Pomoć - HDMI - rezolucija HUB

poruka: 6
|
čitano: 1.338
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Pomoć - HDMI - rezolucija HUB

Pozdrav. Imam problem a ne mogu skužiti u čemu je točno problem. Naime, kupio sam na Aliju USB HUB koji koristim sa laptopom da bih imao sliku i na monitoru, mrežu, itd. E sad, iz nekog razloga mi na mom monitoru maksimalna rezolucija može biti 1920x1080 iako monitor podržava 2560x1440. Ne mogu skužiti zašto pa ako netko ima ideju bio bih zahvalan. Probao sam danas na drugom monitoru i tamo mi je uredno 2560x1440. Moj monitor inače podržava 2560x1440, to dobijem i kada spojim HDMI direktno u laptop ali ako idem preko HUB-a samo 1920x1080. Stavim komponente pa ako netko može skužiti u čemu je problem:

 

Laptop je Lenovo ThinkBook 16 G6, monitor je AOC Q2790PQU/BT, HUB je Baseus. HDMI je neki 4K high speed ali probao sam i sa drugim s oba mi radi na tom drugom monitoru, a na mom AOC-u ne.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Pomoć - HDMI - rezolucija HUB

Koja ti je frekvencija osvježavanja? Da ne bi ispalo da mu je previsoka, odnosno da je podržana na 1920x1080, ali ne i na 2560x1440. Tipično se koristi 60 Hz. Provjeri što ti piše u OSD-u (ekranskom izborniku) monitora.

13 godina
offline
Re: Pomoć - HDMI - rezolucija HUB
Hvala na odgovoru. Probao sam sve raspoložive opcije. 51, 59 i 60Hz, nema utjecaja na navedeni problem. Pomirio sam se da je do monitora s obzirom da mi s drugim monitorom radi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Pomoć - HDMI - rezolucija HUB

Hm... ja imam 4k verziju tog istog monitora x2 i sve radi ok - pokušaj još obratno, isti hub i isti AOC monitor ali na drugom laptopu. Plus to da večina hub-ova baca sliku preko displaylink softwera i njihovog drivera (nisam siguran za ovog ali to moj zahtjeva) pa pokušaj instalirat i to - ne šteti.

3 godine
offline
Re: Pomoć - HDMI - rezolucija HUB
display name ivo kaže...

Pozdrav. Imam problem a ne mogu skužiti u čemu je točno problem. Naime, kupio sam na Aliju USB HUB koji koristim sa laptopom da bih imao sliku i na monitoru, mrežu, itd. E sad, iz nekog razloga mi na mom monitoru maksimalna rezolucija može biti 1920x1080 iako monitor podržava 2560x1440. Ne mogu skužiti zašto pa ako netko ima ideju bio bih zahvalan. Probao sam danas na drugom monitoru i tamo mi je uredno 2560x1440. Moj monitor inače podržava 2560x1440, to dobijem i kada spojim HDMI direktno u laptop ali ako idem preko HUB-a samo 1920x1080. Stavim komponente pa ako netko može skužiti u čemu je problem:

 

Laptop je Lenovo ThinkBook 16 G6, monitor je AOC Q2790PQU/BT, HUB je Baseus. HDMI je neki 4K high speed ali probao sam i sa drugim s oba mi radi na tom drugom monitoru, a na mom AOC-u ne.

 https://aoc.com/us/products/monitors/i2790pqu-bt
Ima ih vise verzija, ovaj sto si ti linkao je max reza 1080p a ne 1440p.

13 godina
offline
Re: Pomoć - HDMI - rezolucija HUB
Ma ok, možda je krivi link ali podržava mi 2K. Napisao sam da radi kada direktno spojim hdmi kablom monitor ili laptop.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice