Kina i Rusija otvorili potpuno sigurni kvantni kom

poruka: 11
|
čitano: 6.655
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kina i Rusija otvorili potpuno sigurni kvantni kom".
15 godina
offline
Kina i Rusija otvorili potpuno sigurni kvantni kom

što više čitam vijesti o kvantnim komunikacijama, to manje razumijem...kako to meni može pomoći osim što će u budućnosti očito biti teže upasti u mreže kad svi pređu na ove kvantne mreže? Jedino će mi dodati još jedan kvantni ključ ili dodatni čip u svaki uređaj poput mobitela ili sata koji će generirati taj ključ no komunikacija samim time neće biti brža, čak biti će sporija zbog prvotne razmjene ključeva

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kina i Rusija otvorili potpuno sigurni kvantni
genije_čudo_prirode kaže...

što više čitam vijesti o kvantnim komunikacijama, to manje razumijem...kako to meni može pomoći osim što će u budućnosti očito biti teže upasti u mreže kad svi pređu na ove kvantne mreže? Jedino će mi dodati još jedan kvantni ključ ili dodatni čip u svaki uređaj poput mobitela ili sata koji će generirati taj ključ no komunikacija samim time neće biti brža, čak biti će sporija zbog prvotne razmjene ključeva

Pomoći će ljudima kojima su potrebni sigurni kanali komunikacije, da sigurno razmijene ključeve.

Teoretski kavntna razmjena ključa u kriptografiji, pomaže da se odmah uoći ako je treća strana (Eva), čitala ključ.

(No čekaj , znači li to da se prije nije moglo znati?, što fali Diffie–Hellman izmjeni ključa ? Zašto jednostavno ne koriste WhatsApp ili Signal? )

Btw, ovo je epilog onih članaka o kini i kvantnoj  teleportaciji (za koju se popularno smatralo da će jednog dana dovesti do teleportacije ljudi kao u star treku), ako ste znali čitati u Bugu i drugdje...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2024 9:28 (gpd).
14 godina
offline
Kina i Rusija otvorili potpuno sigurni kvantni kom

To ovako nešto?

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2024 9:36 (Diablo86).
 
11 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kina i Rusija otvorili potpuno sigurni kvantni
genije_čudo_prirode kaže...

što više čitam vijesti o kvantnim komunikacijama, to manje razumijem...kako to meni može pomoći osim što će u budućnosti očito biti teže upasti u mreže kad svi pređu na ove kvantne mreže? Jedino će mi dodati još jedan kvantni ključ ili dodatni čip u svaki uređaj poput mobitela ili sata koji će generirati taj ključ no komunikacija samim time neće biti brža, čak biti će sporija zbog prvotne razmjene ključeva

 Hm nije ti palo na pamet da nisi jedini na planeti i da se to i ne pravi radi tebe....

15 godina
offline
Re: Kina i Rusija otvorili potpuno sigurni kvantni
Diablo86 kaže...

To ovako nešto?

 Joj, ovo sam jednom gledao negdje. Ima veze s ponašanjem nekakvih čestica ili čega već, koje kao da znaju kada ih se promatra i onda se drugačije ponašaju i dijele u odnosu kada ih se ne promatra. Ili tako nešto...

15 godina
offline
Re: Kina i Rusija otvorili potpuno sigurni kvantni
Moram biti sebičan i gledati stvari iz svog kuta,a kojeg ću drugog?

Više je pitanje hoće li tebi i meni (vidiš,više nisam sebična osoba) za 10 ili 20 godina kvantna komunikacija nešto značiti?

Trenutno koliko vidim se i tebi i meni samo uzimaju milijarde na EU prženje novaca da bi se doskočilo ili bar bilo donekle iza USA,Kine ili Rusije na ovom polju,a volio bih da se dio tih novaca preusmjeri na nešto što će meni nešto značiti...makar neka firma iz RH pomogla EU u prženju tih milijardi.
Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
12 godina
offline
Re: Kina i Rusija otvorili potpuno sigurni kvantni
genije_čudo_prirode kaže...
Moram biti sebičan i gledati stvari iz svog kuta,a kojeg ću drugog?

Više je pitanje hoće li tebi i meni (vidiš,više nisam sebična osoba) za 10 ili 20 godina kvantna komunikacija nešto značiti?

 Kao da je općenito komunikacija ikome išta dobro donijela.

14 mjeseci
offline
Re: Kina i Rusija otvorili potpuno sigurni kvantni
genije_čudo_prirode kaže...
Moram biti sebičan i gledati stvari iz svog kuta,a kojeg ću drugog?

Više je pitanje hoće li tebi i meni (vidiš,više nisam sebična osoba) za 10 ili 20 godina kvantna komunikacija nešto značiti?

Trenutno koliko vidim se i tebi i meni samo uzimaju milijarde na EU prženje novaca da bi se doskočilo ili bar bilo donekle iza USA,Kine ili Rusije na ovom polju,a volio bih da se dio tih novaca preusmjeri na nešto što će meni nešto značiti...makar neka firma iz RH pomogla EU u prženju tih milijardi.

 Da preusmjere na sto? Pivo i kruh?

Nije to jedini problem na kojem se radi, ali "sigurna" komunikacija je svakako vazna.

15 godina
offline
Kina i Rusija otvorili potpuno sigurni kvantni kom

Zahvalite kolektivnom zapadu zasto se kinezi sada percipiraju kao proitvnici.

 

Nisu im htjeli dopustiti niti da sudjeluju na ISS-u, iako su kinezi htjeli suradjivati i doprinijeti zajednickom napretku.

 

Sad iznad nas leti Tiangong i nitko nema uvida sto rade gore (osim mozda rusa).

 

Pricajte mi o kratkovidnosti.

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
 
18 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kina i Rusija otvorili potpuno sigurni kvantni
Da fotoni se ponašaju kao valovi ako ih se ne snima inače su čestice.
Ali kvantna fizika neka veze sa "nekvantnom" (🤭), pišem ovo da netko ne pomisli da metak nije stvaran, da se može levitati ako dovoljno dugo meditira ili da se može pojaviti na drugom strani ako skoči sa zgrade.

15 godina
offline
Re: Kina i Rusija otvorili potpuno sigurni kvantni
Bas im na isisu fali izaslanik xi pinga.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice