Recikliranje baterija – jednostavnom organskom kis

poruka: 5
|
čitano: 5.957
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Recikliranje baterija – jednostavnom organskom kis".
9 godina
offline
Recikliranje baterija – jednostavnom organskom kis

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Recikliranje baterija – jednostavnom organskom kis

Veoma ohrabrujuc video ali fali dosta detalja ( svaki put kada cujem proprietary nazalost zazvoni alarm )

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Recikliranje baterija – jednostavnom organskom
Hvala na štivu, predobro!
Čuo sam od baba da je špinat otrovan ako se podgrijava drugi put nakon kuhanja.
Ali sve do sada nisam znao, a možda ni babe da je to ta kiselina, koja stvara bubrežni kamenac. Jesu li babe bile i ovaj put u pravu 😁 Dali je jednaka količina te kiseline kad se konzumira svjež špinat i kuhan ili se količina kiseline podiže samo kasnijim podgrijavanjem ili i kuhanjem?

Bilo bi lijepo saznati i kada će se krenuti u tu novu obećavajuću reciklažu litija iz baterija, jer od dosadašnje reciklaže imamo pretežno gomilanje na reciklažnim dvorištima kao i u slučaju plastike.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Recikliranje baterija – jednostavnom organskom kis

Špinat treba obavezno jesti s bešamelom ili nečim drugim mliječnim, jer u mlijeku ima kalcija koji veže oksalnu kiselinu: nastaje u vodi netopljiv, pa stoga bezopasan kalcijev oksalat. Više o tome, i mnogo čemu drugome, možete pročitati u mojoj knjizi "Kemičar u kući - kemija svakodnevnog života", koju možete kupiti pouzećem: 

 

https://izdanja.in-tri.hr/77-2/?fbclid=IwAR1zLpho-HLZmo_htleV61DuXOIxPn7qeRk38_DlQDbdt0TBQo5FiXWFWOQ

 
2 1 hvala 3
2 godine
offline
Re: Recikliranje baterija – jednostavnom organskom
ajimerej kaže...

Čuo sam od baba da je špinat otrovan ako se podgrijava drugi put nakon kuhanja.
Ali sve do sada nisam znao, a možda ni babe da je to ta kiselina, koja stvara bubrežni kamenac. Jesu li babe bile i ovaj put u pravu 😁 Dali je jednaka količina te kiseline kad se konzumira svjež špinat i kuhan ili se količina kiseline podiže samo kasnijim podgrijavanjem ili i kuhanjem?

Ma da, svi su pocrkali od podgrijanog špinata i svi su dobili bubrežni kamenac. 

 

Uvijek se kod otrova i drugih tvari koje mogu naštetiti organizmu radi o količini, kojega u podgrijanom špinatu nema dovoljno da bi ti naškodio u bilo kojem obliku.

Sigurno ne jedeš pet kilograma podgrijanog špinata svaki dan da bi možda osjetio nekakve posljedice.

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.11.2023 6:05 (Zaporožac).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice