Golf 7 1.6 TDI

poruka: 26
|
čitano: 2.844
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
23 mjeseca
offline
Golf 7 1.6 TDI iskustva

do sada sam vozio bmw1, platio ga 5k e, zadovoljan sam, ali bi nesto novije...budzet mi je do 10k e i za oko mi je zapeo golf 7...na sto paziti prilikom kupnje, mnogi su mi rekli da se cuvam prevara jer skidaju km na njega (koliko km je ok da je prešao)...?

Osim golfa, koji modeli auta u ovom cjenovnom rangu su dobar omjer cijene i kvalitete? netko mi je rekao da je Hyundai i20 ok

3 godine
offline
Re: Golf 7 1.6 TDI iskustva
japaja55 kaže...

do sada sam vozio bmw1, platio ga 5k e, zadovoljan sam, ali bi nesto novije...budzet mi je do 10k e i za oko mi je zapeo golf 7...na sto paziti prilikom kupnje, mnogi su mi rekli da se cuvam prevara jer skidaju km na njega (koliko km je ok da je prešao)...?

Osim golfa, koji modeli auta u ovom cjenovnom rangu su dobar omjer cijene i kvalitete? netko mi je rekao da je Hyundai i20 ok

 i30 je rang golfa i osobno bi prije njega uzeo i to s onim njihovim odlicnim čistim atmosfercem 1.5 od cca 100ks! Odi u neku auto kucu i bok! Ako ti ne treba toliki auto i20 je takoder odlican s isto takvim motorom 1.2 atmosferac s lancem!
Nikakvi veliki servisi auti super pouzdani s minimalnim odrzavanjima!
Inace volim vw i G7 je fantastican za voziti no ako u njemu nije 2.0 dizel ili neki jaci i drasticno skuplji modeli benzinca nebus se usrecio.

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2024 11:17 (Boris grozni).
23 mjeseca
offline
Re: Golf 7 1.6 TDI iskustva

znaci 1.6TDI motor ne valja?

a za hyundai bolje benzin il?

3 godine
offline
Re: Golf 7 1.6 TDI iskustva
japaja55 kaže...

znaci 1.6TDI motor ne valja?

a za hyundai bolje benzin il?

 Nije da ne valja, motor je generalno ok, evo susjed taxijaner ima Golfa 7 karavana u 1.6 verziji i napravio je s njim 600tkm bez nekih vecih zahvata osim onih sto ide uz te motore, egr/grana/dpf i sl boljke kod njih! Ako ne radis previse km a opet zelis da te auto dugo sluzi bolje uzeti benzinca! Da kod Hyundaia je bolji benzin stvarno motori su im fantasticni!

16 godina
offline
Golf 7 1.6 TDI

Uvijek vozili sa sobom litru ulja (auto je bio kupljen nov), poznata boljka VAG 1.6TDI-a je da voli popit ulje na žalost ne tako malom broju vlasnika. Osim toga ništa posebno. Eh da, ništa posebno... Samo dodat koji decilitar tu i tamo...
Al eto, ja više nikad. Raspitaj se uglavnom. U tom rangu uzmi Meganea dci110; stariji i provjereniji motor te imaju super riješen DPF aka nikad ti se neće upaliti (osim ako se stvarno potrudiš) ili neku Mazdu 3 benzinca, atmosferac sa 120ks i niskom potrošnjom.

EDIT: za Mazdu budeš malo povećao budžet na žalost, sad vidim da su 10, 11 one s 200K km

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2024 12:51 (Lovac).
14 godina
offline
Re: Golf 7 1.6 TDI
Lovac kaže...

Uvijek vozili sa sobom litru ulja (auto je bio kupljen nov), poznata boljka VAG 1.6TDI-a je da voli popit ulje na žalost ne tako malom broju vlasnika. Osim toga ništa posebno. Eh da, ništa posebno... Samo dodat koji decilitar tu i tamo...
Al eto, ja više nikad. Raspitaj se uglavnom. U tom rangu uzmi Meganea dci110; stariji i provjereniji motor te imaju super riješen DPF aka nikad ti se neće upaliti (osim ako se stvarno potrudiš) ili neku Mazdu 3 benzinca, atmosferac sa 120ks i niskom potrošnjom.

EDIT: za Mazdu budeš malo povećao budžet na žalost, sad vidim da su 10, 11 one s 200K km

Nema veze s vezom, imam 1.6TDI. 
Godišnje radim između 15-20tkm 
U 5g od servisa do servisa nikad ni kapi ulja natočio u njega.

Frend kupio Mazdu, nakon mjesec dana otišla letva volana. 

Iskreno mislim da bez obzira koji auto kupiš, treba jedna poveća doza sreće prilikom kupovine. 

 

Zelenoidne aritmetičke metamorfoze zelenog konja u jednadžbi zelenojeda s travom zelenom.
9 godina
offline
Golf 7 1.6 TDI

Mazda 3 treći gen je jako problematična kolko sam čuo, a za megane računaj limariju puno prije golfa i elektronika vjv problematičnija.

14 godina
offline
Re: Golf 7 1.6 TDI
Lil Dice kaže...

Mazda 3 treći gen je jako problematična kolko sam čuo, a za megane računaj limariju puno prije golfa i elektronika vjv problematičnija.

Elektronika i Francuzi. 
Nuff said..

Zelenoidne aritmetičke metamorfoze zelenog konja u jednadžbi zelenojeda s travom zelenom.
10 godina
offline
Re: Golf 7 1.6 TDI
Lil Dice kaže...

Mazda 3 treći gen je jako problematična kolko sam čuo, a za megane računaj limariju puno prije golfa i elektronika vjv problematičnija.

 Te mazde u toj generaciji imaju benzinske G120 i G165 (isti motori samo je ovaj G120 malo ugusen, inace jedni od najboljih benzinskih motora danasnjice) i zloglasni dizelas CD150 (problemi sa svime i svacime, nebi taj motor nit neprijatelju pozelio), slicno vrijedi i za G105.

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2024 14:17 (hahhaajaads).
16 godina
offline
Re: Golf 7 1.6 TDI
merio kaže...
Lil Dice kaže...

Mazda 3 treći gen je jako problematična kolko sam čuo, a za megane računaj limariju puno prije golfa i elektronika vjv problematičnija.

Elektronika i Francuzi. 
Nuff said..

 Generaliziranje, jedan od auta ko kuće je 8g star Talisman sa skoro 140K km. 0 problema unatoč masaži sjedala, senzorima, kamera, ambilight, radari... što ne mogu reći za Passat koji je više koštao i imao manje opreme. Da li to znači da su svi ovo-ono? NE, Passat je dobar auto isto kao i Talisman. Razlika je u tome kako te zadesi pa uzmeš što ti se više sviđa i da više za planirani budžet. Mislim svjestan sam da je u ex-yu zabranjeno kritizirati neke marke i da su svi francuzi sranje

Želim reći kako te potrefi. Isto kao i ta Mazda, reći na temelju 2 primjera ovo ili ono... Na primjeru 2 folcike što smo imali s navedenim motorom ti mogu reći da je problem. Na servisu su rekli da je službeno to u granicama normale pa smo ih službeno u granicama normale prodali i više nitko ni ne gleda VAG. Mogu reći čovjeku na vlastitom iskustvu i to je to.
Honda Civic koja je od turbo ere miješala ulje i benzin, jedan kolega se kune da je najbolji auto ikada, drugi više nikad Hondu jer mu je počelo smrditi ulje po benzinu i na kraju popravak par tisuća kuna prije cca 2 godine.

Na kraju koji god da odabereš; polovnjak dobro, dobro, provjeriti prije kupnje i još moraš imati sreće kao kad biraš bolju polovicu i to je to.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
7 mjeseci
offline
Re: Golf 7 1.6 TDI iskustva
japaja55 kaže...

znaci 1.6TDI motor ne valja?

a za hyundai bolje benzin il?

 1.6 je ok motor. Nije živahan, da se preteć ali moraš ga u veće okretaje pod mus. Autoput nije loš, 150 može držat a da ne cvili. Ali 2.0 je baš drugi svijet. Ako možeš razvuć za njega, nećeš požalit. Troši više manje isto, ali kad treba potegnit - potegne. Ali da 1,6 ne valja - bulšit. Motor je u redu.

Timo: "...samo neinformirani krajnji korisnik moze kupiti AMD proizvod, za igranje."
14 godina
offline
Golf 7 1.6 TDI

Vozim 1.6 88kW od 2018 passata, 2015 je godšite. Auto ima 256000km. Zamjenjeni grijači (3kom), akumulator, zadnji amortizeri, kočnice i napravljen veliki servis. A i čini mi se da potroš ulje nakon cca 5000km oko 1-2dc. Ostalo sve super i 5, al jedino kad mi je baš slab je kad idem s familijom na more (ne ide).

23 mjeseca
offline
Golf 7 1.6 TDI

https://www.facebook.com/marketplace/item/390916640256521

 

da li ovaj golf vrijedi 9999e?

koliko da trazim najnizu?

9 godina
offline
Re: Golf 7 1.6 TDI

Dosta je to km, al ako je hr auto i ima ispis od nule + kuplung je stavljen probaj se cjenkat. Cijene su opcenito katastrofa za rabljeno, realno ovo ne vrijedi više 6000€ al u ovim uvjetima ja bih isao do 9000 i to teška srca bih davao.

13 godina
offline
Re: Golf 7 1.6 TDI
rokonja kaže...

Vozim 1.6 88kW od 2018 passata, 2015 je godšite. Auto ima 256000km. Zamjenjeni grijači (3kom), akumulator, zadnji amortizeri, kočnice i napravljen veliki servis. A i čini mi se da potroš ulje nakon cca 5000km oko 1-2dc. Ostalo sve super i 5, al jedino kad mi je baš slab je kad idem s familijom na more (ne ide).

 Jesi razmisljao o stage 1 mapi? 1.6 lijepo ozivi, mnogi ne mogu vjerovat na prvoj voznji nakon mapiranja koja je to razlika na bolje obicnim mapiranjem. Cca 250-300e ulaganje

3 godine
offline
Re: Golf 7 1.6 TDI
domac5 kaže...
rokonja kaže...

Vozim 1.6 88kW od 2018 passata, 2015 je godšite. Auto ima 256000km. Zamjenjeni grijači (3kom), akumulator, zadnji amortizeri, kočnice i napravljen veliki servis. A i čini mi se da potroš ulje nakon cca 5000km oko 1-2dc. Ostalo sve super i 5, al jedino kad mi je baš slab je kad idem s familijom na more (ne ide).

 Jesi razmisljao o stage 1 mapi? 1.6 lijepo ozivi, mnogi ne mogu vjerovat na prvoj voznji nakon mapiranja koja je to razlika na bolje obicnim mapiranjem. Cca 250-300e ulaganje

Turbina koja je vec pregazila 256tkm svakako ne trebaju dodatna naprezanja

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.4.2024 20:59 (Boris grozni).
14 godina
offline
Re: Golf 7 1.6 TDI
domac5 kaže...
rokonja kaže...

Vozim 1.6 88kW od 2018 passata, 2015 je godšite. Auto ima 256000km. Zamjenjeni grijači (3kom), akumulator, zadnji amortizeri, kočnice i napravljen veliki servis. A i čini mi se da potroš ulje nakon cca 5000km oko 1-2dc. Ostalo sve super i 5, al jedino kad mi je baš slab je kad idem s familijom na more (ne ide).

 Jesi razmisljao o stage 1 mapi? 1.6 lijepo ozivi, mnogi ne mogu vjerovat na prvoj voznji nakon mapiranja koja je to razlika na bolje obicnim mapiranjem. Cca 250-300e ulaganje

 Ma jesam na početku, al odustao. Sad sam si pustio mira i toći i vozi - uloži ako treba i amen. Na početku dao zatamnit stakla i tako imao ja puno ambicaj za taj auto, al sve skupo (ako želiš pošteno i kako treba), planirao i kuku ugradit i svašata nešto 17" felge, mape... Sve palo u vodu, pa auto ima 256 tisuća. Neću ga još davit sa mapama. Bojim se da ne ubijem motor. Moje osobno mišljenje je: kupit RS, ST, GT, R... tj. sportsku inaćicu auto ako želiš bolje i brže i nemaš brige.

 

edit: a i ja napravim možda 1000km/g, možda - ostalo žena.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.4.2024 21:07 (rokonja).
11 godina
offline
Re: Golf 7 1.6 TDI
Boris grozni kaže...
domac5 kaže...
rokonja kaže...

Vozim 1.6 88kW od 2018 passata, 2015 je godšite. Auto ima 256000km. Zamjenjeni grijači (3kom), akumulator, zadnji amortizeri, kočnice i napravljen veliki servis. A i čini mi se da potroš ulje nakon cca 5000km oko 1-2dc. Ostalo sve super i 5, al jedino kad mi je baš slab je kad idem s familijom na more (ne ide).

 Jesi razmisljao o stage 1 mapi? 1.6 lijepo ozivi, mnogi ne mogu vjerovat na prvoj voznji nakon mapiranja koja je to razlika na bolje obicnim mapiranjem. Cca 250-300e ulaganje

Turbina koja je vec pregazila 256tkm svakako ne trebaju dodatna naprezanja

 

A tih 256 jos ako nije 256 nego 456 hhh

Još ako ga neko u šupi mapira sa generičkom mapom bez da ima previše pojma o tome što radi ne bude taj turbo dugo haha

Ti 1.6 motori su u golfu koji je puno manje auto žali Bože, a u Passatu tugica, eventualno ako je DSG pa se vjerojatno ljepše vozi nego manualac.

2.0 je druga priča, pogotovo na otvorenoj cesti, te svakako preporuka u odnosu na 1.6.

9 godina
offline
Golf 7 1.6 TDI

Pozdrav momci, također imam 1.6TDI 77kw, ali u G6 i trenutno imam mapu već 50tkm.

 

Iskreno ne znam gdje vozite svoje aute da vam treba neka konjaža i da ne možete preteć nekog na cesti bez beda, s ovih nekih 120, 130ks maks se da vozit bez beda, također ne znam koliko preko 150, 160kmh vozite na autocesti 1.6 bez problema to održava, a oko 210 ide isto skroz stabilno

 

Siguran sam da u Passatu ili karavanu 1.6 je jednostavno preslab, a pogotovo natovaren i obitelj unutra Vrbovsko, Ravna Gora u 3 brzini 

 

Iskreno volio bi da je 2.0 150ks plus mapa i pritom DSG, ali to je totalno druga priča... Ima vremena za sve

14 godina
offline
Golf 7 1.6 TDI

E da malo mi je žao što nije 2.0, al samo na autocesti - uzbrdo, natovaren ko šipak al... Ovo ovako, žao mi što nije 1.0, ne ganjam ja to - pustilo me. Iskreno ovaj 1.6 ja sam s njim pre........n. Pa kakovi su tek onda ovi Renault, Ford, VW motori 1.0 u Yogeru s sedam ljudi, kolko to dugo može ići?

7 godina
offline
Re: Golf 7 1.6 TDI
Filip720 kaže...

Pozdrav momci, također imam 1.6TDI 77kw, ali u G6 i trenutno imam mapu već 50tkm.

 

Iskreno ne znam gdje vozite svoje aute da vam treba neka konjaža i da ne možete preteć nekog na cesti bez beda, s ovih nekih 120, 130ks maks se da vozit bez beda, također ne znam koliko preko 150, 160kmh vozite na autocesti 1.6 bez problema to održava, a oko 210 ide isto skroz stabilno

 

Siguran sam da u Passatu ili karavanu 1.6 je jednostavno preslab, a pogotovo natovaren i obitelj unutra Vrbovsko, Ravna Gora u 3 brzini 

 

Iskreno volio bi da je 2.0 150ks plus mapa i pritom DSG, ali to je totalno druga priča... Ima vremena za sve

 Ne znam koji si ti 1.6 TDI vozio da ide 210 km/h a pogotovo ne stabilno, jedino ako si nizbrdo išao. Vozio sam Škodu Octaviu 1.6 TDI 85kW maksimalno 195 i to je teško mučenje, doduše auto je bio pun stvari. Za 140-160 na autocesti je taman, preko toga ne preporučam, a i fali mu ta 6. brzina.

3 godine
offline
Re: Golf 7 1.6 TDI
Snoozly kaže...
Filip720 kaže...

Pozdrav momci, također imam 1.6TDI 77kw, ali u G6 i trenutno imam mapu već 50tkm.

 

Iskreno ne znam gdje vozite svoje aute da vam treba neka konjaža i da ne možete preteć nekog na cesti bez beda, s ovih nekih 120, 130ks maks se da vozit bez beda, također ne znam koliko preko 150, 160kmh vozite na autocesti 1.6 bez problema to održava, a oko 210 ide isto skroz stabilno

 

Siguran sam da u Passatu ili karavanu 1.6 je jednostavno preslab, a pogotovo natovaren i obitelj unutra Vrbovsko, Ravna Gora u 3 brzini 

 

Iskreno volio bi da je 2.0 150ks plus mapa i pritom DSG, ali to je totalno druga priča... Ima vremena za sve

 Ne znam koji si ti 1.6 TDI vozio da ide 210 km/h a pogotovo ne stabilno, jedino ako si nizbrdo išao. Vozio sam Škodu Octaviu 1.6 TDI 85kW maksimalno 195 i to je teško mučenje, doduše auto je bio pun stvari. Za 140-160 na autocesti je taman, preko toga ne preporučam, a i fali mu ta 6. brzina.

 ja u passatu s 2.0 stabilno do max 180kmh dalje je sve žali bože, i to jos imam sport line s tvrdim ovjesom

13 godina
offline
Golf 7 1.6 TDI

Ja sam imao golfa 6 isto 1.6tdi 105ks rekao bi da je oko 140kmh u redu sve preko 160 katastrofa...

9 godina
offline
Golf 7 1.6 TDI

Hahaha ocito da ne znam koji sam vozio 1.6 , zivjeli pozdrav

12 godina
offline
Re: Golf 7 1.6 TDI
Sa 1.5 dci 110ks,6 brzina jedino sam imao problema s diznama promjenio sam 3.u roku 2.godine.Svaka je 400e tako da nije mala stavka. Drugo sve super, dpf kao da i ne postoji.
Sve da i imam,otkud mi
12 godina
offline
Golf 7 1.6 TDI

Ja imam Audi A3 8V, motor 2.0 TDI 150ks mapiran na stage 1, uredno imam i dalje dpf i egr i iako u originalu auto ide stvarno dobro, ovo je drugi automobil nakon mape, baš kao i Golf 7. Ulaganje me koštalo nekih cca 500€ jer sam mapu radio van RH, uglavnom potrošnja mi se na cca 150km/h smanjila nekih 3-5 deci, ali je auto puno življi i baš fino ima popeglanu krivulju. Ak ćeš pazit na auto ( ne ga gasit nakon žešće vožnje odmah nego ostavit da se ulje ohladi barem minutu u leru i ak ga neš ganjat hladnog do ibera, te redovito radit servise i dat autu što traži za održavanje) motoru ko motoru nema što biti. Naravno pod uvjetom da ne radi se mapa negdje u garaži za 50€. Kao što je netko već spomenuto 1.6 je nakon mape također drugo vozilo. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice