Padaju interes korisnika za ChatGPT i vrijeme prov

poruka: 14
|
čitano: 6.012
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Padaju interes korisnika za ChatGPT i vrijeme prov".
13 godina
offline
Padaju interes korisnika za ChatGPT i vrijeme prov

svakog cuda za vremena

to je ipak 5g ispred svog vremena...

 
0 0 hvala 0
13 mjeseci
offline
Re: Padaju interes korisnika za ChatGPT i vrijeme
Kad su ga osakatili, ko HDZ postu.
 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Padaju interes korisnika za ChatGPT i vrijeme prov

Sasvim logicno.

veni vidi didici
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Padaju interes korisnika za ChatGPT i vrijeme prov

Bitno da već mjesecima slušamo nebuloze o AI i preuzimanju svijeta. 

CGPT i slične alate nastaviti će koristiti ekipa koja zna kako olakšati i ubrzati sebi posao.

 
3 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Padaju interes korisnika za ChatGPT i vrijeme
Zar Google pretraga ne zna isto što i ChatGPT i to 20 godina unatrag?
Sve da i imam,otkud mi
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Padaju interes korisnika za ChatGPT i vrijeme prov

ChatGPT će uskoro na psihijatriju zbog nas ludjaka....

Ljudima je bilo zanimljvo dva mjeseca i dosta. Nema nekakve sposobosti koje bi mogle biti iskoristive u biznisu, umjetnosti i sl.

 

Kad mu budem odsvirao osnovnu melodiju moje zamišljene kompozicije, a on na osnovu toga napravi dobru produkciju, aranžman, smisli tekst na engleskom, to će mi biti revolucija..

 

...Upsss , opet neće, jer će to onda moći napraviti bilo kome, bit će hrpa plagijata, opet ne valja...

合氣道
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.7.2023 9:59 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Padaju interes korisnika za ChatGPT i vrijeme prov

Bio mi je zanimljiv kraće od Oculus Rifta, jedno 15 minuta.

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Padaju interes korisnika za ChatGPT i vrijeme prov

Dio toga je splašnjavanje hypea, sigurno. Ali dio je do njihovog uklanjanja funkcionalnosti, poglupljivanja ChatGPT-a i cenzure

 

What happened to chatGPT?

 

I use chatGPT for hours everyday and can say 100% it's been nerfed over the last month or so.

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Padaju interes korisnika za ChatGPT i vrijeme prov

Tako to bude kad ChatGPT na upite o ustašama i partizanima ne daje očekivani odgovor.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Padaju interes korisnika za ChatGPT i vrijeme
encoding kaže...

Dio toga je splašnjavanje hypea, sigurno. Ali dio je do njihovog uklanjanja funkcionalnosti, poglupljivanja ChatGPT-a i cenzure

 

What happened to chatGPT?

 

I use chatGPT for hours everyday and can say 100% it's been nerfed over the last month or so.

 Sa jedne strane vam uvaljuju price o AI koji ce zavladat svijetom a sa druge strane placete kako vam cenzuriraju taj isti AI koji ce...zavladat svijetom.

 

5 godina
offline
Padaju interes korisnika za ChatGPT i vrijeme prov

Ja ne plačem. AI će zavladati svijetom, na ovaj ili onaj način.

 

Ljudi se opravdano žale jer im se naočigled prodaju muda pod bubrege pod imenom "brige za javno dobro" (suzbili smo model da ne priča "prljave" stvari i slične pizdarije). AI model sa tim mogućnostima postoji, samo iza zavjese. Naivno je misliti da će biti dostupan Joži i Štefu za par dolara mjesečno.

 

Doduše, Joža i Štef su trenutno korisni jer služe kao besplatna radna snaga OpenAI-u, a kad model bude bolji, neće sigurno Joža i Šref biti nagrađeni, nego Microsoft. Najveća krema sačuvana je za GPT-4 API pristup, koji je ograničen, a koji koriste svi novi AI servisi koji glume da su "pametni"

 
1 0 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Padaju interes korisnika za ChatGPT i vrijeme prov

Moje iskustvo;

 

Prvo sam bio "nabrijan" na korištenje kad sam saznao za servis, i koristio sam ga isključivo za gluposti - od blesavih upita do kreiranja raznoraznog sadržaja neupitno bezvrijedne kvalitete.

Mogao je čak kreirati raznorazne zagonetke u stilu Monkey Islanda, tipa moraš otvoriti vrata ali fali ti ključ, a ključ se nalazi ispod kamena, a za kamen ti treba poluga. A polugu moraš sastaviti od komada drveta, špage isl. Pa gdje se što nalazi, kojim putem ići, tako, svašta.

 

Onda sam shvatio da je sadržaj koji dobijam posve bezvrijedan i da samo gubim vrijeme na njemu, te mi ne služi ničemu korisnome za moj život.

Primjerice probao sam kreirati sliku pejzaža u Istri, kako bih ju možda isprintao i objesio na zid. Dobio sam nešto što djelomično liči na Istru, ali definitivno je kvalitetom nešto što bih stavio jedino kao naljepnicu na vreću za smeće.

Ili da me nauči nekakvim osnovama materije koju ne poznajem, to nije završilo dobro. Naprasto nije shvatio što meni točno treba, pa nema on definirani kurikulum kako što treba početi učiti.

U nekoliko situacija javio mi je i skroz netočne informacije, lako za povijest nego i matematiku, doslovce nije shvatio da je 3+10 = 13, nešto u tom stilu.

 

Nakon cca 1 mjesec pauze, odlučio sam ga ipak ponovno probati koristiti (bing chat), ali za vrlo usku nišu; da mi pomogne kod pisanja programerskog koda.

Dam mu zadatak da:

1. provjeri dio koda koji sam napisao i da mi pokaže da li je dobro napisan, i da li se može jasnije, čitljivije napraviti

2. da mi objasni čemu služi koji dio (tuđeg) koda, odnosno da u postojeći kod nabaca komentare kako bi mi bilo jasnije shvatiti

3. u rijetkim slučajevima da sam napiše dio koda (ali stvarno samo onaj maleni dio koda)

 

I moram reći da me za sada vjerno služi moj bing pomoćnik, i doista pomogne. Siguran sam da će mu se pronaći još korisnih primjena.

 

A što se tiče pada interesa, pa možda pada interes jer većina ljudi dođu tamo i nadaju se da će pričati s HAL-9000, i otkriti sve tajne svemira. Pa se razočaraju, vide da se njima život neće promjeniti na nikakav način, pa odu dalje tražiti svoj sveti gral.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Padaju interes korisnika za ChatGPT i vrijeme prov

Moguće da se GPT-4 limitira kako bi zadovoljio manji broj korisnika i tako se prisililo čak i one kojima trebaju skromne mogućnosti da pređu na GPT-5 koji izlazi do kraja ove godine a sigurno će bit skuplji. GPT-4 APIju daju ograničeni pristup i zbog ovakvih poput mene. Da imam API pristup platio bih po korištenju, ovako plaćam flat rate cijenu za vrlo mali broj upita (desetak) mjesečno što ispadne 100x skuplje, tj za njih profitabilnije.
Korištenje se smanjilo jer su se zasitili oni koji koriste GPT za gluposti i troše resurse na pitanja tipa "napiši mi pjesmicu" i "ispričaj mi vic".

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Padaju interes korisnika za ChatGPT i vrijeme prov

Tamagochi sudbina

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice