Lijek za rak iz zelenog čaja?

poruka: 19
|
čitano: 20.039
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Lijek za rak iz zelenog čaja?".
15 godina
offline
Lijek za rak iz zelenog čaja?

svaki dan, jutrima ranim (još je mrkli mraque) započinjem zelenim čajem (uz doručaque) no vjerojatno sam preslobodan i preradikalan i za nj, pa se ne osjećam baš najbolje. oksidiram. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Lijek za rak iz zelenog čaja?

O koliko sam več novih lijekova za rak čitao, i to samo tu na BUG-u. I onda više nikada ni riječi o tim obečavajućim istraživanjima. Kao da ih netko sasiječe u korijenu.

Prosječno glup i umjereno lud
Moj PC  
2 3 hvala 0
2 godine
offline
Lijek za rak iz zelenog čaja?

Taheebo je najbolji čaj, ma kakav klasični zeleni.

合氣道 Meni, kao laiku je, npr. super umjetnost NOB. To su bila vremena.@PzKpfw
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Lijek za rak iz zelenog čaja?
Zaporožac kaže...

Taheebo je najbolji čaj, ma kakav klasični zeleni.

 quaka je u tome što se samo napitak o lišća čajevca ima moralno pravo nazivati "čaj". ostalo su "krepke juhe". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
2 godine
offline
Re: Lijek za rak iz zelenog čaja?
Ajar kaže...
 quaka je u tome što se samo napitak o lišća čajevca ima moralno pravo nazivati "čaj". ostalo su "krepke juhe". 

Točno.

Ipak mi volimo pojednostaviti stvari i tako jezično napredujemo. 

Zašto bi govorili pasta za zube kad možemo reći Kalodont.

合氣道 Meni, kao laiku je, npr. super umjetnost NOB. To su bila vremena.@PzKpfw
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.9.2023 12:56 (Zaporožac).
6 godina
offline
Re: Lijek za rak iz zelenog čaja?
Sve zdravo...Sve liječi...a bolnice pune...i umire se...moderni stresni život je najveći krivac...a uzrok stresa previše želja...premalo novaca...itd...svi te muzu...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 2 hvala 0
3 godine
offline
Re: Lijek za rak iz zelenog čaja?
11 godina
offline
Re: Lijek za rak iz zelenog čaja?
DuxCro kaže...

O koliko sam več novih lijekova za rak čitao, i to samo tu na BUG-u. I onda više nikada ni riječi o tim obečavajućim istraživanjima. Kao da ih netko sasiječe u korijenu.

 

Pitaš se zašto je to tako?

Zato što je farmaceutska industrija trenutno najbolje stojeća grana na planetu zemlji, s druge strane klijentela mora biti bolesna inače promet pada.

 

Kažu da se svaki protein kvalitetom uspoređuje sa onim iz jaja. Kako je ono išla reklama "svako jutro jedno jaje"... a onda je jednog dana netko promjenio TV program pa su počeli prodavati zdravi doručak u vidu nekakvih prerađenih Muesli i pahuljica sa ovim i onim. Vidi čuda ljudi sve deblji, bolesniji i općenito lošijeg stanja nego onda kada smo bili zaostali i primitivni sa gledišta zapadnog svijeta tj njihove indsutrije koja prodaje takav stil života.

 

Zeleni čaj je top, tko ga koristi zna benefite u odnosu na klasične čajeve (šipak, menta, kamillica, višnja, razni drugi voćni i aromatični čajevi), da li liječi rak ili pomaže u suzbijanju istog to nećemo nikada saznati jer bi bilo pogubno za industriju>> par doza kemoterapije vjerovatno košta kao pola kamiona tog čaja.

 

 

8 godina
offline
Lijek za rak iz zelenog čaja?

Ovo s farmaceutskom industrijom je točno, jer najbolja se zarada postiže na ljekovima za kronične bolesti, visoki tlak, dijabetes i slično. Propiše vam liječnik lijek - i farmaceutska industrija je sigurna da će na vama barem deset godina zarađivati. No ima i druga strana priče o zelenom čaju, o kojoj su na kraju nešto rekli i autori spomenutog rada. Ideja je naime da se istraži mehanizam djelovanja ključnog polifenola iz zelenog čaja, pa da se na temelju toga napravi sintetski preparat jačeg djelovanja koji bi se potom pio kao preventiva za rak debelog crijeva. Ako je sve u ovoj interakciji, u vezivanju EGCG za TN, onda bi bilo dovoljno napraviti molekulu koja bi se na TN vezala na isti način, no mnogo jače (pa bi zbog toga trebalo uzimati manje doze lijeka). No da bi se do toga došlo dalek je put - čak ako se sve hipoteze pokažu točnima, trebat će za to barem 10 do 20 godina. 

 
5 0 hvala 6
10 godina
offline
Re: Lijek za rak iz zelenog čaja?
Ajar kaže...

 quaka je u tome što se samo napitak o lišća čajevca ima moralno pravo nazivati "čaj". ostalo su "krepke juhe"

 

"službeni" naziv je - uvarak :)

uvarak od šipka, uvarak od mente itd.

8 godina
offline
Re: Lijek za rak iz zelenog čaja?
Ajar:

Dok oksidiraš - živ si.
Ja rekoh
15 godina
offline
Re: Lijek za rak iz zelenog čaja?
Pijem puno crnog čaja, to je ista billjka kao i zeleni čaj, samo drugačije obrađena. Ima onda crni čaj istu količinu tog epigalokatehin-galat (EGCG)?
 
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Lijek za rak iz zelenog čaja?

Nema - sve piše u posljednjoj rečenici članka. 

 
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Lijek za rak iz zelenog čaja?
danen kaže...

Nema - sve piše u posljednjoj rečenici članka. 

Hvala, vidi se zašto nisam briljirao u školi. Postavljam pitanje koje je u samom zaključku posebno naglašeno.


Trebam pojačati pijenje crnog čaja, zeleni ne mogu pit.

3 godine
offline
Re: Lijek za rak iz zelenog čaja?
Ovo je kraj kaže...
danen kaže...

Nema - sve piše u posljednjoj rečenici članka. 

Hvala, vidi se zašto nisam briljirao u školi. Postavljam pitanje koje je u samom zaključku posebno naglašeno.


Trebam pojačati pijenje crnog čaja, zeleni ne mogu pit.

 

A zašto ga ne možeš piti? 

15 godina
offline
Re: Lijek za rak iz zelenog čaja?
Gallu kaže...
A zašto ga ne možeš piti? 

Mogu, ali samo kao lijek. Da se izrazim pristojno: nije mi ukusan. Ako si želim pokvariti dan, ujutro popijem šalicu zelenog čaja. 

3 godine
offline
Re: Lijek za rak iz zelenog čaja?
Ovo je kraj kaže...
Gallu kaže...
A zašto ga ne možeš piti? 

Mogu, ali samo kao lijek. Da se izrazim pristojno: nije mi ukusan. Ako si želim pokvariti dan, ujutro popijem šalicu zelenog čaja. 

 

Park kapljica limuna i žlicu meda i bude odličan.

6 godina
offline
Re: Lijek za rak iz zelenog čaja?
Meni je isto neukusan zeleni čaj, ali u mješavini super.
9 mjeseci
offline
Re: Lijek za rak iz zelenog čaja?
Ovo je kraj kaže...
danen kaže...

Nema - sve piše u posljednjoj rečenici članka. 

Hvala, vidi se zašto nisam briljirao u školi. Postavljam pitanje koje je u samom zaključku posebno naglašeno.


Trebam pojačati pijenje crnog čaja, zeleni ne mogu pit.

 crni ti je u biti najgori izbor, zdravstveno gledajući. uz crni, zeleni imamo i bijeli. razlika je u fazi sazrijevanja lista i "fermentaciji" u biti oksidaciji.

 

crni će imati najbogatiji okus, pomalo "prženi", bliži kavi pa je često drag kavopijama. no na kraju je sve to stvar navike. ja već godinama pijem bijeli i zeleni i zbog toga mi je crni izrazito težak i preintenzivan.

 

kao što se možemo naviknuti na količine šečera i soli koje koristimo tako se možemo naviknuti i na razne napitke koji nam u startu možda i ne odgovaraju, ali nakon "resetiranja" okusnih pupoljaka nam postanu savršeno ukusni.

 

razlika je i u količini kofeina (tein), kod bijelog je to po šalici čaja oko 15 do 20 miligrama, zeleni 35 do 70 miligrama i crni 60 do 90 miligrama.

također je razlika i u količini antioksidanata bijeli ih ima najviše, a crni najmanje.

https://www.eurekaselect.com/article/86386

 

kod bijelog i zelenog je bitna priprema, ne zalijeva se potpuno vrelom vodom već se pričeka 2-3 minute nakon što je voda zakuhala i ne drži se duže od 3-4 min. tada će čaj biti blag i fine arome, a ne gorak. začiniti sa malo limunovog soka i medom.

 

odličan je i za uzimanje za vrijeme vježbanja.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.9.2023 21:45 (millennial).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice