Vlakovi usred Silicijske doline i danas ovise o –

poruka: 22
|
čitano: 3.936
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vlakovi usred Silicijske doline i danas ovise o – ".
13 godina
offline
Vlakovi usred Silicijske doline i danas ovise o –

Ne tako davno sam kupovao HŽ kartu na manjem kolodvoru, blagajnica je listala po DOS programu, a na stolu se nalazio bunt 3,5" disketa.

Može li netko potvrditi rade li u HŽ još uvjek tako?

 

Očito smo napredniji od Silicijske doline kad koristimo manje i "modernije" diskete.

Moj PC  
5 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Vlakovi usred Silicijske doline i danas ovise
sisko93 kaže...

Ne tako davno sam kupovao HŽ kartu na manjem kolodvoru, blagajnica je listala po DOS programu, a na stolu se nalazio bunt 3,5" disketa.

Može li netko potvrditi rade li u HŽ još uvjek tako?

 

Očito smo napredniji od Silicijske doline kad koristimo manje i "modernije" diskete.

 brzina zapisivanja na disketu je paralelna brzini HŽ vlakova...oni su sinhronizirani

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
5 godina
offline
Re: Vlakovi usred Silicijske doline i danas ovise
sisko93 kaže...

Ne tako davno sam kupovao HŽ kartu na manjem kolodvoru, blagajnica je listala po DOS programu, a na stolu se nalazio bunt 3,5" disketa.

Može li netko potvrditi rade li u HŽ još uvjek tako?

 

Očito smo napredniji od Silicijske doline kad koristimo manje i "modernije" diskete.

Ovo nije tema o HŽ. Ne skreći  temu.

 

Ovo je tema gdje amer pljuje po svojoj tehnologiji i tvrdi da to ništa ne valja.

 

Dakle pridružimo im se. U pljuvačini.

 

 

 

13 godina
offline
Re: Vlakovi usred Silicijske doline i danas ovise
gpd kaže...
Dakle pridružimo im se. U pljuvačini.

Pometi pravo ispred svojih vrata!

5 godina
offline
Re: Vlakovi usred Silicijske doline i danas ovise
sisko93 kaže...
gpd kaže...
Dakle pridružimo im se. U pljuvačini.

Pometi pravo ispred svojih vrata!

 Ako amer tvrdi da će mu se sistem vlakova raspasti, tko smo mi da im proturječimo?

 

Zakazali su američki inženjeri. I to usred Silicijske doline.

13 godina
offline
Re: Vlakovi usred Silicijske doline i danas ovise

Ja više vjerujem kako je zakazala vlast koja je ignorirala taj problem i odgađala modernizaciju nego jadni inžinjeri koji krpaja tu rupu bez dna.

 

10 godina
offline
Re: Vlakovi usred Silicijske doline i danas ovise
Nebitno ako skroz ispunjava primarnu funkciju. Puno veci problem bi trebao biti ostatak infrastructure zbog kojeg vlakovi skacu iz tracnica.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Vlakovi usred Silicijske doline i danas ovise o –

pa, ako baš silaboganemoli, nije problem u sustav ubaciti "suvremeniji" čitač nečega (USB, SD, DVD, bla) i na to prebaciti sadržaje ovih disketa (ne čudi me da još rade; imam usb za flopije i brdo njih još u ladici - sve je na njima čitljivo; tako su neke stvari sigurne, jer je naprava za to raritet). nakon toga, hojla ču-ču. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2024 18:40 (Ajar).
Moj PC  
1 1 hvala 0
8 godina
offline
Vlakovi usred Silicijske doline i danas ovise o –

A ono, treba li upravitelj skretnica imati mogućnost fotošopiranja Kardašijankine guzice u 0,1 sekundu ili ikad?

Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vlakovi usred Silicijske doline i danas ovise
gpd kaže...

 

Ovo je tema gdje amer pljuje po svojoj tehnologiji i tvrdi da to ništa ne valja.

 

Dakle pridružimo im se. U pljuvačini.

 

 

 

Što se tiče ove rute tu smo negdje, iako bi rekao da su Ameri gori od nas u ovom slučaju. Ruta od 60tak km kojom se skoro nitko ne vozi, a za nju dobivaju masne subvencije.

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
16 godina
offline
Re: Vlakovi usred Silicijske doline i danas ovise
Ajar kaže...

pa, ako baš silaboganemoli, nije problem u sustav ubaciti "suvremeniji" čitač nečega (USB, SD, DVD, bla) i na to prebaciti sadržaje ovih disketa (ne čudi me da još rade; imam usb za flopije i brdo njih još u ladici - sve je na njima čitljivo; tako su neke stvari sigurne, jer je naprava za to raritet). nakon toga, hojla ču-ču. 

Gotek floppy emulator za 20ak dolara, spojiš umjesto origigi floppy-a.
Napraviš image ovog floppy-a, staviš na USB stick, uštekaš i upališ. Komp ni neće skužiti da nema pravi floppy, a raditi će sigurno još par desetaka godina, bez straha od krepavanja disketa 

14 godina
offline
Re: Vlakovi usred Silicijske doline i danas ovise

hvala za ovaj Gotek...

 

dok se sjetim da sam na jednoj NT 4  upravljanoj mašini morao naći kompatibilnu  LAN karticu, da bi ju jedva jedvice uspio postaviti da ju sustav prepozna, pa spuštati NTLM na v1 na drugom kraju, serveru 2008, čiju sam dijeljenu mapu mapirao na NT 4 kao drive i naravno prčkanjem po registriju ga "uvjerio" da je to A: 

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.4.2024 11:44 (Stric_Jura).
16 godina
offline
Vlakovi usred Silicijske doline i danas ovise o –

Ako će netko nabavljati Gotek drive preporučio bih odmah i flash na custom firmware Flash Floppy, podrška za ogromni broj formata i daleko lakše korištenje 😅

https://github.com/keirf/flashfloppy

Origigi on particionira USB stick na više particija i svaka je jedan image. A sa ovim doslovno img datoteke na stick i vozi. Koristio/koristim to i za Amige, Atarije, stare PC-eve... 
Može se dodati i mali oled ekran umjesto brojčanog i malo rotacijski enkoder (ako je to dobar prijevod za rotary encoder) pa se lako i čitko bira koji image da mounta.

I kod kupovine samo pripaziti da se ne kupi USB verzija nego ona sa IDC konektorom, ima i verzija koja se USB-om spaja na komp.

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Vlakovi usred Silicijske doline i danas ovise o –

Njemacki DB je kompletan i dalje na Win 3.11(updejtan sa Dos na 3.11 pred nekih 4 godine ako se ne varam?)

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Vlakovi usred Silicijske doline i danas ovise o –

Dok sve besprijekorno radi pa zasto prckati nepotrebno po tome a novitet se uvijek moze testirat za zlu ne trebalo kada sustav ne radi.

DB vozi na Win3.11 te vozit ce i dalje dok sve radi bez nekakvih vecih problema pa takve sustave nitko nece ni hakirat jer ovi novi hakeri nemaju pojma o tim OS-evima a dok su postojali 5"25 incni floppyi oni nisu bili ni u petoljetnom planu.

veni vidi didici
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
online
Vlakovi usred Silicijske doline i danas ovise o –

Mene interesuje gde pronalaze diskete. Mislim da se one od 5.25" jako dugo ne proizvode. Tu i tamo se i dalje nađe "new old stock", ali to su decenijama stare zalihe (imam i ja kod kuće jedno pakovanje).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Vlakovi usred Silicijske doline i danas ovise
dagoberhr kaže...

... DB vozi na Win3.11 te vozit ce i dalje dok sve radi bez nekakvih vecih problema pa takve sustave nitko nece ni hakirat jer ovi novi hakeri nemaju pojma o tim OS-evima a dok su postojali 5"25 incni floppyi oni nisu bili ni u petoljetnom planu.

 Mislim da je glavna teškoća u hakovanju tih sistema što sumnjam da su povezani na internet. Inače, Deutsche Bahn je potencijalno velika meta, a tu security through obscurity nije neki baš sjajan pristup. Pogotovo što je taj obscurity upitan: poznato je koji OS koristiš, poznato je koje protokole OS podržava i svi su jako zastareli i komično nesigurni, source code kernela je odavno javno dostupan i ukupan broj linija koda celog OSa je otprilike jednak broju linija koda Chrome browsera. Ukratko, da pristup tim računarima ne podrazumeva fizički pristup fizički obezbeđenim lokacijama, bilo bi veselo. A ako imaš fizički pristup... Nije da ti je potrebno hakersko znanje (ako se dobro sećam, na Windows 3.11 se može zaobići šifra ako se pritisne Esc na promptu, LOL, mogu da proverim popodne).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.4.2024 16:20 (Ivan(4)).
15 godina
offline
Re: Vlakovi usred Silicijske doline i danas ovise
Solo761 kaže...

Ako će netko nabavljati Gotek drive preporučio bih odmah i flash na custom firmware Flash Floppy, podrška za ogromni broj formata i daleko lakše korištenje 😅

https://github.com/keirf/flashfloppy

Origigi on particionira USB stick na više particija i svaka je jedan image. A sa ovim doslovno img datoteke na stick i vozi. Koristio/koristim to i za Amige, Atarije, stare PC-eve... 
Može se dodati i mali oled ekran umjesto brojčanog i malo rotacijski enkoder (ako je to dobar prijevod za rotary encoder) pa se lako i čitko bira koji image da mounta.

I kod kupovine samo pripaziti da se ne kupi USB verzija nego ona sa IDC konektorom, ima i verzija koja se USB-om spaja na komp.

dovoljno je potražiti pomoć tu na forumu, čak i amerima, kojima sam uvijek spreman isplaziti strani jezik 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.4.2024 17:30 (Ajar).
8 godina
offline
Re: Vlakovi usred Silicijske doline i danas ovise
Ivan(4) kaže...
dagoberhr kaže...

... DB vozi na Win3.11 te vozit ce i dalje dok sve radi bez nekakvih vecih problema pa takve sustave nitko nece ni hakirat jer ovi novi hakeri nemaju pojma o tim OS-evima a dok su postojali 5"25 incni floppyi oni nisu bili ni u petoljetnom planu.

 Mislim da je glavna teškoća u hakovanju tih sistema što sumnjam da su povezani na internet. Inače, Deutsche Bahn je potencijalno velika meta, a tu security through obscurity nije neki baš sjajan pristup. Pogotovo što je taj obscurity upitan: poznato je koji OS koristiš, poznato je koje protokole OS podržava i svi su jako zastareli i komično nesigurni, source code kernela je odavno javno dostupan i ukupan broj linija koda celog OSa je otprilike jednak broju linija koda Chrome browsera. Ukratko, da pristup tim računarima ne podrazumeva fizički pristup fizički obezbeđenim lokacijama, bilo bi veselo. A ako imaš fizički pristup... Nije da ti je potrebno hakersko znanje (ako se dobro sećam, na Windows 3.11 se može zaobići šifra ako se pritisne Esc na promptu, LOL, mogu da proverim popodne).

 To bi bilo točno kad bi bio online. Ali nije, radi na privatnoj mreži kojoj se ne može pristupiti nikako osim fizički.

Ja rekoh
14 godina
offline
Re: Vlakovi usred Silicijske doline i danas ovise
Ivan(4) kaže...
dagoberhr kaže...

... DB vozi na Win3.11 te vozit ce i dalje dok sve radi bez nekakvih vecih problema pa takve sustave nitko nece ni hakirat jer ovi novi hakeri nemaju pojma o tim OS-evima a dok su postojali 5"25 incni floppyi oni nisu bili ni u petoljetnom planu.

 Mislim da je glavna teškoća u hakovanju tih sistema što sumnjam da su povezani na internet. Inače, Deutsche Bahn je potencijalno velika meta, a tu security through obscurity nije neki baš sjajan pristup. Pogotovo što je taj obscurity upitan: poznato je koji OS koristiš, poznato je koje protokole OS podržava i svi su jako zastareli i komično nesigurni, source code kernela je odavno javno dostupan i ukupan broj linija koda celog OSa je otprilike jednak broju linija koda Chrome browsera. Ukratko, da pristup tim računarima ne podrazumeva fizički pristup fizički obezbeđenim lokacijama, bilo bi veselo. A ako imaš fizički pristup... Nije da ti je potrebno hakersko znanje (ako se dobro sećam, na Windows 3.11 se može zaobići šifra ako se pritisne Esc na promptu, LOL, mogu da proverim popodne).

Da, imaš pravo jer upravo zato. Stvar je u fizickom smislu na izvolte te tako nije nikome interesantno a ti windowsi su stabilni za ono sto trebaju pokretati. Zamisli da su tek na '98-ici koja kad bi nastao kakav problem, samo si restartao '98-icu i to je radilo stoljecima bez reinstalacije i nekih vecih problema.

veni vidi didici
13 godina
offline
Re: Vlakovi usred Silicijske doline i danas ovise
Solo761 kaže...
Ajar kaže...

pa, ako baš silaboganemoli, nije problem u sustav ubaciti "suvremeniji" čitač nečega (USB, SD, DVD, bla) i na to prebaciti sadržaje ovih disketa (ne čudi me da još rade; imam usb za flopije i brdo njih još u ladici - sve je na njima čitljivo; tako su neke stvari sigurne, jer je naprava za to raritet). nakon toga, hojla ču-ču. 

Gotek floppy emulator za 20ak dolara, spojiš umjesto origigi floppy-a.
Napraviš image ovog floppy-a, staviš na USB stick, uštekaš i upališ. Komp ni neće skužiti da nema pravi floppy, a raditi će sigurno još par desetaka godina, bez straha od krepavanja disketa 

 

Stric_Jura kaže...

hvala za ovaj Gotek...

 

dok se sjetim da sam na jednoj NT 4  upravljanoj mašini morao naći kompatibilnu  LAN karticu, da bi ju jedva jedvice uspio postaviti da ju sustav prepozna, pa spuštati NTLM na v1 na drugom kraju, serveru 2008, čiju sam dijeljenu mapu mapirao na NT 4 kao drive i naravno prčkanjem po registriju ga "uvjerio" da je to A: 

 Naredba SUBST koliko vidim još uvijek postoji u windowsima, čemu kupovati neki dodatni SW

16 godina
online
Vlakovi usred Silicijske doline i danas ovise o –

Dodatno, meni wizard Map Network Drive uredno nudi da dodelim A: mada možda to nije bio slučaj na nekim ranijim verzijama Windowsa.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice