Online procjena vijesti dodatno povećava vjerovanj

poruka: 12
|
čitano: 3.863
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Online procjena vijesti dodatno povećava vjerovanj".
16 godina
offline
Online procjena vijesti dodatno povećava vjerovanj

Pretraga mreže je nikad gora i na razini je kao prije dvadesetak godina kad sam obavezno morao korisititi web/search crawlere. Google tražilica je postala najobičnija deponija mješanog otpada.

Glavni generatori laži/dezinfiormacija su i dalje državne agencije(tvz. službeni narativ) i novinari po narudžbi (tvz. dnovinari).

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
19 1 hvala 3
8 godina
offline
Online procjena vijesti dodatno povećava vjerovanj

Kad sam vidio naslov, pomislih ima veze s fact checkingom i ostalim woke sranjima.. kad ono, ako ne znaš pretraživati, google ti vraća sranja od odgovora (tj. na gluposti odgovora glupostima).

 

I to je sasvim OK, ljudi imaju pravo biti glupi. Najpametniji ljudi na svijetu su progutali i podržali američku priču o WMD-ovima u Iraku i nastavili opravdavati njihovo ubijanje jednog milijuna ljudi i destrukciju cijele države čak i kad se dokazalo da su lagali. Zato, dajte mi da budem glup i vjerujem u ono što ja hoću. Bar ću znati da sam to sam odabrao.

Ja rekoh
Moj PC  
12 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Online procjena vijesti dodatno povećava vjero
memulica kaže...

Pretraga mreže je nikad gora i na razini je kao prije dvadesetak godina kad sam obavezno morao korisititi web/search crawlere. Google tražilica je postala najobičnija deponija mješanog otpada.

Glavni generatori laži/dezinfiormacija su i dalje državne agencije(tvz. službeni narativ) i novinari po narudžbi (tvz. dnovinari).

 Za dnevne vijesti, postoji svega par novina koje stvarno rade dobro. Ostalo je kaljuža, navikni se. Google tu nema šta tražiti niti ti može pomoći. Ako hoćeš istinu, prati TikTok. Sirove informacije stižu u realnom vremenu.

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.12.2023 12:21 (Feudalac).
4 mjeseca
protjeran
offline
Re: Online procjena vijesti dodatno povećava vjero
A istina je jedino što vam kažu Pentagon, CIA i Mi6, preko svojih glasnogovornika UNa, CNNa, BBCa, Googlea, Facebooka i sličnih medijskih korporacija. Plus kompletna industrija zabave, koja je također u njihovim šapama. Nikako ne smijete misliti drugačije, kamoli znati. Zločesta Rusija je napala ničim izazvana i SAD nemaju veze s tim, ona je kriva i za našu inflaciju, SAD kad pobije milijune civila širi demokraciju po svijetu, mrna cjepivo je posve bezopasno i štiti od korone, lockdowni i praćenje su neophodni, ljudi ne obolijevaju i ne umiru od tog "cjepiva", veliki rat protiv Rusije i Kine je neminovan i opravdan, CO2 uništava prirodu, led se otapa, globalno se zagrijavamo, previše je ljudi na svijetu, nema lijeka za rak, električna vozila su ekološka, ratovi su normalni a ekspanzija u svemiru nije, itd. Trenutno smo u Orvelovoj '84. a na putu smo prema vrlom novom svijetu A. Huxleya. Konačno odredište, ideal freakova poput Soroša, Schwaba, Hararija i Gatesa: Matrix. Kod mlađih generacija im je već uspjelo - svi poput hipnotiziranih životinjica neprestano bulje u svoje male ekrane, potpuno nesvjesni svijeta i života oko sebe.
Moj PC  
11 2 hvala 1
15 godina
offline
Online procjena vijesti dodatno povećava vjerovanj

Iako sam ga nedavno upotrijebio, ponoviti cu jos jednom isti citat, jer vjerujem da je primjeren ovim tvrdnjama iz clanka:

 


“The Party told you to reject the evidence of your eyes and ears. It was their final, most essential command.”
― George Orwell, 1984

 

Dakle, ekstrapolacijom zakljucka iz clanka, gospodo, prestanite citati.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
 
10 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Online procjena vijesti dodatno povećava vjero
Zeolit kaže...
A istina je jedino što vam kažu Pentagon, CIA i Mi6, preko svojih glasnogovornika UNa, CNNa, BBCa, Googlea, Facebooka i sličnih medijskih korporacija. Plus kompletna industrija zabave, koja je također u njihovim šapama. Nikako ne smijete misliti drugačije, kamoli znati. Zločesta Rusija je napala ničim izazvana i SAD nemaju veze s tim, ona je kriva i za našu inflaciju, SAD kad pobije milijune civila širi demokraciju po svijetu, mrna cjepivo je posve bezopasno i štiti od korone, lockdowni i praćenje su neophodni, ljudi ne obolijevaju i ne umiru od tog "cjepiva", veliki rat protiv Rusije i Kine je neminovan i opravdan, CO2 uništava prirodu, led se otapa, globalno se zagrijavamo, previše je ljudi na svijetu, nema lijeka za rak, električna vozila su ekološka, ratovi su normalni a ekspanzija u svemiru nije, itd. Trenutno smo u Orvelovoj '84. a na putu smo prema vrlom novom svijetu A. Huxleya. Konačno odredište, ideal freakova poput Soroša, Schwaba, Hararija i Gatesa: Matrix. Kod mlađih generacija im je već uspjelo - svi poput hipnotiziranih životinjica neprestano bulje u svoje male ekrane, potpuno nesvjesni svijeta i života oko sebe.

 Što se tiče američke vojske, nema holivudskog filma u kojoj ona nije prikazana u pozitivnom svjetlu. Razlog je jednostavan - moraju tražiiti vojsku da im "posudi" opremu za snimanje, a uz to onda idu uvjeti. Tako je, sasvim sigurno, i u drugim državama...

Ja rekoh
10 godina
offline
Re: Online procjena vijesti dodatno povećava vjero
Sjeverna Koreja nema tih problema, sigurno mogu ponuditi svoja rjesenja protiv dezinformacija.
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Online procjena vijesti dodatno povećava vjero
mpapec kaže...
Sjeverna Koreja nema tih problema, sigurno mogu ponuditi svoja rjesenja protiv dezinformacija.

 Nemaju ni ovi:

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
6 godina
offline
Re: Online procjena vijesti dodatno povećava vjero
@zeolit sve si nam kazao, pametnom dosta 😁

"Malo" si ga pretjerao kolega pa izvući ću ekstra klimavo iz tvog komentara. Rusija je članica UN-a, štoviše među glavnima kao stalna članica vijeća sigurnosti UeNa. S toga tvoja prva rečenica nikako nema logike CNN, CIA, UN.
Nažalost lijeka za veći broj rakova nema (neki su izlječivi), ako ne vjeruješ medijima i medicini vodi se zdravom logikom da umiru i najbogatiji (Steve Jobs), kao i političari
recimo Hugo Chavez, sve su pokušali da ga spase, čak i najbolja alternativa na Kubi ali rak ga je ubio.
Ali tvoja poruka je OK, ma da uvijek je bilo manipulacije i bit će je dok je ljudi. Čak danas se sve može pročitati i znanje je pristupačno tako da smo manje zadojeni u globalu.
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.12.2023 21:15 (ajimerej).
13 godina
offline
Online procjena vijesti dodatno povećava vjerovanj

Sažetak "studije" je da ne treba propitkivati (jedan) glavni izvor informacija - HRT, CNN, Imbex...

Odnosno ako slučajno baciš pogled na drugu stranu doći ćeš do krivih informacija!Do nedavno to se zvalo znanstvena metoda, a sada "teorija zavjere".A za par dana slijedi uobičajena kuknjava kako ljudi više ne vjeruju mainstream medijima.

 

Možda radi ovako nečega?

https://www.index.hr/vijesti/clanak/sto-stoji-iza-tajnog-sastanka-plenkovica-i-glavnih-urednika-medija/2170477.aspx

 

Ako slučajno još postoje ljudi koji vjeruju u objektivnost novinarstva treba se zapitati kako se financiraju, odnosno preživljavaju?Pritom naravno govorimo o "podobnima":

"Ministarstvo kulture upozorava da je medijska industrija posebno izložena u krizi jer gotovo u cijelosti ovisi o prihodima od oglašavanja. U tom smislu pratit će se situacija i tražiti moguće dodatne načine potpore ovom sektoru vodeći računa o tome da je veliki broj novinara samozaposlen ili u nekom obliku privremenog ili povremenog angažmana", stoji u jednom dijelu odgovora Ministarstva kulture. U istom priopćenju naglašava se da će "Vlada Republike Hrvatske pratiti stanje u području medija te razmotriti uvođenje i dodatnih mjera kojima bi se zaštitili mediji, ne samo komercijalni već i neprofitni".

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.12.2023 21:56 (Hrvoje001).
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Online procjena vijesti dodatno povećava vjero
Zeolit kaže...
A istina je jedino što vam kažu Pentagon, CIA i Mi6, preko svojih glasnogovornika UNa, CNNa, BBCa, Googlea, Facebooka i sličnih medijskih korporacija. Plus kompletna industrija zabave, koja je također u njihovim šapama. Nikako ne smijete misliti drugačije, kamoli znati. Zločesta Rusija je napala ničim izazvana i SAD nemaju veze s tim, ona je kriva i za našu inflaciju, SAD kad pobije milijune civila širi demokraciju po svijetu, mrna cjepivo je posve bezopasno i štiti od korone, lockdowni i praćenje su neophodni, ljudi ne obolijevaju i ne umiru od tog "cjepiva", veliki rat protiv Rusije i Kine je neminovan i opravdan, CO2 uništava prirodu, led se otapa, globalno se zagrijavamo, previše je ljudi na svijetu, nema lijeka za rak, električna vozila su ekološka, ratovi su normalni a ekspanzija u svemiru nije, itd. Trenutno smo u Orvelovoj '84. a na putu smo prema vrlom novom svijetu A. Huxleya. Konačno odredište, ideal freakova poput Soroša, Schwaba, Hararija i Gatesa: Matrix. Kod mlađih generacija im je već uspjelo - svi poput hipnotiziranih životinjica neprestano bulje u svoje male ekrane, potpuno nesvjesni svijeta i života oko sebe.

 Toliko gluposti si nadrobio, nesto polu istine i istine ali ovo "prvo" itekako prevladava, a sve bi to donekle i bilo u redu, da ne radis identicnu stvar, samo sto dudlas onoj drugoj strani (slusas iskljucivo samo jednu stranu bez apsolutno ikakvih propitkivanja, samo crno i bijelo), bas iz tebe isijava objektivnost i kriticko razmisljanje, aha.  Sto se tice "svetskog policajca" (vidim narativ koji te vodi),  dogovoreno je da se ni amer ni ruje nece slati u Haag (jednima i drugima je to odgovaralo i odgovara jos uvijek), oh ti fair i dobronamjerni ruje, ma je li moguce. Takoder, da ne spominjem da ih je bolio tuki za geopolitiku, kao i prijatelja mu Busha s kojim je imao odlicne odnose, pogotov u "to" vrijeme (oohooo, znas ti dobro koje). Takoder, "inflacija" i problemi su poceli prije ikakvog rata i pandemije..... normalno da je sve to naknadno jos dodatno pogorsalo stvari, tako da nema tu smisla previse raspravljati. Ti se tu nesto nasao pametovati, nista bolji nisi od one druge strane, dovoljno mi je bilo samo 2 min da shvatim o cemu se tu radi.

 

Npr. ja sam od prvih dana sam dosao do zakljucka da je netko sa zapada ipak unistio sjeverni tok, a da to toga dodem treba pogledati sve strane sto kazu, geopolitiku i stanje na terenu u tom trenutku (da, bas u tom trenutku jer ovo je i politicki, informacijski/medijski rat), poslije toga su uslijedili (pa neki i mjesecima poslije) jos neki dokazi i "indicije" (od strane Rusije i Ukrajine) sto mi je konacno dalo, moze se reci finalni "signal" da je ipak zapad bio upetljan (a i totalno je nevazno tko konkretno, sustina je jasna). Dakle, nitko nije utjecao na moje misljenje (za razliku od takozvanih "hipnotiziranih zivotinjica") kako i sam kazes.

 

Nadalje, nemam neku osobu koju "pratim", nekog idola/influencera koji je boga pitaj, tamo negdje na Bahamima, Dubaju, poreznoj oazi, pa i vara na porezu i on se eto nasao izvjestavati o geopolitici, ekonomskoj krizi i tko je kriv itd (a do jucer ni A ni B o tome), a istovremeno posjeduje niz nekretnina, kojekakve biznise gdje ti prodaje neke usluge/knjige/fore, vrti tamo neke milijune i sto sve ne (ko oni na shiopify-u i dropshippingu gdje koriste sva marketinska sredstva da ti uvale neki produkt), znam ja vrlo dobro takve, imao sam i previse posla s takvima, mozes mi vjerovat na rijec. Ono sto hocu reci, shvati da si ti samo "produkt", "brojka" na papiru koja pomaze algoritmu da se probiju na trzistu i sad je dakako "IN" pisati protiv jednih (kontra strane, vladajucih i sl.), bas kao i onaj jedan npr. Nijemac sto glumi da je na socijali, da lezi doma i nis ne radi, a lik zapravo ima posao i bavi se biznisom gdje se sprda oko toga (kako se izlezava, nista ne radi i dobija "Bürgergeld), a naivci padaju na njegove jeftine fore koje sam ja odavno prevazisao, a lik isto vrti sestocifrene iznose (imaju i potvrde) na tim "platformama". Prije nego se zaletis, ne, nije uopce stvar u tome da narod treba biti zadovoljan kada stvari ne funkcioniraju, a dosta ih i ne funkcionira (svjetonazorska i ideoloska pitanja su nesto drugo), govorim prvenstveno o stvarima sto se ticu svih nas.... medutim, fora je u tome sto se prodaju kao "moralne vertikale" s kritickim razmisljanjem, a ciljano plasiraju svojoj publici samo ono sto zele cuti, niti u jednom trenutku ne vidim da se malo pise i propitkuje svoja "stajalista" i sl. Ukratko, nije njihov poslovni model da propitkuju, da objektivno izvjestavaju i rade dubinske analize, iako ce si ponekad mozda proturijeciti ili priznati gresku za neke iznesene stvari (jer za neke ozbiljne analize trebaju proci i dani, pa mozda i tjedni da istina dode na vidjelo), vec je njima do toga da zadovolje odredeni narativ, a naravno od toga imaju i velike financijske koristi, dakako (u suprotnom sigurno nebi visili po tim platformama uzalud aka besplatno i svadali se koja je strana u pravu). BTW i da, to rade obe strane....... nagledao sam se svega i svasta ali ipak nitko ovim tvojima nije niti do koljena, jer ipak, vodi se i veliki medijski rat, a vladajucima dakako to nikako ne ide u prilog kada to sve "izremixiras" jer ce im se pripisivati stvari i na koje nemaju i nisu imali utjecaja, bitno je samo: "uvik kontra".

 

 

"Hajmooo"...... dalje, isto tako znam (i apsolutno nitko me ovdje ne moze uvjeriti u suprotno jer ZNAM iz povjerljivih izvora i indirektno, za ovo mi ne trebaju "strane" niti mediji) da je u Buchi ipak poginulo civilno stanovnistvo od strane Rusije, a ovi "tvoji" svi od reda non-stop trkeljaju istu laz i to od prvoga dana dok se jos nista puno nije znalo, a misljenje sigurno nisu promijenili (prakticki se ne moram niti truditi da ih sve provjerim). Te "odredene", koje ti pratis selektivno plasiraju vijesti cime se jednostavno samo "promoviraju" ruje, nema se tu sto previse nadodati  (naravno da im nije u interesu govoriti i onome sto se dogada na drugoj strani fronta) i zanimljivo je koliko svi koriste vise manje iste metode (ili je Youtube, ili je Tiktok ili sto vec), dok recimo neki odredeni (nasi i strani mediji) plasiraju i one vijesti koje se nikako nece svidjeti Ukrajini niti kolektivnom zapadu..... kao npr. Index, i ne, tamo nisu nikakvi "pravi" novinari vec jednostavno "lijeno" prenose svaku glupost s "neta" od jedne i druge strane, pa cak i citate od nebitnih ljudi (obostrano) za razliku od npr. portala geopolitika . news koji ciljanu i filtrirano plasiraju (znaju oni jako dobro sto cine) kako slucajno nebi udarali na emocije svojih pratitelja, npr. niti jednom nisu objavili/prenosili citate/vijest koja se ticu Erdogana, Muska i sl. koja ne idu u prilog Rusiji (a bilo ih je nekoliko u trenucima), to sve provjeris u svega 2-3 minute (pretpostavljam da si dovoljno "IT" pismen", ne moras biti neki SEO strucnjak za neke stvari) i onda ti isti imaju obraza objaviti clanak kako oni nisu "pro-Ruski" orijentirani vec su 100% neovisni i neutralni (aha, mos mislit)

 

I onaj npr. Beric..... ufffff, uff ufff, skupo bi ga platio onaj koji ga ne zna (ja znam jako dobro tko je i sto je), eeh "tigrovi moji".

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.12.2023 6:38 (lovac82).
8 godina
offline
Re: Online procjena vijesti dodatno povećava vjero
lovac82 kaže...

 

Npr. ja sam od prvih dana sam dosao do zakljucka da je netko sa zapada ipak unistio sjeverni tok, a da to toga dodem treba pogledati sve strane sto kazu, geopolitiku i stanje na terenu u tom trenutku (da, bas u tom trenutku jer ovo je i politicki, informacijski/medijski rat), poslije toga su uslijedili (pa neki i mjesecima poslije) jos neki dokazi i "indicije" (od strane Rusije i Ukrajine) sto mi je konacno dalo, moze se reci finalni "signal" da je ipak zapad bio upetljan (a i totalno je nevazno tko konkretno, sustina je jasna). Dakle, nitko nije utjecao na moje misljenje (za razliku od takozvanih "hipnotiziranih zivotinjica") kako i sam kazes.

 

 I upravo ovako si i dalje podložan propagandi, prodaji narativa, izgradnji pristanka. Uopće nije trebalo ništa provjeravati, potpuno je jasno da bi samo glupan mogao uništiti svoju imovinu vrijednu 10 miljardi i koja donosi 30 milijardi prometa svake godine i ostavlja ti otvorenu opciju ekonomskog ucjenjivanja najveće evropske ekonomije. A da bi došao na vlast u zemlji od 150 milijuna stanovnika i tamo ostao na vlasti 20 godina, možeš biti sve samo ne glupan. Cijela priča o ovom ratu se svodi na interese SAD-a i Rusije. Ona glupost od denacifikacije je izmišljena da se vojsku lakše uvjeri da ode ginuti jer tko bi išao ginuti za taktičku raspodjelu trupa koja možda hoće, a možda neće biti problem 20 godina down the road... Isto tako nama treba prodati priču o Rusima silovateljima, o Ukrajini u kojoj se brani liberalna demokracija, NATO-u koji je obrambena organizacija, ali im im omakne dron natovaren s četvrt tona eksploziva i dođe 950 km duboko u natov zračni porstor, u centar Zagreba (jer ga je lansirala prijateljska Ukrajina).

 

Ono što je bitno je da je globalizacija pokopana, a naše je da se svrstamo tamo gdje moramo i tom prilikom izvučemo što više za sebe i platimo što manje za njihova nadjebavanja. Primimo se posla, industrija se seli iz Kine, a mi biramo hoćemo li propustiti i taj val.

Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice