Preporuka DSLRA sa lećama do 6000 kn

poruka: 183
|
čitano: 29.090
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
odjavljen
offline
Preporuka DSLRA sa lećama do 6000 kn

Jel im neki bolji objektiv za APSC aparate od sigme 18-35 f1.8 a ona kosta koliko? 600 EUR?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Preporuka DSLRA sa lećama do 6000 kn

Četvrto

 

Samo tijelo kupuje onaj ko već ima objektive. Početnik kupuje kit jer na taj način vrlo jeftino dobije allaround objektiv. 

 

Ti samo ponavljaš oštrina, oštrina, oštrina.... u biti oštrina je možda najnebitniji faktor kod svakodnevne fotografije, osim možda idiotima kojima je pixel peeping nekakvo zadovoljstvo.

Brzina, distorzija, vigneting, chroma, boroj lističa na blendi, tišina motora... sve je to meni bitnije kad 30mpix smanjim na foto ili papir format. A pogotovo kod videa.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Preporuka DSLRA sa lećama do 6000 kn
Torent kaže...

Jel im neki bolji objektiv za APSC aparate od sigme 18-35 f1.8 a ona kosta koliko? 600 EUR?

 Bolji objektiv istog raspona?

8 godina
odjavljen
offline
Re: Preporuka DSLRA sa lećama do 6000 kn

Ostrine slike.... Nisam probao samo malo istrazivao ;)

8 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka DSLRA sa lećama do 6000 kn
ITelektronika kaže...

Ti si usporedio nestabilizirani objektiv i 70d s mobitelom A5 i zaključio da kit objektiv nema smisla, a koji je to KIT objektiv koji ide s 70d da nema stabilizaciju? 18-55 i 18-135 oba imaju stabilizaciju. Dalje, ja sam uvjeren da s tim KIT objektivima bez obzira na njihova ograničenja ćeš imati bolje rezultate nego s mobitelom posebice u lošim svejtlosnim uvjetima bez da ulazimo u ograničenja fiksnog objektiva na mobitelu. Dakle, ne mislim da drobiš, nema potrebe za tim tonom, samo pitam mišljenje i argumente za takvu tvrdnju

 

ITelektronika, nisam ja uspoređivao kolica iz samoposluge s Porscheom 911.

Samo sam htio upozoriti novake što ih čeka kada kupe bilo koji dSLR. Do prije nekoliko godina bilo je nezamislivo ugraditi snimanje videa u dSLR, a danas je to najnormalnija pojava. I sve više će biti onih koji će koristiti dSLR za video.

  1. Kit objektivi, kao prvo, nemaju dovoljno veliki otvor blende za snimanje u slabo osvijetljenim uvjetima.
  2. Nemaju stabilizator.
  3. A gotovo svi su od - plastike.

Tihi motori su već godinama standard za sve razine, ali one tri značajke nitko ozbiljan ne može ignorirati.

 

P.S.

O oštrini je suvišno išta govoriti, kada se raspravlja o kit objektivima.

A za ogroman broj fotografa, upravo je oštrina presudna zašto ne kupuju tu plastiku.

 

P.P.S.

A zašto sam zapeo za tu Sigmicu?

Zato što je gotovo pa genijalna za taj novac koliko košta.

Nju uspoređuju s objektivima koji koštaju i preko 7 tisuća kuna, čovječe ...

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.1.2017 12:28 (Angel_003).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Preporuka DSLRA sa lećama do 6000 kn
BlueMax kaže...

Četvrto

 

Samo tijelo kupuje onaj ko već ima objektive. Početnik kupuje kit jer na taj način vrlo jeftino dobije allaround objektiv. 

 

Ti samo ponavljaš oštrina, oštrina, oštrina.... u biti oštrina je možda najnebitniji faktor kod svakodnevne fotografije, osim možda idiotima kojima je pixel peeping nekakvo zadovoljstvo.

Brzina, distorzija, vigneting, chroma, boroj lističa na blendi, tišina motora... sve je to meni bitnije kad 30mpix smanjim na foto ili papir format. A pogotovo kod videa.

 Ponavljam ostrina, ako si na mene mislio, u poredjenju sa kit objektivom. Ne znam ima li neki kit objektiv da je ostar ali ono sto sam ja vidio a to nije puno, jednostavno razocaraju na prvu. Odmah se vidi da je slika losa.... NIsam ni mislio da kupi najbolji ili najskuplji kao prvi objektiv ali mislim a i dosta ih se slaze sa mnom da je sigma 17-50 f2,8 najbolja opcija kao prvi objektiv.... Naravno da ima boljih objektiva ali da li se isplati ulagati vise na pocetku kad jos i ne znas za sta ces ga koristiti nemas iskustva sta ti uopste treba ili jednostavno ne radis profi stvari tj ne zaradjujes sa njime....

8 godina
odjavljen
offline
Re: Preporuka DSLRA sa lećama do 6000 kn
Angel_003 kaže...
...

 

ITelektronika, nisam ja uspoređivao kolica iz samoposluge s Porscheom 911.

Samo sam htio upozoriti novake što ih čeka kada kupe bilo koji dSLR. Do prije nekoliko godina bilo je nezamislivo ugraditi snimanje videa u dSLR, a danas je to najnormalnija pojava. I sve više će biti onih koji će koristiti dSLR za video.

  1. 1. Kit objektivi, kao prvo, nemaju dovoljno veliki otvor blende za snimanje u slabo osvijetljenim uvjetima.
  2. 2. Nemaju stabilizator.
  3. 3. A gotovo svi su od - plastike.

Tihi motori su već godinama standard za sve razine, ali one tri značajke nitko ozbiljan ne može ignorirati.

 2. covjek ti lijepo nabroja da svi kit objektivi imaju stabilizaciju ako su u kompletu sa tijelom koji nema stabilizaciju na senzoru. Ovdje se pocelo o canon vs nikon i oni isporucuju kit objektive sa stabilizacijom.....

9 godina
offline
Re: Preporuka DSLRA sa lećama do 6000 kn
  1. Kit objektivi, kao prvo, nemaju dovoljno veliki otvor blende za snimanje u slabo osvijetljenim uvjetima.

  2. Nemaju stabilizator.

  3. A gotovo svi su od - plastike.

Mobiteli uglavnom imaju ali radi veličine senzora bez obzira na blendu f/2 rezultati će biti lošiji.
Koliko je meni poznato, ponavljam 18-55 i 18-135 imaju stabilizaciju slike, jedino eventualno ako je 70d išao s još nekom opcijom koja nema a da nisam upoznat s time.
18-55 - Kompaktan i cijenom pristupačan, objektiv EF-S 18 - 55 mm f/3,5 - 5,6 IS II idealan je standardni objektiv za zumiranje za opću namjenu. Njegova stabilizacija slike u četiri koraka omogućava izvrsne rezultate pri slabom osvjetljenju.
18-135mm - Višenamjenski objektiv za zumiranje od 18-135 mm sa STM tehnologijom. STM pruža uglađeno i tiho automatsko izoštravanje za videozapise, a dinamički stabilizator slike smanjuje vibracije u snimljenimvideozapisima.
Da od plastike su. No nema veze s raspravom.
Uglavnom, ne vidim neke argumente radi kojih bi mobitel bio bolja opcija nego 70d s kit objektivom za snimanje videa. Jasno je da će Sigma isporučiti bolju kvalitetu slike nego kit objektiv, to uopće nije upitno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.1.2017 12:42 (ITelektronika).
9 godina
offline
Re: Preporuka DSLRA sa lećama do 6000 kn
Torent kaže...
ITelektronika kaže...

Kakve veze imaju kakvi su motori unutra?

STM motor radi puno bolje s videom. Besčujan je i uglađeno traži fokus.

....

 Trazenje fokusa prilikom snimanja videa je losa ideja bez obzira na motor osim ako ciljano ne mijenjas fokus kao dio umjetnickog izrazavanja.... A tada ti treba touch  screen sa mogucnoscu fokusiranja u tacku. A i to je upitno jer dzaba ti ugladjenost ako ce aparat traziti fokusa naprijed nazad.....To se jednostavno ne radi.....Znaci da bi to licilo na nesto treba ti dobar objektiv sa ugladjenim kako ti kazes motorom, odlican sistem autofokusa koji nece lutati i mogucnost fokusiranja na dodir a to ne ulazi u budzet o kojem ovdje pricamo....

 E tu se ne slažem, uvjetno.

Možemo predočiti jednu situaciju, video klinaca na nogometu. Ako u nekom trenutku želiš popuniti kadar klinca koji trči gotovo nemoguće (za mene i moje sposobnosti, naravno) je zumirati kadrirati i fokusirati te pratiti akciju koja traje ionako poprilično kratko. Aparat u ovom slučaju to radi brže nego ja. STM motor (jer to je u stvari motorić) će to izvesti brže tiše i efikasnije bez trzanja pa čak i s tijelima koji nemaju neki napredan autofokus (referiram se na eos-M). Da, 6000kn je na knap, ali mislim da za nešto više se može dobiti 70d koji je posve sposoban za takve stvari?!

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.1.2017 12:52 (ITelektronika).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka DSLRA sa lećama do 6000 kn
ITelektronika kaže...

Uglavnom, ne vidim neke argumente radi kojih bi mobitel bio bolja opcija nego 70d s kit objektivom za snimanje videa.

Čovječe, ostavi EOS 70D po strani i objektiv koji je sam duplo skuplji od onoga što ti kupuješ.

 

A razloga zašto bi mobitel bio bolja opcija nego dSLR s kit objektivom jeste tisuću i više eura koji će ti ostati u džepu. Jer s mobitelom danas možeš snimati prilično sofisticirane vizualne uratke, a kit objektiv i služi da se proda aparat, a ne sam objektiv i kvaliteta. Pa ti skontaj što ti je činiti.

I fotografa ne čini oprema, pa niti objekti koje snima; fotografa čini mašta i kreativnost. I nemali broj puta sam se uvjerio kako klinke (uglavnom, je više vole da se slikaju od muškaraca) okidaju selfije s mobitelom kojih se ne bi postidjele niti najveće medijske kuće.

 

9 godina
offline
Preporuka DSLRA sa lećama do 6000 kn

Ok, hvala na pojašnjenju.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Preporuka DSLRA sa lećama do 6000 kn
Torent kaže...

 Ponavljam ostrina, ako si na mene mislio, u poredjenju sa kit objektivom. Ne znam ima li neki kit objektiv da je ostar ali ono sto sam ja vidio a to nije puno, jednostavno razocaraju na prvu. Odmah se vidi da je slika losa.... NIsam ni mislio da kupi najbolji ili najskuplji kao prvi objektiv ali mislim a i dosta ih se slaze sa mnom da je sigma 17-50 f2,8 najbolja opcija kao prvi objektiv.... Naravno da ima boljih objektiva ali da li se isplati ulagati vise na pocetku kad jos i ne znas za sta ces ga koristiti nemas iskustva sta ti uopste treba ili jednostavno ne radis profi stvari tj ne zaradjujes sa njime....

 Nisam na tebe mislio nego na onoga što tupi da je za dobar objektiv za video najbitnija oštrina.

 

Tebe sam pitao da li te zanima bolji objektiv u žarišnom rasponu 18-35mm ili može i drugi raspon. Od Sigme 18-55 f1.8 mislim da nećeš naći bolji objektiv za sličnu cijenu. Nema ih puno u tom rasponu. Jedini za koji ja znam je Nikkor 18-35 f3.5-4.5G ED koji košta tu negdje a Sigma je definitivno bolji izbor. Pogotovo ako kupuješ za Canon :)

8 godina
offline
Re: Preporuka DSLRA sa lećama do 6000 kn
BlueMax kaže...
Torent kaže...

 Ponavljam ostrina, ako si na mene mislio, u poredjenju sa kit objektivom. Ne znam ima li neki kit objektiv da je ostar ali ono sto sam ja vidio a to nije puno, jednostavno razocaraju na prvu. Odmah se vidi da je slika losa.... NIsam ni mislio da kupi najbolji ili najskuplji kao prvi objektiv ali mislim a i dosta ih se slaze sa mnom da je sigma 17-50 f2,8 najbolja opcija kao prvi objektiv.... Naravno da ima boljih objektiva ali da li se isplati ulagati vise na pocetku kad jos i ne znas za sta ces ga koristiti nemas iskustva sta ti uopste treba ili jednostavno ne radis profi stvari tj ne zaradjujes sa njime....

 Nisam na tebe mislio nego na onoga što tupi da je za dobar objektiv za video najbitnija oštrina.

 

Tebe sam pitao da li te zanima bolji objektiv u žarišnom rasponu 18-35mm ili može i drugi raspon. Od Sigme 18-55 f1.8 mislim da nećeš naći bolji objektiv za sličnu cijenu. Nema ih puno u tom rasponu. Jedini za koji ja znam je Nikkor 18-35 f3.5-4.5G ED koji košta tu negdje a Sigma je definitivno bolji izbor. Pogotovo ako kupuješ za Canon :)

 Danas jedino Sigma i Fuji proizvode Pro objektive za APS-C senzore. Canon-u i Nikon-u to nije u interesu. 


E sad da se vratim na ono prije zasto ja preporucam gospodicni D5300 ili 750D, a ne neki jeftin šrot (pošto ima novaca i za taj fotoaparat i Sigmu objektiv)
Zato sto ce zbog šrot aparata prije odustat od fotografije, ako i odustane sa boljim puno lakse ce ga prodat i vratit dobar dio novaca natrag, a samo koristenje fotoaparata ce bit puno ugodnije.
Ako se odluci za bolji opet ce ovog moc prodat ili ce ostat kao drugo tijelo jer je jako sposoban fotoaparat. 

I bez brige Crop senzor nece jos dugo godina nigdje. Bio je broj 1 za wildlife i bit ce broj 1 za wildlife. 
Pa dva fotoaparata koji su pokupili najvise nagrada ove godine su Nikon D500 i Fuji X-T2, oba su crop.

 

A Mobiteli za video  ? 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Preporuka DSLRA sa lećama do 6000 kn

Dobro sad porediti d5300 i d500 i nije bas fer zar ne ;) D500 je posebna zvjerka.....Jbg pa to je d5 compact.....

I kakav ti objektiv treba za apsc i wildlife fotke i koliko samo on kosta ;) Niej bas da ce sa sigmom 17-50 raditi wildlife fotke ;) To je ipak prica koja daleko prevazilazi cjenovni razred o kojem ovdje pricamo ;)

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.1.2017 14:46 (Torent).
8 godina
offline
Re: Preporuka DSLRA sa lećama do 6000 kn
Torent kaže...

Dobro sad porediti d5300 i d500 i nije bas fer zar ne ;) D500 je posebna zvjerka.....Jbg pa to je d5 compact.....

 Pa nisam radil usporedbu. Kolega(ona Angel)je rekao da ce se sva pro fotografija premjestit na fullframe, a ove godine crop senzori dominiraju

8 godina
odjavljen
offline
Re: Preporuka DSLRA sa lećama do 6000 kn
Santana kaže...
Torent kaže...

Dobro sad porediti d5300 i d500 i nije bas fer zar ne ;) D500 je posebna zvjerka.....Jbg pa to je d5 compact.....

 Pa nisam radil usporedbu. Kolega(ona Angel)je rekao da ce se sva pro fotografija premjestit na fullframe, a ove godine crop senzori dominiraju

 uuuuuuuuuuuu pa to mi je promaklo ;) Ja mislim upravo suprotno... APSC aparati su tek dobili na zivotu sa sony kamerama i sigma objektivima.....

8 godina
offline
Re: Preporuka DSLRA sa lećama do 6000 kn
Torent kaže...
Santana kaže...
Torent kaže...

Dobro sad porediti d5300 i d500 i nije bas fer zar ne ;) D500 je posebna zvjerka.....Jbg pa to je d5 compact.....

 Pa nisam radil usporedbu. Kolega(ona Angel)je rekao da ce se sva pro fotografija premjestit na fullframe, a ove godine crop senzori dominiraju

 uuuuuuuuuuuu pa to mi je promaklo ;) Ja mislim upravo suprotno... APSC aparati su tek dobili na zivotu sa sony kamerama i sigma objektivima.....

 Samo je zalosno kaj Sony vise bas i ne radi APS-C objektive nego reklamira a6500 sa njihovim ogromnim 24-70 f/2.8 (fullframe) objektivom 
kaj mi nema nikakve logike. Zato me Sony nit ne privlaci previse, al slazem se da su zbog Sigme Nikon i Canon crop fotoaparati dobili na zivotu.

 

I ovo je taj quote njegov :D

 


A mislim kako će ozbiljna fotografija uskoro u potpunosti prijeći na full frame pa se zato ne isplati kupovati nešto preskupo u startu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.1.2017 14:54 (Santana).
13 godina
offline
Re: Preporuka DSLRA sa lećama do 6000 kn
Santana kaže...



E sad da se vratim na ono prije zasto ja preporucam gospodicni D5300 ili 750D, a ne neki jeftin šrot (pošto ima novaca i za taj fotoaparat i Sigmu objektiv)
Zato sto ce zbog šrot aparata prije odustat od fotografije, ako i odustane sa boljim puno lakse ce ga prodat i vratit dobar dio novaca natrag, a samo koristenje fotoaparata ce bit puno ugodnije.
Ako se odluci za bolji opet ce ovog moc prodat ili ce ostat kao drugo tijelo jer je jako sposoban fotoaparat. 

I bez brige Crop senzor nece jos dugo godina nigdje. Bio je broj 1 za wildlife i bit ce broj 1 za wildlife. 
Pa dva fotoaparata koji su pokupili najvise nagrada ove godine su Nikon D500 i Fuji X-T2, oba su crop.

 

A Mobiteli za video  ? 

 Definitivno preskočiti najniži segment tijela. Ljudi se zanesu kad čuju da će s aparatom od 3000kn imati jednako dobru fotografiju kao s duplo (pa i više) skupljim, što je točno, pa ne obraćaju puno pažnju na stvari zbog kojih je ovaj tri puta skuplji. To što aparati koriste isti senzor znači da će fotografija biti ista u studijskim uvjetima ali u svakodnevnoj primjeni ergonomija, brzina softwarea, kapacitet baterije, vodonepropusnost, pristupačnost postavki... često čini razliku između dobre, loše a i nikakve fotografije. 750D je idealan početnički aparat. D5300 je možda i bolji od njega za one koji su savladali osnove no Canonu ovdje dajem prednost zbog softwarea i boljeg .jpeg procesiranja.

7 godina
neaktivan
offline
Preporuka DSLRA sa lećama do 6000 kn

što kažete ekipa o ovoj opciji  Canon EOS 80D 18-55 IS STM  f/3,5-5,6 Lens - CASH BACK promocija povrat novca u iznosu 750 kn   8.049,00 kn   -750  = 7299,00 kn

 

Jeli možda bolje kupiti ovo pa kasnije bolji objektiv ili canon750d i sigmu 17-55 2.8

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Preporuka DSLRA sa lećama do 6000 kn
80D je vec ozbiljan fotoaparat i osjetno bolji od 750D.On je najbolji canonov crop senzor fotoaparat. No bolje rezultate ces dobit sa sigmom i 750D.

Taj kit objektiv mozes prodat i ak brze skupit za sigmu onda je to dobra opcija.
Ak ce ti trebat godina dana da kupis dobar objektiv onda bi iso na 750D

I pripazi na Canosu. Pisao sam o njima u ovoj temi
13 godina
offline
Preporuka DSLRA sa lećama do 6000 kn

Nisam ranije pročitao, možda je i pisalo, šta najviše namjeravaš fotografirati?

 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka DSLRA sa lećama do 6000 kn
pahuljica888 kaže...

što kažete ekipa o ovoj opciji  Canon EOS 80D 18-55 IS STM  f/3,5-5,6 Lens - CASH BACK promocija povrat novca u iznosu 750 kn   8.049,00 kn   -750  = 7299,00 kn

 

Jeli možda bolje kupiti ovo pa kasnije bolji objektiv ili canon750d i sigmu 17-55 2.8

Imaš bekkeš i na tijelo:
http://www.canosa.com.hr/canon-eos-80d-body-dslr-camera-digitalni-fotoaparat-cash-back-promocija-povrat-novca-u-iznosu-750-kn/AC1263C010AA/product/

 

Neki koji imaju problema s Canosom, očito imaju problema i sa svojim stavom te ispraznim lamentiranjem oko nečega što nisu imali u svojim rukama.

Idemo, još jednom, ponoviti lekciju:
- Kit objektivi su dodatak fotoaparatima koji se prodaju kupcima koji nemaju pojma o osnovama optike i dobro dođu samo jeftinim aparatima.
- Kit objektiv se ne kupuje da bi ga netko prodavao i kit objektivi su plastika koja ne zadovoljava niti jednog jedinog imalo zahtjevnijeg fotografa.
- Što tu nije jasno, majke ti mile?!?

 

Ja sam upravo taj EOS 80D i onu Sigmicu naručio (iz Canose) za druge, imao u rukama, proslijedio i nisam još čuo ništa loše o toj kombinaciji. To je već oprema koju koriste na samo napredni amateri i entuzijasti, nego i poluprofesionalci, pa čak i profesionalci.

 

http://www.canosa.com.hr/sigma-17-50-28-ex-dc-os-hsm-canon-17-50mm-28-f28-f28-objektiv/sig-can-17-50/product/

 

I to je oprema za rad, a ne za učenje.
No, ako se ti osjećaš spremnom odmah pucati po tisuću i više fotografija na dan, onda nema frke; deri ...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2017 11:55 (Angel_003).
7 godina
offline
Preporuka DSLRA sa lećama do 6000 kn

http://www.trustedreviews.com/sony-rx10-ii-review

 

Sony RX 10 mark II

 

Bog i batina za te novce. Ima ih novih oko 900 eur na ebayu. Inace su ajmo rec 1300 eur sto je i dalje mala cijena za dobiveno. Iz canon ponude npr samo optika sa ovakvim karakteristikama kosta vise nego ovaj cijeli fotic sa optikom...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Preporuka DSLRA sa lećama do 6000 kn
Zwer54 kaže...

http://www.trustedreviews.com/sony-rx10-ii-review

 

Sony RX 10 mark II

 

Bog i batina za te novce. Ima ih novih oko 900 eur na ebayu. Inace su ajmo rec 1300 eur sto je i dalje mala cijena za dobiveno. Iz canon ponude npr samo optika sa ovakvim karakteristikama kosta vise nego ovaj cijeli fotic sa optikom...

 E kad bi to tak bilo... 
Hint: Mali senzor

7 godina
offline
Re: Preporuka DSLRA sa lećama do 6000 kn
Santana kaže...
Zwer54 kaže...

http://www.trustedreviews.com/sony-rx10-ii-review

 

Sony RX 10 mark II

 

Bog i batina za te novce. Ima ih novih oko 900 eur na ebayu. Inace su ajmo rec 1300 eur sto je i dalje mala cijena za dobiveno. Iz canon ponude npr samo optika sa ovakvim karakteristikama kosta vise nego ovaj cijeli fotic sa optikom...

 E kad bi to tak bilo... 
Hint: Mali senzor

 Pa nije najveci ali 75% ljudi ovdje je i ovo overkill... Ja sam dosao na ideju/potrebu da kupim canon 70-200 f2.8 optiku pa vidim da cak i za manje novaca dobim ovaj celi fotic... A razlika u senzoru mi ne igra ulogu...

8 godina
odjavljen
offline
Re: Preporuka DSLRA sa lećama do 6000 kn
Svjestan si d f2.8 na dslr i manjim senzorima nije isto. Ni blizu....
8 godina
offline
Re: Preporuka DSLRA sa lećama do 6000 kn
Zwer54 kaže...
Santana kaže...
Zwer54 kaže...

http://www.trustedreviews.com/sony-rx10-ii-review

 

Sony RX 10 mark II

 

Bog i batina za te novce. Ima ih novih oko 900 eur na ebayu. Inace su ajmo rec 1300 eur sto je i dalje mala cijena za dobiveno. Iz canon ponude npr samo optika sa ovakvim karakteristikama kosta vise nego ovaj cijeli fotic sa optikom...

 E kad bi to tak bilo... 
Hint: Mali senzor

 Pa nije najveci ali 75% ljudi ovdje je i ovo overkill... Ja sam dosao na ideju/potrebu da kupim canon 70-200 f2.8 optiku pa vidim da cak i za manje novaca dobim ovaj celi fotic... A razlika u senzoru mi ne igra ulogu...

 Ah, mozda ne kaj se tice ostrine i šuma, ali neces dobit onakav bokeh kakav bi dobio sa pravim 70-200 f2.8. 
Zbog tog malog senzora nemas neku izolaciju subjekta jer kada gledas DOF maksimalni otvor blende ti je f/7.5 (racunas 2.7x crop factor) 

Meni je to previse novaca za nesto sto je u vecini toga solidno, no u nicemu nije previse dobro. Nit je za portrete, nit je za astrofotografiju. Netko preferira sire od 24mm za landscape... itd.
Uz to objektivi ti ostaju, kupujes ih prema svojim potrebama.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2017 17:16 (Santana).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka DSLRA sa lećama do 6000 kn
Pozdrav,
U nabavci sam prvog DSLR-a.
Htjeo bih nesto sto ce potrajat neko vrijeme uz dokupljivanje objektiva kako bude bilo para.
Sad mi je par ideja u opzicaju.
http://www.canosa.com.hr/canon-eos-750d-body-digitalni-dslr-fotoaparat-cash-back-promocija-povrat-novca-u-iznosu-450-kn/CA-750D-BO/product/
+
http://www.canosa.com.hr/sigma-17-50-28-ex-dc-os-hsm-canon-17-50mm-28-f28-f28-objektiv/sig-can-17-50/product/

Ili
http://www.canosa.com.hr/canon-eos-750d-18-55-is-stm-digitalni-dslr-fotoaparat-objektiv-18-55mm-f35-56-is-stm-lens-cash-back-promocija-povrat-novca-u-iznosu-450-kn/4549292038446/product/

Znaci samo tijelo i sigma
Ili tijelo sa kit objektivom.

Postoji i treca solucija, 750d sa kit objektivom i sigma ali ne odmah.

Malo je buđet veci nego sto je ova tema.

Ono sto sam uspio sam istrazit i uz lomoc kolegice koja ima 600d
750 i 760 su isti sto je tice image procesinga, osim u onom ekrancicu, kotacicu i tako to, sto po meni ne vrijedi toliku razliku u cijeni.

Iso bi na canon varijantu jer sve oko sebe koje znam imaju vanone, pa nebi bio problem za posudit objektiv.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
8 godina
odjavljen
offline
Re: Preporuka DSLRA sa lećama do 6000 kn

Koja je logika kupiti kit objektiv i sigmu istovremeno????????? Kit objektiv ti je bacanje para..... Idi na ono sto imas u okolini a to je canon samo imaj na umu da fullframe objektivi na apsc apratima ne rade isto kao na fullframe. Cisto da ne ostanes razocaran. Sto se tice dugovjecnosti trajace ti i jedno i drugo dugo dugo vremena... Nije to mobitel....

13 godina
offline
Preporuka DSLRA sa lećama do 6000 kn

Pa nije ni napisao da bi uzeo kit i Sigmu nego kit ili Sigmu.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice