Iz telekineze u religije zaključana tema

poruka: 384
|
čitano: 86.739
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
itf4n kaže...

2. Nije li to kao da kažeš "samo smo nekoliko puta dokazali da je 2 iracionalan; pa zar ne bi trebalo biti više dokaza?"

Ne, nije. Zaključivanje da su neki pronađeni fosili (koji se razlikuju od standardnih vrsta kojima sliče, a žive danas) preci životinja koje danas vidimo je slično kao da osobe za bolestima kosti ili sličnim bolestima koje utječu na vanjski izgled nazovemo izvanzemaljcima.

 

Zar je nemoguće da su neki od pronađenih fosila za koje se tvrdi da du naši preci ustvari

 

  1. Bolovali od bolesti koje su im deformirale kosti?
  2. Izumrle / još uvijek postojeće vrste majmuna?

 

Nije nemoguće. Vrlo je vjerojatno.

www.pozivnice.tk - Automatsko slanje pozivnica za Lockerz.com. Što je Lockerz, kako se registrirati? www.pozivnice.tk
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2009 18:03 (Random.).
16 godina
neaktivan
offline
Iz telekineze u religije

Moguće je, ali taj dokaz ne stoji sam. Nije da smo pronašli fosile i uzviknuli "Aha! Ovo je zasigurno dokaz da je evolucija činjenica!" - to je jednostavno jedna od potvrda pretpostavke (unatoč mogućnostima koje si naveo - ipak vrlo vjerojatna). Pa čak da nismo našli niti jedan, ne bi značilo da je evolucija neispravna.

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
xxxxx kaže...

Šta je ovo sami ateisti? Smijeh

BTW: Telekineza ne postoji Belji se

Vjernici citaju, ateisti odgovaraju.

To da telekineza ne postoji - to je smece. Dokazano je i jasno da telekineza itekako postoji, ali samo "neki" ljudi koji bubetaju bezvezarije, a neinformirani su - to govore.

 

Osobno sam vjernik.

Po pitanju Einsteina, nije on bio strucnjak samo na podrucju fizike! Pa, covjek je bio genijalac - moralno razvijeniji i osvjesteniji nego bilo tko od nas. I po pitanju religije smatram da je imao potpuno pravo!

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
yure32 kaže...

To da telekineza ne postoji - to je smece. Dokazano je i jasno da telekineza itekako postoji, ali samo "neki" ljudi koji bubetaju bezvezarije, a neinformirani su - to govore.

Dokazano je? Može link na dokaz?

 

yure32 kaže...

Po pitanju Einsteina, nije on bio strucnjak samo na podrucju fizike! Pa, covjek je bio genijalac - moralno razvijeniji i osvjesteniji nego bilo tko od nas. I po pitanju religije smatram da je imao potpuno pravo!

Iako je argument zbog autoriteta loša stvar, slažem se s tvojom izjavom - Einstein je doista bio u pravu što je bio ateist :P

 

(nekoliko stranica unazad sam linkao stranicu koja to dokazuje - pod pretpostvakom, naravno, da su njegove izjave u skladu s unutarnjim razmišljanjem)

 

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
16 godina
moderator
online
RE: Iz telekineze u religije
yure32 kaže...
xxxxx kaže...

Šta je ovo sami ateisti? Smijeh

BTW: Telekineza ne postoji Belji se

Vjernici citaju, ateisti odgovaraju.

Nema vjernika i ateista. Ili su vjernici i nevjernici, ili su teisti i ateisti.

 

yure32 kaže...
To da telekineza ne postoji - to je smece. Dokazano je i jasno da telekineza itekako postoji, ali samo "neki" ljudi koji bubetaju bezvezarije, a neinformirani su - to govore.

Pa daj nas onda informiraj!

15 godina
neaktivan
offline
Iz telekineze u religije
@random. Jako lijep odgovor.

@mbaksa Da nebi ispalo da ti ja "solim pamet" paste-at cu ti samo dva citata znanstvenika i akademika.

“An increasing number of scientists, most particularly a growing number of evolutionists…argue that Darwinian evolutionary theory is no genuine scientific theory at all…Many of the critics have the highest intellectual credentials” (Michael Ruse, “Darwin’s Theory: An Exercise in Science,” New Scientist, June 25, 1981, p. 828.)

“There are no detailed Darwinian accounts for the evolution of any fundamental biochemical or cellular system, only a variety of wishful speculations. It is remarkable that Darwinism is accepted as a satisfactory explanation for such a vast subject--evolution--with so little rigorous examination of how well its basic theses work in illuminating specific instances of biological adaptation or diversity” (Molecular biologist James Shapiro, “In the Details…What?” National Review, 19 September 1996, pp. 62-65.)


Necu vise sudjelovati u raspravi koja je sama sebi bit. Ugodna vecer
Lijeva ruka - Logitech UltraX Flat Desna ruka - Razer DeatAdder Oci - Samsung T200 Usi - Logitech + Phillips + Creative X-Fi
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
Nadimak_:o kaže...

Zamislite da samo najbogatiji svjetski lobiji priznaju da Bog postoji i pocmu se ponasati u skladu sa njegovom voljom. Ne ubij, ne kradi, ne pozeli (ova potonja je najzanimljivija jer djeluje na savjest pojedinca, nitko te nemoze optuziti da zelis nesto osim samog sebe) su samo neke od zapovjedi koje njima ne odgovaraju. 

Otkud ti znaš koja je Njegova volja? A izbora imaš i sad, ne moraš biti vjernik da znaš da baš nije dobro krasti i ubijati, pa i zakon ti to kaže.. A vjernika k'o u priči koji ljube oltare, ali uredno kradu i ubijaju.. I kome to ne odgovara ne kradi i ne ubij?

Nadimak_:o kaže...

I naravno onda se i promice stav kakav si i ti izrazio. "Ja Mislim da Ja mogu odrediti sto je ispravno, a sto nije."

A tko bi to trebao izraziti, crkva? Njihovom interpretacijom boga i stavova?

Nadimak_:o kaže...

Npr. Biblija je, puno prije nego je to znastveno Dokazano, govorila o kruznom toku vode i Zemlji kao kugli koja "stoji o nicem objesena".
Odredene Crkve su ljude drzale u mraku kasnije u srednjem vijeku, ali ne i Bog.

Biblija je spoj spisa, starog i novog zavjeta, sastavljena od raznih evanđelja (po Mateju, Luki,..) na način koji to paše crkvi. Cenzura, filter i ostale kuhinje kroz stoljeća i imaš današnju bibliju. A kaže ona i ubij i imaj roba, pa što je ne slušaš slijepo?

Koje to određene crkve? Cijela crkva je mrak, od početka do danas..

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
bed kaže...

Biblija je spoj spisa, starog i novog zavjeta, sastavljena od raznih evanđelja (po Mateju, Luki,..) na način koji to paše crkvi. (1) Cenzura, filter i ostale kuhinje kroz stoljeća i imaš današnju bibliju. (2) A kaže ona i ubij i imaj roba, pa što je ne slušaš slijepo?

Koje to određene crkve? (3) Cijela crkva je mrak, od početka do danas..

 

(1) Zato lijepo imaš najranije prepise kod kojih se svako slovo provjeravalo. No onda kada netko napravi prijevod sa tih ranih spisa, onda se digne Katolička Crkva i osudi prijevod jer, naravno, u njemu nema raznoraznih dogmi i zabluda, a temeljna se učenja bitno razlikuju od njihovih današnjih. Namigiva

 

(2) Ne, mislim da smo to već razmatrali. Ako ti trebaju citati - reci.

 

(3) Ne. Početna "crkva" se vjerno držala Isusovih uputa, bila potpuno odjeljena od politike i pazi ovo... ne, čak nisu imali robove niti ubijali nevjernike.

www.pozivnice.tk - Automatsko slanje pozivnica za Lockerz.com. Što je Lockerz, kako se registrirati? www.pozivnice.tk
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2009 21:45 (Random.).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
Random. kaže...

(1) Zato lijepo imaš najranije prepise kod kojih se svako slovo provjeravalo. No onda kada netko napravi prijevod sa tih ranih spisa, onda se digne Katolička Crkva i osudi prijevod jer, naravno, u njemu nema raznoraznih dogmi i zabluda, a temeljna se učenja bitno razlikuju od njihovih današnjih. Namigiva

 

(2) Ne, mislim da smo to već razmatrali. Ako ti trebaju citati - reci.

 

(3) Ne. Početna "crkva" se vjerno držala Isusovih uputa, bila potpuno odjeljena od politike i pazi ovo... ne, čak nisu imali robove niti ubijali nevjernike.

1) Koji najraniji prijepisi, kad je sama nastajala više stoljeća. A postoji i više evanđelja za koja se tvrdi da su bila dio biblije, pa su izbačena iz nekog razloga. Kao što rekoh, kuharica, kako nekom odgovara..

 

2) Upravo jer smo već razmatrali; evo pokoji citat..

 

3) Isus je rekao da se može moliti bilo gdje, da se ne grade hramovi i oltari i da krstiti može bilo tko, tko je kršten.. I nije rekao da treba uopće postojati crkva, upravo suprotno.. Njegove upute su bile da ne treba nikakve organizacije, i kojih se to njegovih naputaka vjerno crkva držala? Sve su izokrenuli.. I uopće nisu ubijali, a politikom se ne bave niti dan danas.. And nobody expects the spanish inquisition.. :-)

11 godina
neaktivan
offline
Iz telekineze u religije

Hey, da li mi neko moze objasniti stvari vezane za telekinezu ili da mi da link? Vec 2 dana trazim i nemogu naci ono sto me zanima. Hvala unaprijed! {#}

11 godina
neaktivan
offline
Iz telekineze u religije
eeej imal iko pametan da mi kaze da li se telekineza, telepatija, tele ovo tele ono ista kosi sa religiom msm da li npr ko koristi to 3. oko i te tele- (nesto) da li se on nesto protivi bogu i tako to :D
10 godina
protjeran
offline
Iz telekineze u religije

Znam da su neki Pokemoni imali moć telekineze.

10 godina
offline
Re: Iz telekineze u religije
BOLAC kaže...
eeej imal iko pametan da mi kaze da li se telekineza, telepatija, tele ovo tele ono ista kosi sa religiom msm da li npr ko koristi to 3. oko i te tele- (nesto) da li se on nesto protivi bogu i tako to :D

Ne kužim čemu ovakvo pitanje?Ne kažeš o kojoj religiji govoriš.Nije isto dali govorimo o krščanstvu, židovstvu, islamu, budizmu ili hinduizmu. Te sposobnosti ili imaš ili nemaš.  Ili vjeruješ u njih ili ne. Samim svrstavanjem telekineze, telepatije i trećeg oka pod isto vidi se da ne barataš tom temom tako da ti je najbolji odgovor ne guraj nos di mu nije mjesto {#}

Flying Elephant kaže...

Znam da su neki Pokemoni imali moć telekineze.

Smoochum, Mewtwo, Mr Mime {#}

Don't blink. Blink and you're dead. They are fast. Faster than you can believe. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink. Good Luck.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Iz telekineze u religije

slusaj coece o vjeri se radi hriscanskoj pravoslavnoj (srpskoj) ma da ja msm da je i katolicka ista manje-vise. svi to imamo samo sto neki jos to nisu pobudili i ja ne guram nos gdje mu nije mjesto jer mogu vec npr da vrtim papir na igli to jest strogi pocetak ali eto i to je nesto. U iste pojmove sam svrstao 3. oko i telekinezu i te zato sto sam procitao da ako imas otvoreno 3. oko da brze pojacavas sposobnosti telekineze

pozz

10 godina
offline
Re: Iz telekineze u religije
BOLAC kaže...

slusaj coece o vjeri se radi hriscanskoj pravoslavnoj (srpskoj) ma da ja msm da je i katolicka ista manje-vise. svi to imamo samo sto neki jos to nisu pobudili i ja ne guram nos gdje mu nije mjesto jer mogu vec npr da vrtim papir na igli to jest strogi pocetak ali eto i to je nesto. U iste pojmove sam svrstao 3. oko i telekinezu i te zato sto sam procitao da ako imas otvoreno 3. oko da brze pojacavas sposobnosti telekineze

pozz

Pravoslavna i katolička vjera se dosta razlikuju iako potječu od iste. Evo ti primjer npr u katoličkoj vjeri se telekineza i telepatija smatraju vještičarstvom i veliki su grijeh. Dok npr Ruska pravoslavna crkva ima mnogo svetaca koji su se bavili telekinezom. Sad da ti tvrdim dal se to smatra grijehom ili ne ne mogu. To spada u slobodno tumačenje dogmi.

Treće oko je vezano za otkrivanje čakri(6-ta čakra) i sastavni je dio hinduizma(zato sam ti rekla da je bitno znati o kojoj se vjeri govori). Naravno da se čakre mogu istraživati i van hinduizma(kao i meditacija). 

Ako ti je jaaako bitna vjera onda ti ne preporučam istraživanje čakri jer moraš biti slobodan svih pritisaka i umnih blokada za tako nešto. Isto tako da bi otvarao teće oko moraš biti na određenom nivou svijesti i nije pametno tek tako zato što "pomičeš igle" otvarati čakre jer možeš imati ozbiljnih zdravstvenih problema. Što me vraća na ono prvo što sam napisala. Ne guraj nosić di mu nije mjesto. {#}

Don't blink. Blink and you're dead. They are fast. Faster than you can believe. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink. Good Luck.
11 godina
neaktivan
offline
Iz telekineze u religije

a jesi zapela za nos pusti ga sad :p ok hvala moyda je bolje da se ja ne bavim s tim :D s obzirom da si rekla da je u katoliciymu veliki grijeh onda bolje da ne experimentisem tnx

16 godina
moderator
online
Re: Iz telekineze u religije

S obzirom da telekineza i telepatija ne postoje u stvarnosti (izuzev možda tractor beama na razini molekula - kao, demonstrirali pred godinu dana, ali od onda nisam čuo/vidio ništa dalje o tome: http://www.bug.hr/vijesti/vucna-zraka-postoji/119457.aspx), nemaju se s čim kositi.

 

Drugim riječima, nemaš se ni s čime baviti, osim mađioničarstvom. Međutim, razlika između mađioničarstva i nebuloza je u tome što mađioničari priznaju da izvode trikove, a ezoteričari i mistici se ili samoobmanjuju ili lažu.

11 godina
neaktivan
offline
Iz telekineze u religije

hmmm mislim da nije bas samo puko vjerovanje ima tu nesto ali nista znam da se dosta razlikuju vjere ali eto u koliko je katolica to zabranila ja nisam siguran sta je sa srpske tako da ipak dok se skroz ne informisem necu nista raditi :D

12 godina
offline
Re: Iz telekineze u religije
BOLAC kaže...

slusaj coece o vjeri se radi hriscanskoj pravoslavnoj (srpskoj) ma da ja msm da je i katolicka ista manje-vise. svi to imamo samo sto neki jos to nisu pobudili i ja ne guram nos gdje mu nije mjesto jer mogu vec npr da vrtim papir na igli to jest strogi pocetak ali eto i to je nesto. U iste pojmove sam svrstao 3. oko i telekinezu i te zato sto sam procitao da ako imas otvoreno 3. oko da brze pojacavas sposobnosti telekineze

pozz

Cek stvarno bez zahebancije mozes stvarno vrtiti papir?

Prebaci se u ekipu i postaj nam nesta o tome,mozda koji video?

 

Mislim da telekineza nema veze sa krsenjem bilokoje vjere,zasto bi?Osim naravno,ako telekinezom nanosis zlo!

To se jednostavno moze smatrati darom od Boga.

16 godina
moderator
online
Re: Iz telekineze u religije
BOLAC kaže...

hmmm mislim da nije bas samo puko vjerovanje ima tu nesto

Znaš što kažu za "misliti". {#} Osim toga, ti misli koliko hoćeš, to svejedno neće prestati biti nebuloza.

 

BOLAC kaže...

ja nisam siguran sta je sa srpske tako da ipak dok se skroz ne informisem necu nista raditi :D

Pa nećeš ništa raditi ni ako pokušaš. Možeš eventualno samog sebe uvjeriti da radiš nešto, iako nećeš telekinezirati ili telepatirati jer te stvari nisu moguće u ovom svemiru. Ako pak hoćeš biti prevarant i druge uvjeravati da posjeduješ moć telekineze prouči ovo:

 

A ako pak želiš biti prevarant i druge uvjeravati da posjeduješ moć telepatije, prouči ovo:

 

Ili prouči ovo, gdje imaš te obje nebuloze:

11 godina
neaktivan
offline
Re: Iz telekineze u religije
Milka30 kaže...
BOLAC kaže...

slusaj coece o vjeri se radi hriscanskoj pravoslavnoj (srpskoj) ma da ja msm da je i katolicka ista manje-vise. svi to imamo samo sto neki jos to nisu pobudili i ja ne guram nos gdje mu nije mjesto jer mogu vec npr da vrtim papir na igli to jest strogi pocetak ali eto i to je nesto. U iste pojmove sam svrstao 3. oko i telekinezu i te zato sto sam procitao da ako imas otvoreno 3. oko da brze pojacavas sposobnosti telekineze

pozz

Cek stvarno bez zahebancije mozes stvarno vrtiti papir?

Prebaci se u ekipu i postaj nam nesta o tome,mozda koji video?

 

Mislim da telekineza nema veze sa krsenjem bilokoje vjere,zasto bi?Osim naravno,ako telekinezom nanosis zlo!

To se jednostavno moze smatrati darom od Boga.

da stvarno mogu da vrtim papir ali posto kada se snimam hocu da to ispadne sto bolje ali ne mogu se uopste koncentrisati a i snimam telefonom mozda nekad kasnije sutra npr. ali ae da vidim kakva ti je ta ekipa 

16 godina
moderator
online
Re: Iz telekineze u religije
BOLAC kaže...
da stvarno mogu da vrtim papir ali posto kada se snimam hocu da to ispadne sto bolje ali ne mogu se uopste koncentrisati a i snimam telefonom mozda nekad kasnije sutra npr. ali ae da vidim kakva ti je ta ekipa 

Znači, slična stvar kao s ovim Jamesom Hydrickom iz prvog videa iz moje prethodne poruke koji je "okretao" stranicu umom ko od šale sve dok mu Randi nije posipao stiropor oko knjige i tada mu odjednom smeta sve i svašta i ne može u takvim uvjetima okretati stranice.

 

Znaš koliko sam blizu da zatvorim ovu temu? Jako, ali zaista jako blizu. A nisam ni puno od toga da te ispalim s ovom foruma zbog trolanja. {#}

11 godina
neaktivan
offline
Re: Iz telekineze u religije

ne kontam sta hoces da kazes ja nisam mislio nista lose ja to mogu, a ne vidim razlog zasto bi me izbacivao sa foruma zato sto ti ne vjerujes ili ?

stvarno ne kontam 

16 godina
moderator
online
Re: Iz telekineze u religije
BOLAC kaže...

ne kontam sta hoces da kazes ja nisam mislio nista lose ja to mogu, a ne vidim razlog zasto bi me izbacivao sa foruma zato sto ti ne vjerujes ili ?

stvarno ne kontam 

Ne trpim lažove. {#}

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice