Fermentacija je potaknula evolucijski napredak lju

poruka: 8
|
čitano: 4.129
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Fermentacija je potaknula evolucijski napredak lju".
15 godina
offline
Fermentacija je potaknula evolucijski napredak lju

Odličan primjer kako su ljudi dobili fermentiranu hranu je "kiviak / kiviaq", tradicionalno jelo Inuit-a koje nastaje tako da pred zimu nahvataju na vreće jednu vrstu morske ptice te ih potom spreme tako bez čišćenja ili soljenja u hrpe u vreći ispod kamenja do proljeća. Rezultat morate vidjet na YT.

 

 
3 0 hvala 1
6 godina
offline
Fermentacija je potaknula evolucijski napredak lju

pamet ide kroz želudac...odnosno pršut

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Fermentacija je potaknula evolucijski napredak lju

ima nešto u tome: dok fermentiraš čekajući u kojekakvim redovima, svašta ti padne na mjesto gdje je većini pamet. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
2 godine
offline
Fermentacija je potaknula evolucijski napredak lju

To je to, počnimo se hraniti isključivo infuzijom + prekinimo s tjelesnim aktivnostima kojima ćemo zaposliti robote a razmišljanje prepustimo umjetnoj inteligenciji i za koji milijunčić godina se pretvorimo u duhovna bića i anđele.

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Fermentacija je potaknula evolucijski napredak
notloB kaže...

To je to, počnimo se hraniti isključivo infuzijom + prekinimo s tjelesnim aktivnostima kojima ćemo zaposliti robote a razmišljanje prepustimo umjetnoj inteligenciji i za koji milijunčić godina se pretvorimo u duhovna bića i anđele.

Nevezano (striktno) uz ovo, ali proklinjem dan/e kad sam gledao Wayward pines.

Tvoj (Wall-e) scenarij mi uopće više ne izgleda izgledan...

 

Premda, do kraja desetljeća nam možda i slijedi to kaj si napisao.

Uz prestanak proizvodnje fizičkih proizvoda i UBI, jedini realni način za održavanje populacije na životu (dok su prištekani na virtualni svijet) bude da im se prišteka infuzija (procesuirane fekalije, kao što si u drugom postu napisao + dodani ostali nutritivni sastojci i voda), a nakon toga budu polako počeli preuzimati ovi kaj su počeli širit deevoluciju (ili evoluciju, ovisi kak se gleda, ali baš te likove iz serije sve češće gledam IRL).

Katastrofa, kak god okreneš...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.12.2023 18:59 (fer-de-lance).
8 godina
offline
Fermentacija je potaknula evolucijski napredak lju

Zanimljivo - ali malo nategnuto. 

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Fermentacija je potaknula evolucijski napredak lju

Zar nije prije jako nategnuto? 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Fermentacija je potaknula evolucijski napredak
Nisu ni znali šta rade pa su skužili s vremenom. Tako su i vatru koristili možda i, bubam, iljadu godina, prije nego su je počeli sami palit. Požar, udre munja, vulkan. Uzme zapaljenu granu pa potpali druge. Termički obrađeno meso su probali sigurno isto prije ražnja. Naišli na poluzapaljenu beštiju. Izgorena sa jedne strane, sa druge sirova a u sredini praktički grill - prije miljun godina. Pa koliko je kroz povijest zaboravljenih izuma nanovo izumljeno a koliko istih izuma na različitim, fizički izoliranim lokacijama jedne od druge. Ustvari kad pogledaš, da nekako zaboravimo sve i vratimo se na nulu, dosta je da opet živimo na ovom planetu par tisuća godina i sigurno bi došli do istih otkrića. Moraš skužit... ako radiš to, i živiš tu.
 
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice