Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 11 za 2023. godinu i

poruka: 16
|
čitano: 6.186
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 11 za 2023. godinu i".
4 godine
neaktivan
offline
Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 11 za 2023. godinu i

Zašto bi netko uzeo ovo, a ne recimo MacBook Pro M2?

 
1 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 11 za 2023. godi
mrbeholder kaže...

Zašto bi netko uzeo ovo, a ne recimo MacBook Pro M2?

 Zato jer mu možda trebaju Windowsi?

Nadglednik dina
16 godina
offline
Re: Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 11 za 2023. godi
mrbeholder kaže...

Zašto bi netko uzeo ovo, a ne recimo MacBook Pro M2?

 Jer 99,99% Corporate svijeta koristi Windows i treba uredaj koji izmedu ostalog ima next day support.

 

Btw postoji opce tako nesto u Apple svijetu? Znaci krepa ti notebook i sljedeci dan je majstor kod tebe doma sa djelovima?

15 godina
offline
Re: Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 11 za 2023. godi
Ovih 10h je pretpostavljam humor kao i na Meku
 
0 0 hvala 0
Re: Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 11 za 2023. godi
NEW_MAN kaže...

 

Btw postoji opce tako nesto u Apple svijetu? Znaci krepa ti notebook i sljedeci dan je majstor kod tebe doma sa djelovima?

 

 

krepa ti notebook i Apple (hardver) nije nešto što se često spominje u istoj rečenici.

 

Re: Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 11 za 2023. godi
Gajotres kaže...
Ovih 10h je pretpostavljam humor kao i na Meku

 

ovisi što ćeš raditi. Za osnovne zadatke na macu i 15h je realno. Za intenzivne zadatke postavlja se pitanje zašto bi ga držao na bateriji a ne punjaču...

13 godina
offline
Re: Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 11 za 2023. godi
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
NEW_MAN kaže...

 

Btw postoji opce tako nesto u Apple svijetu? Znaci krepa ti notebook i sljedeci dan je majstor kod tebe doma sa djelovima?

 

 

krepa ti notebook i Apple (hardver) nije nešto što se često spominje u istoj rečenici.

 

mhm.. ovako iz glave: napuhivanje baterije, krepavanje display-a, problemi s tipkovnicom

15 godina
offline
Re: Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 11 za 2023. godi
Može on biti i godinu dana na bateriji samo isključen naravno.
13 godina
suspendiran
online
Re: Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 11 za 2023. godi
NEW_MAN kaže...
mrbeholder kaže...

Zašto bi netko uzeo ovo, a ne recimo MacBook Pro M2?

 Jer 99,99% Corporate svijeta koristi Windows i treba uredaj koji izmedu ostalog ima next day support.

 

Btw postoji opce tako nesto u Apple svijetu? Znaci krepa ti notebook i sljedeci dan je majstor kod tebe doma sa djelovima?

U ovom slučaju kolega, baš se i nebih složio sa vašim razmišljanjem. 
U kojem ste to recentnom istraživanju pronašli, gdje je to makar na nekom prosječnom uzorku potvrđeno, da 99.99%, mo'š si mislit ?! 
Next day support, krepavanje, majstor sa djelovima, a gdje to ima u Windows svijetu ?!?! 

ministar kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
NEW_MAN kaže...

 

Btw postoji opce tako nesto u Apple svijetu? Znaci krepa ti notebook i sljedeci dan je majstor kod tebe doma sa djelovima?

 

 

krepa ti notebook i Apple (hardver) nije nešto što se često spominje u istoj rečenici.

 

mhm.. ovako iz glave: napuhivanje baterije, krepavanje display-a, problemi s tipkovnicom

U svojoj karijeri sam imao, ili imam dva laptopa, i prvi i drugi top modeli svoje branda svojeg vremena, IBM Z60 M i sada MBP. 
Ne sjećam se da sam uopće ikada igdje čuo, čitao ili vidjeo da se i jednom laptopu napuhala bakterija! Krepavanje displaya je vjerojatno moguće češće, ali ne znam da je to u  svijetu neka nekakva konstanta ili slučaj visokog opasnog uzorka! Problema sa tipkovnicom se sjećam, ma i sa onim ”gornjim” redom funkcijskih tipaka, koje su trebale u onoj traci glumiti ”nešto”, no na svu sreću trajalo je jednu kraću generaciju! 

Obzirom je ovdje riječ o 14' modelima, primarno bi trebalo govoriti o jednakijim modelima, po mogućnosti svim jednakim ili najboljim specifikacijama, pa pa onda o ukupnoj cijeni pojedinog modela, no, još uvijek postoji, postoje detalji koji se meni sviđaju, ne sviđaju, prolaze ili ne prolaze. 
Ono što mi se ne sviđa više, apasolutno, kod LENOVO gadgeta je tipkovnica, onako vizualno, kao crijepovi na krovu. Ponegdje mi se niti ne sviđa uporaba plastike, bez obzira kako će opravdati dizajneri svoj dizajn, aluminij, karbon, to su jedini top materijali, uz staklo navodno kod touchpada! 
I sada kada su učinili 15' MacBookAir, koji istina Bog nema zvučnike kao MBP ali vjerujem bolje nego LENOVO ThinkPad X1 Carbon Gen 11, uvjeren sam da po ukupnom, specifikacije/performanse/cijena zna se pobjednik u ovom ogledu, gdje LENOVO TP X1 nema šanse pored MBP 14' i/ili MBA 15'! 

ATJ Lučko
9 godina
protjeran
offline
Re: Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 11 za 2023. godi
ATJLučko kaže...

Ono što mi se ne sviđa više, apasolutno, kod LENOVO gadgeta je tipkovnica, onako vizualno, kao crijepovi na krovu. Ponegdje mi se niti ne sviđa uporaba plastike, bez obzira kako će opravdati dizajneri svoj dizajn, aluminij, karbon, to su jedini top materijali, uz staklo navodno kod touchpada! 
I sada kada su učinili 15' MacBookAir, koji istina Bog nema zvučnike kao MBP ali vjerujem bolje nego LENOVO ThinkPad X1 Carbon Gen 11, uvjeren sam da po ukupnom, specifikacije/performanse/cijena zna se pobjednik u ovom ogledu, gdje LENOVO TP X1 nema šanse pored MBP 14' i/ili MBA 15'! 

 MacBook samo što ima jabuku na sebi, autmatski mu je cijena veća za bar 50%.

Možda je i bolji od ovog Lenovo Thinkpada.

Evo navedi mi po čemu je 13" ili 15" MacBook Pro bolji od Dell XPS serije.

Može li se išta na njemu nadograditi i koliko to košta?

Koliko mu samo košta hebeni kabal za punjenje?

 

Mislim neka kupuje ko šta hoće, ali MacBook je polularan prvenstveno zbog šminke i njegovog ekosustava koji je meni osobno bullshit.

 

Ja ću radije na XPS , staviti dual boot sa Win 11 + Ubuntu. Da imam office i igrice na Win, a ostalo ću raditi na Linux-u.

I samo kupim externi IPS monitor da mogu gledati terminal na 32".

13 godina
suspendiran
online
Re: Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 11 za 2023. godi
gumifufna kaže...
ATJLučko kaže...

Ono što mi se ne sviđa više, apasolutno, kod LENOVO gadgeta je tipkovnica, onako vizualno, kao crijepovi na krovu. Ponegdje mi se niti ne sviđa uporaba plastike, bez obzira kako će opravdati dizajneri svoj dizajn, aluminij, karbon, to su jedini top materijali, uz staklo navodno kod touchpada! 
I sada kada su učinili 15' MacBookAir, koji istina Bog nema zvučnike kao MBP ali vjerujem bolje nego LENOVO ThinkPad X1 Carbon Gen 11, uvjeren sam da po ukupnom, specifikacije/performanse/cijena zna se pobjednik u ovom ogledu, gdje LENOVO TP X1 nema šanse pored MBP 14' i/ili MBA 15'! 

 MacBook samo što ima jabuku na sebi, autmatski mu je cijena veća za bar 50%.

Možda je i bolji od ovog Lenovo Thinkpada.

Evo navedi mi po čemu je 13" ili 15" MacBook Pro bolji od Dell XPS serije.

Može li se išta na njemu nadograditi i koliko to košta?

Koliko mu samo košta hebeni kabal za punjenje?

 

Mislim neka kupuje ko šta hoće, ali MacBook je polularan prvenstveno zbog šminke i njegovog ekosustava koji je meni osobno bullshit.

 

Ja ću radije na XPS , staviti dual boot sa Win 11 + Ubuntu. Da imam office i igrice na Win, a ostalo ću raditi na Linux-u.

I samo kupim externi IPS monitor da mogu gledati terminal na 32".

Kolega, vi imate pravo na svoje razmišljanje tu nema spora, ali tko može tvrditi da niti DELL XPS nisu fency shmency samo zbog XPS loga?! 
Uvjeren sam da vi niste neki uber relevantan recenzent IT gadgeta, kao što su neki, tako da vam baš nešto i ne vjerujem, obzirom sam upoznat sa djelom nekih, relevantnih YT recenzenata. 

Vi ste već u samom startu u minusu, jer morate, radije će te ovo ono, a zbog čega?!?! Zar Winsi su tako slabi, loši, nekvalitetni, ...?!?! A zašto nemate sve na Ubuntu, kada vam je tako dobreč?!?! 

Ako ste uvjereni da samo XPS može spojiti se na externi 32' monitor, nepotreban comment at all 

Ustvari, niste čak niti odredili koju vi ste uzeli konfiguraciju, čisto da se ima sa čime, uzorkom, usporediti, kako kvantitativno tako i kvalitativno?! 

ATJ Lučko
9 godina
protjeran
offline
Re: Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 11 za 2023. godi
ATJLučko kaže...

 

Vi ste već u samom startu u minusu, jer morate, radije će te ovo ono, a zbog čega?!?! Zar Winsi su tako slabi, loši, nekvalitetni, ...?!?! A zašto nemate sve na Ubuntu, kada vam je tako dobreč?!?! 

 

 Pa rekao sam ti već : radi Office novog i igrica imam Windows samo?

A ti sa MacBook Pro onda moraš kupiti i pleyku 5 plus, jer ne možeš igrati igrice.

 

Što se tiče moje stručnosti , ja sam nedavno komjalirao kernel na Debianu, i kastomizirao ga onako kako mi paše,

a ne kao MacOs koji ima 10 opcija u postavkama.

Dodouše dobar je tko želi koristiti Adobe alate, ali to se plaća u uređenim zemljama masno i bez crackova.

 

 

P.S. Uporedi kažem ti Mac Pro 13 ili 15 sa Dell XPS 13 ili 15 , ALI da su iste cijene.

Pa ćeš vidjeti tko ima bolju konfiguraciju, a posebno grafičku koja je oko 30-40 % cijene tog dell laptopa.

 

 

10 godina
offline
Re: Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 11 za 2023. godi
ATJLučko kaže...

Ono što mi se ne sviđa više, apasolutno, kod LENOVO gadgeta je tipkovnica, onako vizualno, kao crijepovi na krovu. Ponegdje mi se niti ne sviđa uporaba plastike, bez obzira kako će opravdati dizajneri svoj dizajn, aluminij, karbon, to su jedini top materijali, uz staklo navodno kod touchpada! 
I sada kada su učinili 15' MacBookAir, koji istina Bog nema zvučnike kao MBP ali vjerujem bolje nego LENOVO ThinkPad X1 Carbon Gen 11, uvjeren sam da po ukupnom, specifikacije/performanse/cijena zna se pobjednik u ovom ogledu, gdje LENOVO TP X1 nema šanse pored MBP 14' i/ili MBA 15'! 

 Thinkpad serija drži do originalnog dizajna zato jer to kupci vole i tradicionalno se povezuje sa robusnošću tih laptopa. Što je i istina, nekad si thinkpade doslovno moga zapaliti sa benzinom ugasiti i raditi na njemu (dok su bili plastični kompletno).

 

Nadalje, thinpad serije su oduvijek imali najkvalitetnije tipkovnice koje si mogao naći na laptopima. Ergonomija je nevjerojatna.

 

"Top materijali" tu nisu bitni. Bitna je tradicija. Uostalom marketinška glupost da je aluminij i ostale gluposti "top" materijal.

 

Što se tiče unutrašnjosti to su uvijek najbolje komponente i većinom kod intela vPro procesori.

 

Ono što je dodatno tradicionalno ostalo i zašto svi vole thinkpad seriju jest da doslovno sve u laptopu možeš zamjeniti sam. Par šarafa i cijeli laptop je pred tobom. Ja sam na mom starom x230 promjenio display, memoriju, bateriju, wifi/bluetooth karticu, i diskove (dan danas radi bez problema - 2008 godište). Vrlo slično je i na Dell XPS-u.

 

Ovo boldano doslovno je subjektivno. Na stranu benchmark-i i slične gluposti.

 

p.s. Prije 3 tjedna sam kupio low-mid seriju Thinpad L14. Plastični laptop, debeo valjda 3 centimetra. I njega mogu bez problema goniti 20 godina.

 

p.s.s. Ovaj post je napisan s MacBook Air-a dok slušam muziku na Airpodsima. Moja preporuka je da se malo smiriš sa fanbojizmom, i otvoriš se prema svijetu

Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.6.2023 19:51 (Entry Point).
9 godina
protjeran
offline
Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 11 za 2023. godinu i

Mozda bih i ja koristio Mac Pro da imam standard kao u Americi i da nisam bosanski kokuz.

Ali gledam sta je najispaltivije tj. Best Buy.

Ja sad koristim HP EliteBook i za tu cijenu sam prezadovoljan.

 

Ali jos nisam bacio stari Dell XPS 15 koji je btw, star preko 10 godina i nije prakticki gasen i nije nikad imao BSOD i sad fercera uredno za surfanje recimo.

 

Tokom tih 10 godina sam mu  povoljno zamjenio bateriju, nadogradio RAM , ubacio SSD, i jos jedan SSD umjesto DVD rom, i sam promjenuo pastu na grafickoj i procesoru.

 

Sama izrada, ergonomija, zaslon, zvucnici su vrhunski u XPS .

 

O tome ti ja pricam. Sta se isplati prosjecnom korisniku kupiti, a sta onom ko ima para na bacanje.

 

 

 

P.S. 


HP EliteBook 840 prošao je MIL-STD-810G certifikat, što znači da može izdržati ekstremnu vlažnost, ekstremne temperature, vibracije i veliku nadmorsku visinu.

MIL-STD-810G certifikat:

"Raspakiranje s vojnim standardom korisniku je prirodno lijepo. Gotovo svi proizvođači ga spominju, ali ne testiraju svi na istoj razini. Imajte na umu da standard MIL-STD-810G uključuje vrlo opsežan skup testova: testove pada, testove vibracija, testove prodiranja prašine, testove nadmorske visine, testove temperature, testove vlažnosti, testove zračenja, ... Možemo nastaviti ovako i dalje. Za mnoge testove također su određene različite kategorije i postupci. Ispuštanje uređaja 26 puta na sve moguće strane i uglove ima drugačiji učinak od jednog pada na noge. Reći ćemo da je to snažna činjenica. Marketinški stručnjaci brzo mijenjaju standard MIL-STD-810G kada je uređaj prošao samo ograničen skup testova. Mnogi testovi koje uređaj ne prolazi obično se prešućuju na svim jezicima. HP je izuzetak. Vrlo su transparentni u pogledu rezultata testiranja svojih uređaja, i čine ih javno dostupnima."

 

- Kad MacBook Pro bude imao ovakvu kvalitetu i prođe vojne certifikate izdrživosti, onda se javi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.6.2023 6:00 (gumifufna).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 11 za 2023. godi
gumifufna kaže...
ATJLučko kaže...

Ono što mi se ne sviđa više, apasolutno, kod LENOVO gadgeta je tipkovnica, onako vizualno, kao crijepovi na krovu. Ponegdje mi se niti ne sviđa uporaba plastike, bez obzira kako će opravdati dizajneri svoj dizajn, aluminij, karbon, to su jedini top materijali, uz staklo navodno kod touchpada! 
I sada kada su učinili 15' MacBookAir, koji istina Bog nema zvučnike kao MBP ali vjerujem bolje nego LENOVO ThinkPad X1 Carbon Gen 11, uvjeren sam da po ukupnom, specifikacije/performanse/cijena zna se pobjednik u ovom ogledu, gdje LENOVO TP X1 nema šanse pored MBP 14' i/ili MBA 15'! 

 MacBook samo što ima jabuku na sebi, autmatski mu je cijena veća za bar 50%.

 

Da bar, ogrebao sam se kod brata za MacBook Pro 19. Skoro pa ne korišten. Prije dvije godine se ogrebao za HP OMEN isto iz 2019 koji je jeftiniji od Meka. MacBook ne mogu prodati za 700€. Čak mi se ni scameri ne javljaju. HP stavio fore radi 1k, na kraju ga maknuo, tri poziva dolaze gdje treba. S tim da čitam na kutiji od HP-a piše 3g tvorničke garancije a Mac kao dvije. 

 

Mislio sam probati Mac. Stavio na Mac windowse, mal disk GPU nikakav. Ne ide win 11 bez težih manevara, 10h kao baterija, kakva prevara 3h baterija.  

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.6.2023 15:32 (Gajotres).
10 godina
offline
Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 11 za 2023. godinu i

Opet drvlje i kamnje po nečemu što se ne koristi... Mac ima 10 opcija... majke mi za ranit se od gluposti.

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice