrošača. Ti to jednostavno ne vidiš ili odbijaš vidjeti, ali sve ovo što EU radi je dobro i ne samo za nas nego i za sve druge države svijeta (odličan ti je primjer GDPR). To ti je takozvani Brussels effect, kada EU donese zakon, pa kompanije to nešto implementiraju za cijeli svijet jer im se ne isplati raditi posebnu verziju za EU, a posebnu za ostatak svijeta. Još jedan primjer ti je Apple i USB-C. Isti će dobiti sve države svijeta, ne samo EU i to baš zato jer je EU odredila da na našem tržištu iPhone mora dolaziti s USB-C, a Apple-u se ne isplati radit dvije posebne verzije, s dva različita priključka.

 

Niti jedna ozbiljna tvrtka neće napustiti EU tržište ako je tu prisutna, pa sjeti se samo Meta-e i Zuckerberga kako je najavio da će otići iz EU i nikako da dočekamo taj dan. A znaš zašto? Ogromno tržište, ogroman potencijal. Ako neka firma napusti EU, izgubila je 448.387.872 potencijalna korisnika i to je pucanj sebi u nogu.

 

Ako neka tvrtka poželi otići, slobodno može; njeno mjesto će zauzeti druga tvrtka koja će htjeti igrati po pravilima. Možda još čak i neka tvrtka iz Europe. Tako da je tvoj trenutni stav da moramo podilazit stranim tvrtkama samo da bi ostali na našem tržištu je izuzetno kriv.

 Mogu li dobiti pojašnjenje kako je EU odredba da Apple mora koristiti USB-C dobra odluka? EU samo trazi neka liberalna objasnjena za vecinu svojih odluka. GDPR u potpunosti podrzavam, ali ne mogu reci da su imali mnogo tako dobrih odluka

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
11 godina
offline
Re: Elon Musk na X-u najavio ukidanje opcije bloki
Meni se jedino svidja Eu odluka da buduci mobiteli trebaju imati izmjenjive baterije. Samo kako sada stvari stoje, to ce biti negdje za par godina. AKO bude... Jer sve sto je dobro, proces traje jako dugo. A gluposti se odmah implementiraju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Elon Musk na X-u najavio ukidanje opcije bloki
Endymon kaže...
Meni se jedino svidja Eu odluka da buduci mobiteli trebaju imati izmjenjive baterije. Samo kako sada stvari stoje, to ce biti negdje za par godina. AKO bude... Jer sve sto je dobro, proces traje jako dugo. A gluposti se odmah implementiraju.

 Da li to znaci da bi podrzao i losiju inicijalnu izradu uredaja, samo kako bi bilo omoguceno zamijeniti bateriju kasnije?

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
6 godina
offline
Re: Elon Musk na X-u najavio ukidanje opcije bloki
stirko55 kaže...
Marko :D kaže...
stirko55 kaže...
- Ako ti se ne svidaju promijene koje se uvode na drustvene mreze onda ih jednostavno prestanes koristiti i izbrises acc i odes udahnit malo svjezeg zraka i upit koju zraku sunca, a ne napadat nekoga sto vodi svoju firmu kako on misli da je najbolje

Isto tako ako tebi u Hrvatskoj ne odgovara, uvijek možeš ići živjeti u drugu državu. Ali nije poanta pobjeći već se izboriti za nešto u što vjeruješ. Dao sam primjer kako je Elon promijenio svoju politiku nakon pobune i pritiska javnosti; linkanje na druge društvene mreže ipak se ne kažnjava kao što je gospodin to najavio.

 

Ono što ti zaboravljaš je da su te tvrtke tu zbog nas, a ne mi zbog njih. I ako ne žele raditi u interesu korisnika, vrlo lako bi mogle propasti.

stirko55 kaže...
- u potpunosti se ne slazem s tobom vezano za EU regulative jer vec iovako pretrpavaju pravila i regulative koje sibaju na sve strane. Jedna od popularnih u zadnje vrijeme je i ona da iOS i Android moraju dopustiti intaliranje aplikacija koje nisu prosle njihovu kontrolu i zavrsile na njihovim storovima jer eto sve mora biti kako su oni zamislili. Imam nrki osjecaj da ce velike americke kompanije uskoro pocet bojkotirat EU ne smire li se sa pustim regulativama

EU radi ono što je potrebno da se zaštiti tebe kao potrošača. Ti to jednostavno ne vidiš ili odbijaš vidjeti, ali sve ovo što EU radi je dobro i ne samo za nas nego i za sve druge države svijeta (odličan ti je primjer GDPR). To ti je takozvani Brussels effect, kada EU donese zakon, pa kompanije to nešto implementiraju za cijeli svijet jer im se ne isplati raditi posebnu verziju za EU, a posebnu za ostatak svijeta. Još jedan primjer ti je Apple i USB-C. Isti će dobiti sve države svijeta, ne samo EU i to baš zato jer je EU odredila da na našem tržištu iPhone mora dolaziti s USB-C, a Apple-u se ne isplati radit dvije posebne verzije, s dva različita priključka.

 

Niti jedna ozbiljna tvrtka neće napustiti EU tržište ako je tu prisutna, pa sjeti se samo Meta-e i Zuckerberga kako je najavio da će otići iz EU i nikako da dočekamo taj dan. A znaš zašto? Ogromno tržište, ogroman potencijal. Ako neka firma napusti EU, izgubila je 448.387.872 potencijalna korisnika i to je pucanj sebi u nogu.

 

Ako neka tvrtka poželi otići, slobodno može; njeno mjesto će zauzeti druga tvrtka koja će htjeti igrati po pravilima. Možda još čak i neka tvrtka iz Europe. Tako da je tvoj trenutni stav da moramo podilazit stranim tvrtkama samo da bi ostali na našem tržištu je izuzetno kriv.

 Mogu li dobiti pojašnjenje kako je EU odredba da Apple mora koristiti USB-C dobra odluka? EU samo trazi neka liberalna objasnjena za vecinu svojih odluka. GDPR u potpunosti podrzavam, ali ne mogu reci da su imali mnogo tako dobrih odluka

Dobra je tako što se manje mora imati različite kablove za punjenje uređaja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.8.2023 1:17 (love2ml86).
14 godina
offline
Re: Elon Musk na X-u najavio ukidanje opcije bloki
Naprimjer kod mene situacija bas suprotna, sad kad se prebace na USB-C morat cu imat i USB-C za novi iphone ali idalje imati stari kabez za stariju verziju koju koriste ukucani. Mislim da ovdje dosta igra perspektiva. To je tocno ono sta govorim, EU je to predstavija kao smanjenje elektronickog otpada sa kabarlima sta definitivno nije istina
It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
13 godina
offline
Re: Elon Musk na X-u najavio ukidanje opcije bloki
stirko55 kaže...
Marko :D kaže...
stirko55 kaže...
- Ako ti se ne svidaju promijene koje se uvode na drustvene mreze onda ih jednostavno prestanes koristiti i izbrises acc i odes udahnit malo svjezeg zraka i upit koju zraku sunca, a ne napadat nekoga sto vodi svoju firmu kako on misli da je najbolje

Isto tako ako tebi u Hrvatskoj ne odgovara, uvijek možeš ići živjeti u drugu državu. Ali nije poanta pobjeći već se izboriti za nešto u što vjeruješ. Dao sam primjer kako je Elon promijenio svoju politiku nakon pobune i pritiska javnosti; linkanje na druge društvene mreže ipak se ne kažnjava kao što je gospodin to najavio.

 

Ono što ti zaboravljaš je da su te tvrtke tu zbog nas, a ne mi zbog njih. I ako ne žele raditi u interesu korisnika, vrlo lako bi mogle propasti.

stirko55 kaže...
- u potpunosti se ne slazem s tobom vezano za EU regulative jer vec iovako pretrpavaju pravila i regulative koje sibaju na sve strane. Jedna od popularnih u zadnje vrijeme je i ona da iOS i Android moraju dopustiti intaliranje aplikacija koje nisu prosle njihovu kontrolu i zavrsile na njihovim storovima jer eto sve mora biti kako su oni zamislili. Imam nrki osjecaj da ce velike americke kompanije uskoro pocet bojkotirat EU ne smire li se sa pustim regulativama

EU radi ono što je potrebno da se zaštiti tebe kao potrošača. Ti to jednostavno ne vidiš ili odbijaš vidjeti, ali sve ovo što EU radi je dobro i ne samo za nas nego i za sve druge države svijeta (odličan ti je primjer GDPR). To ti je takozvani Brussels effect, kada EU donese zakon, pa kompanije to nešto implementiraju za cijeli svijet jer im se ne isplati raditi posebnu verziju za EU, a posebnu za ostatak svijeta. Još jedan primjer ti je Apple i USB-C. Isti će dobiti sve države svijeta, ne samo EU i to baš zato jer je EU odredila da na našem tržištu iPhone mora dolaziti s USB-C, a Apple-u se ne isplati radit dvije posebne verzije, s dva različita priključka.

 

Niti jedna ozbiljna tvrtka neće napustiti EU tržište ako je tu prisutna, pa sjeti se samo Meta-e i Zuckerberga kako je najavio da će otići iz EU i nikako da dočekamo taj dan. A znaš zašto? Ogromno tržište, ogroman potencijal. Ako neka firma napusti EU, izgubila je 448.387.872 potencijalna korisnika i to je pucanj sebi u nogu.

 

Ako neka tvrtka poželi otići, slobodno može; njeno mjesto će zauzeti druga tvrtka koja će htjeti igrati po pravilima. Možda još čak i neka tvrtka iz Europe. Tako da je tvoj trenutni stav da moramo podilazit stranim tvrtkama samo da bi ostali na našem tržištu je izuzetno kriv.

 Mogu li dobiti pojašnjenje kako je EU odredba da Apple mora koristiti USB-C dobra odluka? EU samo trazi neka liberalna objasnjena za vecinu svojih odluka. GDPR u potpunosti podrzavam, ali ne mogu reci da su imali mnogo tako dobrih odluka

Možeš. Jedan kabel koristi se za sve nove uređaje. Za 10 godina više neće biti ovaj kabel, onaj kabel–samo USB-C. Nema više pitanja prijatelja, kolega "tko ima kabel za iPhone", apsolutno ti je svejedno s kojim punio jer ti apsolutno svi pašu. Apple je čak htio izigrati EU tako da bi smanjili brzinu punjenja za sve USB-C kabele koji nisu certificirani s njihove strane, EU im je i to zabranila i čak ih upozorila da bi mogli zabranit prodaju iPhonea naprave li to. Još jedna? Veće brzine prijenosa podataka (Lightning je USB 2.0, USB-C je USB 3.0). Još jedna? Brže punjenje, Lightning je limitiran na 25W, ako se ne varam; USB-C ide puno puno više.

 

Ne traži nikakva liberalna objašnjenja nego radi što je najbolje za tebe, ali ti to naravno ne vidiš nego upijaš objašnjenja od Applea koji bi najradije da ih se nikako ne regulira, još bi im i to što su prisutni ovdje trebali plaćati. Da im još iz EU fonda plaćamo i njihove zaposlenike? Kad se sjetim one da su ekološki osvješteni, a izbacuju punjač; pritom su samo zaboravili spomenuti da su zamijenili i komplet tip kabela, pa da novi kabel ne ide na stari adapter nego moraš kupiti novi. To im se sigurno omaklo–slučajno.

Endymon kaže...
Meni se jedino svidja Eu odluka da buduci mobiteli trebaju imati izmjenjive baterije. Samo kako sada stvari stoje, to ce biti negdje za par godina. AKO bude... Jer sve sto je dobro, proces traje jako dugo. A gluposti se odmah implementiraju.

Čekaj da ekipa krene lupat gluposti; "to će umanjiti inovaciju", "nema više vodootpornosti" i slične gluposti. Ista ta ekipa nije ni svjesna da su i prije pojedini modeli mobitela imali i IP67/8 i izmjenjive baterije.

stirko55 kaže...
Endymon kaže...
Meni se jedino svidja Eu odluka da buduci mobiteli trebaju imati izmjenjive baterije. Samo kako sada stvari stoje, to ce biti negdje za par godina. AKO bude... Jer sve sto je dobro, proces traje jako dugo. A gluposti se odmah implementiraju.

 Da li to znaci da bi podrzao i losiju inicijalnu izradu uredaja, samo kako bi bilo omoguceno zamijeniti bateriju kasnije?

Zašto misliš da bi mobiteli bili lošije izrađeni? Eh, i to je zakonom zabranjeno u EU, uostalom. 

 

Od proizvođača se samo traži da dizajniraju uređaj, da ga ti možeš otvorit bez specijalnih alata i zamijenit bateriju, a ne da ti kao kod Applea treba milijun tipova šarafcigera da bi samo stražnju ploču na Macbooku otvorio.

stirko55 kaže...
Naprimjer kod mene situacija bas suprotna, sad kad se prebace na USB-C morat cu imat i USB-C za novi iphone ali idalje imati stari kabez za stariju verziju koju koriste ukucani. Mislim da ovdje dosta igra perspektiva. To je tocno ono sta govorim, EU je to predstavija kao smanjenje elektronickog otpada sa kabarlima sta definitivno nije istina

I opet ne vidiš? Sad stvarno mislim već da trollaš malo. Ovaj zakon nije isključivo za mobitele nego i za druge potrošačke uređaje. Idemo ovako, što si sve mogao punit s Apple Lightning kabelom? Samo iPhone. Što ćeš sve moći puniti s jednim USB-C kabelom? Mobitele, tablete, laptope, fotoaparate, kamere, pa i brijače aparate.

 

Odjednom prestaneš bit fan Applea i skužiš njihovu shemu poslovanja, odlučiš prijeć na Android? Ne treba ti kabel, već ga imaš od Applea, laptopa ili čega sve ne.

 

Eto, to je ta ekologija koju EU spominje, a ne ovo što ćeš ti eventualno bacit taj Lightning kabel. Jedini tko ovdje "plače" je Apple jer više neće moć naplaćivati ekskluzivna prava za korištenje nekog priključka koji služi za punjenje isključivo jednog uređaja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.8.2023 5:45 (Marko :D).
11 godina
offline
Re: Elon Musk na X-u najavio ukidanje opcije bloki
Pa evo. Smatram da ce oni napraviti vec nesto po pitanju toga.(ako vec i nisu). Cisto sumnjam da ce radi toga jedan Apple, Samsung, Huawei sebi dopustiti da radi baterije srezu kvalitetu uredjaja.
14 godina
offline
Re: Elon Musk na X-u najavio ukidanje opcije bloki

Prema onome sta ti govoris, treba se unistit bussiness model jedne firme kako bi se standardiziralo nesto. Po tome ajmo uvest samo jedan tip ekrana, svi uredaji moraju biti napravljeni od potpuno istih materijala. Zasto be prizvodili ista drugacije, to samo dovodi do otpada. Princip bi trebao funkcionirati da ako je vecina ljudi za to da se koristi samo USB-C, bojkotirajte iPhone, neka im vrijednost pada pa nek onda razmisle da li zele idalje gubiti ljude ili se prilagoditi zeljama korisnika. Primjer, ako neko zeli prodavati odvojeno vosak i nit od vostane svijece i to naplacivati vise nego kompletnu svijecu, ima pravo na to i to nebi smejlo biti regulirano ikakvim zakonima, jer narusavas slobodno trziste. 

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
13 godina
offline
Re: Elon Musk na X-u najavio ukidanje opcije bloki
stirko55 kaže...

Prema onome sta ti govoris, treba se unistit bussiness model jedne firme kako bi se standardiziralo nesto. Po tome ajmo uvest samo jedan tip ekrana, svi uredaji moraju biti napravljeni od potpuno istih materijala. Zasto be prizvodili ista drugacije, to samo dovodi do otpada. Princip bi trebao funkcionirati da ako je vecina ljudi za to da se koristi samo USB-C, bojkotirajte iPhone, neka im vrijednost pada pa nek onda razmisle da li zele idalje gubiti ljude ili se prilagoditi zeljama korisnika. Primjer, ako neko zeli prodavati odvojeno vosak i nit od vostane svijece i to naplacivati vise nego kompletnu svijecu, ima pravo na to i to nebi smejlo biti regulirano ikakvim zakonima, jer narusavas slobodno trziste. 

Oprosti, ali USB-C je standardiziran već odavno. Svi proizvođači Androida već su odavno prešli na USB-C zajedničkim dogovorom. A vidiš, svaki je mogao krenuti svojim putem i napraviti vlastiti konektor kao nekada. Zaboravljaš činjenicu da upravo Apple na svim svojim uređajima koristi USB-C, od iMaca, preko Macbooka do iPada. Samo iPhone nema USB-C i ja bi se na tvome mjestu pitao zašto.

 

I da, zaista mislim da business modele kakav ima Apple treba uništiti. Jer Appleov business model nije ništa drugo nego obmana i varanje kupaca. Ja sam ti dao jedan od primjera kako Apple zapravo vara kupce ("ekološka firma" i punjač), ali to je samo kap u oceanu. Da ne spomenem da ti kada kupiš Apple-ov uređaj, isti nije u tvom kompletnom vlasništvu jer Apple i dalje ima glavnu riječ za sve. Ti praktički s iPhone-om ne možeš/ne smiješ raditi ništa mimo onoga što je Apple odobrio i to je onaj dio koji meni nije povolji. Da platim uređaj preko 1.000€ i da s njim doslovno ne smijem raditi što želim.

 

Nadalje, meni se čini da ti ne razumiješ definiciju slobodnog tržišta kada tvrdiš da se regulativom narušuje isto. Da EU naredi Apple-u da svoje proizvode ne smije naplaćivati više od 500€, to bi bilo narušavanje slobodnog tržišta. Ovo što EU tjera Apple da usvoje nešto što ionako već koriste nije ništa drugo nego obična legitimna regulativa koja nema veze sa ikakvim tržištem. Svaka tvrtka koja želi poslovati u pojedinoj državi mora poštovati neka prava. Pravi primjer ti je Kina, Apple tamo jede govna samo da ostane prisutan u Kini.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.8.2023 15:29 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: Elon Musk na X-u najavio ukidanje opcije bloki
Marko :D kaže...
stirko55 kaže...

Prema onome sta ti govoris, treba se unistit bussiness model jedne firme kako bi se standardiziralo nesto. Po tome ajmo uvest samo jedan tip ekrana, svi uredaji moraju biti napravljeni od potpuno istih materijala. Zasto be prizvodili ista drugacije, to samo dovodi do otpada. Princip bi trebao funkcionirati da ako je vecina ljudi za to da se koristi samo USB-C, bojkotirajte iPhone, neka im vrijednost pada pa nek onda razmisle da li zele idalje gubiti ljude ili se prilagoditi zeljama korisnika. Primjer, ako neko zeli prodavati odvojeno vosak i nit od vostane svijece i to naplacivati vise nego kompletnu svijecu, ima pravo na to i to nebi smejlo biti regulirano ikakvim zakonima, jer narusavas slobodno trziste. 

Oprosti, ali USB-C je standardiziran već odavno. Svi proizvođači Androida već su odavno prešli na USB-C zajedničkim dogovorom. A vidiš, svaki je mogao krenuti svojim putem i napraviti vlastiti konektor kao nekada. Zaboravljaš činjenicu da upravo Apple na svim svojim uređajima koristi USB-C, od iMaca, preko Macbooka do iPada. Samo iPhone nema USB-C i ja bi se na tvome mjestu pitao zašto.

 

I da, zaista mislim da business modele kakav ima Apple treba uništiti. Jer Appleov business model nije ništa drugo nego obmana i varanje kupaca. Ja sam ti dao jedan od primjera kako Apple zapravo vara kupce ("ekološka firma" i punjač), ali to je samo kap u oceanu. Da ne spomenem da ti kada kupiš Apple-ov uređaj, isti nije u tvom kompletnom vlasništvu jer Apple i dalje ima glavnu riječ za sve. Ti praktički s iPhone-om ne možeš/ne smiješ raditi ništa mimo onoga što je Apple odobrio i to je onaj dio koji meni nije povolji. Da platim uređaj preko 1.000€ i da s njim doslovno ne smijem raditi što želim.

 

Nadalje, meni se čini da ti ne razumiješ definiciju slobodnog tržišta kada tvrdiš da se regulativom narušuje isto. Da EU naredi Apple-u da svoje proizvode ne smije naplaćivati više od 500€, to bi bilo narušavanje slobodnog tržišta. Ovo što EU tjera Apple da usvoje nešto što ionako već koriste nije ništa drugo nego obična legitimna regulativa koja nema veze sa ikakvim tržištem. Svaka tvrtka koja želi poslovati u pojedinoj državi mora poštovati neka prava. Pravi primjer ti je Kina, Apple tamo jede govna samo da ostane prisutan u Kini.

 Upravo si potvrdija ono sta je govorim. Tebi se gadi njihov bussiness model i zato zelis da ga EU regulative uniste, ali to nebi smilo bit na njima vec na potrosacima. Potrosaci su ti koji svojim postupcima moraju pokazati da je Applov bussiness model los i da ga trebaju izmijeniti, nebi to smijele raditi EU regulative "da bi pomogle potrosacima"

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
13 godina
offline
Re: Elon Musk na X-u najavio ukidanje opcije bloki

Ne, EU neće uništiti Appleov business model, ja najradije bi, ali ne samo Appleov nego i svih drugih kompanija doslovno koje prakticiraju isto; ne mare za korisnika, a jedino što je bitno su pare.

 

Zato ni ne koristim Apple proizvode, jednostavno odbijam davati pare kompaniji koja bi me pravila budalom. Znaš kako se kaže, svatko glasa svojim novčanikom.

 

Apple-u ako se ne sviđa, doviđenja. Goodbye, good riddance.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.8.2023 15:42 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: Elon Musk na X-u najavio ukidanje opcije bloki
Marko :D kaže...

Ne, EU neće uništiti Appleov business model, ja najradije bi, ali ne samo Appleov nego i svih drugih kompanija doslovno koje prakticiraju isto; ne mare za korisnika, a jedino što je bitno su pare.

 

Zato ni ne koristim Apple proizvode, jednostavno odbijam davati pare kompaniji koja bi me pravila budalom. Znaš kako se kaže, svatko glasa svojim novčanikom.

 

Apple-u ako se ne sviđa, doviđenja. Goodbye, good riddance.

 Normalno da je jedino bitno pare, kompanije koje mare za korisnike uglavnom propadnu same od sebe. I bas ovo sta si spomenija da odbijas davati pare takvim kompanijama, tako bi i drugi tribali postupati pa onda nebi bilo potrebe da EU regulira sta ko smi prodavat i na koji nacin (naravno ako ne utjece na nekakvu sigurnost i zdravlje korisnika).

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
13 godina
offline
Re: Elon Musk na X-u najavio ukidanje opcije bloki

Ne mogu se baš složiti s tobom. EU ima itekako potrebe regulirati stvari jer da ne regulira, kompanije bi od nas radile magarce i varale nas gdje stignu i umiju. Glasanje novčanikom nije uvijek opcija, a teško da će ogromne korporacije kao što je Apple propasti bez obzira na to koliko bili bezobrazni prema korisnicima. Regulative nisu tu da im upropaste business model, one su isključivo tu da pokažu kompanijama da su na teritoriju EU nitko i ništa, te da svi propisi i zakoni vrijede i za njih. Kao što sam već rekao, kompanije, koliko god velike bile, su tu radi nas, a ne obrnuto. Apple u svakom trenutku može napustiti EU, ali kakvu god regulativu im ista udari, nemaju izbora pa će ih se pridržavati jer je alternativa ogroman pad broja korisnika.

 

Ako ti teško pada ovo s USB-C onda bolje da ni ne spominjem da od iduće godine Apple mora napraviti iMessage interoperabilnim s Androidom; ili na način da napravi iMessage dostupan za Android ili da doda podršku na svojim uređajima doda podršku za RCS. Apple na aparatima. 😂

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.8.2023 18:09 (Marko :D).
9 mjeseci
offline
Elon Musk na X-u najavio ukidanje opcije blokiranj

alo pričamo o Musku gdje ste zalutali 

 

nego koristi li uopće netko od komentatora taj X? pa to je takav nered od mreže da se ja često pitam zašto ga uopće imam na mobitelu. njega brine blokiranje, btw on je jedan od prvih koje sam blokirao, sadista i troller u jednom. nije mu problem milijun botova koji zaseru svaki post i koje nitko ne dira jer je prijava takva procedura da većina odustane nakon što vidi proceduru. ta mreža je kao i mnoge druge postalo leglo prevaranata i lopova i ništa se ne poduzima.

 

uz to njena konstruktivna vrijednost je ravna gotovo nuli. kao da dovedete u istu prostoriju 1000 ljudi koji svi govore u isto vrijeme i jebe im se za druge bitno je samo da oni prospu svoju pamet. nema tu previše dijaloga. nešto napišeš, 10 sekundi je špica oko toga nakon toga pojeo vuk magare. uzaludno trošenje vremena. jadni oni koji se navuku na ovakve mreže jer vjerojatno potroše dnevno sate i sate da bi sve popratili, komentirali, odgovorili... horor.

 
1 1 hvala 0
6 godina
offline
Elon Musk na X-u najavio ukidanje opcije blokiranj

Normalno da ne. Od drustvenih mreza koristim facebook marketplace, sa trolom il 2 na neku random objavu te YouTube. Volim bit na forumima.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Elon Musk na X-u najavio ukidanje opcije bloki
Marko :D kaže...

Ne mogu se baš složiti s tobom. EU ima itekako potrebe regulirati stvari jer da ne regulira, kompanije bi od nas radile magarce i varale nas gdje stignu i umiju. Glasanje novčanikom nije uvijek opcija, a teško da će ogromne korporacije kao što je Apple propasti bez obzira na to koliko bili bezobrazni prema korisnicima. Regulative nisu tu da im upropaste business model, one su isključivo tu da pokažu kompanijama da su na teritoriju EU nitko i ništa, te da svi propisi i zakoni vrijede i za njih. Kao što sam već rekao, kompanije, koliko god velike bile, su tu radi nas, a ne obrnuto. Apple u svakom trenutku može napustiti EU, ali kakvu god regulativu im ista udari, nemaju izbora pa će ih se pridržavati jer je alternativa ogroman pad broja korisnika.

 

Ako ti teško pada ovo s USB-C onda bolje da ni ne spominjem da od iduće godine Apple mora napraviti iMessage interoperabilnim s Androidom; ili na način da napravi iMessage dostupan za Android ili da doda podršku na svojim uređajima doda podršku za RCS. Apple na aparatima. 😂

 Napokon konkretni argumenti. S ovime se donekle mogu sloziti i mislim da sada razumim tvoju perspektivu. Sta se tice onoga sto meni smeta je ova odluka da iOS i Android moraju podrzavati aplikacije trecih strana a ne samo one sa official store-ova. Tu me EU gubi. Cak i ovo za bateriju mogu razumit (nadam se da nece ubuduce utjecati na cijene uredaja). 

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
14 godina
offline
Re: Elon Musk na X-u najavio ukidanje opcije bloki
millennial kaže...

alo pričamo o Musku gdje ste zalutali 

 

nego koristi li uopće netko od komentatora taj X? pa to je takav nered od mreže da se ja često pitam zašto ga uopće imam na mobitelu. njega brine blokiranje, btw on je jedan od prvih koje sam blokirao, sadista i troller u jednom. nije mu problem milijun botova koji zaseru svaki post i koje nitko ne dira jer je prijava takva procedura da većina odustane nakon što vidi proceduru. ta mreža je kao i mnoge druge postalo leglo prevaranata i lopova i ništa se ne poduzima.

 

uz to njena konstruktivna vrijednost je ravna gotovo nuli. kao da dovedete u istu prostoriju 1000 ljudi koji svi govore u isto vrijeme i jebe im se za druge bitno je samo da oni prospu svoju pamet. nema tu previše dijaloga. nešto napišeš, 10 sekundi je špica oko toga nakon toga pojeo vuk magare. uzaludno trošenje vremena. jadni oni koji se navuku na ovakve mreže jer vjerojatno potroše dnevno sate i sate da bi sve popratili, komentirali, odgovorili... horor.

 Je je odmakli smo od teme, sry. Sta se tice drustvenih mreza mogu reci da jedina koju koristim je LinkedIn jer sam uvijek u potrazi za boljim poslovnim prilikama, ali je ne koristim za ikakvo postanje i komentiranje vec iskljucivo kao mali oglasnik. Meta drustvene mreze sam pobrisao zbog njihove neodgovornosti prema osobnim podatcima i pokusaja provlacenja izmedu EU regulativa. X kao i prije Tvitter mi je dosta neorganiziran i ne praktican. Koliko god se trudio posloziti ga da imam uvid samo u ono sto me zanima nekako uvijek ima previse skarta koji me ne zanima tako da je i tu racun trajno izbrisan. Odakle cu ubuduce skupljati informacije ostaje jos za vidjeti, ali mislim da to treba biti dalje od drustvenih mreza

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice