Dual channel vs. Single channel

poruka: 30
|
čitano: 24.273
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Dual channel vs. Single channel

Imam 1.5 GB DDR1 memorije. Na matičnoj ploči imam 4 utora za memoriju, a trenutno su 3 popunjena sa Apacerovim modelima od 512 MB što daje ukupno 1.5 GB. Prije sam imao dva modula i memorija je radila u dual channelu, ali sada kada sam stavio još jedan modul  radi u single channelu. Moje pitanje je dali mogu sa tri memorijska modula dobiti dual channel ili moraju biti dva?

I ako moraju biti dva, dali mi je pametnije da imam 1 GB u dual channelu ili 1,5 GB u single channelu? S čime bi dobio više performanse?

Hvala!

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dual channel vs. Single channel
Curle kaže...

Imam 1.5 GB DDR1 memorije.

za dual channel trebaju dva modula memorije (ne može sa 3 modula),ali ti ostavi ta tri jer je 1GB relativno malo

written by pod009
14 godina
neaktivan
offline
RE: Dual channel vs. Single channel

Pametnije je imati 1,5GB u single nego 1gb u dual.

Dual chanell ti se jedino osjeti kod CAD/CAM, WinRAR i sličnih programa.

Ako igraš igre, velike razlike nema (eventualno 2-3fps u korist dc).

Da bi dual chanell mod bio aktivan moras imati najmanje dva modula istog kapaciteta (dakle, 2x512, 2x1GB, 2x2GB...).

u ovu subotu ženit cu se doci ce mi doc 300 autta
16 godina
offline
RE: Dual channel vs. Single channel

Ja bi na tvom mjestu išao sa 1 gb u dual channelu.

Biti će ti ugodniji rad.

Proguglaj malo pa ćeš naći tone potvrda ovog što govorim.

 

Doduše, pitanje je za što ti treba, ako je potrebnija brzina definitivno dual, ako je kapacitet bitniji onda možda single.

 

Ipak, ja bih se zadržao na 1 u dual.

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.7.2009 15:02 (Danny_HR).
16 godina
offline
RE: Dual channel vs. Single channel
dual channel mozes dobit sa 2 ili 4 popunjena utora, posto sad imas 3x512mb dodaj jos 512mb i to je to :)

inace performanse su dosta bolje u dual channel-u...
eXtreme overclocker
16 godina
offline
RE: Dual channel vs. Single channel
pod009 kaže...
Curle kaže...

Imam 1.5 GB DDR1 memorije.

za dual channel trebaju dva modula memorije (ne može sa 3 modula),ali ti ostavi ta tri jer je 1GB relativno malo

 slažem se sa ovim, druga opcija bi bila dodavanje ram-a u 4. slot, što bi ti možda moglo vratiti dual channel pod uvjetom da su isti moduli...

ATi up Nvidia down!
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.7.2009 15:02 (IRebic).
15 godina
neaktivan
offline
Dual channel vs. Single channel

Kompjuter prvenstveno koristim za igranje. Dali bi stvarno mogao kupnjom još jednog modula imati dual channel, jer nisam baš siguran u to... Matična je MSI K8N-NEO4 Nforce 4. Ali pošto ni nemam baš sada para za memoriju, recite šta bi bilo bolje za igranje: 1GB u dual channelu ili 1.5 GB u single channelu?

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Dual channel vs. Single channel
Curle kaže...

Kompjuter prvenstveno koristim za igranje. Dali bi stvarno mogao kupnjom još jednog modula imati dual channel, jer nisam baš siguran u to... Matična je MSI K8N-NEO4 Nforce 4. Ali pošto ni nemam baš sada para za memoriju, recite šta bi bilo bolje za igranje: 1GB u dual channelu ili 1.5 GB u single channelu?

1,5gb u single; igrama netreba velika memorijska propusnost

al sa dual je rad u windowsima i aplikacijama ugodij.

u ovu subotu ženit cu se doci ce mi doc 300 autta
15 godina
odjavljen
offline
Dual channel vs. Single channel

Iako je dual-channel dobra stvar, na kraju ispada bolje imat vise memorije u single, nego manje u dual...

 

al vidi jos...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dual channel vs. Single channel
u ovu subotu ženit cu se doci ce mi doc 300 autta
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Dual channel vs. Single channel
ja se sjecam na starom kompu imao sam 2x512mb rama kad sam dodao sam jos 1GB performanse su opale..pogotovo sam to osjetio u winsima....
eXtreme overclocker
15 godina
neaktivan
offline
Dual channel vs. Single channel

Pošto govorite o dc-u da pitam nešto.

Pošto ste momku rekli da će ugradnjom dodatnog 512 MB modula dobiti dual channel, s tim da po dva modula rade u na jednom kanalu, dali, ako matična ima više utora recimo 6, ako stavi 6 x 512 MB (3GB) će isto raditi u dual channelu, tj. dali je samo važno imati paran broj istokapacitetnh modula.

Uđe Bruce Willis u HGSpot i kaže: Daj Hard...od 500MB
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Dual channel vs. Single channel

 

Ako su ti utori za memoriju (DIMM-ovi) iste boje onda zaboravi dual channel.

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.7.2009 22:21 (Hyperion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Dual channel vs. Single channel
Quark kaže...

Pošto govorite o dc-u da pitam nešto.

Pošto ste momku rekli da će ugradnjom dodatnog 512 MB modula dobiti dual channel, s tim da po dva modula rade u na jednom kanalu, dali, ako matična ima više utora recimo 6, ako stavi 6 x 512 MB (3GB) će isto raditi u dual channelu, tj. dali je samo važno imati paran broj istokapacitetnh modula.

 je vazno je..moze maticna imat i 8 utora..bitno je da je paran broj popunjen...

Hyperion kaže...

Ako dobro mislim onda DDR 1 nepodržava dual channel uopće, a vjerovatno ni njegova matična.

 

Ako su ti utori za memoriju (DIMM-ovi) iste boje onda zaboravi dual channel.

 krivo mislis ;)

 

ddr1 ima dualchannel.....

eXtreme overclocker
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dual channel vs. Single channel

Da li mora biti ista marka RAM-a da bi se ostvario dual chanel?????

16 godina
offline
RE: Dual channel vs. Single channel
UltimateRazor kaže...

Da li mora biti ista marka RAM-a da bi se ostvario dual chanel?????

 nemora!

eXtreme overclocker
15 godina
offline
Dual channel vs. Single channel

Zanima me jedna stvar.Ja trenutno imam 2x 2GB rama koji rade u dualchanellu.Imam još dva slobodna utora te imam kući još dvije pločice od 1GB(ista marka isti model samo manjeg kapaciteta i imaju heatspreadere)Koliko bi dobio da još i te 2 pločice stavim pa imam ukupno 6GB RAMA i svi rade u dualchanellu?Imam vistu 64-bit pa bi trebalo podržat sav taj kapacitet al dali bi i koliko imao koristi od toga?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Dual channel vs. Single channel

pa i nebi imao nbeke prevelike koristi od toga, 4 gb je i onako previše. Ali ako imaš mogućnost stavi, jer kako kažu od viška glava ne boli. Ali za današnje potrebe više od 4 gb rama ne treba, osim ako se ne baviš nekim poslovima koji zahtjevaju mnogo rama.

AMD Athlon X2 5200+ w/ CM Hyper TX 2 ASRock A770 Crossfire 2 GB RAM Kingmax DDR2 800 mhz Gainward 8800 GT GS 512 mb HDD Hitachi 160 gb Corsair CX 400
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dual channel vs. Single channel

Dali to znaci da dual-channel radi i ako imam 2x1GB zajedno s 2x2GB u druga 2 utora (imam 4 ukupno)..?

Trazim po netu, ali ne nalazim odgovor...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Dual channel vs. Single channel

Vjerojatno ću si stavit još ta tih 2 GB rama kad budem otvarao kantu da ju malo počistim,ko što kažeš od viška glava ne boliSmijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Dual channel vs. Single channel
benko kaže...
ja se sjecam na starom kompu imao sam 2x512mb rama kad sam dodao sam jos 1GB performanse su opale..pogotovo sam to osjetio u winsima....

 

Ja trenutno imam 2x512 + 1x1gb, nakon sto sam dodao ovaj 1gb nisam osjetio nikakav pad performansi...

Xfire:bmw144 ...Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
14 godina
neaktivan
offline
Dual channel vs. Single channel

Pozdrav svima, novi sam na ovom forumu. Prelistavajuci teme naisao sam na ovu i odlucio da je vrijeme da i ja malo RAM pojacam. posto nisam neki ekspert glede racunala imam nekoliko pitanja glede toga pa ako je netko voljan pomoci, unaprijed hvala.

 

Nadam se da ce ovo biti dovoljno, znam da je ovih informacija vjerojatno previse al glavno da ima ono sto treba (ako ima...)

 

Processor 1 (ID = 0)
Number of cores        1 (max 1)
Number of threads    1 (max 1)
Name            AMD Sempron 2800+
Codename        Palermo
Specification        AMD Sempron(tm) Processor 2800+
Package            Socket 754
CPUID            F.C.2
Extended CPUID        F.2C
Brand ID        38
Core Stepping        DH-E6
Technology        90 nm
Core Speed        1608.3 MHz (8.0 x 201.0 MHz)
HT Link speed        603.1 MHz
Instructions sets    MMX (+), 3DNow! (+), SSE, SSE2, SSE3, x86-64
L1 Data cache        64 KBytes, 2-way set associative, 64-byte line size
L1 Instruction cache    64 KBytes, 2-way set associative, 64-byte line size
L2 cache        256 KBytes, 16-way set associative, 64-byte line size
FID/VID Control        no
Features        XD
K8 Thermal sensor    yes
K8 Revision ID        4.2
Attached device        PCI device at bus 0, device 24, function 0
Attached device        PCI device at bus 0, device 24, function 1
Attached device        PCI device at bus 0, device 24, function 2
Attached device        PCI device at bus 0, device 24, function 3

Chipset
Northbridge        NVIDIA nForce4 rev. A3
Southbridge        NVIDIA nForce4 MCP rev. A3
Graphic Interface    PCI-Express
PCI-E Link Width    x16
PCI-E Max Link Width    x16
Memory Type        DDR
Memory Size        512 MBytes
Channels        Single
Memory Frequency    201.0 MHz (CPU/8)
CAS#            3.0
RAS# to CAS#        4
RAS# Precharge        4
Cycle Time (tRAS)    8
Bank Cycle Time (tRC)    12
DRAM Idle Timer        16
Command Rate        2T

 

Memory SPD
DIMM #1

General
Memory type        DDR
Manufacturer (ID)    Kingmax Semiconductor (7F7F7F2500000000)
Size            512 MBytes
Max bandwidth        PC3200 (200 MHz)
Part number        MPXC22F-D8KT4R

Attributes
Number of banks        1
Data width        64 bits
Correction        None
Registered        no
Buffered        no
Nominal Voltage        2.50 Volts
EPP            no
XMP            no

Timings table
Frequency (MHz)        133    200   
CAS#            2.5    3.0   
RAS# to CAS# delay    3    4   
RAS# Precharge        3    4   
TRAS            6    8   

 

Mainboard Model       

GA-K8NE (0x1CB - 0x546A05)

 

 

 

1. Imam 3 utora na maticnoj, sva 3 su plave boje, ako kupim jos 512 RAM-a hoce li raditi u dual channelu?

 

2. Moraju li onda ta nova kartica i stara biti od istog proizvodaca i istih vrijednosti (mogu li npr. stavit 1GB pored sadasnjih 512)?

 

3. Vas prijedlog, dali da kupujem jos po 512 RAM-a ili da izvadim staru karticu i kupim npr 2x1GB

 

4. Moze li moj komp podnijeti 2GB ram-a bez da ista kupujem osim samo memorije? (treba li mozda jaci procesor ili bilo koja druga komponenta?) - mozda je ovo pitanje glupo al kazem vam nisam neki strucnjak, hehe

 

 

Unaprijed hvala...

 

Namigiva

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Dual channel vs. Single channel
340GLD kaže...

Pozdrav svima, novi sam na ovom forumu. Prelistavajuci teme naisao sam na ovu i odlucio da je vrijeme da i ja malo RAM pojacam. posto nisam neki ekspert glede racunala imam nekoliko pitanja glede toga pa ako je netko voljan pomoci, unaprijed hvala.

 

 

 

1. Imam 3 utora na maticnoj, sva 3 su plave boje, ako kupim jos 512 RAM-a hoce li raditi u dual channelu?

 

2. Moraju li onda ta nova kartica i stara biti od istog proizvodaca i istih vrijednosti (mogu li npr. stavit 1GB pored sadasnjih 512)?

 

3. Vas prijedlog, dali da kupujem jos po 512 RAM-a ili da izvadim staru karticu i kupim npr 2x1GB

 

4. Moze li moj komp podnijeti 2GB ram-a bez da ista kupujem osim samo memorije? (treba li mozda jaci procesor ili bilo koja druga komponenta?) - mozda je ovo pitanje glupo al kazem vam nisam neki strucnjak, hehe

 

 

Unaprijed hvala...

 

Namigiva

 

 

1. Tvoja matična, tj. procesor podržava samo single chanell dakle nepodrzava uopće dual chanell.

2.Nemoraju.

3.izvadi staru i kupi novu 2x1GB samo tesko ces nac DDR1.

od miline tresu mi se jaja u gacama budi se azdaja
14 godina
neaktivan
offline
RE: Dual channel vs. Single channel

nasao sam ovo na vemilovoj stranici, jeli to to ili mi ipak treba nesto drugo?

 

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=21676

 

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Dual channel vs. Single channel
340GLD kaže...

nasao sam ovo na vemilovoj stranici, jeli to to ili mi ipak treba nesto drugo?

 

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=21676

 

 

da, takva memorija ti treba.

kupi dok jos nije nestalo.

od miline tresu mi se jaja u gacama budi se azdaja
14 godina
neaktivan
offline
RE: Dual channel vs. Single channel

O.K. Hvala, pozdrav

12 godina
neaktivan
offline
RE: Dual channel vs. Single channel
evo da vas pitam umjesto mog rodjaka.
njegovo pitanje glasi ,mozel raditi duall channel ako je jedna plocica ddr2 2gb 800 mhz marke lixer, a druga 2 gb 800 mhz marke kingston ? hvala u njegovo ime.
14 godina
moderator
offline
RE: Dual channel vs. Single channel
toniran kaže...
evo da vas pitam umjesto mog rodjaka.
njegovo pitanje glasi ,mozel raditi duall channel ako je jedna plocica ddr2 2gb 800 mhz marke lixer, a druga 2 gb 800 mhz marke kingston ? hvala u njegovo ime.

naravno da može, proizvođač je nebitan

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................na glupa pitanja odgovaram sa: ke????
12 godina
neaktivan
offline
Dual channel vs. Single channel

da li je itko imao ikakvih iskustava sa prvom pojavom Dual-Channel memorije kod nVIDIA-inog nForce2 chipseta. da odmah prijeđem na stvar. imam jednu ECS ovu ploču koja ima neki VIA-in chipset i naravno ne podržava Dual-Channel memorije, također niti podržava (DDR400) već samo (DDR333) to mi nije toliko bitno. zanima me samo:
DA LI SU VELIKE RAZLIKE U PERFORMANSAMA (kada je u pitanju DDR1 memorija), IZMEĐU Single-Channel & Dual Channel memorije. Da li i gdje i na će mu se točno osjeti razlika. Da li netko ima kakve TESTOVE ili BENCHMARK-ove ili barem neke LINK-ove po NETu gdje je netko to testirao???? (zapamtite radi se o DDR1 memoriji)
unaprijed hvala na odgovoru 

JohnyJ
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Dual channel vs. Single channel
JohnyJocker kaže...

da li je itko imao ikakvih iskustava sa prvom pojavom Dual-Channel memorije kod nVIDIA-inog nForce2 chipseta. da odmah prijeđem na stvar. imam jednu ECS ovu ploču koja ima neki VIA-in chipset i naravno ne podržava Dual-Channel memorije, također niti podržava (DDR400) već samo (DDR333) to mi nije toliko bitno. zanima me samo:
DA LI SU VELIKE RAZLIKE U PERFORMANSAMA (kada je u pitanju DDR1 memorija), IZMEĐU Single-Channel & Dual Channel memorije. Da li i gdje i na će mu se točno osjeti razlika. Da li netko ima kakve TESTOVE ili BENCHMARK-ove ili barem neke LINK-ove po NETu gdje je netko to testirao???? (zapamtite radi se o DDR1 memoriji)
unaprijed hvala na odgovoru 

Razliku u perfomansama ces osjetiti u kolicini, nebitno je rade li u single ili dual chanell modu.

iclock2much
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice