Acer na CES-u predstavio nove Predator Helios Neo

poruka: 5
|
čitano: 3.918
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Acer na CES-u predstavio nove Predator Helios Neo ".
4 mjeseca
protjeran
offline
Acer na CES-u predstavio nove Predator Helios Neo

Na njihovim stranicama može se konfigurirati Helios 18, tako da niža rezolucija (1200p, sasvim dovoljna za ovu veličinu zaslona), malo sporiji procesor i 4060 grafička koštaju oko 1500€, no ne znam koja će cijena biti u EU. Vjerojatno oko 2000, i to ako uopće bude konfigurabilnih. Nije mi jasno zašto je računalna oprema u prosjeku 30% skuplja u EU nego u SADu i J. Americi? Ako j...ni Temu može besplatno slati pakete od 10€ diljem svijeta, ne znam zbog čega mi gotovo sve plaćamo skuplje od ostatka svijeta? 

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Acer na CES-u predstavio nove Predator Helios
Cijena je najčešće ista (2500 dollara = 2500 eura) samo je valuta druga.
Usporedi laptope za igranje na američkom best buy-u, njemačkom geizhals.de i našoj nabava.net.
Nekada se dogodi da naše trgovine nude povoljnije laptope od Njemaca.
Razlika u cijeni je zbog porezne politike, veličine tržišta i gramzljivost trgovaca (jedan proizvod prodati po 100% večoj marži od nabavne cijene ili 100 proizvoda u kratkom roku po niskoj marži).
Mislim da u EU možeš konfigurirati Schenker laptope. Ostali ti nude popriličan izbor različitih gotovih modela. Za svakoga ponešto. Kada ga konfiguriraš, ti ustvari biraš gotovu konfiguraciju.
vicious
4 mjeseca
protjeran
offline
Re: Acer na CES-u predstavio nove Predator Helios
Gotovo uvijek i gotovo sve komponente u Europi su 20-30% skuplje nego u Americi. Neki to objašnjavaju nižim porezima u Americi, ali nije baš toilka razlika u porezima koja bi opravdala velike razlike u cijenama. Niti im je tržište veće od ukupnog europskog. Jedino bi objašnjenje bilo da Amerikanci više kupuju (a i mogu, jer je jeftinije) i da Kini više trebaju dolari nego euri, plus što su sve "kineske" i "tajvanske" tvornice u stvari američke. A uz to, da, pohlepa naših trgovaca je ogromna - neki i običnu led žarulju prodaju po triput većoj cijeni nego što se prodaje u Kini.
14 godina
offline
Acer na CES-u predstavio nove Predator Helios Neo

Porez na trgovinu nikad nije prikazan u SAD-u, a (ovisno o saveznoj državi) naplaćuje se. 

Ali cijena zapravo nema veze s ničim osim s tim koliko proizvođač i trgovac smatraju da mogu dobiti za nešto. 

Uostalom, Europljanin ima kakvo-takvo zdravstveno i socijalno, prihvatljive cijene npr. vrtića, veću sigurnost, rekao bih i veći standard - sve je to ugrađeno u cijenu na ovaj ili onaj način, nije samo PDV. :)

marching up and down the squaaare
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Acer na CES-u predstavio nove Predator Helios Neo

 Nije sve bas tako jednostavno, postoje objektivni razlozi zasto je kod nas sve skuplje

 

- u Americi ne isticu porez na cijeni

- kolicine koje narucuju su poprilicno vece i samim time dobiju bolju cijenu

- prijevoz kontenjera brodom do Europe (Rotterdam) je skuplji nego do Los Angelesa - iz Shangaia (dosta je tu varijabli jos u igri)

- nasi veći retaileri rade s marginom u prosjeku od 15% na laptopima , ne znam koliko je u Americi, ali sumnjam da je s toliko.

 

Medjutim gledajuci s pozitivne strane, laptopi kod nas nikad nisu bili jeftiniji :) 

https://www.revolut.com/referral/igorxr2s7 <---- Tvoja besplatna REVOLUT kartica
 
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice