Nemogućnost pristupanju Routeru putem Web Sučelja

poruka: 5
|
čitano: 753
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Nemogućnost pristupanju Routeru putem Web Sučelja

Pozdrav, želio bi vašu pomoć/savjet. Uzeo sam HT optiku putem RUNE. Dobio sam Router ARCADYAN VRV9518BA-2C, problem je šta na 192.168.1.1 nemam uopće pristup Routeru, rekli sa da treba drugi router da bi se imalo ali drugi router nema Mash uređaj koji je kompatibilan sa istim(koji mi je uključen u paket). Također rekli su da je moguće upravljati Routerom putem Moj Telekom aplikacije i pokušavali su njihovi agenti to podestiti i isto nisu uspjeli. I sada imam router na kojem ne mogu mijenjati ime ili lozinku WIFI-a, a kamo li portforwardati šta bi želio. Pa je li netko ima slična iskustva i kako riješiti ovaj problem?

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.4.2024 19:55 (MarioHunter).
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Nemogućnost pristupanju Routeru putem Web Suče

Jesi siguran da je 192.168.1.1 adresa na ruteru? 

 

Probaj na PC-u otvoriti cmd (Win+R > upiši cmd > Enter) i tu upiši ipconfig pa Enter. Pod default gateway bi ti trebala pisati adresa rutera (ako si spojen direktno na njega u tom trenu).

 

Koliko vidim po guglu, navedeni ruter ima mogućnost za web sučelje, tako da bi trebalo raditi.

14 godina
online
Re: Nemogućnost pristupanju Routeru putem Web Suče
rocker55555 kaže...

Jesi siguran da je 192.168.1.1 adresa na ruteru? 

 

Probaj na PC-u otvoriti cmd (Win+R > upiši cmd > Enter) i tu upiši ipconfig pa Enter. Pod default gateway bi ti trebala pisati adresa rutera (ako si spojen direktno na njega u tom trenu).

 

Koliko vidim po guglu, navedeni ruter ima mogućnost za web sučelje, tako da bi trebalo raditi.

 Zanemari, sad vidim da je HT podigao na taj ruter firmware koji onemogućava mijenjanje ičega. Jad i bijeda.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/hrvatski-telekom/arcadyan-vrv9518ba-2c/289710.aspx?page=0&jumpto=6736489&sort=asc&view=flat

9 godina
offline
Re: Nemogućnost pristupanju Routeru putem Web Suče

Jesam, ovo je Web Sučelje od toga router, ne postoji mogućost Logina u isti nego samo pregled 

15 godina
offline
Nemogućnost pristupanju Routeru putem Web Sučelja

Vidim na RDK ti updatean firmware kod Arcadyana, dakle nema više klasično 192.168.1.1 već praćenje svega preko Moj Telekom aplikacije, od promjene naziva mreže, lzinka pa do diranja sigurnosti. Uskoro će u aplikaciji biti i za razdvanja 2.4 i  5GHz bandova te još neke stvari za koje se moglo raditi preko starog web interface-a.

Edit: i kad složiš WiFi postavke te nekad bude trebalo router na tvorničke povući će tvoje WiFi postavke, jedna veća prednost ovog RDK sučelja na Arcadyanu, mojem su susjedu nedavno mijenjali Arcadyane jer je imao stariju verziju sa novom RDK kompatibilnom radi WiFi Extra funkcije, te je dobra stvar što sad kad je nekidan imao neki problem i odradili smo mu reset routera na tvorničke ostalo mu je što je postavio od lozinke za WiFi mrežu kao i ime mreže.

https://idzan.hr | Hrvatski Telekom Customer Support Agent, non-Tech sektor
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.4.2024 22:01 (midzan21).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice