Nakon prijave Telemacha, AZTN istražuje Arena Spor

poruka: 35
|
čitano: 14.633
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nakon prijave Telemacha, AZTN istražuje Arena Spor".
7 godina
offline
Nakon prijave Telemacha, AZTN istražuje Arena Spor

Ma ne, uopće nije ništa čudno kad telekom u vlasništvu države plati 600 milijuna eura za 6 sezona Premier Lige, odnosno 100 milijuna eura po sezoni na jebenom ex-Yu tržištu, sigurno im je to isplativo, uopće se ne radi o politički dogovorenom uništavanju konkurencije koje i bez toga jedva ima...

 
18 0 hvala 4
16 godina
offline
Re: Nakon prijave Telemacha, AZTN istražuje Arena
Pa i Telemach je isto tako gusio konkurenciju kada je Sport Klub imao ekskluzivna prava i sada se nasli zaliti kada i drugi prepisuju njihovu igru i igraju prljavo.

Skroz rijetko gledam televiziju, a pohotovo sport i ne branim Arene ni Telekom Srbije ali ista prica je bila prije par godina samo je tada Sport Klub imao prava i gusio konkurenciju.
 
9 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Nakon prijave Telemacha, AZTN istražuje Arena
Osobno mi se gadi to zaključavanje sadržaja, pogotovo sportskog sadržaja.

Time uništavaju popularnost sportova među mlađima i bit će zato sve manje sportaša.
 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Nakon prijave Telemacha, AZTN istražuje Arena Spor

Da, bas klinci i mladi gledaju sport i odlucuju da ce i oni bit takvi zato sto su vidjeli to na TVu. Svasta ce covjek procitat.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
0 4 hvala 0
4 godine
offline
Nakon prijave Telemacha, AZTN istražuje Arena Spor

Ono što je SK radio kad je imao top sadržaje ( Premiership, Primera, NBA, NFL ) sad njima radi Telekom i Arene.... i normalno, sad se plače i poziva na pomoć jer su oni jadni i nezaštićeni.... kad su uvodili Nova Sport i željeli ono što je već plaćeno od operatrea još jednom naplatiti putem novog kanala, to je bilo OK?

Kad su bili praktički monopolisti po pitanju sporta, to je bilo OK?

Kad su Bundesligu dobili bez natječaja jer je ista dodijeljenja bez natječaja ( konkurenciji nije bilo dozvoljeno nadmetati se ) to je bilo OK?

Malo mi je gadljivo kad nekadašnji moćnik i monopolist postane plačko i tužibaba....

Sjetimo se kad su izgubili Premierligu kako su najavljivali da je to daleko od gotovog, da će se tu uključiti Europska komisija, britanska vlada i premijer.... isto je bilo kad su izgubili i NBA.... što se dogodilo?

NIŠTA.....

 
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nakon prijave Telemacha, AZTN istražuje Arena
Snoozly kaže...

Ma ne, uopće nije ništa čudno kad telekom u vlasništvu države plati 600 milijuna eura za 6 sezona Premier Lige, odnosno 100 milijuna eura po sezoni na jebenom ex-Yu tržištu, sigurno im je to isplativo, uopće se ne radi o politički dogovorenom uništavanju konkurencije koje i bez toga jedva ima...

Treba napomenuti da su platili puno, ali puno više za svako natjecanje nego što je to bilo slučaj prijašnjih godina. Toliko puno, da niti jedan drugi operater nije mogao ponuditi ni blizu toj svoti. Također, zanimljivo je da su svi operateri od reda u Srbiji izbacili N1 i Novu S iz ponude TV kanala, tako da se mogu gledati samo na EON-u, nigdje drugdje. Isto tako je slučajnost da vlasti u Srbiji odbijaju dati N1 koncesiju za nacionalno emitiranje, ali nemaju problema dati isto medijima naklonjenima Vučiću. Puke slučajnosti...

Dr. Vicko kaže...
Pa i Telemach je isto tako gusio konkurenciju kada je Sport Klub imao ekskluzivna prava i sada se nasli zaliti kada i drugi prepisuju njihovu igru i igraju prljavo.

Skroz rijetko gledam televiziju, a pohotovo sport i ne branim Arene ni Telekom Srbije ali ista prica je bila prije par godina samo je tada Sport Klub imao prava i gusio konkurenciju.

Ali ne u Hrvatskoj, nego u Srbiji. Hrvatski Telemach je prijavio Arenu Sport, ne srpski SBB. Spore se u Hrvatskoj, ne u Srbiji. Razlika je.

 

Ne sjećam se da je Telemach ijednom operateru u Hrvatskoj branio pristup SK i drugim vlastitim kanalima. Ali da su HT i Arena Sport imali ekskluzivnu suradnju i gušili kokurenciju davnih dana, jesu. Isto tako HT sada guši konkurenciju sa svojim MAX Sport kanalima, ali doduše, samo za HNL.

 

Meni je najveća debilana da srpska vlada diktira tko će i gdje moći gledati premium sportski sadržaj u Hrvatskoj. Ono, zamisli da je rusija kupila prava za sva elitna natjecanja za teritorij Ukrajine. To nema nigdje i isto bi valjalo zakonom zabraniti.

ajimerej kaže...
Osobno mi se gadi to zaključavanje sadržaja, pogotovo sportskog sadržaja.

Time uništavaju popularnost sportova među mlađima i bit će zato sve manje sportaša.

Ne uništava se popularnost sporta među mladima nego naprotiv, mladi se educiraju kako piratizirati sadržaj. A vlasnici autorskih prava se nastavljaju čuditi zašto je piratstvo u porastu. Ako je glazbena industrija mogla riješiti piratske probleme, može i zabavna industrija.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.9.2023 15:01 (Marko :D).
4 godine
offline
Nakon prijave Telemacha, AZTN istražuje Arena Spor

Koja je svrha investirati u neki ( skupi ) sportski sadržaj ako ga moraš dijeliti sa svima pod istim uvjetima?

Znači, sad bi HT morao ponudi HNL svima na tržištu?

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Nakon prijave Telemacha, AZTN istražuje Arena Spor

IPTV

XBOX: RENZOR GT 01
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Nakon prijave Telemacha, AZTN istražuje Arena
Naravno, svi bi htjeli biti Modrić, moderni gladijator, heroj nacije.
Ako djeca ne vide heroje, pada popularnost sportu. Sjetimo se samo Kostelića, dok je njih bilo, bilo je i dosta mlađih skijaša i popularno za gledati skijanje na TVu. Da je za njihove ere arena tv zaključala skijanje manje bi se djece opredijelio za taj sport. Ima x primjera, hokej na ledu Medvešćak hit, svi gledali, pune tribine navijača, na hrt2 non stop gledalo se. I onda nova tv kupi koncesiju, prebaci prijenos na šugavu domu tv. Ljudi izgube rutinu gledanja, sve manje navijača i sve manje djece koja treniraju hokej na ledu.

I nije samo bit da imamo dobre igrače već više djece koja treniraju i da smo zdravija nacija.

Ako sudim po sebi, dok je bilo na tvu gledao sam sport, utakmice malo vikendom, nedjeljom formulu, uto. i sri. Liga prvaka. Sad ništa od toga, i totalno sam izgubio rutinu... ako se sjetim sri. hrt2 Liga prvaka.
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.9.2023 21:40 (ajimerej).
2 godine
offline
Nakon prijave Telemacha, AZTN istražuje Arena Spor

Telemach ima Sport klub, a s tim Formulu 1, UFC, ostale MMA prijenose.

To ja kod T-coma ne mogu gledati.

 

Eto, meni se jebe za bundesligu i općenito nogomet, uskraćen sam za mješovite borilačke vještine, formulu 1 i koga trebam tužiti, mamicu im ?! 

 

Treba nekakav europski regulator omogućiti da svi mogu kupiti prava za sva sportska natjecanja, a ne kod mene ima, kod tebe nema.

 

To je jedino ispravno, ostale priče su mlaćenje prazne slame.

合氣道 Još dok je tu bio Ademi i Orša, protivnicima se stezala knedla u grlu, a koljena klecala kao da plešu brejk dens...@PzKpfw
 
3 0 hvala 1
4 godine
offline
Nakon prijave Telemacha, AZTN istražuje Arena Spor

Pa niti u svakoj trgovini nemaš sve ono što ti treba pa moraš ići u neku drugu ako želiš baš određeni proizvod.... 

Zamisli da imaš svoju firmu, neki super proizvod koji želiš plasirati preko određenog trgovačkog lanca a onda te netko prisli da ga moraš ponuditi svima i još ti kažu da za sve mora biti ista cijena....

 
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nakon prijave Telemacha, AZTN istražuje Arena
Ulica Ulice kaže...

Koja je svrha investirati u neki ( skupi ) sportski sadržaj ako ga moraš dijeliti sa svima pod istim uvjetima?

Znači, sad bi HT morao ponudi HNL svima na tržištu?

Nitko ne govori da Arena Sport mora dijeliti sadržaj za koji je kupila prava s drugima. Ali bilo bi fer i korektno da se Arena Sport kanali nude svim operaterima i pod identičnim uvjetima, ne?

 

Zamisli da Spotify samo ima pjevače iz UMG-a, a da Apple Music ima WMG. TIDAL ima SME i tako dalje. Tebi bi za slušanje glazbe trebalo najmanje pet pretplata na streaming platforme. Vidiš, takva je situacija s televizijskim pravima. I možeš se postaviti na trepavice, ali to nije u redu.

 

Već sam rekao, glazbena industrija se gotovo riješila piratiziranja sadržaja jer je sve dostupno na svim platformama. Isto kao što je piratstvo bilo u padu nakon što je predstavljen Netflix. Sada je piratstvo opet u porastu, a zašto? Milijun različitih streaming servisa s različitim sadržajem i svi do jednog se naplaćuju. Dokle god će se broj streaming servisa povećavati, piratstvo će rasti sve više i više.

Zaporožac kaže...

Telemach ima Sport klub, a s tim Formulu 1, UFC, ostale MMA prijenose.

To ja kod T-coma ne mogu gledati.

 

Eto, meni se jebe za bundesligu i općenito nogomet, uskraćen sam za mješovite borilačke vještine, formulu 1 i koga trebam tužiti, mamicu im ?! 

 

Treba nekakav europski regulator omogućiti da svi mogu kupiti prava za sva sportska natjecanja, a ne kod mene ima, kod tebe nema.

 

To je jedino ispravno, ostale priče su mlaćenje prazne slame.

Upravo to. Da se mene pita, ako X kanal kupi prava za X natjecanje, taj X kanal bi trebao biti dostupan kod svih operatera, a ne samo kod jednog.

Ulica Ulice kaže...

Pa niti u svakoj trgovini nemaš sve ono što ti treba pa moraš ići u neku drugu ako želiš baš određeni proizvod.... 

Zamisli da imaš svoju firmu, neki super proizvod koji želiš plasirati preko određenog trgovačkog lanca a onda te netko prisli da ga moraš ponuditi svima i još ti kažu da za sve mora biti ista cijena....

Poanta TV kanala je gledanost, da ga gleda što je više ljudi moguće, a ne da ima što manje gledatelja. Arena Sport je platila ogromne pare za razna natjecanja, a upravo je broj gledatelja način na koji se taj novac vraća nazad. Ako je Arena dostupna samo kod jednog operatera, ima manji broj gledatelja nego što bi imala da je dostupna kod sva tri. Zato se televizije inače bore da se uvrste u programske pakete kod više operatera, a ne samo kod jednog.

 

Ali, Arena se iz nekog razloga jednostavno ne bori; tu se zapravo radi o dva razloga.

Prvi—novac ulupan u prava ne moraju vratiti jer se radi o kanalu u vlasništvu državne tvrtke. U kolikom god minusu Arena Sport završila, propasti sigurno neće. Jer uvijek Vučić može povući u državni proračun i uzet novac poreznih obveznika da spasi Arenu Sport. Ovo je nepoštena poslovna praksa jer na taj način onemogućuje konkurenciju, s obzirom da Arena Sport ima neograničeno financiranje.

Drugi—sasvim je očito da se Arena ne nudi Telemachu jer je u vlasništvu UG čiji je vlasnik u svađi s Vučićem. Ovdje se pak radi o diskriminaciji jer Vučić odbija ponuditi de facto državne kanale jednom operateru.

 

Telemach se zaista imao pravo žaliti AZTN kao što se svaki operater može žaliti na Telemach odluče li oni napraviti isto za Sport Klub.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.9.2023 23:03 (Marko :D).
2 godine
offline
Re: Nakon prijave Telemacha, AZTN istražuje Arena
Ulica Ulice kaže...

Pa niti u svakoj trgovini nemaš sve ono što ti treba pa moraš ići u neku drugu ako želiš baš određeni proizvod.... 

Zamisli da imaš svoju firmu, neki super proizvod koji želiš plasirati preko određenog trgovačkog lanca a onda te netko prisli da ga moraš ponuditi svima i još ti kažu da za sve mora biti ista cijena....

Loša ti je analogija.

Cijena npr. gledanja Bundeslige je milijun € po sezoni....lupam.

Dakle, prodam Telemachu za milijun, T-Comu za milijun, i A1 za milijun. 

To su tri milijuna, ako prodaš samo Telemachu, imaš samo milijun.

 

Kapiš ?

合氣道 Još dok je tu bio Ademi i Orša, protivnicima se stezala knedla u grlu, a koljena klecala kao da plešu brejk dens...@PzKpfw
4 godine
offline
Nakon prijave Telemacha, AZTN istražuje Arena Spor

Tvoja je još lošija jer postoji nešto što se zove ekskluzivna prava..... i zato se nešto plaća više da se može dobiti/gledati samo na jednom mjestu.....

ako svi mogu dobiti tv prava za Bundesligu, cijena neće biti milijun nečega kao što si rekao nego znatno manja.....jer onoga čega ima puno, to je automatski i jeftinije.....odi na placu pa vidi da je tako....

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nakon prijave Telemacha, AZTN istražuje Arena

Sva su prava ekskluzivna. Da nisu, Bundesligu bi gledao i na Arena Sportu, ali jesu, pa ne možeš. A i nije baš da Arena nema para za kupit prava na Bundesligu.

 

Problem je u tome što vlasnici autorskih prava ne žele prodati prava više televizijskih kuća u državi nego prodaju jednoj, koja onda ima pravo ista preprodati drugima ako želi. To rijetko tko, nažalost, radi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.9.2023 9:11 (Marko :D).
4 godine
offline
Nakon prijave Telemacha, AZTN istražuje Arena Spor

I upravo ono "Tko želi" u postu iznad je sukus svega..... ako netko smatra da bi tako bilo bolje za njega, može Tv prava ponuditi i drugima..... važno je napomenuti da ga nitko ne može prisiliti da te sadržaje MORA nekome ponuditi i još uz to da taj kaže da to mora biti pod određenim uvjetima....

važno je napomenuti das u ugovorima između recimo Engleskog nogometnog saveza ili pak UEFA-e i Arena strogo definirano stoji tko , kako i kada može prenositi njihove sadržaje/utakmice i na kojim kanalima tako da sam taj ugovor odmah u startu onemogućuje daljnju distribuciju recimo na Telemach.....

Ljudi, dogovornu ekonomiju smo davno napustili i vlasništvo ( tv prava spadaju pod tu kategoriju ) je svetinja zaštićena svim zakonima i Ustavom....

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.9.2023 14:25 (Ulica Ulice).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nakon prijave Telemacha, AZTN istražuje Arena

Ponovno, nitko ne traži od Arena Sport da preproda prava Sport Klubu, ne. Ono što se traži je da ako Arena naplaćuje, karikiram, 500€ po kanalu HT-u i A1, da isto toliko traže za svoje kanale od Telemacha. A ne da njih traže tipa 5.000€. Zato ih Telemach i je prijavio AZTN; u Hrvatskoj to mogu, ali u Srbiji ne jer se praktički spore s državom i nemaju nikakve šanse za pobjedu. Ako već ne mogu dobit Arene u Srbiji, onda ih bar mogu dobiti u Hrvatskoj, Sloveniji, Bosni i Crnoj Gori.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.9.2023 22:47 (Marko :D).
6 godina
offline
Re: Nakon prijave Telemacha, AZTN istražuje Arena

Jedini nedostatak je što ti stream na IPTV-ima  kasni po 40+ sekundi pa kad gledaš tekmu imaš "spojlere" iz obližnjih kafića i imaš vremena pripremiti se za golčinu. 

13 godina
offline
Re: Nakon prijave Telemacha, AZTN istražuje Arena
pollux kaže...

Jedini nedostatak je što ti stream na IPTV-ima  kasni po 40+ sekundi pa kad gledaš tekmu imaš "spojlere" iz obližnjih kafića i imaš vremena pripremiti se za golčinu. 

Ne samo to nego piratski streamovi su i često nestabilni, pa usred utakmice samo puknu ili krenu štekati. To me više živcira nego dernjava iz obližnjeg kafića; to riješavam tako da zatvorim prozor i spustim roletu. Ili pak spajanjem slušalica na TV. 😁

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.9.2023 8:59 (Marko :D).
2 godine
offline
Nakon prijave Telemacha, AZTN istražuje Arena Spor

Tko je na T-comu, kupi si mali paket (EON START Tv) Telemacha za 6,90 € (plaćaš mjesečno, odustaneš kad hoćeš) i možeš gledati UFC-MMA, Formulu 1, sport klub 1,2.3,4,5,6-.---- itd..

Sve preko EON apk. na tv-u, mobitelu, računalu.

合氣道 Još dok je tu bio Ademi i Orša, protivnicima se stezala knedla u grlu, a koljena klecala kao da plešu brejk dens...@PzKpfw
 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Nakon prijave Telemacha, AZTN istražuje Arena Spor

Ali Arene odlukom vlasnika sadržaja za Hrvatsku ne žele dati svoje kanale Telemachu... i tu je kraj priče.... mislim da tu čak nije niti riječ o cijeni....

kažu da ne žele da se njihovi kanali vrte kod konkurencije koja im nije mila i to je to...

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nakon prijave Telemacha, AZTN istražuje Arena
Ulica Ulice kaže...

Ali Arene odlukom vlasnika sadržaja za Hrvatsku ne žele dati svoje kanale Telemachu... i tu je kraj priče.... mislim da tu čak nije niti riječ o cijeni....

kažu da ne žele da se njihovi kanali vrte kod konkurencije koja im nije mila i to je to...

Dobro, ako je ovo što si napisao onda itekako krše zakon. Ponovno, tu se radi o diskriminaciji i to je doslovno zakonom zabranjeno. Isto kao što je onaj na moru odbio gej paru iznajmit apartman, pa je osuđen i kažnjen. 😆

4 godine
offline
Nakon prijave Telemacha, AZTN istražuje Arena Spor

Nije diskriminacija ako ne želiš potpomogati svoju konkurenciju i da ista, zahvaljujući tvojim kanalima, umanjuje tvoju zaradu....

A što se tiče da netko odbije imati s nekim posla, vlasnik kafića uvijek može odbiti nekog poslužiti..... i to nije diskriminacija već poslovna odluka... npr. ne poslužujem pijance jer će mi rastjerati ostale goste.... 

Ovo , ako je bilo kako je bilo, uistinu može biti diskriminacija i tu se vlasnik nespretno izrazio....što nije slučaj po pitanju Arena sport kanala...

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.9.2023 10:56 (Ulica Ulice).
 
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nakon prijave Telemacha, AZTN istražuje Arena

Iskreno me zanima odluka AZTN.

4 godine
offline
Nakon prijave Telemacha, AZTN istražuje Arena Spor

Žalili su se iz centrale Telemacha i na to što su izgubili Premier ligu, pisali žalbe i prigovore na adresu Engleskog nogometnog saveza, na engleski parlament, vladu, premijera..... što se desilo?

Ništa..... predstava za javnost jer su se pokazali kao loši gubitnici...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nakon prijave Telemacha, AZTN istražuje Arena
Ulica Ulice kaže...

Ali Arene odlukom vlasnika sadržaja za Hrvatsku ne žele dati svoje kanale Telemachu... i tu je kraj priče.... mislim da tu čak nije niti riječ o cijeni....

kažu da ne žele da se njihovi kanali vrte kod konkurencije koja im nije mila i to je to...

tko im je konkurencija? Arena Sport su kanali i njima je u interesu da budu dostupni kod što više providera.. upravo zato ne možeš biti provider i vlasnik kanala istovremeno

4 godine
offline
Re: Nakon prijave Telemacha, AZTN istražuje Arena

Sve OK, jedino je netočno da ne možeš biti provider i vlasnik kanala.... zakon se promijenio pa tako HT ima svoje Max sport kanale koji se vrte samo na njegovim platformama....

isto tako telemach više ne treba otvarati neke bogus firme na Sejšelima i njih predstavljati kao vlasnike SK kanala već sada mogu otvoreno reći : "da, mi smo vlasnici SK kanala koji se vrte na našim platformama"....

2 godine
offline
Re: Nakon prijave Telemacha, AZTN istražuje Arena
Ulica Ulice kaže.....

ako svi mogu dobiti tv prava za Bundesligu, cijena neće biti milijun nečega kao što si rekao nego znatno manja.....jer onoga čega ima puno, to je automatski i jeftinije.....odi na placu pa vidi da je tako....

To nije točno jer se tu ne radi o tome da Kaufland ima Vegetu, a ostali nemaju.

 

Dakle, ti kupiš automobil, a cijena je i za tebe i za mene ista, koliko god oni proizveli automobila.

nije to, "E ove godine su dobro rodile kruške pa ćemo spustiti cijenu da sve brže rasprodamo" 

合氣道 Još dok je tu bio Ademi i Orša, protivnicima se stezala knedla u grlu, a koljena klecala kao da plešu brejk dens...@PzKpfw
15 godina
offline
Nakon prijave Telemacha, AZTN istražuje Arena Spor

stara dva operatera, tcom i a1.. su teški kapital-interes, klasika za kompanije.. ali telemach je na n-tu potenciju gori, teži.. klasično preuzimanje tržišta i kad to obavi ide džonom. Sad se ljute, tuže, mada svatko od njih radi isto i pokušava isto.. i koriste ista sredstva, pa je malo smiješno kad x-tuži-y za ono što rade oboje, svi svima..

-moje viđenje, možemo biti sretni dok su nam stari telekomi, novi je gori od borga .. pri tome nisu stari postali dobri, daleko od tog.. manje zlo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Nakon prijave Telemacha, AZTN istražuje Arena
Zaporožac kaže...
Ulica Ulice kaže.....

ako svi mogu dobiti tv prava za Bundesligu, cijena neće biti milijun nečega kao što si rekao nego znatno manja.....jer onoga čega ima puno, to je automatski i jeftinije.....odi na placu pa vidi da je tako....

To nije točno jer se tu ne radi o tome da Kaufland ima Vegetu, a ostali nemaju.

 

Dakle, ti kupiš automobil, a cijena je i za tebe i za mene ista, koliko god oni proizveli automobila.

nije to, "E ove godine su dobro rodile kruške pa ćemo spustiti cijenu da sve brže rasprodamo" 

 Jedino je problem u tome što je proizvođaču Vegete u interesu da Vegeta bude dostupna u što više trgovačkih lanaca a vlasniku Arena ne odgovara da Arene budu kod Telemacha ( njihov proizvod i kao vlasnik ima pravo na to ).... i to treba poštivati...... kao šro se određene robne marke koje recimo vidimo u Lidlu ili Konzumu ne možemo naći u Plodinama ili Sparu..... i nitko ne radi dramu oko toga....samo Telemach...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice