PCIe x1 USB 3.0 kartica ne radi

poruka: 32
|
čitano: 10.665
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
PCIe x1 USB 3.0 kartica ne radi

Zdravo svima.

Nedavno sam uzeo sa ebay-a ovu džidžu koja je super i koja bi mi jako dobro došla. Stigla je juče, ja ju namestim u svoj kompjuter, instaliram drivere, i očitava mi ovo.

 

Te sam pobrisao drivere i probao preko windowsa instalirati drivere, ali dok je instalirao drivere:

 

Probao sam na drugom kompjuteru tu karticu, te je radila normalno i bez problema.

BIOS mi je update-ovan na zadnji update

Matična

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.5.2013 15:14 (spookymulder84).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PCIe x1 USB 3.0 kartica ne radi

Imao slicnu situaciju, makni taj driver i stavi ovaj:

 

http://www.akitio.com/attachments/article/1297/NECEL-USB3-Host-Driver-10200-setup.zip

Ukoliko smatrate da sam vam svojim postom, citiranjem, ili odgovorom pomogao, uzmite u obzir stisnuti tipku ''Hvala'', hvala Vam :)
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: PCIe x1 USB 3.0 kartica ne radi
0xBADC0DE
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.5.2013 15:18 (rustweaver).
10 godina
offline
PCIe x1 USB 3.0 kartica ne radi

Hvala momci na brzom odgovoru :)

Probao sam vaše drivere, nije uspelo, ali probaću sad restartovati kompjuter.

A što se tiče drugog slota, grafička je prevelika pa baš i neću moći da probam na drugi slot.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: PCIe x1 USB 3.0 kartica ne radi

Pa nakon svakog instaliranja/uninstaliranja drivera bi bilo poželjno restartirati računalo. Za svaki slučaj.

 

Nisi valjda te drivere trpao jedne preko drugih bez restarta između?

0xBADC0DE
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.5.2013 15:39 (rustweaver).
10 godina
offline
Re: PCIe x1 USB 3.0 kartica ne radi
rustweaver kaže...

Pa nakon svakog instaliranja/uninstaliranja drivera bi bilo poželjno restartirati računalo. Za svaki slučaj.

 

Nisi valjda te drivere trpao jedne preko drugih bez restarta između?

Nisam, ne brini xD. Mada nisam restartovao, ali sada hoću, mislio sam možda ne treba pošto inače kaže da se treba restartovati.

Sad ću probati ovaj drugi driver, pa ću restartovati ponovo, pa javim šta bude.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.5.2013 15:53 (spookymulder84).
14 godina
neaktivan
offline
PCIe x1 USB 3.0 kartica ne radi
Znaci iza svakog stavljanja drivera si trebao restartat (a prije tog maknut prosli)... Sad je pitanje bi li ikoji od njih radio jer to nisi pravilno radio. Sad si si posla napravio, nazalost
Ukoliko smatrate da sam vam svojim postom, citiranjem, ili odgovorom pomogao, uzmite u obzir stisnuti tipku ''Hvala'', hvala Vam :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: PCIe x1 USB 3.0 kartica ne radi
Mojpismonosa kaže...
Znaci iza svakog stavljanja drivera si trebao restartat (a prije tog maknut prosli)... Sad je pitanje bi li ikoji od njih radio jer to nisi pravilno radio. Sad si si posla napravio, nazalost

pa nakon brisanja driver-a sam restartao, i uvek se vraćalo na to da je to Universal Serial Bus device koji nema drivere.

U svakom slučaju, nijedan driver ne radi. Probaću na neki drugi windows namestiti driver, pa da vidim šta će biti

10 godina
offline
PCIe x1 USB 3.0 kartica ne radi

Probao sam i na drugom OS-u (s pažljivim instaliranjem i deinstaliranjem drivera) i opet ne radi. Najbliže nečemu što radi dobijem kada instaliram driver sa CD-a, tad barem piše da je to Renesan :S

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: PCIe x1 USB 3.0 kartica ne radi

Samo zato što se description string u inf datoteci poklapa sa vendor i device kodom...

0xBADC0DE
12 godina
offline
PCIe x1 USB 3.0 kartica ne radi

Koliko vidim kartica treba dodatno napajanje. Imao sam sličan problem na prijateljevom compu, riješeno je tako da se driveri instaliraju prije umetanje kartice u comp.

Tek je tada kartica prepoznata i ispravno radi. Znači instaliraj drivere prvo, ugasi comp, umetni karticu u slobodan utor na matičnoj ploči, spoji dodatno napajanje i

upali comp.

 

Javi rezultate u sretno!

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: PCIe x1 USB 3.0 kartica ne radi
filterini kaže...

Koliko vidim kartica treba dodatno napajanje. Imao sam sličan problem na prijateljevom compu, riješeno je tako da se driveri instaliraju prije umetanje kartice u comp.

Tek je tada kartica prepoznata i ispravno radi. Znači instaliraj drivere prvo, ugasi comp, umetni karticu u slobodan utor na matičnoj ploči, spoji dodatno napajanje i

upali comp.

 

Javi rezultate u sretno!

Hvala, probaću preko vikenda :D

10 godina
offline
PCIe x1 USB 3.0 kartica ne radi

Nije me bilo dugo, ubi škola.

Nego instalirao sam Windows 8, probao sam prvo da instaliram drivere, ali opet isti problem :S

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: PCIe x1 USB 3.0 kartica ne radi
10 godina
offline
PCIe x1 USB 3.0 kartica ne radi

ne radi :S

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.6.2013 23:37 (spookymulder84).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PCIe x1 USB 3.0 kartica ne radi

Jesi li spajao napajanje kako ti je kolega predložio?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
PCIe x1 USB 3.0 kartica ne radi

Kartica zahtijeva SATA power kabel za napajanje, obavezno ga moraš priključit.

 

Ako ne proradi, isprobaj karticu u drugom računalu.

Valentin
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
PCIe x1 USB 3.0 kartica ne radi

celo vreme je spojen na SATA power, i radi, svetli lampica, uključio sam čak i ovaj moj prerađeni ventilator kompjutera da radi na USB, spojim na taj USB 3.0 utor i vrti xD

kartica kao što je i rečeno pre radi na drugom kompjuteru, ali ne radi kod mene. Na drugom kompjuteru mi ni ne treba, a ovde mi je (reći ćemo) bitan.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2013 14:44 (spookymulder84).
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
PCIe x1 USB 3.0 kartica ne radi

Ako radi na drugom računalu, onda je ta kartica jednostavno nekompatibilna sa tvojom pločom, nema tu pomoći, piši propalo.

 

Da si ju kupio kod nas, sada bi ju fino vratio i bok, ovako niti to ne možeš, pronađi si novu karticu u nekom našem dućanu i riješen problem.

Valentin
 
0 2 hvala 0
14 godina
offline
PCIe x1 USB 3.0 kartica ne radi

Daj digni Linux Ubuntu i testiraj da li kartica radi pod Linux-om.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: PCIe x1 USB 3.0 kartica ne radi
Valentin17 kaže...

Ako radi na drugom računalu, onda je ta kartica jednostavno nekompatibilna sa tvojom pločom, nema tu pomoći, piši propalo.

 

Da si ju kupio kod nas, sada bi ju fino vratio i bok, ovako niti to ne možeš, pronađi si novu karticu u nekom našem dućanu i riješen problem.

Ma za 60 kuna nije mi ni žao, daću ju nekome kome bi valjalo ili ju čuvati dok ne uzmem novi komp. Ajde ako ima molim te nađi kod nas to.

13 godina
online
Re: PCIe x1 USB 3.0 kartica ne radi
spookymulder84 kaže...
Valentin17 kaže...

Ako radi na drugom računalu, onda je ta kartica jednostavno nekompatibilna sa tvojom pločom, nema tu pomoći, piši propalo.

 

Da si ju kupio kod nas, sada bi ju fino vratio i bok, ovako niti to ne možeš, pronađi si novu karticu u nekom našem dućanu i riješen problem.

Ma za 60 kuna nije mi ni žao, daću ju nekome kome bi valjalo ili ju čuvati dok ne uzmem novi komp. Ajde ako ima molim te nađi kod nas to.

Evo, izvoliš.

 

PROTIS.

 

Ova ne zahtijeva nikakvo dodatno napajanje.

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2013 20:52 (Valentin17).
10 godina
offline
Re: PCIe x1 USB 3.0 kartica ne radi
phoenix2003 kaže...

Daj digni Linux Ubuntu i testiraj da li kartica radi pod Linux-om.

a hoće li mi trebati kaki driveri onda tu?

14 godina
offline
PCIe x1 USB 3.0 kartica ne radi

Bitno je da imaš internet konekciju, on će ih sam naći.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
PCIe x1 USB 3.0 kartica ne radi

Imam sličan problem, pa da ne otvaram novu temu. Znači:

 

Imam novi komp (pisao sam i postavljao pitanja na forumu već), ugl kupio sam i wi-fi card (ima i bluetooth) ASUS PCE-AX3000.

Link:

https://www.asus.com/networking-iot-servers/adapters/all-series/pce-ax3000/

 

Ona ide na PCIe x1. To x1 piše na pakovanju a ne i u manual-s i web-u - tamo nigdje to ne piše. Moja matična je B760m DS3H, koja ima 2 PCIe x1 slota Gen 3.0 koji se spajaju na southbridge. Ugl u koji god od ta 2 PCIe x1 slota stavim, ne radi. Moram žično spojiti LAN da imam internet. Jedino što mi pada napamet da moram ima Gen 4, ali nigdje ne piše.

 

Matična tech karakteristike:

https://www.gigabyte.com/Motherboard/B760M-DS3H-DDR4-rev-10/sp#sp

 

Ugl neznam dali treba nešto na BIOS-u, malo sam gledao ali ne nalazim. Updatao sam BIOS odma 2. dan na zadnju verziju. U BIOS-u se ne vidi kartica (vidi sliku), a na device manageru ni pod hidden nema WiFi (na youtubeu je bilo riječ da može biti hidden). Na forumu sam vidio i ovo:

 

"

Imao sam sličan problem na prijateljevom compu, riješeno je tako da se driveri instaliraju prije umetanje kartice u comp.

Tek je tada kartica prepoznata i ispravno radi. Znači instaliraj drivere prvo, ugasi comp, umetni karticu u slobodan utor na matičnoj ploči, spoji dodatno napajanje i

upali comp.

"

Nisam ovo probao - iako ovaj savjet nije pomogo dotičnom na forumu.

 

Ima i opciju Inital Display Output, i po defoltu je bilo na PCIe 1 Slot, iako nemam nikakvu grafičku (i neznam zašto nudi 2 slota, kad nemam 2 x16 slota za graf), a ja sam prebacio na IGFX, a i Internal Graphics je več bio enabled. Ni to nije pomoglo (vidi sliku)

 

Probat ću dati nekome da proba, da vidim što je. Inače Bluetooth radi, ali oni ima zaseban kabel koji ide na USB IO, pa možda zato radi.

 

Netko iskustvo, savjet?

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: PCIe x1 USB 3.0 kartica ne radi

Jesi li dobro uboo u pcie slot, provjeri je li do kraja odnosno dobro "sjela", probaj očistiti od prašine u slotu, stavi je u drugi pcie slot...

To bi moralo raditi bez ikakvog petljanja po biosu, na ploči nema nikakvih šeranih resursa koliko vidim i mogao bi moći ispuniti sve slotove i da svi uređaji rade.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2024 21:58 (notloB).
4 godine
offline
Re: PCIe x1 USB 3.0 kartica ne radi
notloB kaže...

Jesi li dobro uboo u pcie slot, provjeri je li do kraja odnosno dobro "sjela", probaj očistiti od prašine u slotu, stavi je u drugi pcie slot...

 Probao sam oba slota, drugi večeras i isto neće. Nevjerujem da ne sjeda, mislim da je ok. Čitam na netu da mnogi imaju sličnih problema s x1 karticama.

9 godina
offline
Re: PCIe x1 USB 3.0 kartica ne radi

Probaj PCIe x1 slot prebaciti na gen.2

4 godine
offline
Re: PCIe x1 USB 3.0 kartica ne radi
miki_the_pirat kaže...

Probaj PCIe x1 slot prebaciti na gen.2

 Probao, neće. Vratio na "auto", jer to nisam probao dok je u drugom slot-u.

4 godine
offline
PCIe x1 USB 3.0 kartica ne radi

Na net-u u FAQ je prikazano kako ide u x16 :) a drugi podtipovi jedino u x1. Ali na pakovanju piše da ide u x1... ja mogu sada probati na mjesto grafičke kad je već nemam. Ali to mi nije trajno rješenje.

 

https://www.asus.com/support/faq/1046122/

 

EDIT:
Ne prepoznaje ju niti u x16 slot-u. Znači ni u biosu, ni u device manageru. Bluetooth ne radi također ali mislim da je to zbog drivera.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2024 23:02 (Patrik Sonny).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice