Pad prodaje, otkazi i odlasci, nezadovoljni invest

poruka: 14
|
čitano: 2.527
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pad prodaje, otkazi i odlasci, nezadovoljni invest".
8 godina
offline
Pad prodaje, otkazi i odlasci, nezadovoljni invest

E to je pravi show. Uzmite kokice i uživajte

 

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.4.2024 9:05 (Feudalac).
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Pad prodaje, otkazi i odlasci, nezadovoljni invest

Odblokirao sam Muska privremeno na X-u da vidim neke od njegovih objava. Vjerovatno najnapuhaniji ego današnjice.

Prosječno glup i umjereno lud
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Pad prodaje, otkazi i odlasci, nezadovoljni invest

taj tip kao da je direktor u rvackoj državnoj firmi. što gore, to bolje. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 2 hvala 0
14 godina
offline
Pad prodaje, otkazi i odlasci, nezadovoljni invest

Izgleda kao "pocetak kraja". Steta sto bi tesla mogla nestati a mogla je biti zdrav sudionik na automobilskom trzistu... Nije steta sto ce ostale povezane "ideja" tvrtke propast. A tko zna mozda je "too big to fail"?

 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pad prodaje, otkazi i odlasci, nezadovoljni in
Arapi su u Tesli sa milijardama tak da Tesla nejde nigdi. Prije bude cijeli svijet propal nego Tesla.
14 godina
offline
Re: Pad prodaje, otkazi i odlasci, nezadovoljni in
NEW_MAN kaže...
Arapi su u Tesli sa milijardama tak da Tesla nejde nigdi. Prije bude cijeli svijet propal nego Tesla.

 Arapima par miljardi ne znaci bas puno. Gubili su toliko iznose vec bez neke velike "drame".

8 godina
offline
Re: Pad prodaje, otkazi i odlasci, nezadovoljni in
NEW_MAN kaže...
Arapi su u Tesli sa milijardama tak da Tesla nejde nigdi. Prije bude cijeli svijet propal nego Tesla.

 Tesla je sad prilično velik. Prošle godine su prodali auta za cca 75 milijardi što ih je koštalo 60. Povrh tog troška je istraživanje i razvoj, financiranje, jamstvo, troškovi prodaje. Ako zajebu jedan jedini model, mogu postati ruba bez dna. Jer onda to više nije samo par milijardi gubitka već troškovi razvoja novog modela i tako redom a to su desetci milijardi. Ulagačima u dionice je uvijek jeftinije prodati ih na prvi znak panike i zaboraviti nego gledati kako se vrijednost dionice topi u rukama i onda razmišljati da li još firmi koja ide nizbrdo posuditi 10-tak milijardi. Ne ide to tako. Čak i kad se nađe netko spreman posuditi firmi koja tone, on traži ekstra uvjete i ekstra kamatu i to je vrzino kolo iz kojeg nema izlaza. Samo država može takve spasiti

Ja rekoh
13 godina
offline
Pad prodaje, otkazi i odlasci, nezadovoljni invest

Na kraju svih tih lijepih priča velikih "genijalaca", sve se svodi na, drpi koliko možeš dok možeš. 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Pad prodaje, otkazi i odlasci, nezadovoljni in
A ne znam, čitajući tekst pomislih da će se firma svakog trena raspasti a Musk must go u prosjake. I ne samo sad, već čitamo o tome 10 godina kako će Elon i Tesla bankrotirati, shvatite da tu igraju i naftni lobiji na tu kartu i te tračeve. I svakako da konj Elon dosta riskira.

Meni sve te "giga" tvrtke izgledaju nestabilno, evo VW ili Toyota uvijek neki loši kvartali, loša prodaja ali nit čitam ovakve napadajuće objave o tome, ali nit imaju takvog ekscentričnog direktora, dobro nit dionice tako vrludaju.

Evo npr. Samsung je u krizi već duže vrijeme pa su uveli glavešinama da rade šest dana u tjednu dok kriza ne prođe. A niđe u novinama nekih senzacija oko Samsunga, desetkovanju, nogiranju, a pogotovo ni riječi o prebacivanju CEO sa oca na sina, ono nije nepotizam već korejska tradicija.
Nego samo čitamo o ekscenriku Elonu i samo što nije bankrotirao. Dođe mi da uplatim misu kod pape Franje da Elon napokon profitira i da mu napokon krene u životu 😇🙏
 
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pad prodaje, otkazi i odlasci, nezadovoljni in
Ajimeraj:

Ne trebaš se moliti za njega, dobro se on snalazi i sam.

Sad kad je vidio da se nikome ne dopada ideja odbacivanja jeftinijeg modela, odjednom tvrdi da će to postići na drugi način, koristeći postojeće platforme.

Najurio je direktora za razvoj vlastitih baterija, a prešutio da je on tak koji je obećavao čuda iako prije njega niz drugih firmi, u vremenu od 20-tak godina nikako nije uspio upogoniti postupak “suhe” izrade baterija. A u pitanju je jednostavna fizika - otapalom ili naparavanjem je jedino moguće precizno i konzistentno nanositi tanke slojeve materijala. Prašine se zaglavljuju, grudvaju, odbijaju se zalijepiti, ovisiš o ekstremno kratkom i preciznom udaru sile umjesto o koncentraciji otopine i tako redom. Ali lova na grani je tolika da je morao to forsirati.

Spašava ga nevjerojatna sposobnost uvjeravanja ljudi da je on mađioničar koji sve može
Ja rekoh
13 godina
offline
Pad prodaje, otkazi i odlasci, nezadovoljni invest

Jucer je bio kvartalni izvjestaj po kojem je zarada po dionici niza od predvidjene no dionice su ipak skocile.

A razlog je sto je Musk rekao da ce se fokusirati na razvoj jeftinijeg modela 2. Vise ce o tome reci prilikom prestavljanja robotaxia 08. kolovoza.

 

Dakle, nakon sto je prije nekih mjesec dana rekao da odustaje od jeftinijeg modela sad je opet promijenio misljenje i nastavlja razvoj. Vjerojatno zbog pritiska dionicara jer je dionica Tesle ove godine pala 43%.

 

https://finance.yahoo.com/news/tesla-earnings-q1-175358835.html

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pad prodaje, otkazi i odlasci, nezadovoljni in

Zapravo je Musk tu jedini bio pametan.

Teslu je pozicionirao kao premium brand kod kojega kupci ne pitaju za cijenu, i sad bi oni radili jeftini model "za raju".

Dioničari su uvijek glavni neprijatelj kompanije...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2024 8:17 (fer-de-lance).
5 godina
offline
Re: Pad prodaje, otkazi i odlasci, nezadovoljni in
Musk otpusti direktora jer se kasni o odnosu na planove i obećanja? Istom logikom, Musk je trebao imati već dvadesetak otkaza iza sebe. Lik doslovno nikada ništa nije isporučio u skladu s najavama. O FSDu slušam već 6-7 godina, ljudi ga uredno platili, a od FSDa samo program u beti koji nema problema ubiti vozača i putnike. Doduše, više nije u beti, sad je FSD Supervised. Koji i dalje nema problema s pretvaranjem putnika u mljeveno meso. Potejto-potato.

I naravno da žarko želi tih 55 mlrd dolara. Za vratom mu vise dugovi od kupnje Twittera. Jest da je-nije najbogatiji lik na planetu, ali nema u banci, ili u čarapi tu lovu. A s bankama se ne zaje...aš, čak ni kad se zoveš Elon.

Čovjek bi pomislio da genije poput njega ima neku strategiju upravljanja društvenom mrežom koju je preskupo platio, da će je prvo učiniti vrlo profitabilnom, a onda s taktom implementirati svetu "slobodu govora", ili ono što on misli da sloboda govora jest. Nope. Uletio je s bacačem plamena i lopatom, skurio i ono malo profitabilnosti što je imao i produbio je septičku jamu zvanu Twitter za još cca dva metra. Nek se nađe, dno uvijek može biti dublje.

Volio sam tog čovjeka. Njegove vizije, san o boljoj budućnosti, tehnološki napredak čovječanstva, obećanja i prognoze. A onda sam shvatio da su to bile nuspojave krkanja ketaminom. JBG...
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2024 10:30 (Maro0612).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pad prodaje, otkazi i odlasci, nezadovoljni in
Maro0612 kaže...
Musk otpusti direktora jer se kasni o odnosu na planove i obećanja? Istom logikom, Musk je trebao imati već dvadesetak otkaza iza sebe. Lik doslovno nikada ništa nije isporučio u skladu s najavama. O FSDu slušam već 6-7 godina, ljudi ga uredno platili, a od FSDa samo program u beti koji nema problema ubiti vozača i putnike. Doduše, više nije u beti, sad je FSD Supervised. Koji i dalje nema problema s pretvaranjem putnika u mljeveno meso. Potejto-potato.

I naravno da žarko želi tih 55 mlrd dolara. Za vratom mu vise dugovi od kupnje Twittera. Jest da je-nije najbogatiji lik na planetu, ali nema u banci, ili u čarapi tu lovu. A s bankama se ne zaje...aš, čak ni kad se zoveš Elon.

Čovjek bi pomislio da genije poput njega ima neku strategiju upravljanja društvenom mrežom koju je preskupo platio, da će je prvo učiniti vrlo profitabilnom, a onda s taktom implementirati svetu "slobodu govora", ili ono što on misli da sloboda govora jest. Nope. Uletio je s bacačem plamena i lopatom, skurio i ono malo profitabilnosti što je imao i produbio je septičku jamu zvanu Twitter za još cca dva metra. Nek se nađe, dno uvijek može biti dublje.

Volio sam tog čovjeka. Njegove vizije, san o boljoj budućnosti, tehnološki napredak čovječanstva, obećanja i prognoze. A onda sam shvatio da su to bile nuspojave krkanja ketaminom. JBG...

 Ja ga nikad nisam volio i nisam pušio priče o FSD-u, magično jeftinim baterijama i sličnim stvarima. Električni auto ne vidim kao spasitelja klime, ali ga vidim kao nešto što može pročistiti zrak u gradovima, uštediti koju kunu i dodati malo komfora svakodnevnici.

 

I tako, kupih njihov auto - jer je bomba. Nema nikoga ni blizu. Za twiter me zaboli ona stvar, registriran sam ali nikad tamo ništa nisam napisao. Njegovim dolaskom je na istom uvedena značajna promjena po pitanju propagacije netočnih informacija. Nova metoda je comunity notes, potraži kako to radi, genijalno je. A ne da propali studenti, kad im se sprdne i kako im se digne, ili padne, brišu postove od liječnika, istraživača ili samo običnih realnih ljudi koji razmišljaju svojom glavom. Ima fckng jebeno pravo, po mom skromnom mišljenju.

Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice