Iz telekineze u religije zaključana tema

poruka: 384
|
čitano: 86.753
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Telekineza
Assassin kaže...
Danny_HR kaže...

Krivo si upućen, ili bar krivo prikazuješ situaciju.

 

Da, za boljitak Islama, ali...

 

Đihad je usmjeren na borbu protiv sebe, sotone i/ili vidljivih neprijatelja. Što ne znači da treba ubijati one koji nisu dio Islama. To je mazanje očiju i namjerno krivo prikazivanje Islama.

 

Đihad, ako se ne varam ima 4 segmenta... tako da nije to sve tako jednostavno kako prikazuješ.

ali ipak je cinjenica da su muslimani puno cesce fanatici.

Ajoj. https://www.youtube.com/watch?v=qgylwjkm8u0 (ovo je samo prvi dio, ostatak ćeš lako pronaći u releated). I ne, to nije izolirani slučaj, SAD je prepun kreacionista (ok, i mi smo, ali je to ovdje normalno pa se medijski ne "raspravlja" o tome)

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
16 godina
neaktivan
offline
Iz telekineze u religije

Istina je da su muslimani teroristi i samo žele pobiti zapadnjake. Pa sve im je u Kuranu namijenjeno klanju nevjernika, isto kao što su kršćani stoka koja je klala muslimane 19 puta u križarskim ratovima i spaljivala pametne žene kao vještice i muslimane i Srbe kao pravoslavce i sve to kao sve.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
15 godina
neaktivan
offline
Telekineza

Je li se vama dogodi da nesto mislite,mislite i onda se to dogodi ili sretnete tu osobu ili takoo nesto?

Punk's not dead!!!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2009 15:19 (doctor_crash).
16 godina
neaktivan
offline
Iz telekineze u religije

mbaksa kaže...
VirtUoso kaže...
Jedno je vjerovati u nesto,a drugo je zivjeti prema principima Crkve.

Crkva je jedna velika lopovska firma koja manipulira cijelim svijetom.

 

Horagio kaže...

  Religija i Crkva nisu isto. itf4n je spomenuo religiju kao zlo, ne Crkvu.

A) Ni jedno ni drugo nije dobro za razvoj modernog drustva. Glavni razlozi sukoba medju ljudima su netrpeljivost, a i crkva i religije podupiru, cak i povecavaju netrpeljivost. Uzmite samo vodju - aktualni papa cak javno napada "ateiste" i homoseksualce.

 

Horagio kaže...

Meni se čini da zbog nečeg jako mrziš Crkvu, ne znam zašto, ali mi se čini. Da, učenje Crkve je ultimativno zlo ROFL Ovi ljudi šta rade u Crkvi, a ja ih poznajem(župnik, časna sestra,...) su čisto dobre i simpatične osobe, bolje od vas koji o njima govorite kao o sotoni. Lijepo se razgovaraju, ne prostače,... Istina, imaju svojih mana, ali na kraju krajeva i to su ljudi. Oni bar ne ogovaraju druge, nego ih poštuju, makar imali krivo mišljenje. U vezi vrha Crkve - Papa Ivan Pavao II. je zasluženo nosio titulu pape. Čovjek je bio ljudina. To što vrh nije uvijek korektan, ne znači da je cijela zajednica sranje(jedan čovjek ne predstavlja narod).

B) Nitko ne tvrdi da su crkvenjaci samim tim sto rade u Crkvi losi ljudi. Cak i da je svaki od njih dobar ko kruh (sto dakako nema veze s realnoscu - svi oni su ljudi isto kao sto smo i svi mi ljudi - najbolje nam o tome svjedoce mnogobrojni slucajevi pedofilije), to ne znaci da crkva ne radi pi*darije - osim vec spomenute netolerancije, mijesa se u politiku, mijesa se u obrazovanje - sve to je nedopustivo (da ne kazem protuustavno) - recimo ne daju strucnjacima da napisu svoj program za seksualno obrazovanje djece!

 

 

Nadam se da smo ovime zavrsili off-topic. Ako nismo, mozemo ovu temu pretvoriti o ovome o cemu sada govorimo jer je vise receno o tim stvarima, nego o telekinezi. Ionako se svi samo sprdamo iz telekineze - barem se oko neceg svi slazemo. Namigiva

 A) Na vlasti mogu biti dobri i loši ljudi. To je svugdje tako. Ne možeš cijelu zajednicu osuđivati prema jednome čovjeku. Ne znam kakva netrepeljivost, nama u crkvi niti u školi nisu govorili da mrzimo homoseksualce i ljude drugih vjera. Učili su nas da svako ima pravo na svoje mišljenje. Ove vaše teorije da nas uči mržnje su obične izmišljotine.

 

B) Vi tvrdite. Među SVIM skupinama ljudi(po bilo kojim dijeljenjima) ima slučajeva pedofilije i sl. U ovakvom kontekstu bi netko zaključio da su svi svećenici pedofili. Samo ovdje ne bi trebalo biti, ali nađu se frikovi, ne može se sve kontrolirati. Sam si napisao - svi su oni ljudi. SVI SU ONI LJUDI. Čovjek je nesavršeno biće. Griješimo, to je ljudski. Hoćeš reći da ateisti ne griješe(koliko god blesavo ovo zvučalo(podjela), tako si se izrazio)? Svi članovi Crkve su ravnopravni, ali su im različite službe. Jedni članovi su "služitelji", a ostali članovi su vjernici. Jedinac ne predstavlja cjelinu.

 

Ova rasprava će se nastavljati u krug, već je počelo. 

 

@doctor_crash: Deja vu?

Normal's overrated!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
Horagio kaže...

@doctor_crash: Deja vu?

Nisam mislio na deja vu,nego bas ono,mislite na nekog komadaSmijehkojeg poznate i evo!Komad prolazi bas pokraj tebe!

Ili mislis:E sad cu sto posto dobit 5 iz matke i dobijes pet a ti sav:WTF?!I didnt expected that sh*tCool!

 

 

// obrisao sam ti suvisno citiranje - posveti ubuduce malo vise paznje tome, obrisi nepotrebne dijelove citata (mbaksa)

Punk's not dead!!!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2009 16:47 (mbaksa).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije

 

B) Vi tvrdite. Među SVIM skupinama ljudi(po bilo kojim dijeljenjima) ima slučajeva pedofilije i sl. U ovakvom kontekstu bi netko zaključio da su svi svećenici pedofili. Samo ovdje ne bi trebalo biti, ali nađu se frikovi, ne može se sve kontrolirati. Sam si napisao - svi su oni ljudi. SVI SU ONI LJUDI. Čovjek je nesavršeno biće. Griješimo, to je ljudski. Hoćeš reći da ateisti ne griješe(koliko god blesavo ovo zvučalo(podjela), tako si se izrazio)? Svi članovi Crkve su ravnopravni, ali su im različite službe. Jedni članovi su "služitelji", a ostali članovi su vjernici. Jedinac ne predstavlja cjelinu.

Sadašnji papa je napisao i potpisao uputak kojim traži da se zataškaju slučajevi pedofilije u crkvi!

Da je to napravio neki CEO neke kompanije sad bi bio u zatvoru na robiji, ali gospon Natzi je umjesto toga postao papa, dakle crkva je kriminalna organizacija.

 

Najveći problem su u stvari "svete knjige" koje se mogu interpretirati na toliko načina da se zapravo sve može opravdati kao božja volja (silovanje, rapstvo, homofobija, ubojstvo...). Kuran je izrazito fokusiran na odvajanje muslimana od nevjernika; potiče netoleranciju prema svim ostalim religijama isto kao i biblija i jedini način da te vjere netko može smatrati miroljubivima i tolerantnima je cherry picking, odnosno da biraš dobre stvari, a odbacis loše.

Ako smatrate da su ove religije u srži dobre onda niste pročitali ni bibliju ni kuran!

Nema to nikakve veze sa ljudima, iako prema statisitkama ateisti čine najmanje zločina, najviše daju u dobrotvorne svrhe..itd. Valjda jer znaju da na kraju dana se nemaju kome ispovjediti...

16 godina
moderator
offline
RE: Iz telekineze u religije
Horagio kaže...

 

mbaksa kaže...
A) Ni jedno ni drugo nije dobro za razvoj modernog drustva. Glavni razlozi sukoba medju ljudima su netrpeljivost, a i crkva i religije podupiru, cak i povecavaju netrpeljivost. Uzmite samo vodju - aktualni papa cak javno napada "ateiste" i homoseksualce.

 A) Na vlasti mogu biti dobri i loši ljudi. To je svugdje tako. Ne možeš cijelu zajednicu osuđivati prema jednome čovjeku. Ne znam kakva netrepeljivost, nama u crkvi niti u školi nisu govorili da mrzimo homoseksualce i ljude drugih vjera. Učili su nas da svako ima pravo na svoje mišljenje. Ove vaše teorije da nas uči mržnje su obične izmišljotine.

Nije jedan covjek u pitanju - iako je to vodja. Previse puta se kod nas dogodilo velikih ispada crkvenjaka (da ne spominjem izljeve u jednim dnevnim novinama tipa "ne može se čavlom u čavao", u kojima jedan svecenik otvoreno siri homofobiju), a glede pedofilije mislim da je politika crkve da se sve pokusa zataskati - ne smije crkva izgledati lose u narodu. Namigiva

 

A ovo da vam ni u crkvi ni u skoli nisu govorili da mrzite homoseksualce i ljude drugih vjera - kao prvo, nisam ja upotrijebio rijec "mrzite", kao drugo govoris samo o sebi - ne znas o cemu se ucilo druge u skoli i kako je u drugim crkvama. A kao trece - ocito vas se nije ucilo po bibliji. Shvacas sad u cemu je problem? Ako vas se ne uci po bibliji, po cemu vas se uci? Ako vas se uci po bibliji, onda vas fakat uce neke nemoralne stvari - tipa da je ropstvo OK, da je homoseksualnost za osudjivanje, da je zena manje vrijedna od muskarca itd. Ako se crkva kao nositelj religije predomislila oko tih stvari, oko tih vrijednosti, nije li krajnja nuznost da se napise nova, korektna biblija? Ako se nije - o cemu mi onda pricamo?

 

Jel vidis sad u cemu je problem? U svemu ostalome, dok se dodje do novih, dobrih, korisnih saznanja - sve to se ugradi u materiju. Kod religijskih knjiga - ne! Mnogo toga sto su ljudi prije dvije tisuce godina smatrali moralnim, mi danas smatramo izrazito nemoralnim, necim sto je za svaku osudu. Ali i dalje se ta ista knjiga forsira kao nekakva moralna osnova, izvor moralnosti! To je van svake pameti.

 

Glede netolerancije prema "ateistima" - bio sam na jednom vjencanju u crkvi gdje je pop otvoreno iskazao netrpeljivost prema "ateistima" - vise se ne sjecam tocnih rijeci (pisao sam o tome na jednom drugom forumu), ali uglavnom meni je doslo da mu opalim samarcinu. On bi kao duhovni trebao promicati toleranciju - barem sam si ja tako mislio. Ili zapravo ne bi? Po bibliji ne bi. Odnosno, u duhu krscanstva je promicati toleranciju dok se treba tolerirati krscane, krscanske obicaje i krscanska vjerovanja - ostalo nije bitno.

 

Horagio kaže...

 

mbaksa kaže...
B) Nitko ne tvrdi da su crkvenjaci samim tim sto rade u Crkvi losi ljudi. Cak i da je svaki od njih dobar ko kruh (sto dakako nema veze s realnoscu - svi oni su ljudi isto kao sto smo i svi mi ljudi - najbolje nam o tome svjedoce mnogobrojni slucajevi pedofilije), to ne znaci da crkva ne radi pi*darije - osim vec spomenute netolerancije, mijesa se u politiku, mijesa se u obrazovanje - sve to je nedopustivo (da ne kazem protuustavno) - recimo ne daju strucnjacima da napisu svoj program za seksualno obrazovanje djece!

B) Vi tvrdite. Među SVIM skupinama ljudi(po bilo kojim dijeljenjima) ima slučajeva pedofilije i sl. U ovakvom kontekstu bi netko zaključio da su svi svećenici pedofili. Samo ovdje ne bi trebalo biti, ali nađu se frikovi, ne može se sve kontrolirati. Sam si napisao - svi su oni ljudi. SVI SU ONI LJUDI. Čovjek je nesavršeno biće. Griješimo, to je ljudski. Hoćeš reći da ateisti ne griješe(koliko god blesavo ovo zvučalo(podjela), tako si se izrazio)? Svi članovi Crkve su ravnopravni, ali su im različite službe. Jedni članovi su "služitelji", a ostali članovi su vjernici. Jedinac ne predstavlja cjelinu.

Molim te lijepo citiraj gdje ja (ne znam za druge) tvrdim da su crkvenjaci samim tim sto rade u Crkvi losi ljudi!

 

Promasio si smisao onog sto sam rekao. Ono sto sam rekao je reakcija na tvoju izjavu "Da, učenje Crkve je ultimativno zlo ROFL. Ovi ljudi šta rade u Crkvi, a ja ih poznajem(župnik, časna sestra,...) su čisto dobre i simpatične osobe, bolje od vas koji o njima govorite kao o sotoni. Lijepo se razgovaraju, ne prostače,...", preko koje si ti dobre pojedince iz crkve koristio kao argument za to da je crveno ucenje dobro. To je u osnovi obrnuti ad hominem - kazes crkvenjaci su dobri ljudi, pa shodno tome i ucenje crkve je dobro. A to je logicka pogreska.

16 godina
neaktivan
offline
Iz telekineze u religije

Sad ozbiljno: mislim da je bilo kakvo vrijeđanje religija smiješno glupo. Sam islam je itekako miroljubiva religija i sasvim je suludo islam optuživati za divljaštvo/zlo/nasilje, kao i katolicizam/kršćanstvo za pedofiliju.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
naxeem kaže...

Sad ozbiljno: mislim da je bilo kakvo vrijeđanje religija smiješno glupo. Sam islam je itekako miroljubiva religija i sasvim je suludo islam optuživati za divljaštvo/zlo/nasilje, kao i katolicizam/kršćanstvo za pedofiliju.

Slažem se...

16 godina
neaktivan
offline
Iz telekineze u religije

Pa, može se reći da u nekim slučajevima - kad se kao za slučaj Islama takvom predstavlja - religija nije povod nasilju, ali se tada "učenje" religije koristi kao odličan izvor "argumenata" za to nasilje.

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
15 godina
neaktivan
offline
Iz telekineze u religije

mislim da je telekineza nemoguća. XDD

When i get sad, i stop being sad and be awesome instead. True story.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
SPAWNK4MPER ti mama kaže...

mislim da je telekineza nemoguća. XDD

Bas isprobavo ono sa papiricem i nemrem se koncentrirat dovoljno.

Uh,trebam poradit na koncentracijiBelji se.

Punk's not dead!!!!
15 godina
offline
RE: Iz telekineze u religije
SPAWNK4MPER ti mama kaže...

mislim da je telekineza nemoguća. XDD

 Ajde ne idi u offtopic lol.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
16 godina
offline
Iz telekineze u religije

Posto vidim da ste me ocito krivo shvatili (a i ja priznajem da sam dosta lose napisao), iznjeti cu svoje misljenje ponovno:

 

1. Religija je nekada korisna, a nekeda pogubna, i zbog toga se nemoze reci da bi covjecanstvu bilo bolje bez religije, niti da bi mu bez religije bilo losije.

2. Vidim da ste se svi zakacili sad na moje spominjanje islama. Ja sam islam spomenio samo kao primjer religije u kojoj U SADASNJOSTI neki njeni pripadnici ratuju u ime Boga. Kao sto sam napisao, U PROSLOSTI su to radili krscani, i zato ne podrzavam niti jedne niti druge (ne krscane i muslimane opcenito, nego one koji su ratovali).

3. Danasnja Crkva (organizacija) je pokvarena novcem i moci koju je stekla kroz povijest, i mislim da se s time svi slazemo. Zbog toga sto je Crkva (koja se sama ne pridrzava svojih nacela) losa, ne moze se reci da su svi vjernici losi. Isto tako, nemoze se reci niti da su svi svecenici ili casne sestre losi, jer velikom vecinom nisu. I bas zato cvrsto vjerujem da se vrh Crkve (ne vjerski, papa, nego onaj politicki koji ima pravu moc) treba debelom granicom odjeliti od vjernika i onih crkvenih sluzbenika koji se nisu obogatili zbog svoje funkcije.

4. Sve ostalo sto sam rekao o muslimanima (da su fanatici i slicno) povlacim, jer ocito nisam bio u pravu.

 

edit:

 

5. Vidim da su pocele rasprave i o kvaliteti krscanskog nauka. Sama srz krscanstva (kao i drugih meni poznatih religija) je pozitivna (sto ima lose u 10 bozjih zapovjedi?). Problem nastaje kada vjernici pokusavaju sljediti SVE i vjerovati u SVE sto su teolozi napisali, a mnogi teolozi u svojim tekstovima pisu gluposti koje nemaju veze sa krscanstvom i naukom koji je zapisan u novom zavjetu (u starom zavjetu ima nekih cudnih zakona, ali oni su u svoje vrjijeme itekako sluzili svrsi, a danas bi bilo jako neuklopljeni i negativni).

Nothing is true, everything is permitted...
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2009 19:45 (Assassin).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
Assassin kaže...

1. Religija je nekada korisna, a nekeda pogubna, i zbog toga se nemoze reci da bi covjecanstvu bilo bolje bez religije, niti da bi mu bez religije bilo losije.

Osim ako placebo efekt smatraš dobrim - religija je uvijek negativna.

 

Assassin kaže...

2. Vidim da ste se svi zakacili sad na moje spominjanje islama. Ja sam islam spomenio samo kao primjer religije u kojoj U SADASNJOSTI neki njeni pripadnici ratuju u ime Boga. Kao sto sam napisao, U PROSLOSTI su to radili krscani, i zato ne podrzavam niti jedne niti druge (ne krscane i muslimane opcenito, nego one koji su ratovali).

To što ih ne podržavaš ne mjenja činjenicu da oni to rade.

 

Assassin kaže...

3. Danasnja Crkva (organizacija) je pokvarena novcem i moci koju je stekla kroz povijest, i mislim da se s time svi slazemo. Zbog toga sto je Crkva (koja se sama ne pridrzava svojih nacela) losa, ne moze se reci da su svi vjernici losi. Isto tako, nemoze se reci niti da su svi svecenici ili casne sestre losi, jer velikom vecinom nisu. I bas zato cvrsto vjerujem da se vrh Crkve (ne vjerski, papa, nego onaj politicki koji ima pravu moc) treba debelom granicom odjeliti od vjernika i onih crkvenih sluzbenika koji se nisu obogatili zbog svoje funkcije.

Crkva je pokvarena i bez novaca. Ne zato što želi biti, nego zato što to sama religija nalaže. Iako, naravno, pojedina radnja, ili pojedini član ne moraju imati zle motive - pa često i nemaju.

 

Assassin kaže...

5. Vidim da su pocele rasprave i o kvaliteti krscanskog nauka. Sama srz krscanstva (kao i drugih meni poznatih religija) je pozitivna (sto ima lose u 10 bozjih zapovjedi?). Problem nastaje kada vjernici pokusavaju sljediti SVE i vjerovati u SVE sto su teolozi napisali, a mnogi teolozi u svojim tekstovima pisu gluposti koje nemaju veze sa krscanstvom i naukom koji je zapisan u novom zavjetu (u starom zavjetu ima nekih cudnih zakona, ali oni su u svoje vrjijeme itekako sluzili svrsi, a danas bi bilo jako neuklopljeni i negativni).

Sama srž Krščanstva je Bog, a Bog je veoma negativna stvar. Čak i da postoji (iako je ništavna mogućnost, bilo bi neznanstveno reći da ga nema - kao i za religiju o čajniku u orbiti oko Sunca), iskreno sumnjam da bi volio da vjerujemo u njega.

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
Assassin kaže...

sto ima lose u 10 bozjih zapovjedi?

16 godina
offline
RE: Iz telekineze u religije
itf4n kaže...
Assassin kaže...

1. Religija je nekada korisna, a nekeda pogubna, i zbog toga se nemoze reci da bi covjecanstvu bilo bolje bez religije, niti da bi mu bez religije bilo losije.

Osim ako placebo efekt smatraš dobrim - religija je uvijek negativna.

 

Assassin kaže...

2. Vidim da ste se svi zakacili sad na moje spominjanje islama. Ja sam islam spomenio samo kao primjer religije u kojoj U SADASNJOSTI neki njeni pripadnici ratuju u ime Boga. Kao sto sam napisao, U PROSLOSTI su to radili krscani, i zato ne podrzavam niti jedne niti druge (ne krscane i muslimane opcenito, nego one koji su ratovali).

To što ih ne podržavaš ne mjenja činjenicu da oni to rade.

 

Assassin kaže...

3. Danasnja Crkva (organizacija) je pokvarena novcem i moci koju je stekla kroz povijest, i mislim da se s time svi slazemo. Zbog toga sto je Crkva (koja se sama ne pridrzava svojih nacela) losa, ne moze se reci da su svi vjernici losi. Isto tako, nemoze se reci niti da su svi svecenici ili casne sestre losi, jer velikom vecinom nisu. I bas zato cvrsto vjerujem da se vrh Crkve (ne vjerski, papa, nego onaj politicki koji ima pravu moc) treba debelom granicom odjeliti od vjernika i onih crkvenih sluzbenika koji se nisu obogatili zbog svoje funkcije.

Crkva je pokvarena i bez novaca. Ne zato što želi biti, nego zato što to sama religija nalaže. Iako, naravno, pojedina radnja, ili pojedini član ne moraju imati zle motive - pa često i nemaju.

 

Assassin kaže...

5. Vidim da su pocele rasprave i o kvaliteti krscanskog nauka. Sama srz krscanstva (kao i drugih meni poznatih religija) je pozitivna (sto ima lose u 10 bozjih zapovjedi?). Problem nastaje kada vjernici pokusavaju sljediti SVE i vjerovati u SVE sto su teolozi napisali, a mnogi teolozi u svojim tekstovima pisu gluposti koje nemaju veze sa krscanstvom i naukom koji je zapisan u novom zavjetu (u starom zavjetu ima nekih cudnih zakona, ali oni su u svoje vrjijeme itekako sluzili svrsi, a danas bi bilo jako neuklopljeni i negativni).

Sama srž Krščanstva je Bog, a Bog je veoma negativna stvar. Čak i da postoji (iako je ništavna mogućnost, bilo bi neznanstveno reći da ga nema - kao i za religiju o čajniku u orbiti oko Sunca), iskreno sumnjam da bi volio da vjerujemo u njega.

1. Da, smatram ga dobrim, jer je rezlutat pozitivan, a nema nuspojava.

2. U tome se slazemo, ja nisam niti rekao da oni to nisu radili (samim time sto sam rekao da ih ne podrzavam, mislim da je jasno da znam da su to radili).

3. Ajde molim te daj mi jedan primjer pokvarenosti crkve koji nema veze sa materijalnim vriejdnostima. Osim onih slucajeva pedofilije i slicno, jer to ne prestavlja losu stranu crkve, nego covjeka. I u Hrvatskoj ima slucajeva pedofilije, pa ne znaci da su Hrvati zato opcenito los narod.

4. Ako covjek radi nesto negativno u ime Boga, onda je to vjerovanje lose. Ako on radi nesto pozitivno, onda je vjerovanje dobro. Bog kao takav nije niti dobar niti los (osim kad ti da 5 iz ispita kad se pomolis :D).

vjeko kaže...
Assassin kaže...

sto ima lose u 10 bozjih zapovjedi?

Ne zelim tako duboko ulaziti u sve to, nego zelim promatrati iz perspektive obicnog covjeka koji ako sljedi ova pravila, vjerojatno nece uciniti nista drustveno opasno i negativno.

Nothing is true, everything is permitted...
15 godina
protjeran
offline
Iz telekineze u religije

u jednom trenutku u životu...neki s jako mladi, a neki jako stari

stat ćete, pogledat oko sebe i zapitat se neke stvari, bilo potaknuti nekim wtf događajem ili necim trećem...kako vjernici, tako i ateisti, neovisno o religiji(vjernici)

religije sve pričaju o istim stvarima, samo s različitim imenima, ... ja kao tvrdokorni ateist sam neki dan obavio križni put na Bistrici...

neke stvari te mogu vratit na staro, il preokrenut na nekaj novo...

ali dovoljna je jedna WTF situacija i hops...zapitat cete se...sebe, svoju savjest...

no dosta o tome.

, ovaj je negdje cijeli molitvenik odero u minuti...MUST SEE!

telekineza....nitko ne može rec da je moguca, ni da je nemoguca

oni koji tvrde da imaju tu sposobnost...nek uživaju...a vi ih nemojte vrijeđati...

ljudi su prekompleksna bića, sama po sebi glupa, nesvjesna samih sebe

vi niste svjesni svoje nesvjesnosti xD

 

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
16 godina
neaktivan
offline
Iz telekineze u religije

1. rezultat religije je pozitivan? Kad si vidio da je nastalo nešto dobro od religije (pritom pazi da ne govorimo o nečemu što bi ionako nastalo bez nje)?

 

3. pedofiliju niti ne smatram nekom osobinom Crkve, to doista jest osobina pojedinca. Jedan od Crkvinih problem je što zavarava ljude. Iako to obično ne završava kobno, mi ljudi smo naivni pa svašta vjerujemo. Dati nekome pravo da nam govori što je dobro a što ne (misa), i to još isključivo na temelju autoriteta je u najmanju ruku besmisleno. Daje lažnu nadu, i tjera nas da vjerujemo u nju.

 

Osim toga, postoji hrpa drugih stvari kojima Crkva šteti ljudskoj svijesti slobodi - npr. njene gluposti o homoseksualnosti. U ovoj temi su navedene već nekoliko puta, pa ih neću ponavljati.

 

4. ako netko napravi nešto *dobro* na temelju toga što mu je to religija rekla, a ne zbog njegovog morala - to je zabrinjavajuće. No cijeli argument je upitne kvalitete, jer kao što smo vidjeli - svatko može shvatiti neko učenje na način na koji želi. Drugim riječima, ako netko radi dobro zbog religije, radio bi to i bez nje. Ako ateist ne radi dobro, ne bi bio bolji ni s religijom.

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2009 20:33 (itf4n).
14 godina
neaktivan
offline
Iz telekineze u religije

vjere su izmislili ljudi koji su se borili sa šizofrenijom.

14 godina
protjeran
offline
RE: Iz telekineze u religije
itf4n kaže...

 

Osim toga, postoji hrpa drugih stvari kojima Crkva šteti ljudskoj svijesti slobodi - npr. njene gluposti o homoseksualnosti. U ovoj temi su navedene već nekoliko puta, pa ih neću ponavljati.

 

4. ako netko napravi nešto *dobro* na temelju toga što mu je to religija rekla, a ne zbog njegovog morala - to je zabrinjavajuće. No cijeli argument je upitne kvalitete, jer kao što smo vidjeli - svatko može shvatiti neko učenje na način na koji želi. Drugim riječima, ako netko radi dobro zbog religije, radio bi to i bez nje. Ako ateist ne radi dobro, ne bi bio bolji ni s religijom.

E, da, to sam ja izjavio na vjeronauku, i uciteljica se slozila samnom donekle, ali stvar je u tome da religija potice da razvijamo svoj moral, pa je djelomicno i odgovorna za to.

A da postoji bog nemora biti dokaza, zato se i zove vjera (jer vjerujemo da postoji), a znanstvenici kazu da religija i znanost nisu suprotne strane, jer je religija (biblija) puna metafora koje se daju povezati sa znanošču, to me zanima pa ću malo bolje početi istraživati.

Homoseksualnost nije prirodna , zato jer smo vjerojatno stvoreni u 2 spola zbog nekog razloga, mislim da je to razmnožavanje, ako mi netko da dokaz da su se dvoje muskaraca (zena) oplodili i da imaju dijete, cestitam mu.

 Btw. Odgovor na neka pitanja potrazite u ovoj recenici :"Bog nam je dao slobodu izbora."

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2009 20:42 (netko,netkovic).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
netko,netkovic kaže...

ali stvar je u tome da religija potice da razvijamo svoj moral, pa je djelomicno i odgovorna za to.

Mislim da religija može samo loše utjecati na moral.

 

Čak i onda kad ima dobru ideju, razlozi ispod nje su loši - sve dobro što radimo je zbog nekog bića, a ne zbog nas samih.

 

netko,netkovic kaže...

A da postoji bog nemora biti dokaza, zato se i zove vjera (jer vjerujemo da postoji), a znanstvenici kazu da religija i znanost nisu suprotne strane, jer je religija (biblija) puna metafora koje se daju povezati sa znanošču, to me zanima pa ću malo bolje početi istraživati.

Ne mora biti dokaza, da. Znaš u čemu je problem? Što Kršćani stalno izmišljaju dokaze. Ozdravljenja, ukazanja, vjerojatno dobar dio povijesti u Blbliji.

 

Ako ne mora biti dokaza, zašto ih onda izmišljaju?

 

Što se tiće znanost-religija veze, to baš i ne stoji. Ako svoju vjeru ograničiš isključivo na postojanje tog bića (odbiješ Bibliju i sve ostale elemente vjere), onda se, barem kako stvari zasad stoje, možeš slagati sa znanošću. Išta više od postojanja tog bića koje se ne upliće u naš svijet će se - prije ili kasnije - kršiti sa znanstvenim otkrićima.

 

netko,netkovic kaže...

Homoseksualnost nije prirodna , zato jer smo vjerojatno stvoreni u 2 spola zbog nekog razloga, mislim da je to razmnožavanje, ako mi netko da dokaz da su se dvoje muskaraca (zena) oplodili i da imaju dijete, cestitam mu.

 Btw. Odgovor na neka pitanja potrazite u ovoj recenici :"Bog nam je dao slobodu izbora."

Kakve veze ima "prirodnost" sa onim što je dozvoljeno ili ne?

 

Iako, homoseksualnost vjerojatno jest prirodna, religija zasigurno nije. Kad si vidio ostale životinje da štuju više biće? Nije li vjernik upravo neprirodan? Pa kako to da se teolozi ne bune protiv toga?

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
netko,netkovic kaže...

Homoseksualnost nije prirodna , zato jer smo vjerojatno stvoreni u 2 spola zbog nekog razloga, mislim da je to razmnožavanje, ako mi netko da dokaz da su se dvoje muskaraca (zena) oplodili i da imaju dijete, cestitam mu.

 Btw. Odgovor na neka pitanja potrazite u ovoj recenici :"Bog nam je dao slobodu izbora."

Kakve veze ima "prirodnost" sa onim što je dozvoljeno ili ne?

 

Iako, homoseksualnost vjerojatno jest prirodna, religija zasigurno nije. Kad si vidio ostale životinje da štuju više biće? Nije li vjernik upravo neprirodan? Pa kako to da se teolozi ne bune protiv toga?

Zašto ne ubijate homoseksualce ako to nije prirodno i ako vjerujete da je biblija riječ božja?

14 godina
protjeran
offline
RE: Iz telekineze u religije
itf4n kaže...
netko,netkovic kaže...

ali stvar je u tome da religija potice da razvijamo svoj moral, pa je djelomicno i odgovorna za to.

Mislim da religija može samo loše utjecati na moral.

 

Čak i onda kad ima dobru ideju, razlozi ispod nje su loši - sve dobro što radimo je zbog nekog bića, a ne zbog nas samih.

 

netko,netkovic kaže...

A da postoji bog nemora biti dokaza, zato se i zove vjera (jer vjerujemo da postoji), a znanstvenici kazu da religija i znanost nisu suprotne strane, jer je religija (biblija) puna metafora koje se daju povezati sa znanošču, to me zanima pa ću malo bolje početi istraživati.

Ne mora biti dokaza, da. Znaš u čemu je problem? Što Kršćani stalno izmišljaju dokaze. Ozdravljenja, ukazanja, vjerojatno dobar dio povijesti u Blbliji.

 

Ako ne mora biti dokaza, zašto ih onda izmišljaju?

 

Što se tiće znanost-religija veze, to baš i ne stoji. Ako svoju vjeru ograničiš isključivo na postojanje tog bića (odbiješ Bibliju i sve ostale elemente vjere), onda se, barem kako stvari zasad stoje, možeš slagati sa znanošću. Išta više od postojanja tog bića koje se ne upliće u naš svijet će se - prije ili kasnije - kršiti sa znanstvenim otkrićima.

 

netko,netkovic kaže...

Homoseksualnost nije prirodna , zato jer smo vjerojatno stvoreni u 2 spola zbog nekog razloga, mislim da je to razmnožavanje, ako mi netko da dokaz da su se dvoje muskaraca (zena) oplodili i da imaju dijete, cestitam mu.

 Btw. Odgovor na neka pitanja potrazite u ovoj recenici :"Bog nam je dao slobodu izbora."

Kakve veze ima "prirodnost" sa onim što je dozvoljeno ili ne?

 

Iako, homoseksualnost vjerojatno jest prirodna, religija zasigurno nije. Kad si vidio ostale životinje da štuju više biće? Nije li vjernik upravo neprirodan? Pa kako to da se teolozi ne bune protiv toga?

1. nisi me razumio. To vjerojatno činimo kad smo mali, a nakon toga počinjemo shvaćati da zivimo na svijetu, ja nisam turbo vjernik, vjerujem u Boga, ali ne pridrzavam se svih djelova religije.

2. ja neznam kako ti znas da su ih izmislili, nelogično mi je da netko zna bolje od nekog drugog.

3. ovo za znanost-religija vezu , rekli su znanstvenici (naravno ne slazu se svi) ali sam barem ja tako cuo, neznam sto si ti cuo.i kako ti znas da ce se kad tad  krsiti sa znanstvenim otkrićima? mislim da je to malo predaleka budućnost, ima još mnogo neobjašnjenih stvari.

4.pa religija (pri tome mislim na naucenje) nije rekla da nesmije pojedinac voljet osobu istog spola (rekao sam u onoj recenici "Bog nam je dao slobodu izbora") .

5. kad si ti vidio da se biljke ponašaju homoseksualno (da se tučak oprašuje tučkom)? Zašto bi vjernik bio neprirodan?

i usput, još neznamo kako je svijet nastao (sve su samo teorije).

15 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
Assassin kaže...

..sto ima lose u 10 bozjih zapovjedi?

-ne poželi ženu bližnjeg svoga?Namigiva

itf4n kaže...

3. pedofiliju niti ne smatram nekom osobinom Crkve, to doista jest osobina pojedinca.

A ti pojedinci zbog svojih osobina biraju takve položaje, pa su češće svećenici nego radnici na naftnim platformama..

..to je naša mala tajna..

netko,netkovic kaže...

Homoseksualnost nije prirodna , zato jer smo vjerojatno stvoreni u 2 spola zbog nekog razloga, mislim da je to razmnožavanje, ako mi netko da dokaz da su se dvoje muskaraca (zena) oplodili i da imaju dijete, cestitam mu.

Ako su to tvoji stavovi, čeka te max cca 10-tak sex-a u životu, po onoj svaki sex - jedno dijete, čista reprodukcija..

 

 

16 godina
offline
Iz telekineze u religije

Jedna od osobina covjeka koja ga razlikuje od zivotinja i je ta stalna potraga za necim visim, i ona mu je prirodno usadjena (nekima vise, nekima manje) tako da nemozes reci da religija nije prirodna.

 

Osobno, ja znam za puno ljudi koji bi bez religije sada vjerojatno bili mrtvi (mnogi od njih u ratu) i nemoze nitko reci da to nije tako, jer jest. Primjere necu davati, jer mislim da ljudi koji su u tom primjerima ne bi zeljeli da njihove bolne price izadju u javnost. Ali vjeruj mi oni postoje. Vjerojatno mi neces vjerovati, ali dobro, ja ti tu nemogu pomoci.

Nothing is true, everything is permitted...
15 godina
protjeran
offline
Iz telekineze u religije

najjače je kad se djeca nađu raspravljat o religiji...

religija nije nekaj kaj se dokaže i nauči, to se iskusi i vidi...svojim očima...i ono kaj vidiš, to nemožeš dokazati...

s vremenom budete se i sami uvjerili u neke stvari, to je smao vaše i ničije više...

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
14 godina
protjeran
offline
RE: Iz telekineze u religije
bed kaže...
Assassin kaže...

..sto ima lose u 10 bozjih zapovjedi?

-ne poželi ženu bližnjeg svoga?Namigiva

itf4n kaže...

3. pedofiliju niti ne smatram nekom osobinom Crkve, to doista jest osobina pojedinca.

A ti pojedinci zbog svojih osobina biraju takve položaje, pa su češće svećenici nego radnici na naftnim platformama..

..to je naša mala tajna..

netko,netkovic kaže...

Homoseksualnost nije prirodna , zato jer smo vjerojatno stvoreni u 2 spola zbog nekog razloga, mislim da je to razmnožavanje, ako mi netko da dokaz da su se dvoje muskaraca (zena) oplodili i da imaju dijete, cestitam mu.

Ako su to tvoji stavovi, čeka te max cca 10-tak sex-a u životu, po onoj svaki sex - jedno dijete, čista reprodukcija..

 

 

Hehe, kao sto sam rekao nisam turbo vjernik, i ne vjerujem u tu svaki sex- jedno djete, a ni ne pada mi na pamet da me neko g*zi :)..

 

btw : Doxy slazem se, za bilo koju stranu da si rekao, to ide na prilog obadvjema stranama.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2009 21:07 (netko,netkovic).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
netko,netkovic kaže...

1. nisi me razumio. To vjerojatno činimo kad smo mali, a nakon toga počinjemo shvaćati da zivimo na svijetu, ja nisam turbo vjernik, vjerujem u Boga, ali ne pridrzavam se svih djelova religije.

2. ja neznam kako ti znas da su ih izmislili, nelogično mi je da netko zna bolje od nekog drugog.

3. ovo za znanost-religija vezu , rekli su znanstvenici (naravno ne slazu se svi) ali sam barem ja tako cuo, neznam sto si ti cuo.i kako ti znas da ce se kad tad  krsiti sa znanstvenim otkrićima? mislim da je to malo predaleka budućnost, ima još mnogo neobjašnjenih stvari.

4.pa religija (pri tome mislim na naucenje) nije rekla da nesmije pojedinac voljet osobu istog spola (rekao sam u onoj recenici "Bog nam je dao slobodu izbora") .

5. kad si ti vidio da se biljke ponašaju homoseksualno (da se tučak oprašuje tučkom)? Zašto bi vjernik bio neprirodan?

i usput, još neznamo kako je svijet nastao (sve su samo teorije).

1 - doista, nisam te razumio, kao ni ovaj tvoj odgovor.

 

2 - Što se tiće "kako znam", pa ne trebaš biti previše mudar da dešifriraš debilizam u Bibliji (nazovite to metaforama, ali gdje vam piše da onda i Bog nije metafora?). Za novije stvari - sebi prisvajaju nasumična ozdravljenja koja se ionako događaju - ili ne događaju - bez njih.

 

3 - možda su takvo nešto rekli teolozi (na vjeronauku se u srednjim školama taj apsurd čak i uči!), ali nikako ne pravi znanstvenici. Izvor? Sve knjige, ikada, koje sam pročitao o znanosti. Preporučam Dawkinsa s obzirom da je veoma efikasan po tom pitanju.

 

4 - ok, zašto onda čitam takve stvari po novinama? To je Crkva, a htjeli vi to ili ne, Crkva jest dio religije. To je kao da kažete da ste znanstvenik, ali ne koristite znanstvenu metodologiju koja je njezina sastavnica. Onda niste znanstvenik (teolozi odgovaraju ovom primjeru).

 

5 - nikad, samo ti demonstriram kako "prirodnost" nije mjerilo. Prvenstveno jer je to ljudski, prolazni pojam. Vjernik je neprirodan jer je iracionalan - takve stvari su rijetke u prirodi. Kakve veze ima nastanak svijeta? Nadam se da ne vjeruješ u Biblijski prikaz.

 

Assassin kaže...

Jedna od osobina covjeka koja ga razlikuje od zivotinja i je ta stalna potraga za necim visim, i ona mu je prirodno usadjena (nekima vise, nekima manje) tako da nemozes reci da religija nije prirodna.

Ako govoriš o potrebi za otkrivanjem, apsolutno se slažem. Postoji nešto što se zove znanost, i rezultat je te potrebe.

 

Religija je potpuno besmisleno iracionalno vjerovanje u nedokazivo. I jedini razlog za to je - što je nedokazivo (bojim se da će netko to dati kao argument više za religiju).

 

doxy kaže...

religija nije nekaj kaj se dokaže i nauči, to se iskusi i vidi...svojim očima...i ono kaj vidiš, to nemožeš dokazati...

Doista? Religija se ne može iskusiti, ali se iskusi? Ako se ne može dokazati - kako uporno tvrdite, onda nema dokaza.

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2009 21:16 (itf4n).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
vjeko kaže...
netko,netkovic kaže...

Homoseksualnost nije prirodna , zato jer smo vjerojatno stvoreni u 2 spola zbog nekog razloga, mislim da je to razmnožavanje, ako mi netko da dokaz da su se dvoje muskaraca (zena) oplodili i da imaju dijete, cestitam mu.

 Btw. Odgovor na neka pitanja potrazite u ovoj recenici :"Bog nam je dao slobodu izbora."

Kakve veze ima "prirodnost" sa onim što je dozvoljeno ili ne?

 

Iako, homoseksualnost vjerojatno jest prirodna, religija zasigurno nije. Kad si vidio ostale životinje da štuju više biće? Nije li vjernik upravo neprirodan? Pa kako to da se teolozi ne bune protiv toga?

Zašto ne ubijate homoseksualce ako to nije prirodno i ako vjerujete da je biblija riječ božja?

Ako je Biblija rijec "bozja"(sto nije),onda mora da je "Bog" bio na teskom tripu. Ta "Sveta knjiga" je prepuna kontradiktornosti i lazi da to nije normalno.Citam sam Bibliju i znam sta pricam.Znanost je opovrgnula vecinu izmisljotina iz te knjige.

 

Sto se tice homosexualaca,gledajuci sa znanstvene strane,to nije normalno.  Dva muzjaka ne cine jedinku.Jednostavno ne mogu. Gledajuci na to,stvara se otpor u daljnoj evoluciji. Dakle,nije prirodno.

Znanost je nasla odgovore za sve stvari a tako ce jednog dana naci odgovor na pitanje kako je svijet nastao.

My guns are bigger than the baby's arm / http://www.youtube.com/watch?v=qD7xqBPhVn0&feature=related
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice