Teška depresija uspješno se liječi u virtualnoj st

poruka: 21
|
čitano: 2.365
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Teška depresija uspješno se liječi u virtualnoj st".
16 godina
offline
Teška depresija uspješno se liječi u virtualnoj st

Većinu razloga moje životno duge melankolije bi riješio dobitak na Eurojackpotu.

 
6 0 hvala 2
6 godina
offline
Re: Teška depresija uspješno se liječi u virtualno
Korny1603987 kaže...

Većinu razloga moje životno duge melankolije bi riješio dobitak na Eurojackpotu.

 meni bi bio dovolja hrvatski loto

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
10 godina
offline
Teška depresija uspješno se liječi u virtualnoj st

 

Hm, da....gledajte, iznenadni veliki novčani dobici, ne bi riješili vaše problema ako imate problema s mentalnin zdravljem.Postoji mnoštvo slučajeva, gdje su ljude veliki financijski dobici doveli do većih problema, nego kad su bili sa nešto manje novaca. Tak' da je to sa osvajanjem glavne nagrade na lutriji, čista farsa.

 

Problemi sa depresijama i ljudima su ozbiljni zdrastveni problemi koje treba najozbiljnije uzeti u obzir, te svako u svojoj domeni djelokruga treba pomoći onome ko je u potrebi.

 

VR je dobar za više toga, pa tako i za ovo. Lakše se čovjek nosi sa stresom kada je posvećen radu. 

dzg
Moj PC  
4 1 hvala 1
15 godina
offline
Teška depresija uspješno se liječi u virtualnoj st

điđe ne liječe išta. samo stvaraju nove bolesti (i probleme). ovdje su elektroškove zamijenili elektromagnetskima. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Teška depresija uspješno se liječi u virtualno
PzKpfw kaže...

 

Hm, da....gledajte, iznenadni veliki novčani dobici, ne bi riješili vaše problema ako imate problema s mentalnin zdravljem.Postoji mnoštvo slučajeva, gdje su ljude veliki financijski dobici doveli do većih problema, nego kad su bili sa nešto manje novaca. Tak' da je to sa osvajanjem glavne nagrade na lutriji, čista farsa.

 

Prihvaćam izazov. Ako treba mogu testirati utjecaj velikog bogatstva do kraja života.

5 godina
offline
Teška depresija uspješno se liječi u virtualnoj st

Ako pre više gledaš u taj VR između ostaloga riskiraš i depresiju.

 

 

 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Teška depresija uspješno se liječi u virtualno
gpd kaže...

Ako pre više gledaš u taj VR između ostaloga riskiraš i depresiju.

 

 

 Vjerujem da da, lječi se elektrostimulacijom mozga odnosno elektrošokovima, kakav jebeni VR

12 godina
offline
Re: Teška depresija uspješno se liječi u virtualno
Treba se posvetiti radu i stvarati nešto korisno.
Onda nemamo vremena razmišljati o depresiji. 🙂
vicious
Moj PC  
4 1 hvala 1
5 godina
offline
Teška depresija uspješno se liječi u virtualnoj st

Depresija je bolest modernog doba, 

a što može izazvati depresiju? pa između ostaloga i senzorna deprivacija. 

A ako staviš na glavu VR naglavnik ti prekrivaš svoja osjetila, u kratkim sesijama ok , može bit nekakvih pozitivnih rezultata,

 

ako si duže izložen senzornoj deprivaciji, slijedi anksioznost, depresija, halucinacije, bizarne misli. itd...

 

Ma sve se to zna.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2024 8:31 (gpd).
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Teška depresija uspješno se liječi u virtualnoj st

Kada si jako depresivan samo upališ tv i baciš na kanal sa "Izbori 2024" postaneš odmah još depresivniji 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Teška depresija uspješno se liječi u virtualno
Wiz3m4n kaže...

Kada si jako depresivan samo upališ tv i baciš na kanal sa "Izbori 2024" postaneš odmah još depresivniji 

 Istina, to je sve MKULTRA. Izbori su hakirani.

5 godina
offline
Teška depresija uspješno se liječi u virtualnoj st

Ova vijest je depresivna. 

 

touch some grass, iliti izađi van, pričaj s ljudima, kreći se, slaži lego kocke, napravi nešto od drveta, vozi bicikl i sl. Ne znam nikoga ko se nakon dobre vožnje bicikla osjeća depresivnije nego prije vožnje

 

karikiram, ne mora biti bicikl... ali rješenje nije u kačenju naglavnika i zurenju u ekran nego (ponovnom) povezivanju sa iskustvima stvarnog života

 

ko je bio depresivan dok je spremao sijeno za stoku ili kopao krumpir?

 

zašto svaki developer koji sjedi pred kompom 10h na dan, ima sve nove gadgete i šarena RGB svijetla, želi odjebat to sve i postat stolar / agronom / keramičar?

 
5 1 hvala 1
16 godina
online
Teška depresija uspješno se liječi u virtualnoj st

Postoji nešto što se zove "antipsihijatrijski pokret". Ideja je, ne negirajući da mentalne bolesti postoje i da su ozbiljna stvar, da je kod velikog broja lakših slučajeva ono što im je istinski potrebno malo samoafirmacije kroz neki vid pozitivne aktivnosti i interakcije.

Međutim, ponavljam, ovo ne znači da mentalne bolesti ne postoje, niti da se sve leče sakupljanjem sena. To što je u manje razvijenim sredinama (a pogotovo u prošlosti) manje razvijena svest o mentalnim bolestima, ne znači da ih nema. Dosta porodica ima onog nekog ujaka sa sela što se obesio na tavanu. Da ne pominjem koliko ima ljudi na selu koji ozbiljno piju, što nije ništa drugo nego manje-više društveno prihvatljiv oblik samolečenja depresije.

 

encoding kaže...

...

zašto svaki developer koji sjedi pred kompom 10h na dan, ima sve nove gadgete i šarena RGB svijetla, želi odjebat to sve i postat stolar / agronom / keramičar?

 Zato što je trava uvek zelenija sa druge strane ograde? Zato što o životu i poslu poljoprivrednika ne znaju ništa i sve im izgleda idealno? Zato što nam svima nekad bude dosta svog posla?

 

Uvek se setim, prva implementacija nekog DMS-a, sistem (nakon nekoliko meseci školski odrađenih radionica, blueprinta, redovnih demoa tokom razvoja, implementacije povratnih informacija itd) ušao u produkciju i odjednom klijent svakog jutra ima novi zahtev koga se upravo setio, a neophodno mu je, i onda istovremeno radiš korisničku podršku za nekoliko desetina korisnika koji rade novu stvar, a u pauzama slušaš nove zahteve, provaljuješ šta od toga može, programiraš pluginove koji će da rade stvari koje out of the box ne mogu, testiraš, pokazuješ i tako u krug iz dana u dan... I onda slušam dečka mojih godina koji radi na pisarnici (prima i digitalizuje dokumente i prosleđuje kome su namenjeni) kako kuka kako mu je posao zahtevan, klimam glavom i mislim "Da mi je tvoj posao na nedelju dana da se odmorim!"

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2024 11:27 (Ivan(4)).
Moj PC  
3 0 hvala 1
10 godina
offline
Teška depresija uspješno se liječi u virtualnoj st

@Ivan(4)
@encoding

 

Da, nisi svi klinčki slučajevi depre. Ak' se čovjek ne može sam nositi sa sobom, bolje da potraži pomoć. Da, ne bude žrtva samoga sebe.

Istina mnogo toga se dadne promijeniti na bazi psihe čim se čovjek nečim bavim.

 

Više pozitivne socijalne interakcije, hobiji, sport, ne bavite se previše sa svojim mislima.

Ljude ponekad zna furati tzv. eskapizam. Žele pobjeći u bilo što drugo, samo kako bi se spasili trenutne pozicije i situacije.


Ak' je teško sjediti u uredu, odi na skelu. Možete biti i devač ,te dobar keramičar.

 

Gledajte, pozitivnu stranu života. Tražite pozitivne primjere oko sebe.

dzg
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2024 12:25 (PzKpfw).
Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Teška depresija uspješno se liječi u virtualno
VRIT nek ide sve. Idem na pivu...
Ovo djeluje kao promašeni marketing. Uz ovo lijepo vrijeme ko normalan bi stavio naglavnik. Aha, čekaj malo..
 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Teška depresija uspješno se liječi u virtualno
PzKpfw kaže...

 

Gledajte, pozitivnu stranu života. Tražite pozitivne primjere oko sebe.

 Da bi to učinio morao bi se izolirati od velike večine svijeta 

Ne gledat niti čitati vijesti, ne iči na posao i biti okružen tim divnim ljudima, te okrenut se obitelji, prirodi, životinjama, pomalo izolirati od svijeta i prihvatiti da češ biti čudak u očima večine drugih i opet klasificiran kao "psihijatrijski slučaj"  

5 godina
offline
Re: Teška depresija uspješno se liječi u virtualno
Ivan(4) kaže...

 

encoding kaže...

...

zašto svaki developer koji sjedi pred kompom 10h na dan, ima sve nove gadgete i šarena RGB svijetla, želi odjebat to sve i postat stolar / agronom / keramičar?

 Zato što je trava uvek zelenija sa druge strane ograde? Zato što o životu i poslu poljoprivrednika ne znaju ništa i sve im izgleda idealno? Zato što nam svima nekad bude dosta svog posla?

 

Uvek se setim, prva implementacija nekog DMS-a, sistem (nakon nekoliko meseci školski odrađenih radionica, blueprinta, redovnih demoa tokom razvoja, implementacije povratnih informacija itd) ušao u produkciju i odjednom klijent svakog jutra ima novi zahtev koga se upravo setio, a neophodno mu je, i onda istovremeno radiš korisničku podršku za nekoliko desetina korisnika koji rade novu stvar, a u pauzama slušaš nove zahteve, provaljuješ šta od toga može, programiraš pluginove koji će da rade stvari koje out of the box ne mogu, testiraš, pokazuješ i tako u krug iz dana u dan... I onda slušam dečka mojih godina koji radi na pisarnici (prima i digitalizuje dokumente i prosleđuje kome su namenjeni) kako kuka kako mu je posao zahtevan, klimam glavom i mislim "Da mi je tvoj posao na nedelju dana da se odmorim!"

 

Nije taj posao lagan niti to itko tvrdi... nego rješenje nije u ekranima

postoji jasan razlog zašto software dev ili netko drugi "mašta" o tome... jer zna da je to posao gdje se lomi kičma

bavit ćeš se time kao razbibriga, nakon što su plaćeni računi

poanta je da je čovjek biće prirode i prirodi pripada

baš me zanima što bi gledali ljudi koji bi depresiju liječili VR-om? zelene livade, jahanje konja, ronjenje? je li to bolje iskusiti u VR-u ili uživo? koliko je distopijski liječiti depresiju gledanjem u ekran?

10 godina
offline
Re: Teška depresija uspješno se liječi u virtualno

@Wiz3m4n

 

Ne. Moraš se fokusirati na plemenite, lijepe i dobre stvari oko sebe. Naravno, da je dosta toga oko pojedinca toxično, al fokus mora biti na onome što je lijepo.

Jedna dobra stvar poništava, hiljadu loših.

Ne smijemo dopustiti da toxični ljudi, stvari i pojave prevladaju u našim životima.

 

Don't worry be happy.

dzg
16 godina
online
Re: Teška depresija uspješno se liječi u virtualno

Na tvoje Ne meni.... daj se probudi, osvjesti i pogledaj malo oko sebe, lijepih vijesti nigdje te na kraju ostane ti ipak DA, moraš se pomalo izolirati i otuđiti ili barem jako dobro probrati društvo kojim se okružuješ barem u slobodno vrijeme ako želiš sačuvati mentalno zdravlje zar ne!? Naravno da češ se samim time i okrenuti lijepom i pozitivnom i maknuti od toxičnog 

 

Davnih dana na kraju Dnevnik je završavao uvijek sa nečim pozitivnim i lijepim, toga više nema na žalost od davno. Slažem se sa tobom naravno no ja ipak sam i realista a ne samo aktivista 

16 godina
offline
Re: Teška depresija uspješno se liječi u virtualno

Da, evoga danas čitam umro drug Joža. Nema nam spasa.

10 godina
offline
Teška depresija uspješno se liječi u virtualnoj st

@Wiz3m4n

Nekada su se u centralnom dnevniku čitali i sastavci što su djeca radila za zadaću.
Bila su to vremena.

 

@Korny1603987
Kidare uzimaju dugovječnost druga Manolića kao meme. Nemaju pojma o ničemu.
Osobno ga cijenim zbog doprinosa i zasluga prema NOB-u, Revoluciji0 i radničkoj klasi.
Hvala mu na svemu.

dzg
Moj PC  
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice