Akt o digitalnim uslugama primjenjuje se na sve, a

poruka: 16
|
čitano: 5.499
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Akt o digitalnim uslugama primjenjuje se na sve, a".
10 godina
offline
Akt o digitalnim uslugama primjenjuje se na sve, a

Po cemu je ova regulativa drugacija od kineskog velikog firewalla? Kineski mozemo ismijavati da je nedemokratski za razliku od ovog koji je mnogo demokratskiji i odrazava eu demokratske vrijednosti. 🙂

 
5 4 hvala 1
6 godina
offline
Re: Akt o digitalnim uslugama primjenjuje se na sv
mpapec kaže...

Po cemu je ova regulativa drugacija od kineskog velikog firewalla? Kineski mozemo ismijavati da je nedemokratski za razliku od ovog koji je mnogo demokratskiji i odrazava eu demokratske vrijednosti. 🙂

 Za divno čudo nisi ugurao Gejca, Soroša i ONE u rečenicu... ali eto čisto iz znatiželje ajde mi objasni šta je slabu u:

1. Suzbijanje nezakonitog sadržaja, robe i usluga - Ili ti podupireš nezakoniti sadržaj na internetu? 

2. Zaštita maloljetnika: uključujući potpunu zabranu ciljanja na maloljetnike oglasima na temelju izrade profila ili njihovih osobnih podataka. - Ja ovde isto ništa ne vidim slabo, dapače ovo 100% podupirem!

3. Zabrana oglasa usmjerenih na korisnike na temelju osjetljivih podataka, kao što su politička ili vjerska uvjerenja, seksualne preferencije itd. - Na ovaj način je prošao debilni Brexit - poguglaj malo o Cambridge Analitici - isto tako 100% podupirem da mi se guraju oglasi one stranke koja ima više para

 

Ma neda mi se ostalo, ali eto je budala još nikako da vidim koja je poveznica ovoga i kineskog modela pa eto ako imaš vremena prosvjetli me jer ne kažem da sam 100% u pravu, ali zasada još nisam našao nekog velikog minusa za nas, dapače ogromno pluseva koji su več davno morali bit tu.

14 godina
offline
Re: Akt o digitalnim uslugama primjenjuje se na sv
nikonja kaže...
mpapec kaže...

Po cemu je ova regulativa drugacija od kineskog velikog firewalla? Kineski mozemo ismijavati da je nedemokratski za razliku od ovog koji je mnogo demokratskiji i odrazava eu demokratske vrijednosti. 🙂

 Za divno čudo nisi ugurao Gejca, Soroša i ONE u rečenicu... ali eto čisto iz znatiželje ajde mi objasni šta je slabu u:

1. Suzbijanje nezakonitog sadržaja, robe i usluga - Ili ti podupireš nezakoniti sadržaj na internetu? 

2. Zaštita maloljetnika: uključujući potpunu zabranu ciljanja na maloljetnike oglasima na temelju izrade profila ili njihovih osobnih podataka. - Ja ovde isto ništa ne vidim slabo, dapače ovo 100% podupirem!

3. Zabrana oglasa usmjerenih na korisnike na temelju osjetljivih podataka, kao što su politička ili vjerska uvjerenja, seksualne preferencije itd. - Na ovaj način je prošao debilni Brexit - poguglaj malo o Cambridge Analitici - isto tako 100% podupirem da mi se guraju oglasi one stranke koja ima više para

 

Ma neda mi se ostalo, ali eto je budala još nikako da vidim koja je poveznica ovoga i kineskog modela pa eto ako imaš vremena prosvjetli me jer ne kažem da sam 100% u pravu, ali zasada još nisam našao nekog velikog minusa za nas, dapače ogromno pluseva koji su več davno morali bit tu.

 i još ako dobije ban će mu morati objasniti zašto je dobio ban i imat će pravo žalbe

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2024 8:14 (tenac).
15 godina
offline
Akt o digitalnim uslugama primjenjuje se na sve, a

-nešto za bug, pravila.. (forum i moderiranje)..

  • Davanje obrazloženja korisniku na kojeg utječe odluka o moderiranju sadržaja, npr. uklanjanje sadržaja, suspenzija računa itd. te učitavanje obrazloženja u bazu podataka o transparentnosti Akta o digitalnim uslugama.

  • Omogućiti korisnicima pristup mehanizmu za podnošenje pritužbi kako bi osporili odluke o moderiranju sadržaja.

  • ..
C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Akt o digitalnim uslugama primjenjuje se na sv

Postojeci zakoni vec pokrivaju nelegalne sadrzaje, pa je taj dio redundantan i nezanimljiv za razliku od novih dijelova koji se odnose na dezinformacije i oglasavanje.

 

Time se postavlja pravni okvir za politicku cenzuru kao sto si i sam primjetio, jedino sto ti mozda odgovara da se onemuguci govor s kojim se ne slazes (navodis brexit).

 

Vjerojatno bi imao drugacije stajaliste glede novog zakona da se radi o onemogucavanju govora s kojim se slazes, npr zabranu kritike brexita.

 

Po tebi, koji bi bio demokratski sustav, onaj koji cenzurira prvu opciju, onaj koji cenzurira drugu opciju, ili onaj koji se ne bavi cenzurom.

15 godina
offline
Re: Akt o digitalnim uslugama primjenjuje se na sv
Off Topic: izraz "Act" - ima netko ovdje iz pravnog svijeta, jel to već opće prihvaćen izraz? Čak i na samim HAKOMovim stranicama se to tako to zove. Meni to bode uši.

Nisam jezični čistunaca i veliki sam protivnik zakona o Hrvatskom jeziku. Hejtanje, pejstanje i sl mi je OK, ovo je pak zakonska regulativa, pa očekujem da treba imati neki zakonski definiran izraz (uredba? pravilnik? zakon?)
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Akt o digitalnim uslugama primjenjuje se na sv

-treba raditi distinkciju između akt-a i act.. jedno je usvojenica, drugo je anglizam.

-pravni akti, dokumenti.. su svi u zagradi, po redu važnosti, zakon, uredba, pravilnik.. može se dodati i ustav ili interni pravilnik itd.. to su sve pravni akti, pravni dokumenti, pravilnici po razinama zakona, pri čemu je zakon viši, moraju ga se pridržavati svi, dok su pravilnici niži, zakon se donosi u saboru, pravilnik na nadležnom tijelu itd.. dok se ustav donosi dvotrećinskom većinom .. što je jedina razlika tj nivo-level koji se traži i kojeg tad obuhvaća neki pravni akt, kao hijerarhijski odnos.

 

-pošto smo sad eu, tad su svi eu jezici službeni, u upotrebi, dok je u saboru donešen zakon o hr standardnom jeziku, koji je obvezan za državne institucije u komunikaciji, ne dijalekti, ostali jezici-narečja kao i pravopis itd.. dakle, ono u saboru se odnosi na hrvatski standardni jezik i institucije države, a pošto nema predviđenih sankcija tad je klasičan papirnati zakon uz intenciju zakonodavca da ni ne bude neki represivan.. nego onako, donjeli ga i to je to .. ništa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
online
Re: Akt o digitalnim uslugama primjenjuje se na sv
ihush kaže...

... intenciju ...

Koje je znacenje ove rijeci? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2024 11:10 (konjRR).
15 godina
offline
Re: Akt o digitalnim uslugama primjenjuje se na sv
konjRR kaže...
ihush kaže...

... intenciju ...

Koje je znacenje ove rijeci? 

 google ne radi?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Akt o digitalnim uslugama primjenjuje se na sv

Plenkovic je cini mi se uveo intenciju, i zaraza se prosirila. Vjerojatno mu namjera zvuci bezveze a i cemu koristiti odlican hrvatski izraz kad imas strani zbog kojeg mozes zvucati pametnije i iznad obicnog puka kojem se obraca, odnarodjeni eurosnob i kozmopolitanac.

15 godina
offline
Re: Akt o digitalnim uslugama primjenjuje se na sv
mpapec kaže...

Plenkovic je cini mi se uveo intenciju, i zaraza se prosirila. Vjerojatno mu namjera zvuci bezveze a i cemu koristiti odlican hrvatski izraz kad imas strani zbog kojeg mozes zvucati pametnije i iznad obicnog puka kojem se obraca, odnarodjeni eurosnob i kozmopolitanac.

 -jalni sirotan nedovoljnog fonda riječi?

-intencija nije plenkijeva .. daješ mu prevelik značaj (književno-tvorbeno ili jezični) ..

-ekšli, ako osoba ne zna značenja riječi, sinonime ili sličnoznačnice i sl. .. i ako ih koristi neprimjereno-pogrešno je veći pokazatelj neznanja, kao što je i korištenje npr riječi puk-pučani jedan od načina kako se ponizuje građane, čitatelje i sl. kao i npr riječ 'sitnozubi'.. čak i bez sufixa-stoka.. iz sličnog narativa :)

 

-ja nemam takvih taknoćudnih problema, etika-općutak-ego.. običan čoban, pa mi je sve ok :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
online
Re: Akt o digitalnim uslugama primjenjuje se na sv
ihush kaže...
...

-intencija nije plenkijeva .. daješ mu prevelik značaj (književno-tvorbeno ili jezični) ..

....

 Dobro kazes, nije plenkijeva. Svejedno je gadljiva 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2024 18:11 (konjRR).
10 godina
offline
Re: Akt o digitalnim uslugama primjenjuje se na sv

Ne znam sto mislis pod njegovo, ali da je popularizirao - je, isto kao sto voli upotrebljavati strane izraze iako za to postoje jako dobre hrvatske rijeci, sto pak upucuje na stvari koje su mu bitne.

14 godina
online
Re: Akt o digitalnim uslugama primjenjuje se na sv
mpapec kaže...

Ne znam sto mislis pod njegovo, ali da je popularizirao - je, isto kao sto voli upotrebljavati strane izraze iako za to postoje jako dobre hrvatske rijeci, sto pak upucuje na stvari koje su mu bitne.

 Nije to strani izraz. To nije izraz. Tj. ako mislis da je strani daj reci koji jezik? 

 

p.s. osobno, naglasavam ovo osobno, smatram "takve izraze" izraz nepismenosti i umne skromnosti.

10 godina
offline
Re: Akt o digitalnim uslugama primjenjuje se na sv

Ma daj, a ti si neki jezikoslovac pa sad imas alibi za tjerati mak na konac? Daj objasni zbog cega je bolje koristiti intenciju od namjere, osim sto ce te manje ljudi razumjeti, a kolege snobovi pljeskati kako si pametan.

14 godina
online
Re: Akt o digitalnim uslugama primjenjuje se na sv
mpapec kaže...

Ma daj, a ti si neki jezikoslovac pa sad imas alibi za tjerati mak na konac? Daj objasni zbog cega je bolje koristiti intenciju od namjere, osim sto ce te manje ljudi razumjeti, a kolege snobovi pljeskati kako si pametan.

 Upravo mi se najvise gadi() sto jezikoslovci promicu takve "izraze". U prosjeku imamo jako "krasne" jezikoslovce 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice