Uvoz automobila

poruka: 3
|
čitano: 517
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Uvoz automobila

 Pozdrav ekipa,

 

Dakle pronašao sam vani auto, konkretno u Njemačkoj te se radi o autokući, kontaktirao ih i trenutno pregovaramo.

Prijevoznika također imam, lika koji bi kamionom otišao skupit auto.

 

E sad, mene zanima koji su dokumenti najbitniji za sam unos vozila u HR i na što posebno pripaziti da dobijem sve od trgovca da mi nešto ne izostave?

Da li je račun od trgovca istovjetan ugovoru?

Poznanik je uvozio prije nekog vremena i kaže da je sve lagodno riješio preko eGrađani sustava bez odlaska na carinu.

When the power of love overcomes the love of power the world will know peace. Music is my religion.
15 godina
offline
Re: Uvoz automobila

-počni od tog da to više nije uvoz, nego unos.. jer smo eu.

-nema veze s carinom, mada i dalje to radi ista služba-carina.. plaćaš porez, co2.. ne uvoznu-carinu (istina, blentavo što je ostalo na istoj službi-carini, no s druge strane, oni su uhodani u taj posao špedicije.. pa se promjenio samo naziv..).

-što možeš preko egrađani? .. nije to osobna, nije čak ni porez.. tj ovisi o samom vozilu, godištu, do 10g postoje cjenici, homologacija, izvan tog ili vozilo koje nije u tim cjenicima, moraš otići do neke autokuće koja će ti dati (naplatiti) potvrdu homologacije itd.. tako da o samom vozilu ovisi koliko će jednostavno sve biti, pa ako je 'normalno' (za eu) vozilo, tad možda sve obaviš u par minuta, klikajući.. no kako naše službe rade, daleko veća šansa je upravo suprotno, da ćeš se našetavati po šalterima, pitati-tražiti i nositi komad papira sa šaltera a na šalter b.. jer mada je sve povezano kao i egrađani, kao da je netko zaboravio spojiti žicu, upaliti struju.. možda stvar sreće, možda tihi štrajk, možda nešto deseto, kao nedostatak ljudi, godišnji, pandemija, bilo što.. tj ništa od sustava koji funkcionira nego više slučajnost, pa ako je poznanik prošao sve glatko to ne znači da ćeš i ti, jer nemamo sustav, više izuzetak-slučaj..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
online
Re: Uvoz automobila

Origin_Steam: hrka11
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice