Pitanja totalne njubine

poruka: 6
|
čitano: 3.315
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Pitanja totalne njubine

Bok ekipa. Evo danas sam kupio prvi smartphone u životu. Nikada prije nisam koristio. I nemam pojma o njima. Kupio Xiaomi Redmi 12C. Pa imam neka vama vjerovatno vrlo jednostavna pitanja za postaviti, ali ja stvarno pojma nemam.

 

1. Umetnuo sam SIM karticu od T-kome unutra i ajd skužio kako bi se trebalo zvati nekoga. Ali dobijem glasovni odgovor da nemam para na računu i ne može se uspostaviti poziv. No iz nekog razloga internet radi. Zar i za to nije potrebno imati novca na računu? Nemam nikakvu pretplatu aktiviranu.

2. Na netu pop up oglasa da boli glava. Može li se to i na smartphonima nekako blokirati kao i na windowsima sa raznim ad blockerima?

3. Rekli su mi u T-komi da bih mogao u smartphone ubaciti SIM iz Routera, ali onda samo internet radi (radi i ovako, ne znam zašto), pa me zanima da li u smarthponeu uopče mora biti SIM, ili se može preko interneta sve obavljati što se tiče poziva i poruka.

4. Kako se preko smartphonea pošalje najobičniji SMS? Nisam ništa na pretplatu uzeo i mislio sam na bonove doplačivati račun i aktivirati razne tarife slanjem SMS-a Tako to moja stara radi na svom običnom mobu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pitanja totalne njubine
radi ti internet jer uvijek uz novu sim karticu dobijes bonus mb, ili uz nadoplatu dobijes bonus mb itd....i ako imas para također radi internet dok ne pojede pare...ukratko treba ti sim da bi bilo šta radilo, ako nema sima, nema poziva,smsa i interneta(osim ako nisi na wifi-u)
battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
14 godina
offline
Re: Pitanja totalne njubine
DuxCro kaže...

Bok ekipa. Evo danas sam kupio prvi smartphone u životu. Nikada prije nisam koristio. I nemam pojma o njima. Kupio Xiaomi Redmi 12C. Pa imam neka vama vjerovatno vrlo jednostavna pitanja za postaviti, ali ja stvarno pojma nemam.

 

1. Umetnuo sam SIM karticu od T-kome unutra i ajd skužio kako bi se trebalo zvati nekoga. Ali dobijem glasovni odgovor da nemam para na računu i ne može se uspostaviti poziv. No iz nekog razloga internet radi. Zar i za to nije potrebno imati novca na računu? Nemam nikakvu pretplatu aktiviranu.

2. Na netu pop up oglasa da boli glava. Može li se to i na smartphonima nekako blokirati kao i na windowsima sa raznim ad blockerima?

3. Rekli su mi u T-komi da bih mogao u smartphone ubaciti SIM iz Routera, ali onda samo internet radi (radi i ovako, ne znam zašto), pa me zanima da li u smarthponeu uopče mora biti SIM, ili se može preko interneta sve obavljati što se tiče poziva i poruka.

4. Kako se preko smartphonea pošalje najobičniji SMS? Nisam ništa na pretplatu uzeo i mislio sam na bonove doplačivati račun i aktivirati razne tarife slanjem SMS-a Tako to moja stara radi na svom običnom mobu.

1. internet radi jer si spojen na Wifi ili imaš bonus/poklon megabajte od operatera
2. može, postoje adblockeri za Android, potraži na google play storeu. Pojedini Xiaomi telefoni imaju reklame ugrađene i u UI, za uklanjanje toga morao bi mijenjati firmware.
3. može se i bez SIMa koristiti usluge koje koriste internet ako si spojen na WiFi. Naravno ne možeš uspostaviti obični telefonski poziv niti poslati SMS, ali i jedno i drugo radi putem raznih messengera (Viber, Whatsup, Skype...)
4. najobičniji SMS šalješ kroz aplikaciju "poruke", kao što pozive uspostavljaš kroz aplikaciju "telefon". Tmobile i A1 imaju i svoje aplikacije putem kojih možeš aktivirati tarife i opcije, kupovati bonove itd tako da je i to moguće odraditi kroz Wifi ako nemaš novca na računu.

11 godina
offline
Re: Pitanja totalne njubine
Kao prvo ljubomoran sam što si sve do sada funkcionirao bez smartfona (ja sam dosta ranije posustao) a kao drugo kud u p.m. si izabrao baš Xiaomi!?



8 godina
offline
Re: Pitanja totalne njubine
Entropija kaže...
Kao prvo ljubomoran sam što si sve do sada funkcionirao bez smartfona (ja sam dosta ranije posustao) a kao drugo kud u p.m. si izabrao baš Xiaomi!?


 Imali su sniženje Xiaomi smartphonea u lokalnoj trgovini. A pošto nemam pojma o smartphonima, dobar mi je i ovaj. Izbjegavao sam ih do sada jer nisam želio postati smartphone zombi. Tako nazivam ljude koje viđam posvuda pognute nad ovim zatupljujučim uređajima. Najbolje mi je kad mi netko kaže da je dao soma € za hebeni mobitel, i ima ovo, te ima ono. A koristi ga za pozive, poruke i gledanje najdebilnijih videa i slika koje može nači. Smart phone, stupid user. Ja sam ga kupio napokon prvenstveno da mogu dijeliti slike i videe sa frendom iz Švedske.

 

Btw, izvadio sam SIM iz A1 4G routera i ubacio u smartphone. Net normalno radi, a i zvati mogu bez problema. 500GB prometa i neograničeni pozivi prema svim mrežama bez naknade za uspostavu poziva za €28 mjesečno. A kada želim net opet na kompu, samo spojim smartphone sa USB kabelom i koristim ga za internet na kompu. Skužujem ja to pomalo.  I ja ću postat smartphone zombi uskoro.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.8.2023 19:06 (DuxCro).
9 godina
offline
Re: Pitanja totalne njubine

Ja sam duuugo bio na pretplati... od vremena kad si morao ići u regionalni centar dati podatke da dobiješ karticu... da dočaram... sms nije postojao kao usluga.

Tek nedavno sam otkrio čari bonova... 8-10€/mj dovoljno 3-4 gige podataka i poziva koliko nemam šanse potrošiti... za net sam i tako i doma i na poslu na wifi. Utrpo i klince na simpu i za ispod 30€/mj svi imamo dovoljno. Toliko mi žena plaća pretplatu samo za sebe.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.8.2023 19:46 (miki_the_pirat).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice