Asus Zenfone 10 - Posljednja kompaktna nada

poruka: 31
|
čitano: 13.224
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Asus Zenfone 10 - Posljednja kompaktna nada".
12 godina
offline
Asus Zenfone 10 - Posljednja kompaktna nada

Ispod 6" ili 6" su normalne dimenzije tel. Ne znam otkud proizvodjačima ideja da 6,5" i više prava dimenzija, a niti se može jednom rukom dohvatiti sve na displeju ili staviti u džep. 

Bio sam fan Sony kompakt tel, medjutim, njihovi modeli imaju očajnu podršku i nadogradnje, a i odustali su od kompakt serije.

Trenutni tel je Zenfone 6, koji iako većih dimenzija od 10-ke, ima flip kameru i jako je rijedak telefon uopšteno. 

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Asus Zenfone 10 - Posljednja kompaktna nada

"Industrija je naizgled otpisala koncept kompaktnog mobitela, ali Asus još uvijek vjeruje u vrijednost takvog formata..."

 

U međuvremenu, jedan od najmainstream uređaja na tržištu:

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
16 0 hvala 0
13 godina
offline
Asus Zenfone 10 - Posljednja kompaktna nada

Što je sa grijanjem? Trenutno imam Zenfone 8, i vrlo sam zadovoljan, jedina mana mu je što se preko ljeta može pregrijati ako je npr. uključena navigacija dok je mob spojen na punjenje i na suncu. Nakon toga pokušaj paljenja bilo kakve aplikacije (npr. kamere da se nešto slika) rezultira gašenjem mobitela. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Asus Zenfone 10 - Posljednja kompaktna nada
Ja sam navikao na 6.7 velicinu i nebi vise isao na manju. A imam duge prste kao cimpanza pa bi mogoa i vece zaslone al eto nezgodno ih nositi. Tako za mene nikako nisu ovi od 6 ili manji.
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Asus Zenfone 10 - Posljednja kompaktna nada
gavranpero kaže...

Ispod 6" ili 6" su normalne dimenzije tel. Ne znam otkud proizvodjačima ideja da 6,5" i više prava dimenzija, a niti se može jednom rukom dohvatiti sve na displeju ili staviti u džep. 

Bio sam fan Sony kompakt tel, medjutim, njihovi modeli imaju očajnu podršku i nadogradnje, a i odustali su od kompakt serije.

Trenutni tel je Zenfone 6, koji iako većih dimenzija od 10-ke, ima flip kameru i jako je rijedak telefon uopšteno. 

 

 

možda od toga što je većina mobitela iste veličine već 10 godina, samo su bezeli manji, pa je ekran veći

16 godina
offline
Asus Zenfone 10 - Posljednja kompaktna nada

Ima istine u tome što kažeš. Uporedio sam na GSM Areni svoj stari Redmi Note 2 (2015. godina) sa savremenim S23+ i širina je identična, 76mm. S23+ je, doduše, usled promene aspect ratia ekrana, oko pola cm viši.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Asus Zenfone 10 - Posljednja kompaktna nada
gavranpero kaže...

Ispod 6" ili 6" su normalne dimenzije tel. Ne znam otkud proizvodjačima ideja da 6,5" i više prava dimenzija, a niti se može jednom rukom dohvatiti sve na displeju ili staviti u džep. 

Bio sam fan Sony kompakt tel, medjutim, njihovi modeli imaju očajnu podršku i nadogradnje, a i odustali su od kompakt serije.

Trenutni tel je Zenfone 6, koji iako većih dimenzija od 10-ke, ima flip kameru i jako je rijedak telefon uopšteno. 

 

 

 

Kako sad 6 incha je normalna dimenzija kad prije 10 godina je bilo 5 incha, a neko se tad kleo i u u 4.7 incha?

Ja nosam 6.7 incha telefon i najnormalnije mi stane u dzep, jedino ako vec nosas one hlace pederuse kako ih mi u BiH zovemo, onda jbg, ganjaj drugu pederusu (torbicu oko struka)

 

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
16 godina
offline
Asus Zenfone 10 - Posljednja kompaktna nada

A jel se na ovom uređaju može ostvariti poziv? ;)

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Asus Zenfone 10 - Posljednja kompaktna nada

"Posljednja kompaktna nada" a S23 ima identične dimenzije. Glup naslov.

 

EDIT: Kolega gore me preduhitrio.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.9.2023 11:02 (It'sMe932).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Asus Zenfone 10 - Posljednja kompaktna nada
Maniaxx kaže...

Što je sa grijanjem? Trenutno imam Zenfone 8, i vrlo sam zadovoljan, jedina mana mu je što se preko ljeta može pregrijati ako je npr. uključena navigacija dok je mob spojen na punjenje i na suncu. Nakon toga pokušaj paljenja bilo kakve aplikacije (npr. kamere da se nešto slika) rezultira gašenjem mobitela. 

 

Niti jedan mob mi se nije gasio ali svaki se u tim uvjetima jako zagrijao. Android auto postoji već dugo i sumnjam da proivođači mobitela od preko 800€ misle na taj scenarij.

16 godina
offline
Re: Asus Zenfone 10 - Posljednja kompaktna nada
Indestructible kaže...

Kako sad 6 incha je normalna dimenzija kad prije 10 godina je bilo 5 incha, a neko se tad kleo i u u 4.7 incha?...

 Pogledaj napomenu koju je gore dao ministar o tome kako su dimenzije uređaja ostale iste, a dijagonale ekrana porasle usled smanjenja bezela. Uređaj sa 5" ekranom od pre 10-ak (i zapravo manje) godina je istih dimenzija kao današnji sa 6" ekranom. Dakle, već duže vreme se nije mnogo promenilo šta su "normalne" i "dimenzije lake za rukovanje".

 

 

Apple su specijalci, njih ne bih komentarisao. Do toliko i toliko je bilo optimalno i sve ostalo besmisleno veliko dok nisu prvi put oni napravili veći uređaj, a za tu generaciju im je onda glavni adut bila nova, velika dijagonala, ista priča kao sada sa prelaskom na USB C (koji su predstavili, što neko napisa, kao da su ga oni juče izumeli).

 

Indestructible kaže...

... Ja nosam 6.7 incha telefon i najnormalnije mi stane u dzep, jedino ako vec nosas one hlace pederuse kako ih mi u BiH zovemo, onda jbg, ganjaj drugu pederusu (torbicu oko struka)

Je l' ti to telefon u džepu ili se raduješ što me vidiš? 

 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.9.2023 11:07 (Ivan(4)).
15 godina
offline
Asus Zenfone 10 - Posljednja kompaktna nada

iznimno je (uobičajeno marketinški) pokvareno forsirati nošenje "televizora" u džepu, a ne ponuditi i uređaj dijagonale ne dulje od 15 cm (hrv.: pribl. 6 inča), jer nisu svi klinci i nemaju svi neprekidno internet i ne gledaju svi filmove i ne igraju se svi i nisu svi manijakalni fotografi i bla. jednostavno i nema baš nekog izbora (postoje neke "tržišno marginalne" marke no nisu neka sreća). i dalje su baterije "najbolnija" stavka. asus je divljački preskup za to što prodaju. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 3
2 godine
offline
Asus Zenfone 10 - Posljednja kompaktna nada

Mobitel danas treba normalnim ljudima a ne senilnim umirovljenicima, kojima mobitel treba da bi se javili kući, kada se izgube u gradu šetajući ćuku. 

合氣道 Nikada nas nitko i nije napao. Rat u Hrvatskoj je počeo napadima tuđmanovaca na garizone JNA.@PzKpfw
 
1 2 hvala 0
6 godina
offline
Re: Asus Zenfone 10 - Posljednja kompaktna nada
kod sadašnjih mobitela i politike duži prsti su vrlina a ne mana
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Asus Zenfone 10 - Posljednja kompaktna nada
Ivan(4) kaže...

"Industrija je naizgled otpisala koncept kompaktnog mobitela, ali Asus još uvijek vjeruje u vrijednost takvog formata..."

 

U međuvremenu, jedan od najmainstream uređaja na tržištu:

 Radije ne napišu ništa, nego da mobitel proglase kompaktnim jer bi netko u eri 6.5+ ekrana mogao zaključiti da je 6 inča premalo. Sve je to marketing.

Maniaxx kaže...

Što je sa grijanjem? Trenutno imam Zenfone 8, i vrlo sam zadovoljan, jedina mana mu je što se preko ljeta može pregrijati ako je npr. uključena navigacija dok je mob spojen na punjenje i na suncu. Nakon toga pokušaj paljenja bilo kakve aplikacije (npr. kamere da se nešto slika) rezultira gašenjem mobitela. 

 I moj se grije jer je pod staklom auta na suncu i još ga iscrpljuje navigacija+ nekad ga još i priključim na punjač u autu. Rezultat: baterija se nakon par godina napuhnula. Promijenio bateriju, idemo dalje.

Indestructible kaže...
gavranpero kaže...

Ispod 6" ili 6" su normalne dimenzije tel. Ne znam otkud proizvodjačima ideja da 6,5" i više prava dimenzija, a niti se može jednom rukom dohvatiti sve na displeju ili staviti u džep. 

Bio sam fan Sony kompakt tel, medjutim, njihovi modeli imaju očajnu podršku i nadogradnje, a i odustali su od kompakt serije.

Trenutni tel je Zenfone 6, koji iako većih dimenzija od 10-ke, ima flip kameru i jako je rijedak telefon uopšteno. 

 

 

 

Kako sad 6 incha je normalna dimenzija kad prije 10 godina je bilo 5 incha, a neko se tad kleo i u u 4.7 incha?

Ja nosam 6.7 incha telefon i najnormalnije mi stane u dzep, jedino ako vec nosas one hlace pederuse kako ih mi u BiH zovemo, onda jbg, ganjaj drugu pederusu (torbicu oko struka)

 

 Meni je isto bio šok kada je Sony izbacio prvi model Z s 5 inčnim ekranom. Meni je to bilo veliko. A gle sad 6,67 ili tu negdje je normalno i nitko to ne bi mijenjao, a nije praktično.

It'sMe932 kaže...

"Posljednja kompaktna nada" a S23 ima identične dimenzije. Glup naslov.

 

EDIT: Kolega gore me preduhitrio.

 Neka onda Samsung deklarira S23 kao kompaktni model. Što neće napraviti.

 

Plus, ona slika nije korektna (da sad ne idem gledati tko je to poslao EDIT: Ivan(4)). U EU je cijena S23 preko 600 EUR-a na Amazonu (dan je primjer s amazon.com). ASUS je skup, prokleto skup, ali u sebi ima zadnji SD i sve što ide uz to. Meni je privlačan jer volim te male mobitele ali dati 5600 kuna (u EUR-ima) ili više za mobitel... Ne dam.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.9.2023 12:06 (NetkoNegdje).
15 godina
offline
Asus Zenfone 10 - Posljednja kompaktna nada

prema ovome, i ja sam sa 180 visine i 100 težine (ne obratno!) relativno kompaktan, naspram šakila o'nila (216 visok, 147 težak). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Asus Zenfone 10 - Posljednja kompaktna nada
NetkoNegdje kaže...

 ...

Plus, ona slika nije korektna (da sad ne idem gledati tko je to poslao EDIT: Ivan(4)). U EU je cijena S23 preko 600 EUR-a na Amazonu (dan je primjer s amazon.com). ASUS je skup, prokleto skup, ali u sebi ima zadnji SD i sve što ide uz to. Meni je privlačan jer volim te male mobitele ali dati 5600 kuna (u EUR-ima) ili više za mobitel... Ne dam.

 Slika je okačena radi podataka o dimenzijama i one su tačne i gotovo identične na oba uređaja, a isto važi i za brzinu, u oba je SD 8 Gen 2. Navedena cena za S23 nije relevantna, verovatno ju je neki crawler pokupio sa Amazona kao u tom momentu najjeftiniji listing, a zapravo je neko prodavao refurbished primerak (i to izgleda ne zaista ispravan), no nisam okačio sliku zbog nje - poenta je da ne da Zen nije "poslednja kompaktna nada", već postoji mnogo poznatiji i prodavaniji uređaj iste klase, sa istim form factorom. Ako se ne ograničimo na Android, tu su i iPhone 15 i 15 Pro, još dva uređaja visoke klase, vrlo približnih dimenzija i mnogo poznatiji i prodavaniji od Zenfonea. Utoliko nikako ne stoji konstatacija iz podnaslova da se radi o "konceptu koji je industrija naizgled otpisala", naprotiv, dva najveća proizvođača i tržište pokazuju upravo suprotno.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Asus Zenfone 10 - Posljednja kompaktna nada
Ivan(4) kaže...

. Utoliko nikako ne stoji konstatacija iz podnaslova da se radi o "konceptu koji je industrija naizgled otpisala", naprotiv, dva najveća proizvođača i tržište pokazuju upravo suprotno.

Prodaja Iphonea mini nije bila dobra. Prošlogodišnji podaci su pokazali da je mini činio 3% ukupne prodaje iphonea u Americi.

 

ASUS-a nema niti kod jednog domaćeg operatera. Neka su nudili samo jače brandove, sada im je i Xiaomi dobar.

16 godina
offline
Re: Asus Zenfone 10 - Posljednja kompaktna nada
NetkoNegdje kaže...

Prodaja Iphonea mini nije bila dobra. Prošlogodišnji podaci su pokazali da je mini činio 3% ukupne prodaje iphonea u Americi.

 Ne pričam o Miniju, Mini je bio manji od Zenfonea i nije išao dobro, kao što je i Samsung posle S10e rekao "nikad više". Pričam o uređajima koji imaju isti form factor kao Zenfone, kako god taj segment nazvali, jer je taj uređaj tema članka i za njega je napisano da je "predstavnik koncepta od kog su drugi digli ruke", sa čime se ne slažem. Naprotiv, dva najveća proizvođača su po gabaritima podelila svoju premium klasu na dva segmenta, onaj u kome su uređaji sa dijagonalom od oko 6,1" (S23, iPhone 15, iPhone 15 Pro) i drugi gde su uređaji sa dijagonalom od oko 6,7" (S23+, S23 Ultra, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro Max) i Zenfone po formatu, ceni i svemu ostalom pada direktno u jedan od njih. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Asus Zenfone 10 - Posljednja kompaktna nada
Ivan(4) kaže...
NetkoNegdje kaže...

Prodaja Iphonea mini nije bila dobra. Prošlogodišnji podaci su pokazali da je mini činio 3% ukupne prodaje iphonea u Americi.

 Ne pričam o Miniju, Mini je bio manji od Zenfonea i nije išao dobro, kao što je i Samsung posle S10e rekao "nikad više". Pričam o uređajima koji imaju isti form factor kao Zenfone, kako god taj segment nazvali, jer je taj uređaj tema članka i za njega je napisano da je "predstavnik koncepta od kog su drugi digli ruke", sa čime se ne slažem.

Koji su to uređaji? Konkretno.

 

Novinari te manje mobitele nazivaju "small" ili "small and compact". I spominju mini.

 

https://www.phonearena.com/news/best-small-compact-phones_id102530

 

https://www.techadvisor.com/article/724258/best-small-phone.html

 

https://www.pcmag.com/picks/the-best-small-phones

 

https://www.tomsguide.com/best-picks/best-small-phones

 

 

16 godina
offline
Asus Zenfone 10 - Posljednja kompaktna nada

Mene samo zanima visina uređaja. Ta cifra ne smije biti iznad 16cm.  Trčim 10 km s mobitelom u džepu šorca i već mi je i to problem.

 

 
0 0 hvala 0
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Asus Zenfone 10 - Posljednja kompaktna nada
Korny1603987 kaže...

Mene samo zanima visina uređaja. Ta cifra ne smije biti iznad 16cm.  Trčim 10 km s mobitelom u džepu šorca i već mi je i to problem.

 

Odeš u poštu u kupiš najjeftiniji mobitel za starije (200+ kuna). Pa ne trčiš sa smartphoneom u gaćama... Jadni dragulji.

16 godina
offline
Asus Zenfone 10 - Posljednja kompaktna nada

Ne znam kako je moguće uopče trčati sa telefonom u đepu...barem kvalitetno, za to postoje oni povezi za oko ruke i sl. di se onda umetne ako ti već treba mobitel kod trčanja što je upitno no svatko po svome...probaj stavit i krunicu u drugi đep, daje još više sape 

 

Što se tiče veličine mislim da je do 6 incha prihvatljivo i dalo bi se napraviti dobrih telefona, pitanje je vremena kada će to proizvođači shvatiti, vjerujem da se polako i to bude vratilo u normalu i to u skorije vrijeme, ovaj Asus je dobar no pre skup telefon po meni

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.9.2023 20:58 (Wiz3m4n).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Asus Zenfone 10 - Posljednja kompaktna nada
Samo jedan savjet da se tko ne opeče kao ja.
Mobitel za trčanje obavezno nek ima IP68 zaštitu.
Honora 8 sam okupao u znoju trčeći. Mob. blokirao i završio na Android logu na ekranu.
16 godina
offline
Re: Asus Zenfone 10 - Posljednja kompaktna nada

Trčim s smartphoneom Realme 8 u gaćama jer je na njega spojen Amazfit Neo sat i slušalice - slušam audio knjige za vrijeme trčanja.

16 godina
offline
Re: Asus Zenfone 10 - Posljednja kompaktna nada
Wiz3m4n kaže...

Ne znam kako je moguće uopče trčati sa telefonom u đepu...barem kvalitetno, za to postoje oni povezi za oko ruke i sl. di se onda umetne ako ti već treba mobitel kod trčanja što je upitno no svatko po svome...probaj stavit i krunicu u drugi đep, daje još više sape 

 

Što se tiče veličine mislim da je do 6 incha prihvatljivo i dalo bi se napraviti dobrih telefona, pitanje je vremena kada će to proizvođači shvatiti, vjerujem da se polako i to bude vratilo u normalu i to u skorije vrijeme, ovaj Asus je dobar no pre skup telefon po meni

 Nikako da uzmem tu futrolu za oko ruke, nego na kraju uvek nosim u šaci. U džepu mi ne ide, previše vuče šorc. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Asus Zenfone 10 - Posljednja kompaktna nada
Korny1603987 kaže...

Trčim s smartphoneom Realme 8 u gaćama jer je na njega spojen Amazfit Neo sat i slušalice - slušam audio knjige za vrijeme trčanja.

Ma daj. A dragulji? Balls of steel?

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Asus Zenfone 10 - Posljednja kompaktna nada
Ivan(4) kaže...
Wiz3m4n kaže...

Ne znam kako je moguće uopče trčati sa telefonom u đepu...barem kvalitetno, za to postoje oni povezi za oko ruke i sl. di se onda umetne ako ti već treba mobitel kod trčanja što je upitno no svatko po svome...probaj stavit i krunicu u drugi đep, daje još više sape 

 

Što se tiče veličine mislim da je do 6 incha prihvatljivo i dalo bi se napraviti dobrih telefona, pitanje je vremena kada će to proizvođači shvatiti, vjerujem da se polako i to bude vratilo u normalu i to u skorije vrijeme, ovaj Asus je dobar no pre skup telefon po meni

 Nikako da uzmem tu futrolu za oko ruke, nego na kraju uvek nosim u šaci. U džepu mi ne ide, previše vuče šorc. 

 Na radost susjedica. ;-)

16 godina
offline
Re: Asus Zenfone 10 - Posljednja kompaktna nada
NetkoNegdje kaže...

Ma daj. A dragulji? Balls of steel?

 

Džep je više u stranu. Rekao bih da je na prednjoj strani butine, nikad nije ni blizu da me zvizne gdje ne treba, ali mi je 2 puta znao ispasti iz džepa i lupiti o asfalt. Zaštita je dobila svoje, ali nikad sam uređaj.

12 godina
neaktivan
offline
Asus Zenfone 10 - Posljednja kompaktna nada

Cubot King Kong Mini 2 :-)

 

Ovo sve ostalo je cigla/pločica koja se lomi, lupa i smeta pri sportu.

 

Ili Unihertz Atom modeli...

 

Mana je teško tipkanje / čitanje teksta.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice