Koliko tvrtke košta sat videosastančenja?

poruka: 12
|
čitano: 10.795
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koliko tvrtke košta sat videosastančenja?".
13 godina
offline
Koliko tvrtke košta sat videosastančenja?

Ovo zavisi o temi sastanka i hitnosti odluke. Ako o nećemu treba raspraviti onda se dogodi i po 30 mailova u dva dana umjesto da se to riješi u pola sata na jednom sastanku. Što je najgore po trojica odgovaraju u isto vrijeme na isti upit i onda upravo kad si mislio poslati odgovor ili si već poslao shvatiš da je netko več odgovorio , a svi su na to potrošili možda čak i pola sata vremena. Dakle nekad je baš super da se poašalje mail ,pa svi pročitaju i vide jel im sve jasno , a nekad baš mora biti sastanak...

 
7 0 hvala 0
13 mjeseci
protjeran
offline
Koliko tvrtke košta sat videosastančenja?

Na e-mailove se troši više vremena nego na kvalitetne i kraće videosastanke. Kvaliteta komunikacije ovisi o sudionicima. Licem u lice, Zoomom, e-mailom. Ogromna je razlika između lapurlatističkih sastanaka (samo da se održe, pro forma) i konkretnih sastanaka s pametnim ljudima koji se drže dogovorenog.

 
5 0 hvala 0
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Koliko tvrtke košta sat videosastančenja?
Byron kaže...

Ovo zavisi o temi sastanka i hitnosti odluke. Ako o nećemu treba raspraviti onda se dogodi i po 30 mailova u dva dana umjesto da se to riješi u pola sata na jednom sastanku. Što je najgore po trojica odgovaraju u isto vrijeme na isti upit i onda upravo kad si mislio poslati odgovor ili si već poslao shvatiš da je netko več odgovorio , a svi su na to potrošili možda čak i pola sata vremena. Dakle nekad je baš super da se poašalje mail ,pa svi pročitaju i vide jel im sve jasno , a nekad baš mora biti sastanak...

 Mail ide na kraju, kao potvrda dogovorenog i svojevrsni zapisnik.

10 godina
offline
Koliko tvrtke košta sat videosastančenja?

 

U pravim IT co. se samo sastanči.

U IT je vrijeme klizni pojam.

dzg
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Koliko tvrtke košta sat videosastančenja?

"Nova" ekipa: SCRUM: daily, weeky, sprint planning, sprint review, retrospectives... još se očekuej da ostanem na grillanju.

"Stari"/pragmatični šefovi: task-forces, status meeting, eskalacije i naravno telfonski pozivi da provjeri jel sam pročitao e-mail koji je upravo poslao.

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Koliko tvrtke košta sat videosastančenja?

90% posla je gubitak vremena. I sastančenja i 10000 drugih stvari. 

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Koliko tvrtke košta sat videosastančenja?

Ali ako se smanje sastanci kako će se management praviti da nešto radi? 😱

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Koliko tvrtke košta sat videosastančenja?

Jesam u IT firmi, al nisam ajtijevac. Na početku me bombardirali sa mailovima (skoro kaj nije bilo obavijesti da se ide na wc), pa su me ubacili u idiotske viber grupe za 1001 stvar, pa su dobili bistru ideju da nam treba slack (jer američani to koriste), pa dođe korona i popratno teams / zoom, jer svaki odjel očito ima svoje preference, kako vidim menadžerčići vole stvarati dodatne komplikacije, dok glavni gazda fura preklopni alcatel kakvi su bili popularni pred 20 god. 

 

Pred pola godine sve živo pobrisao, osim whatsappa i to su dobili upute da me tamo kontaktiraju za isključivo pitanja života i smrti. Mail je za slanje privitaka, jer smo eko, volimo prirodu, mrzimo printere i ta sranja. Za sva ostala pitanja i upute dobili su nalog da dolaze osobno.

 

Rekao bi da posla imam i više nego prije i veći je promet u kancelariji, al sam duševno na miru, jer nema više konstantnih napada notifikacija i poziva, tog elektronskog maltretiranja.

A najgore od svega - neki ljudi kao da su zaboravili pričati, tj. precizno i kratko izreći misli bez uuuum, aaaaa, ovogaaaa i ostalih dječjih bolesti pričanja i to redovito ekipa koja je u stanju napisati mail ala esej lirske pjeseme oko najbanalnijih stvari.

Odlični su to alati za neki daljinski rad kad je iznimna potreba, ali definitivno preferiram odraditi posao uživo.

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Koliko tvrtke košta sat videosastančenja?

Ovo su priče za malu djecu. Pla sata call, troje ljudi, 700 do 1700 USD?
Uz, recimo 100 USD na trošak alata (što nije), dođe se do SCR-a od 400 do 1000 USD, što se translatira na mjesečnu plaću od minimum 30-40k USD do preko 100k USD.

 
0 0 hvala 0
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Koliko tvrtke košta sat videosastančenja?
Apachy kaže...

 dok glavni gazda fura preklopni alcatel kakvi su bili popularni pred 20 god. 

 

 To je jedan od načina da dođe do mira. Jer je smartphone pošast koja ti ne da mira niti sekunde. Koliko ljudi mi je u životu rekli - ne mogu / ne smijem ga isključiti. To je udar na živce.

16 godina
offline
Koliko tvrtke košta sat videosastančenja?

Sastanak je isto dobar. Sjediš, a radiš.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koliko tvrtke košta sat videosastančenja?

Nikad nisam volio sastanke u kojima nemam utjecaj promjene situacije. Radije bih da netko sastavi kratke upute i da mi dostavi kada je isti gotov. 

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice