Igranje Tetrisa pomaže nakon traumatičnih događaja

poruka: 3
|
čitano: 980
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Igranje Tetrisa pomaže nakon traumatičnih događaja".
15 godina
offline
Igranje Tetrisa pomaže nakon traumatičnih događaja

a prije i tijekom? di ste s time bili kad sam se ženio? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Igranje Tetrisa pomaže nakon traumatičnih događaja

.. 'ljudi su zapravo zlatne ribice. naprave krug u akvariju i zaborave gdje su krenule pa naprave još jedan krug..'

-jednako, pomaže u zubobolji, tj dok se igra, nešto radi, misli na nešto drugo, bol je manja ili nestane, mada je i dalje tu, percepcija, koju koriste i mađioničari, kao i tromost oka koju koriste pokretne slike-film, tj sve to je način kako radi ljudski mozak pa do svakog senzora, osjeta-živca-nerva .. percepcija.

-što je bol? što je vid? što je sve što mozak radi, vidi, osjeti, hrana.. .. to sve su informacije, impulsi, koje osjetilni sustav prenese recimo dodirom prsta kroz ruku do mozga, mokro-suho, toplo-hladno.. i reakcija kao reflex ako je opasno, nasuprot ako je hrana ili poželjno.. itd.

-ako mozak 'zabavimo' nečim drugim, tad neovisno o činjeničnom stanju neće procesuirati npr bol ili u primjeru sjećanje na prometnu nesreću-traumu.. ono što naivni-prosječan čitatelj vidi iz članka je 'testirs' umjesto da vidi 'nešto' .. neki rad, distrakciju, nešto što okupira pažnju mozgu-senzoru-ganglji i tad on 'zaboravi' na onu traumu od koje kreće članak.. no jednako može zaboraviti da kuha lonac graha ili pegla na košulji.. tj ne treba nam članak ili znanstveni rad na temu zaigravanja nekom zabavom dok pri tome zaboravimo na nešto drugo, važno ili traumatično.. tj možemo jednako gledati neki film, slušati glazbu.. bilo što vs ništa i to će jednako pomoći, kao i tetris.. dok je greška prosječnog čitatelja koji u svemu tome percipira samo tetris koji tad postane čarobni elexir koji liječi sve.. pri čemu je tetris zapravo nevažan, važno je da mozak nešto radi, nešto drugo, odnosno, ponekad bi željeli upravo suprotno, npr kad pijan vozač usmrti dijete (malo patetike) tad bi željeli da on što duže proživljava traumu, da je svjestan što je počinio.. tj ako je u zatvoru, tad bi bilo logičnije ako ga želimo kazniti da mu ne dajemo zabavu, tetris, tv, .. nego samoću, samnicu, kao vjerojatno najgori oblik kažnjavanja za bilo koju jedinku bilo koje vrste.. osim suprotne etike kao oprosta i rehabilitacije koja želi vratiti tu jedinku u stado, pa mu se sve oprašta..

 

-treba li nam duda varalica? treba li nam placebo? treba li nam blokator boli? .. npr za terminalne bolesnike morfij.. tj i to već znamo (odgovor).. ne želimo recimo hladnoću, glad, no moramo imati osjet, dodir-temperatura kako bi izbjegli ozljedu, moramo imati osjećaj gladi kako bi se nahranili tj ne umrijeli od gladi.. tj mada na prvu izgleda da su nam ti osjeti-senzori nepotrebni, upravo je suprotno, tj zato ih i imamo, zato moramo osjećati, ne zdrogirati se.. tj ili smo svjesni ljudi, ili smo zombiji.. ne može oboje, ne može bez boli, osjeta, tad nema ni pozitivnih stvari, život.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Igranje Tetrisa pomaže nakon traumatičnih doga
ihush kaže...

-treba li nam duda varalica? treba li nam placebo? treba li nam blokator boli?

Kad pogledam da ima ljudi koji su neosjetljivi na bilo kakve gluposti koje se dešavaju oko njih ili da se uspiju iskobeljati iz psihičke krize doslovce zureći "u prazno", onda mogu zaključiti da meni definitivno treba "duda varalica" da bih zaboravio na pojedine bedastoće koje se dešavaju oko mene. Moje obrazovanje i kvocijent inteligencije ne dozvoljavaju mi da preko toga prijeđem bez promišljanja i razmišljanja, a to za posljedicu ima da ponekad pokušavam shvatiti neshvatljivo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.4.2024 14:39 (Thinker).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice