Lenovo ThinkPad T14s Gen 4 i dalje je top poslovnj

poruka: 27
|
čitano: 7.810
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Lenovo ThinkPad T14s Gen 4 i dalje je top poslovnj".
9 godina
protjeran
offline
Lenovo ThinkPad T14s Gen 4 i dalje je top poslovnj

Izgleda super kao možda i najbolji poslovnjak na tržištu.

Ali po čemu je bolja opcija od Dell XPS 13/15 ili MacBook Pro.

 

Inače meni je ovo preskupo.

Radije bih uzeo neki jeftiniji i polovni refurbished laptop sa garancijom, nego bacao ovolike pare.

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Lenovo ThinkPad T14s Gen 4 i dalje je top posl
Sve super, ali se postavlja pitanje kome uopće treba - laptop "poslovnjak" kad je i tablet prečesto velik teret za nositi sa sobom u odnosu na telefon koji je po svemu - ručno računalo, a najmanje - telefon. Performanse idu u prilog ovog laptopa u odnosu na arm svijet, kao i veličina ekrana, proširivost .. ali .. biste li ga nosili u današnje vrijeme svuda sa sobom .. ili ?
 
1 2 hvala 0
15 godina
offline
Lenovo ThinkPad T14s Gen 4 i dalje je top poslovnj

14"? To je ultraprijenosnik za nositi na prezentacije, ne za rad. Bar ne bez monitora. Za ozbiljan rad ne gledam ništa osim 16" ili u najgorem slučaju 15.6". Sitni ekrani su super za putovanja gdje ti je posao sekundaran a prenosivost primarni zahtjev. Postoje 16" laptopi s OLED ekranom težinom 1.7kg ili manje, još uvijek lagani za prenošenje, mali (jer rubovi ekrana jedva da postoje), ugodni za rad čak i bez monitora. 14" je premalo, barem za mene.

Idi i radi nešto korisno!
 
2 3 hvala 0
22 mjeseca
offline
Lenovo ThinkPad T14s Gen 4 i dalje je top poslovnj

Gledam thinkpad laptope, i za opciju LCD ekrana imaju samo rezolucije 1920x1200, može li mi netko objasniti zašto u cjenovnom rangu od 1500+ eura nisu mogli dići rezoluciju na 2K, i zašto su uopće tu rezoluciju odabrali?

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2024 16:18 (Trilogija).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Lenovo ThinkPad T14s Gen 4 i dalje je top posl
W2000 kaže...
Sve super, ali se postavlja pitanje kome uopće treba - laptop "poslovnjak" kad je i tablet prečesto velik teret za nositi sa sobom u odnosu na telefon koji je po svemu - ručno računalo, a najmanje - telefon. Performanse idu u prilog ovog laptopa u odnosu na arm svijet, kao i veličina ekrana, proširivost .. ali .. biste li ga nosili u današnje vrijeme svuda sa sobom .. ili ?

T14 je u moje zadnje dvije firme bio standardni model, radi se o desecima tisuća ljudi koji ga uredno koriste. U pravilu je na poslu dodatni monitor ili dva, doma tko želi, meni ne treba.

Dovoljno jak i dovoljno lagan.

Trilogija kaže...

Gledam thinkpad laptope, i za opciju LCD ekrana imaju samo rezolucije 1920x1200, može li mi netko objasniti zašto u cjenovnom rangu od 1500+ eura nisu mogli dići rezoluciju na 2K, i zašto su uopće tu rezoluciju odabrali?

I T16 i T14 imaju ekrane veće rezolucije (4k i 2,8k), ja u principu biram manju (bez obzira na cijenu).

13 godina
offline
Re: Lenovo ThinkPad T14s Gen 4 i dalje je top posl
Trilogija kaže...

Gledam thinkpad laptope, i za opciju LCD ekrana imaju samo rezolucije 1920x1200, može li mi netko objasniti zašto u cjenovnom rangu od 1500+ eura nisu mogli dići rezoluciju na 2K, i zašto su uopće tu rezoluciju odabrali?

 Davno san ima thinkpad, prije skoro 10g).sa 2K rezolucijom na 15.6, onda je bilo problematicno u kombinaciji sa nekim programima koje smo koristili i tadasnjim WIndowsima. Situacija je valjda bolja ali realno nema neke potrebe ici na visu rezoluciju na toj dijagonali.

9 godina
protjeran
offline
Re: Lenovo ThinkPad T14s Gen 4 i dalje je top posl
Old Iggy kaže...

T14 je u moje zadnje dvije firme bio standardni model, radi se o desecima tisuća ljudi koji ga uredno koriste. U pravilu je na poslu dodatni monitor ili dva, doma tko želi, meni ne treba.

Dovoljno jak i dovoljno lagan.

 Iggy, jel se može stavit dual boot , win + linux, jer sam čuo da neki novi laptopi imaju problema recimo sa ubuntu, fedorom ili debianom.

Prvenstveno mislim na drajvere.

22 mjeseca
offline
Re: Lenovo ThinkPad T14s Gen 4 i dalje je top posl
Old Iggy kaže...
Trilogija kaže...

Gledam thinkpad laptope, i za opciju LCD ekrana imaju samo rezolucije 1920x1200, može li mi netko objasniti zašto u cjenovnom rangu od 1500+ eura nisu mogli dići rezoluciju na 2K, i zašto su uopće tu rezoluciju odabrali?

I T16 i T14 imaju ekrane veće rezolucije (4k i 2,8k), ja u principu biram manju (bez obzira na cijenu).

 Za 16 inch modele i ryzen 7040 procesor bez diskretne grafe, jedina opcija su 1920x1200 lcd i 4k OLED, a samo LCD dolazi u obzir. Šta fali npr 2560x1600 rezoluciji da nisu implementirali u premium seriju laptopa koja predstavlja ono najbolje u ponudi?

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2024 16:47 (Trilogija).
16 godina
offline
Re: Lenovo ThinkPad T14s Gen 4 i dalje je top posl
gumifufna kaže...
Old Iggy kaže...

T14 je u moje zadnje dvije firme bio standardni model, radi se o desecima tisuća ljudi koji ga uredno koriste. U pravilu je na poslu dodatni monitor ili dva, doma tko želi, meni ne treba.

Dovoljno jak i dovoljno lagan.

 Iggy, jel se može stavit dual boot , win + linux, jer sam čuo da neki novi laptopi imaju problema recimo sa ubuntu, fedorom ili debianom.

Prvenstveno mislim na drajvere.

 A nemam pojma, ne vidim razlog zašto ne, ja osobno nisam slagao OS na nekom već godinama, ali možda ulovim kojeg svog geeka jasu li probavali.
Znam ih par koji samo vrte linux, ali ne znam ima li koji s dual bootom.

9 godina
protjeran
offline
Lenovo ThinkPad T14s Gen 4 i dalje je top poslovnj

Ja sam kupio nedavno polovan refurbished HP G5 EliteBook za 300 eura.

Ima 14', 16 GB RAM, 250 GB SSD, i5 procesor i IPS ekran.

Kvaliteta brenda HP . kućište i ergonomija nisu ništa lošiji od Lenovo brenda.

 

To se zove ubosti best buy laptop sa garancijom od godine.

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Lenovo ThinkPad T14s Gen 4 i dalje je top posl
gumifufna kaže...

Izgleda super kao možda i najbolji poslovnjak na tržištu.

Ali po čemu je bolja opcija od Dell XPS 13/15 ili MacBook Pro.

 

 

 ja ne vidim ni po cemu je bolja opcija od jeftinijeg zenbooka koji ima oled s 90hz za razliku od ovog

4 mjeseca
offline
Lenovo ThinkPad T14s Gen 4 i dalje je top poslovnj

Objava od neki dan je sasvim super za doživljaj svima drage serije.

988€.

Ova cijena je suluda.

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Lenovo ThinkPad T14s Gen 4 i dalje je top posl
Keso kaže...

14"? To je ultraprijenosnik za nositi na prezentacije, ne za rad. Bar ne bez monitora. Za ozbiljan rad ne gledam ništa osim 16" ili u najgorem slučaju 15.6". Sitni ekrani su super za putovanja gdje ti je posao sekundaran a prenosivost primarni zahtjev. Postoje 16" laptopi s OLED ekranom težinom 1.7kg ili manje, još uvijek lagani za prenošenje, mali (jer rubovi ekrana jedva da postoje), ugodni za rad čak i bez monitora. 14" je premalo, barem za mene.

 

Čuj tebe - ozbiljan rad na 16", više od toga ima ekran u Tesli (17").

 

Za ozbiljan rad spajaš externi monitor ili dva, externu tipkovnicu i miša.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2024 20:15 (Cro0707).
12 godina
offline
Re: Lenovo ThinkPad T14s Gen 4 i dalje je top posl
Probao i vratio se na HP Elitebook 14” 🤷‍♂️
14 godina
offline
Lenovo ThinkPad T14s Gen 4 i dalje je top poslovnj

Izbacili su RJ45 konektor što je big big thing za terence kojima ne trebaju nekakvi donglovi i adapteri..

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Lenovo ThinkPad T14s Gen 4 i dalje je top posl

pa zato postoji običan T14 koji ima RJ45, davno je Txxxs serija imala RJ45 koji je podizao cijeli laptop

22 mjeseca
offline
Lenovo ThinkPad T14s Gen 4 i dalje je top poslovnj

Ima li koja trgovina  thinkpad AMD-ovu 7040 seriju procesora, 16 inch LCD model? Koliko vidim na nabavi i jeftinije ima samo ona team-media trgovina koja zapravo nabavlja proizvode s njemačkog amazona. Intel standardno dominira u ponudi, no stara Xe integrirana grafa mi je odbojna, a MTL modeli još nisu izašli.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2024 20:54 (Trilogija).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Lenovo ThinkPad T14s Gen 4 i dalje je top posl
Cro0707 kaže...
Keso kaže...

14"? To je ultraprijenosnik za nositi na prezentacije, ne za rad. Bar ne bez monitora. Za ozbiljan rad ne gledam ništa osim 16" ili u najgorem slučaju 15.6". Sitni ekrani su super za putovanja gdje ti je posao sekundaran a prenosivost primarni zahtjev. Postoje 16" laptopi s OLED ekranom težinom 1.7kg ili manje, još uvijek lagani za prenošenje, mali (jer rubovi ekrana jedva da postoje), ugodni za rad čak i bez monitora. 14" je premalo, barem za mene.

 

Čuj tebe - ozbiljan rad na 16", više od toga ima ekran u Tesli (17").

 

Za ozbiljan rad spajaš externi monitor ili dva, externu tipkovnicu i miša.

 Do nedavno je za "ozbiljan" rad bio dovoljan i 19" Monitor, definiraj ozbiljni rad.

16 godina
offline
Re: Lenovo ThinkPad T14s Gen 4 i dalje je top posl
gumifufna kaže...

Izgleda super kao možda i najbolji poslovnjak na tržištu.

Ali po čemu je bolja opcija od Dell XPS 13/15 ili MacBook Pro.

 

Inače meni je ovo preskupo.

Radije bih uzeo neki jeftiniji i polovni refurbished laptop sa garancijom, nego bacao ovolike pare.

 Dell se kvari puno vise nego Lenovo. Godinama sam radil sa Dell racunalima i godinama sa Lenovo, onda opet Dell i sad sam u firmi gdi opet ima Lenovo. Dell serviser je bil kod nas u firmi, bez pretjerivanja svaki tjedan! I Shit You Not! Zezali smo se serviserom da bude dobil fixni stol kod nas u uredu. Lenovo serviser je kod nas jednom mjesecno i to ako.

 

Ima neki serviser da potvrdi moje tvrdnje da ne ispadne da izmisljam?

 

XPS modeli su jos bolje u banani nego obicni i moje iskustvo u prosloj firmi je bilo da smo svaki treci servisirali. Imali smo 13" i 15" za ozbiljnije korisnike. Jednom se liku otopila plastika od zvucnika jer je ispod nje bil modul od Wi-Fi-ja koji se pregrijaval kad je lik imal Teams Meeting prek Wi-fi LOL. 

 

16 godina
offline
Re: Lenovo ThinkPad T14s Gen 4 i dalje je top posl
Trilogija kaže...

Ima li koja trgovina  thinkpad AMD-ovu 7040 seriju procesora, 16 inch LCD model? Koliko vidim na nabavi i jeftinije ima samo ona team-media trgovina koja zapravo nabavlja proizvode s njemačkog amazona. Intel standardno dominira u ponudi, no stara Xe integrirana grafa mi je odbojna, a MTL modeli još nisu izašli.

Trebalo bi pitati distributere, oni nabavljaju veće količine manjeg broja modela koji mogu imati prođu ovdje. Možda je neka firma naručivala veću količinu odgovarajućih komada pa imaju kakav višak takvog modela.

Vjerojatno mogu i naručiti svaki model u CTO (configure to order) obliku, ali je skuplje i sumnjam da im se isplati za standardno tržište nabavljati posebne modele.

Druga stvar su firme koje naručuju modele za sebe, onda su i konfiguracije i cijene drugačije.

14 godina
offline
Lenovo ThinkPad T14s Gen 4 i dalje je top poslovnj

Ovo za Dell spram Lenova stoji..

 

Mi nažalost smo korporativno vezani za Dell, a XPSovi su kolekcija problema/sranja...

 

što se tiče ovih kojima nije jasna ideja poslovnog prenosivog laptopa, meni je Latitude 5440 koji mi dolazi kao zamjena za 5400 upravo taman veličina ...

 

Najčešće oni manji 12,5/13,3 imaju i neke divlje rezolucije, te su najčešće bez LAN porta, tako da mi je FHD 14 s LANom najpogođeniji...

 

za rad u uredu imam dell dock i 2x 24" monitor (i laptop ekran koristim s njima!), a kad idem na poslovni put uzmem si 14" LCD monitor (kinez za 50 $, 1920x1200, mini HDMI + USB-C ulazi,  USB-C napajanje, bez postolja, uzeo ovo ) s Ugreen postoljem (moje ima i USB-C dock)...

 

to mi je dovoljno dobro da ne ovisim da li u podružnici imaju koji slobodan monitor, a sveukupno mi je težina svega toga ispod 2.5 kg...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
protjeran
offline
Re: Lenovo ThinkPad T14s Gen 4 i dalje je top posl
NEW_MAN kaže...

 Dell se kvari puno vise nego Lenovo. Godinama sam radil sa Dell racunalima i godinama sa Lenovo, onda opet Dell i sad sam u firmi gdi opet ima Lenovo. Dell serviser je bil kod nas u firmi, bez pretjerivanja svaki tjedan! I Shit You Not! Zezali smo se serviserom da bude dobil fixni stol kod nas u uredu. Lenovo serviser je kod nas jednom mjesecno i to ako.

 

Ima neki serviser da potvrdi moje tvrdnje da ne ispadne da izmisljam?

 

XPS modeli su jos bolje u banani nego obicni i moje iskustvo u prosloj firmi je bilo da smo svaki treci servisirali. Imali smo 13" i 15" za ozbiljnije korisnike. Jednom se liku otopila plastika od zvucnika jer je ispod nje bil modul od Wi-Fi-ja koji se pregrijaval kad je lik imal Teams Meeting prek Wi-fi LOL. 

 

 Oprosti kolega ali moje iskustvo je drugačije.

Dell XPS serija je vrh vrhova uz Apple MAcBook Pro.

 

Znači ja i sad imam Dell XPS 15(L502x) laptop koji za tvoje čudo šljaka,

Na njemu sam vrtio od Win7, Win 8, Win 10 i nikad nisam imao problema a nijedanom BSOD.

Također sam vrtio i Linux Distre: Ubuntu, Mint i Debian.

Mjenjao sam mu sam bateriju, nadograđivao RAM, ubacio SSD dva, i mjenjao pastu na procesoru i grafi.

 

Ali ponavljam on radi nakon 12 godina, pa to je ravno Mercedesu 123 koji može preći milijun km a da mu ne crkne motor.

Kužiš?!

16 godina
offline
Re: Lenovo ThinkPad T14s Gen 4 i dalje je top posl
gumifufna kaže...

Oprosti kolega ali moje iskustvo je drugačije.

Dell XPS serija je vrh vrhova uz Apple MAcBook Pro.

To je tvoje iskustvo, mi govorimo iz perspektive većih okruženja s velikim brojem prijenosnika.

Zato T stoji kao standardni poslovni izbor. Niti je najjači, niti je najbrži, niti je najjeftiniji, ali u pravilu s njim ima najmanje problema na duže staze s velikim brojem računala, plus stvari tipa globalna dostupnost, dugoročna podrška itd.

 

Meni npr. Mac i nije neko rješenje, iako jako dobro radi. No nije za svakoga.

10 godina
offline
Lenovo ThinkPad T14s Gen 4 i dalje je top poslovnj

Koliko god volim Lenovo laptope cijenovno nisu normalni. Za te novce bi pregrizao što imam 18 GB ram-a i 512Gb diska, ali bi radije macbook pro m3 nego ovo.

Nadglednik dina
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Lenovo ThinkPad T14s Gen 4 i dalje je top posl

E ti ga isto da ne velim kaj.Uspoređuješ HW star desetlječe sa novi konzumerskim BS om🤭

Ja još u firmi trošim HP 8740 za neke stvari, 8430 isto jer ima serijski port, radi ko urica, masa novih Elitbookova ima problema sa svim i svačim, jbg to je danas tak.

Kužiš ?

16 godina
offline
Re: Lenovo ThinkPad T14s Gen 4 i dalje je top posl
gumifufna kaže...
NEW_MAN kaže...

 Dell se kvari puno vise nego Lenovo. Godinama sam radil sa Dell racunalima i godinama sa Lenovo, onda opet Dell i sad sam u firmi gdi opet ima Lenovo. Dell serviser je bil kod nas u firmi, bez pretjerivanja svaki tjedan! I Shit You Not! Zezali smo se serviserom da bude dobil fixni stol kod nas u uredu. Lenovo serviser je kod nas jednom mjesecno i to ako.

 

Ima neki serviser da potvrdi moje tvrdnje da ne ispadne da izmisljam?

 

XPS modeli su jos bolje u banani nego obicni i moje iskustvo u prosloj firmi je bilo da smo svaki treci servisirali. Imali smo 13" i 15" za ozbiljnije korisnike. Jednom se liku otopila plastika od zvucnika jer je ispod nje bil modul od Wi-Fi-ja koji se pregrijaval kad je lik imal Teams Meeting prek Wi-fi LOL. 

 

 Oprosti kolega ali moje iskustvo je drugačije.

Dell XPS serija je vrh vrhova uz Apple MAcBook Pro.

 

Znači ja i sad imam Dell XPS 15(L502x) laptop koji za tvoje čudo šljaka,

Na njemu sam vrtio od Win7, Win 8, Win 10 i nikad nisam imao problema a nijedanom BSOD.

Također sam vrtio i Linux Distre: Ubuntu, Mint i Debian.

Mjenjao sam mu sam bateriju, nadograđivao RAM, ubacio SSD dva, i mjenjao pastu na procesoru i grafi.

 

Ali ponavljam on radi nakon 12 godina, pa to je ravno Mercedesu 123 koji može preći milijun km a da mu ne crkne motor.

Kužiš?!

 Moje iskustvo datira godinu i pola u nazad. Prije deset godina oni modeli koje smo kupovali nisu bili problematicni. Zadnjih recimo pet godina su se po meni srozali sa kvalitetom. Nekad sam hvalil Dell i bil mi je super brand, doma imam jedan 6540 ili tak nekaj, ali ovi novi su pusiona u usporedbi sa Lenovom.

 

9 mjeseci
online
Re: Lenovo ThinkPad T14s Gen 4 i dalje je top posl
W2000 kaže...
Sve super, ali se postavlja pitanje kome uopće treba - laptop "poslovnjak" kad je i tablet prečesto velik teret za nositi sa sobom u odnosu na telefon koji je po svemu - ručno računalo, a najmanje - telefon. Performanse idu u prilog ovog laptopa u odnosu na arm svijet, kao i veličina ekrana, proširivost .. ali .. biste li ga nosili u današnje vrijeme svuda sa sobom .. ili ?

 postoje i moderne tehnologije, pa se uzme mali lightbook tipa MB Air M1/M2 + https://www.xreal.com/air2

ili https://www.lenovo.com/us/en/thinkrealitya3/ ili nešto slično

 

Keso kaže...

14"? To je ultraprijenosnik za nositi na prezentacije, ne za rad. Bar ne bez monitora. Za ozbiljan rad ne gledam ništa osim 16" ili u najgorem slučaju 15.6". Sitni ekrani su super za putovanja gdje ti je posao sekundaran a prenosivost primarni zahtjev. Postoje 16" laptopi s OLED ekranom težinom 1.7kg ili manje, još uvijek lagani za prenošenje, mali (jer rubovi ekrana jedva da postoje), ugodni za rad čak i bez monitora. 14" je premalo, barem za mene.

 što je to ozbiljan rad? ako se gleda prema prihodu koji ostvaruje onda imaš programere koji će napisati milion dollar code na 10" ekranu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.1.2024 12:25 (millennial).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice