Koju zubnu pastu koristite?

poruka: 28
|
čitano: 1.414
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Koju zubnu pastu koristite?

Zubna pasta. Pasta za zube. Kako god da to zovete. Koju koristite? Ja stalno mijenjam. Trenutno neku Plidentinu od 100% prirodnih sastojaka koristim.

Prosječno glup i umjereno lud
3 godine
suspendiran
offline
Koju zubnu pastu koristite?

onu iz lidla whitening

3 godine
offline
Koju zubnu pastu koristite?

Bilo koja, no volim one kaj se pjene a te su najskuplje (Aquafresh)

5 godina
offline
Koju zubnu pastu koristite?

Odlična tema.

 

Kupio Aquafresh, i primjetio da je Haleon preuzeo brand Aquafresh od gsk..

 

gledam sastojke paste, fali jedan sastojak u pasti. titanium dioxide. i smjesa je drugačijeg izgleda.

 

rekoh ne ću to koristiti.

 

 

13 godina
offline
Koju zubnu pastu koristite?

Nijednu :)

8 godina
offline
Re: Koju zubnu pastu koristite?
gpd kaže...

Odlična tema.

 

Kupio Aquafresh, i primjetio da je Haleon preuzeo brand Aquafresh od gsk..

 

gledam sastojke paste, fali jedan sastojak u pasti. titanium dioxide. i smjesa je drugačijeg izgleda.

 

rekoh ne ću to koristiti.

 

 

 Titanium dioxide je jednostavno bijela boja. Ne koristi nicem za tvoje zube. 
Po meni je bitnije cesto mijenjat cetkicu nego trazit nekakvu premium savrsenu pastu. 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
14 godina
offline
Koju zubnu pastu koristite?

Sensodyne Repair & Protect

Nisam audiofil, ali mogu poslušat
2 godine
offline
Koju zubnu pastu koristite?

Perem zube sa cevapima

14 godina
offline
Re: Koju zubnu pastu koristite?
Oral o sept.
I svakih par dana 3% hidrogenom.
Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
6 godina
offline
Re: Koju zubnu pastu koristite?
Od kad sam otkrio da mi je dah najduže svjež od signal paste, koristim samo signal ali mijenjam okuse : kokos, ugalj-metvica, ruža... nisu kao većina pasti na bazi mentola koje brzo ishlape.

Kad je već takva tema koristite li zubni konac, glavni adut za borbu protiv paradentoze a i zadaha?

Dali je moguće da su statistike točne i da Balkanci doslovno ne peru zube?
14 godina
offline
Re: Koju zubnu pastu koristite?
ajimerej kaže...
Kad je već takva tema koristite li zubni konac, glavni adut za borbu protiv paradentoze a i zadaha?

 Ne bi baš reka da je zubni konac glavni adut za borbu protiv paradentoze, prije bih rekao da su to interdentalne četkice.

Nisam audiofil, ali mogu poslušat
16 godina
online
Re: Koju zubnu pastu koristite?
gpd kaže...

Odlična tema.

 

Kupio Aquafresh, i primjetio da je Haleon preuzeo brand Aquafresh od gsk..

 

gledam sastojke paste, fali jedan sastojak u pasti. titanium dioxide. i smjesa je drugačijeg izgleda.

 

rekoh ne ću to koristiti.

 Počeli su da pritiskaju da titanijum dioksid nije tako neškodljiv aditiv hrani kao što se pričalo. Da li je to ili ekonomski razlozi, ali počeli su da ga "istiskuju" i iz krema za sunčanje (tj tu je u pitanju moguć novootkriveni loš uticaj na morski svet).

 

Sensodyne "obična" sa fluoridom.

 

Inače, zubari, koliko se meni čini, uglavnom smatraju da je četkica bitnija od paste. Od dodatne opreme, koristim interdentalnu četkicu za par nedostupnih mesta (gde su mi zubi nepravilno izrasli), konac koristim koliko treba (imao sam sugestiju stomatologa da smanjim upotrebu i budem pažljiviji prema desnima) i oralni tuš (ovo je bila preporuka stomatologa).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
14 godina
offline
Koju zubnu pastu koristite?

Koristim Ben&anna pastu sa okusom spearmint, odlična pasta koja nije agresivna. Četkica je curaprox soničnaTepe interdentalne, curaprox konac za zube i čistač jezika neki najjeftiniji. 

 

U svemu tome najbitnije je pravilno, temeljito i redovno četkanje.

11 godina
offline
Re: Koju zubnu pastu koristite?
Mosha kaže...

Sensodyne Repair & Protect

 Isto

14 godina
offline
Re: Koju zubnu pastu koristite?
Glavni borac protiv zadaha ti je oralni tus.
Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
6 godina
offline
Re: Koju zubnu pastu koristite?
Lacalut
10 godina
offline
Koju zubnu pastu koristite?

Sensodyne.

 

Najbolje da za zdravlje vaših zubića, pitate svojeg doktora. Pa, vas pošalje i specijalisti, ak' je to potrebno.

Zubni konac, vodica za ispiranje, iredentalne četkice, kvalitetne četkice za zube, redovito održavanje higijene usta i usne šupljne.

Pazite kaj pijete, jedete, te posjetite svojeg zubara svakih 6 mjeseci. Ostavite se opijata, droga, alkohola, gaziranih pića, cigara, cigareta, .....

 

U medicini vam je osnovno pravilo, da je bolje spriječiti, nego liječiti. Mnogi ljudi i mimo svoje genetike imaju ozbiljne probleme sa svojim zdravljem, jer isto zanemaruju.

dzg
14 godina
offline
Koju zubnu pastu koristite?

Malo Colgate (većinom propolis), malo Himalaya. Tvrda četkica. Oral B konac.

 

Ljudi koji ne koriste zubni konac uopće nisu svjesni koliko im se usmrđenog mesa (i ostalog) nalazi po ustima. 

16 godina
online
Koju zubnu pastu koristite?

Zašto tvrda četkica? Nije li to malo pregrubo za prirodne zube i desni? Mene su usmerili u pravcu Curaprox CS 3960 (što nije njihova najmekša četkica, ali je prilično mekana). To što su "dlačice" mekane se nadoknađuje njihovim brojem, 3960 komada na prilično maloj površini, tako da zaista lepo čisti. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
13 godina
offline
Koju zubnu pastu koristite?

Sensodyne Total Protection + Curaprox 1560 + Interdentalne četkice

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
14 godina
offline
Re: Koju zubnu pastu koristite?

Butler Hard. Jako dobra za zube i desni, traje dugo. Imam zdrave zube i desni, pa mogu. Za ostalo, slažem se, meka definitivno.

13 godina
offline
Koju zubnu pastu koristite?

Plidenta Extra Fresh, a nekad i Herbal 😛

12 godina
offline
Koju zubnu pastu koristite?

Navečer sensodyne/paradontax. Ujutro aquafresh/calgonit/kaladont. Zavisi koji upecamo na akcijama, ali tako kombiniramo.

 

Izbjegavamo one s mikrogranulama, oštečuje caklinu.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
16 godina
moderator
online
Koju zubnu pastu koristite?

Sensodyne Pronamel (obična ili Whitening) kad naletim na nju, a ako nema nje, onda Repair & Protect. Pronamel mi je draža, jer kad je koristim, nakon nje imam osjećaj da mi je površina zubiju tvrđa i glađa. Ni jedna druga pasta koju sam probao ne ostavlja mi takav efekt.

11 godina
offline
Re: Koju zubnu pastu koristite?
12 godina
offline
Koju zubnu pastu koristite?

Kakvo je to pitanje? Kaj slijedi?....koji rit (toaletni) papir koristite? Ali kad smo već tu da udijelim svoju mudrost. Imam problema s desnima i gingivitisom i bakterijama i bušenjem skroz do čeljusne kosti itd... Sad sam ok, moja higijena s kojom održavam sad sve je: Ujutro neki kaladont koji koriste ukučani, kajgod to bilo ,signal, aquafresh itd. Navečer, Lacalut aktiv, ili Paradontax, mekana četkica ona crna Colgate sa tankim vlaknima. Ponekad zubni konac ili iridentalna četkica ako se zna da može biti ostataka hrane, a ako nisam jeo ništa što bi moglo zaostati poput mesa, onda Oral B zubni tuš svaku večer, taj sam uzeo jer ima funkciju tankog mlaza i širokog kao pravi tuš. Dakle tko to nije probao nema pojma koliko zapravo hrane ostane između zuba. Vi samo mislite da ste oprali zube s četkicom, vjerujte samo ste malo pogladili površinu i razmazali kaladont. Pravo čišćenje je zubni konac i Oralni tuš.
EDIT: P.S. Jel možemo fakat proširit temu i na toaletni papir?? 

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2024 19:03 (Dud).
7 godina
online
Re: Koju zubnu pastu koristite?

Bila je već tema o toaletnom papiru...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2024 19:19 (fer-de-lance).
8 godina
offline
Re: Koju zubnu pastu koristite?
Dud kaže...

Kakvo je to pitanje? Kaj slijedi?....koji rit (toaletni) papir koristite? Ali kad smo već tu da udijelim svoju mudrost. Imam problema s desnima i gingivitisom i bakterijama i bušenjem skroz do čeljusne kosti itd... Sad sam ok, moja higijena s kojom održavam sad sve je: Ujutro neki kaladont koji koriste ukučani, kajgod to bilo ,signal, aquafresh itd. Navečer, Lacalut aktiv, ili Paradontax, mekana četkica ona crna Colgate sa tankim vlaknima. Ponekad zubni konac ili iridentalna četkica ako se zna da može biti ostataka hrane, a ako nisam jeo ništa što bi moglo zaostati poput mesa, onda Oral B zubni tuš svaku večer, taj sam uzeo jer ima funkciju tankog mlaza i širokog kao pravi tuš. Dakle tko to nije probao nema pojma koliko zapravo hrane ostane između zuba. Vi samo mislite da ste oprali zube s četkicom, vjerujte samo ste malo pogladili površinu i razmazali kaladont. Pravo čišćenje je zubni konac i Oralni tuš.
EDIT: P.S. Jel možemo fakat proširit temu i na toaletni papir?? 

 Vi samo mislite da ste obrisali guzicu toaletnim papirom. Pravo čiščenje je profi miniwash od barem 200 bara.

Prosječno glup i umjereno lud
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice