Elon Musk na X-u najavio ukidanje opcije blokiranj

poruka: 35
|
čitano: 9.604
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Elon Musk na X-u najavio ukidanje opcije blokiranj".
9 mjeseci
offline
Re: Elon Musk na X-u najavio ukidanje opcije bloki
stirko55 kaže...
millennial kaže...

alo pričamo o Musku gdje ste zalutali 

 

nego koristi li uopće netko od komentatora taj X? pa to je takav nered od mreže da se ja često pitam zašto ga uopće imam na mobitelu. njega brine blokiranje, btw on je jedan od prvih koje sam blokirao, sadista i troller u jednom. nije mu problem milijun botova koji zaseru svaki post i koje nitko ne dira jer je prijava takva procedura da većina odustane nakon što vidi proceduru. ta mreža je kao i mnoge druge postalo leglo prevaranata i lopova i ništa se ne poduzima.

 

uz to njena konstruktivna vrijednost je ravna gotovo nuli. kao da dovedete u istu prostoriju 1000 ljudi koji svi govore u isto vrijeme i jebe im se za druge bitno je samo da oni prospu svoju pamet. nema tu previše dijaloga. nešto napišeš, 10 sekundi je špica oko toga nakon toga pojeo vuk magare. uzaludno trošenje vremena. jadni oni koji se navuku na ovakve mreže jer vjerojatno potroše dnevno sate i sate da bi sve popratili, komentirali, odgovorili... horor.

 Je je odmakli smo od teme, sry. Sta se tice drustvenih mreza mogu reci da jedina koju koristim je LinkedIn jer sam uvijek u potrazi za boljim poslovnim prilikama, ali je ne koristim za ikakvo postanje i komentiranje vec iskljucivo kao mali oglasnik. Meta drustvene mreze sam pobrisao zbog njihove neodgovornosti prema osobnim podatcima i pokusaja provlacenja izmedu EU regulativa. X kao i prije Tvitter mi je dosta neorganiziran i ne praktican. Koliko god se trudio posloziti ga da imam uvid samo u ono sto me zanima nekako uvijek ima previse skarta koji me ne zanima tako da je i tu racun trajno izbrisan. Odakle cu ubuduce skupljati informacije ostaje jos za vidjeti, ali mislim da to treba biti dalje od drustvenih mreza

 ma i linkedin je postao poligon za preseravanje raznih poslodavaca i izlaganje milijunima indijaca. svaki dan 10 mailova ponuda i drugih sranja, a upita za posao ravno NULA.

13 godina
offline
Re: Elon Musk na X-u najavio ukidanje opcije bloki
stirko55 kaže...

Sta se tice onoga sto meni smeta je ova odluka da iOS i Android moraju podrzavati aplikacije trecih strana a ne samo one sa official store-ova. Tu me EU gubi. Cak i ovo za bateriju mogu razumit (nadam se da nece ubuduce utjecati na cijene uredaja). 

Dobro, što je sad tu loše? Možda to što neki mali developer ne mora plaćati Apple-u i Google-u naknadu za objavu aplikacije na njihovim trgovinama aplikacija? Možda to što im ne mora dati ogromnu naknadu prilikom kupovine unutar aplikacije? Stvarno ne razumijem.

 

Meni je, recimo, F-Droid odlična alternativna trgovina aplikacija. Hrpa besplatnih aplikacija otvorenog koda. Ima čak i aplikacija koje se mogu pronaći na Play Store-u, ali s više mogućnosti (jer Google zabranjuje pojedine mogućnosti aplikacija; blokiranje oglasa, gledanje YouTubea s ugašenim ekranom i sl., pa su developeri prisiljeni osakatiti aplikaciju da bi mogla na Play Store).

 

Tako da ponovno, ne vidim ništa loše u sideloadanju aplikacija niti u alternativnim trgovinama aplikacija.

14 godina
offline
Re: Elon Musk na X-u najavio ukidanje opcije bloki
Ajmo reci da ne virujem drugim izvorima aplikacija da ce napraviti dovoljno dobru provjeru aplikacija koje sadrze. Mozda grijesim, ali ponovno ja sa iOS platforme koja se podosta bazira na sigurnosti, vidim mogucnost narusavanja te sigurnosti sa ovom opcijom.
It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Elon Musk na X-u najavio ukidanje opcije bloki

Ne vjeruješ aplikacijama čiji je kod javno dostupan na internetu kojeg može svatko vidjeti i analizirati? Tu ti ja na ne mogu pomoći, ali znaj da su aplikacije otvorenog koda sigurnije nego aplikacije zatvorenog koje se nalaze na AppStore-u. Ti kod aplikacija otvorenog koda vidiš što aplikacija radi, a ako cijela zajednica ima pristup kodu, valjda bi netko u 6 mjeseci skužio gdje je problem s istom. Kod zatvorenog koda nitko ga ne vidi, samo autor aplikacije. To što Apple kontrolira što se postavlja na AppStore ne mora značiti i da je aplikacija 100% sigurna.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.8.2023 4:41 (Marko :D).
11 godina
offline
Re: Elon Musk na X-u najavio ukidanje opcije bloki
@Miro budeš i tu zaključao temu radi prepucavanja kao onu za Rimca?
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice