Xiaomi 13T/13T Pro

poruka: 147
|
čitano: 48.815
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 mjeseca
offline
Re: Xiaomi 13T/13T Pro
Evo kako izgleda na kraju dana! S tim da je na 100% napunjen oko 10:30 ili 11! I dio dana sam provela u obavezama kad mobitel nisam ni pogledala! Ovo je bilo oko pola 10 prije nego sam ga stavila ponovno na punjenje!
10 godina
offline
Xiaomi 13T/13T Pro

scrollni taj ekran dolje da se vidi popis aplikacija koje troše bateriju, ovaj screenshot ne govori ništa osim da ti nije puno baterije ostalo :)

 

btw jel ti upaljen bluetooth\nfc\lokacija ili nešto slično što ti možda ne treba, a radi bezveze (i.e. ja palim bluetooth i lokaciju po potrebi)

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi 13T/13T Pro

Ma kakav update, radi fino baterija. Ovo što fali je Whatssup, telefon, malo navigacije, i YT Music revanced u autu preko BT koji je stalno on.

Za one koji binging-aju serije i Tik Tok 10h dnevno, + 6h igranja, uzmite si powerbank od 2Ah. 

 
1 0 hvala 0
4 mjeseca
offline
Re: Xiaomi 13T/13T Pro
Zaboravila staviti i drugu sliku! Evo tak je sinoc izgledalo! Bluetooth upaljen stalno radi pametnog sata, nfc ugasen, lokacija po potrebi.
7 godina
offline
Re: Xiaomi 13T/13T Pro
Stavi Family Island i GfK u restricted mode, tj. da ih sistem zatvori nakon što izađeš iz njih/ugasiš ekran.

U 10 sati na bateriji ne vidim ni trenutak deep sleep-a, što će reći da neka aplikacija konstantno radi u pozadini.
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.3.2024 16:12 (robogo).
10 godina
offline
Xiaomi 13T/13T Pro

kaj je "gfk my scan"?

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi 13T/13T Pro
Generalno dosta brzo baterija ode na 5g mreži, dok na wifi mreži dosta, jako dobro drži. Probaj ako koristiš mobilni internet prebaciti na 4g mrežu pa vidi ima li kakve razlike.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi 13T/13T Pro
sage kaže...
Generalno dosta brzo baterija ode na 5g mreži, dok na wifi mreži dosta, jako dobro drži. Probaj ako koristiš mobilni internet prebaciti na 4g mrežu pa vidi ima li kakve razlike.

 

istina, nisam ni skužio da ima 5g upaljen... ja imam Poco F4 5g ali totalno nemam potrebe za 5g mrežom, 4g je sasvim dovoljan i u Zg... s tim da mi se automatski switcha na wifi kad dođem doma (tu se još recimo da u wifi postavkama zgasit da ne pretražuje konstantno wifi mreže kad nije doma, a i s tim se riješi nepotrebnog spajanja na kojekakve "free" wifi mreže)

 

možda joj mreža extra troši i ak nema dobrog signala

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.3.2024 18:16 (60nine).
15 godina
offline
Xiaomi 13T/13T Pro

Kak da prebacim da koristi samo 4g?nemam nikakvih problema s baterijom btw

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi 13T/13T Pro
danexxx kaže...

Kak da prebacim da koristi samo 4g?nemam nikakvih problema s baterijom btw

 

settings > sim card(s)\mobile network > odabereš sim card > preffered network type > odabereš "prefer LTE" (sori, na engleskom mi je mob jer se na HR ne snalazim)

14 godina
offline
Re: Xiaomi 13T/13T Pro
sage kaže...
Generalno dosta brzo baterija ode na 5g mreži, dok na wifi mreži dosta, jako dobro drži. Probaj ako koristiš mobilni internet prebaciti na 4g mrežu pa vidi ima li kakve razlike.

 Ja koristim samo 4G pa opet dosta brzo ode kad se koristi, pokusavam gasit i ne koristit ako mi bas nije potrebno iako je to lose ali eto to je mana baterije, sistema.

16 godina
offline
Re: Xiaomi 13T/13T Pro
Realno kod svih jačih procesora je to jednostavno tako, kod samsunga i kod bilo kojeg drugog, a vjerujem manjim dijelom i sustava.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
4 mjeseca
offline
Re: Xiaomi 13T/13T Pro
Okej, probam to dvoje! A kak da vidim koja app radi stalno i trosi bateriju?
4 mjeseca
offline
Re: Xiaomi 13T/13T Pro
GFK je app kojom skeniram racune, sakupljam bodove i mogu mijenjati za nagrade.
4 mjeseca
offline
Re: Xiaomi 13T/13T Pro
Koristim samo mobilni internet, nemam doma wi fi. Los mi je signal i tesko mi vrti na 4G.
4 mjeseca
offline
Re: Xiaomi 13T/13T Pro
Vjerojatno mreza trosi, jer signal je povremeno los.
16 godina
offline
Re: Xiaomi 13T/13T Pro
Evo baš sad gledam baterija na 13t od 6h ujutro, cijeli dan do 16h, potrošnja baterija je na 50%, mobitel je služio kao portable hotpot stalno aktivan u to vrijeme, 5g mreža, bio je cijeli dan na njega spojen jedan mobitel. Doduše nije se puno surfalo po netu ni na jednom od ta dva mobitela. Isto tako većina social network aplikacija nije aktivna, odnosno nije se logirano na iste pa ne iskaču nikakve notifikacije.. Sad vjerojatno ako je signal mobilne mreže "slab" da to možda troši više bateriju na mobitelu. Ako nisi probaj resetirat telefon na tvorničke postavke, pogotovo ako si updejtala na hyperos. Možda to pomogne.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2024 18:12 (sage).
10 godina
offline
Re: Xiaomi 13T/13T Pro
A30A kaže...
GFK je app kojom skeniram racune, sakupljam bodove i mogu mijenjati za nagrade.

 

nije li to malo previše baterije za takav jedan app koji nema što raditi u pozadini kad ne skeniraš ništa?

meni se čini da on radi malo više stvari u pozadini nego bi trebao

4 mjeseca
offline
Re: Xiaomi 13T/13T Pro
E pa takva potrosnja baterije bi mi bila normalna! Ja sam ga jutros skinula sa punjaca malo prije 6 h i do cca 15 h je bio na 12% kad sam ga opet napunila i sad je vec na 62%. Da signal je povremeno los, ali nisam mislila da bi to moglo crpiti bateriju. Pokusat cu probati sa 4G da vidim da li onda manje trosi. Updejtala na hyperos jer me trazio da to napravim. Ako vratim na tvornicke hocu izgubiti podatke na mob (slike, poruke, app)?
4 mjeseca
offline
Re: Xiaomi 13T/13T Pro
A kak da vidim da li ta app radi jos nesto u pozadini sto ne bi trebala? 🫣🥴
10 godina
offline
Xiaomi 13T/13T Pro

to ne znam točno kako, ali ako taj app koristi samo kameru kao skener i eventualno internet za povezivanje s nekakvom bazom - više od tih permisija ne bi trebao imati...

 

onemogući aplikaciji da radi u pozadini (kako je kolega već savjetovao za druge aplikacije), a pogotovo da cucla po internetu kad se ne koristi aktivno... nema taj app što toliko trošiti bateriju osim ako ti ne drži ekran upaljenim dulje nego treba

 

prije svega koristi 4g mrežu jer na njoj ti je signal sigurno bolji nego na 5g koji i u Zg nije neka sreća, a razliku u brzini nećeš ni primjetiti (osim ako ne skidaš veće fajlove stalno)

 

da, kad imaš lošiji signal - mob koristi više baterije jer se "više muči" spojiti na repetitor\baznu stanicu (to netko stručniji može bolje objasniti)

 

spusti i gašenje ekrana na 30 sekundi kad se ne koristi (ako već nemaš), osim ako ti nije navika imati to na minutu ili više (znam ekipu koja nije ni znala da se to da smanjiti pa im je ekran bio po 1-2 minute upaljen bezveze kad je mob na stolu)

 

iako, mislim da ti je taj 5g najveći potrošač u priči...

 

da, vraćanje na tvorničke briše podatke s moba i ne vidim neku potrebu da to radiš (to je krajnja solucija, pokušaj), a ako to ipak misliš raditi - napravi si prije toga backup svega bitnog negdje van moba (slike, dokumente, itd.)

Moj PC  
0 0 hvala 1
4 mjeseca
offline
Re: Xiaomi 13T/13T Pro
Okej, proucit cu onda da ogranicim tu app jer nju koristim samo kad ubacujem neke racune i to je sve.

Pokusat cu prebaciti onda na 4G da vidim kako bude funkcioniralo.

Gasenje ekrana mi je na 30 sekundi, s tim da ga ja i sama ugasim vec po navici zakljucam mob cim zavrsim sto radim na njemu.

Onda tvornicke postavke ostavljam zbilja kao zadnju soluciju jer nemam zivaca sve to prebacivati na stari uredaj.

Hvalaaa za sve info 😊
4 mjeseca
offline
Re: Xiaomi 13T/13T Pro
Jel to ovako napravim? Da sve te aplikacije nemaju dozvolu nista raditi osim ako ih otvorim? Znaci da ova plava tockica bude siva (iskljucena)?
10 godina
offline
Re: Xiaomi 13T/13T Pro
A30A kaže...
Jel to ovako napravim? Da sve te aplikacije nemaju dozvolu nista raditi osim ako ih otvorim? Znaci da ova plava tockica bude siva (iskljucena)?

 

da, to bi trebalo biti to (ostavi upaljeno kako ti je na slici)... daj btw samo klikni na ova ostala dopuštenja (obje opcije koje su ispod) pa lupi screenshotove, baš me zanima kaj app još treba od toga za rad...

 

pusti mob na 4g dan dva pa nam javi dal se kaj poboljšalo i nema na čemu

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.3.2024 0:08 (60nine).
10 godina
offline
Xiaomi 13T/13T Pro

btw ta opcija ti pauzira aplikacije koje se ne koriste dulje vrijeme (tipa tjedan, dva, mjesec)...

 

ono što tebi treba je ispod (ne vidi se na screenshotu)

 

kod mene je to "battery saver" pa pod time odabereš jednu od 4 opcije koju želiš, redom:

1. no restrictions (to ne)

2. battery saver (to može)

3. restrict background apps (gasi app u pozadini nakon 10 min nekorištenja - to isto može)

4. restrict background activity (odmah gasi app čim izađeš iz nje) - to bi bila dobra postavka za takve aplikacije koje se ne koriste često - dok s druge strane nije dobra postavka za aplikacije koje ti šalju neke bitne notifikacije dok rade u pozadini (i.e. razni messengeri, telefon itd.)

 

uz to da takvim aplikacijama kod startanja daš da koriste dopuštenja samo kad fakat koristiš taj app (app permissions, i.e. korištenje kamere, mikrofona, lokacije itd. - ovisno o aplikaciji)

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.3.2024 0:18 (60nine).
Moj PC  
0 0 hvala 1
4 mjeseca
offline
Re: Xiaomi 13T/13T Pro
Prvo je screen pod dopustenja aplikacije, a drugo pod ostala dopustenja.

Stavila na 4G pa cemo vidjeti kak bude.
4 mjeseca
offline
Re: Xiaomi 13T/13T Pro
Je skuzila sam kasnije da moram tu drugu opciju i svima sam oznacila battery saver, a onima koje najmanje koristim sam stavila zadnju opciju da ga odmah gasi cim izadem iz app. Ostavila sam neke vazne samo tipa wapp, mess, mbanking da imaju dopustenje kao battery saver.
10 godina
offline
Re: Xiaomi 13T/13T Pro
A30A kaže...
Je skuzila sam kasnije da moram tu drugu opciju i svima sam oznacila battery saver, a onima koje najmanje koristim sam stavila zadnju opciju da ga odmah gasi cim izadem iz app. Ostavila sam neke vazne samo tipa wapp, mess, mbanking da imaju dopustenje kao battery saver.

 

ok, dobro je tako - javi za par dana kak se ponaša

 

samo dodatni info - kako si rekla da doma nemaš wifi nego stalno koristiš mobilnu mrežu, normalno je da će mob tako trošiti nešto više baterije nego nama kojima se automatski doma spaja na wifi (pa tako i ne troši nešto više baterije kad smo kod kuće), ali ovaj 4G bi ti trebao dati nekakve razlike u potrošnji, ugl. javi

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.3.2024 15:45 (60nine).
13 godina
offline
Xiaomi 13T/13T Pro

Mobitel kao 13T bi trebao izdržati cijeli dan u 5G na bateriji bez problema.

Napraviti hard reset. Osim toga, Facebook i Instagram kad ih se više ne koristi, izbaciti iz memorije. Oni baš troše bezveze bateriju u pozadini

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Xiaomi 13T/13T Pro
zuper kaže...

 Facebook i Instagram kad ih se više ne koristi, izbaciti iz memorije. Oni baš troše bezveze bateriju u pozadini

 

da, ali neki ljudi vole notifikacije s tih aplikacija :) (ja osobno ne, jedino s fb messengera)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice