Alati bušilice

poruka: 6
|
čitano: 481
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Alati bušilice

Znam radit s alatima, konkretno o njima malo znam tako da se neću truditi trovati ljude oko sebe. Inače potreba za jakim mašinama i nije ali sada će mi trebati. Igram se na staroj kući i bušio bih temelje, samim time trebat ću bušilicu koja je spremna za takav mukotrpan rad. S obzirom na ekstremno veliku ponudu današnjice čovjek nezna više na šta držat fokus pri kupnji. Konkretno gledao sam AKU bušilicu čekić Bosh GBH 180-li solo

Recenzije govore da je poprilično dobra a budzetno ispada i jeftina.  Nakrkao sam tu more rečenica, nabavite koji komentar, suzite mi izbor. 

 

Hvala!!!

Bero
14 godina
moderator
online
Re: Alati bušilice

Za početak napiši što ćeš točno raditi sa bušilicom...

 

Za rupe za tiple 6-10mm je ok.

Za konkretno bušenje u armiranom betonu većih rupa je preslaba.

 

Također obrati pažnju da sa njom u pravilu ne dolazi baterija i punjač pa je i to dodatni trošak.

Baterija 4Ah cca 90€

Punjač cca 50€

 

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
10 godina
offline
Alati bušilice

Stara kuća, stari temelj bi pojačavao ankerima 10mm.

Beton prije nije bio toliko jak ali u tom istom ima kamena.

Znači tvrdiš da ova bušilica nije spremna za to?

Inače kad sam se odlučio krenuti na bosh ov alat, pratio akcije i polovno. Upecao punjač za 25e  bateriju 18v 8ah za nekih 50e i nekakvu akicu njihovu za 60e. 

Navedoh šta planiram pa ti možeš konkretno kao i ostali reći nešto više. Od kolega i rodbine nitko ne radi ništa heavy niti kupuju išta bolje, jače od parkside što u pravilu i ima smisla za kućne potrepštine.

Bero
14 godina
moderator
online
Re: Alati bušilice

Mislim da će za to biti ok ova bušilica.

Samo uzmi kvalitetna svrdla za bušenje :)

 

Preporuka je svakako Bosch Expert serija

https://www.bauhaus.hr/svrdla-za-beton/bosch-expert-svrdlo-za-beton-sds-plus/p/28406868

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
10 godina
offline
Alati bušilice

Svakako jer obični boreri nakon 10 rupa ako bi pogodio kamen više nebi bili za korištenje.  Imam 5 fisherovih ali ću si i ove boshove uzet nek se nađu. Gledao sam ja i dr dewolt ali nove baterije i punjač dođu više no bušilica a razlike nema.

Bero
14 godina
moderator
online
Re: Alati bušilice

Ma bit će tebi ovo ok, samo dobar borer i nema brige :)

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice