Acer Nitro 16 AN16-41 uz klasičan gaming izgled do

poruka: 36
|
čitano: 10.172
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Acer Nitro 16 AN16-41 uz klasičan gaming izgled do".
15 godina
offline
Acer Nitro 16 AN16-41 uz klasičan gaming izgled do

Ekran mu je slaba točka. 400 nit je minimum za pristojan ekran. 300 nit je za mračnu sobu. Za tu cijenu se može dobiti vrhunski laptop sa OLED ekranom svjetline 600 nit i više koji ima idealnu sliku i po danu u svijetloj sobi.

Idi i radi nešto korisno!
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Acer Nitro 16 AN16-41 uz klasičan gaming izgled do

Ma svim tim gaming laptopima, a pogotovo Aceru je hlađenje najveća boljka.

Klincu sam prije dvije-tri godine bio kupio Acer Predator Helios 300 i ima 1660Ti (puno slabiju grafičku, ali dovoljnu za 1080p ekran).

U Fortniteu se ventilatori hoće razletiti od vrištanja, a o buci da i ne pričamo. Ako ruku staviš na njega možeš se opeći, što ostavlja posljedice i na plastiku tipkovnice i kućišta nakon nekog vremena.

 

I šta mi znači 144Hz ekran, ako moram lockati FPS na puno niže inače se laptop na većim FPSovima (ovisno o igri naravno) pregrije i resetira.

 

P.S. Evo baš mi dolazi i kaže "tata, laptop mi se non stop crasha u Fortniteu". :-D

Nikad više niti eura neću dati za gaming laptop.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.6.2023 12:19 (Bitanga).
Moj PC  
6 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Acer Nitro 16 AN16-41 uz klasičan gaming izgle

Ja planiram u skorije vrijeme kupit laptop, ali nisam gamer, no htio bih laptop s dobrim hlađenjem. Pa me zanima da li se isplati platiti više za gamerski laptop, čisto da bude futureproof. Ili mi je bolje uzet običan neki laptop, ali s dobrim speckama?

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.6.2023 12:24 (Marko :D).
9 godina
offline
Re: Acer Nitro 16 AN16-41 uz klasičan gaming izgle
Bitanga kaže...

Ma svim tim gaming laptopima, a pogotovo Aceru je hlađenje najveća boljka.

Klincu sam prije dvije-tri godine bio kupio Acer Predator Helios 300 i ima 1660Ti (puno slabiju grafičku, ali dovoljnu za 1080p ekran).

U Fortniteu se ventilatori hoće razletiti od vrištanja, a o buci da i ne pričamo. Ako ruku staviš na njega možeš se opeći, što ostavlja posljedice i na plastiku tipkovnice i kućišta nakon nekog vremena.

 

I šta mi znači 144Hz ekran, ako moram lockati FPS na puno niže inače se laptop na većim FPSovima (ovisno o igri naravno) pregrije i resetira.

 

P.S. Evo baš mi dolazi i kaže "tata, laptop mi se non stop crasha u Fortniteu". :-D

Nikad više niti eura neću dati za gaming laptop.

 pametno.

prije 5 i 10 i 15 godina je bilo isto, kao da imaš vrući krumpir pod prstima, rok trajanja zbog temperature 2-3 godine max, što nije čudno jer su kompomenete na oko 90 stupnjeva stalno.

i to laptopi s "hvaljenim" sustavom hlađenja... beskorisne naprave.

 

pogotovo sad kad je vani 40 stupnjeva, throttling udara, kao da imaš 40% slabiji laptop.

6 godina
offline
Re: Acer Nitro 16 AN16-41 uz klasičan gaming izgle
Gaming laptop baterija kod igranja 2 sata...nakon toga na kabel...tako možeš za duplo manje novaca desktop PC istih ili jačih performans
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Acer Nitro 16 AN16-41 uz klasičan gaming izgle

Za te novce složim stroj za sljedećih 10 godina igranja po pitanju, procesora, RAM-a, graf. kartice i svih budućih proširenja ..

 

13 godina
offline
Re: Acer Nitro 16 AN16-41 uz klasičan gaming izgle
Keso kaže...

Ekran mu je slaba točka. 400 nit je minimum za pristojan ekran. 300 nit je za mračnu sobu. Za tu cijenu se može dobiti vrhunski laptop sa OLED ekranom svjetline 600 nit i više koji ima idealnu sliku i po danu u svijetloj sobi.

Evo već sat vremena gledam HP i Lenovo laptope. Nisam još pronašao niti jedan koji ima 400 nit svjetlinu ekrana. Kod HP-a, pa čak i na skupim modelima pronalazim samo ekrane s 250 nita, dok kod Lenova pronalazim isključivo one od 300 nita.

 

OLED ekran na laptopu ne bih uzimao, još ajde na mobitelu kojeg ću sigurno zamijeniti za tri godine, ali računala koristim jako dugo (trenutni kojeg planiram zamijeniti ima 9 godina). Nema sumnje da bi ijedan OLED ekran izdržao toliko dugo, štoviše, mislim da bi već nakon tri godine mogao početi pokazivati prve znakove burn-ina. Zamjena ekrana svako malo mi nije opcija.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.6.2023 14:30 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: Acer Nitro 16 AN16-41 uz klasičan gaming izgle
13 godina
offline
Re: Acer Nitro 16 AN16-41 uz klasičan gaming izgle

Gledam laptope do 900€. HP Victus gaming prijenosnici isto imaju 250 nita svjetlinu ekrana. Doslovno u tom cijenovnom segmentu nisam pronašao niti jedan s 400 nita.

15 godina
offline
Re: Acer Nitro 16 AN16-41 uz klasičan gaming izgle
Keso kaže...

..300 nit je za mračnu sobu. ..i ima idealnu sliku i po danu u svijetloj sobi.

 -kad si vidio gejmera na svjetlu? :)

 

.. od matrixa nadalje, hakeri&gejmeri, uz hudice i dark-theme.. žive u mraku, sumraku, nešto kao limbzona, ne vide sunca (ni mjeseca..) osim u promomaterijalima za egzotične otoke itd.

-no više zabrinjava to što tebe zabrijnjava jel to za gejmere.. onak, jel im (pre)skupo.. ja bi to ostavio osobi kao izbor, jednako kao auto, cipele, rolex, mob, ženu-muža-mix.. tj ne biramo im mi nego oni a kriterije koje tad imaju može biti boja tipki, tek možda koliko nita svjetline ima ekran i sl. teh.spec koje su često samo to, teh.spec.. kao g2g brzina što je možda gejmeru važnije kad brije na 144 lock fpsa u csgou .. onak, za sebe imam svoj kriterij, za druge nemam.. imaju oni, ne?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Acer Nitro 16 AN16-41 uz klasičan gaming izgled do

Imaju li drugi brendovi stranicu tipa PSREF od Lenova, gdje se točno može vidjeti što koji laptop ima?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Acer Nitro 16 AN16-41 uz klasičan gaming izgle
Marko :D kaže...

Gledam laptope do 900€. HP Victus gaming prijenosnici isto imaju 250 nita svjetlinu ekrana. Doslovno u tom cijenovnom segmentu nisam pronašao niti jedan s 400 nita.

Gledam tako i ja nove aute u cjenovnom rangu do 5K EUR. I doslovno niti jedan ne ide 250 km/h. Osim nizbrdo ako kočnice prestanu raditi.

Idi i radi nešto korisno!
13 godina
offline
Re: Acer Nitro 16 AN16-41 uz klasičan gaming izgle

 

Aludiraš li time da niti jedan laptop do 1.000€ nema dobar ekran?

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.6.2023 0:36 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Acer Nitro 16 AN16-41 uz klasičan gaming izgle

javi ako ga nađeš. Na nečemu moraju štedjeti, a dobar ekran puno košta. Kupci uglavnom ni ne gledaju kvalitetu ekrana, pa se tu najlakše "izvuku" sa uštedom i stoga ćeš teško naći da laptop ima dobar ekran, a pogotovo teško ako malo košta. Prednost laptopa je prenosivost, sve ostalo mu je lošije u odnosu na desktop iste cijene.

Idi i radi nešto korisno!
16 godina
offline
Re: Acer Nitro 16 AN16-41 uz klasičan gaming izgle
Acer nikad nije ni bio sinonim za kvalitetu, a k tome stave AMD i nabiju cijenu. Tko hoće kvalitetan display i dobro hlađenje neka si gleda neki od novih Asus Strix modela.
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Acer Nitro 16 AN16-41 uz klasičan gaming izgle
Keso kaže...

Ekran mu je slaba točka. 400 nit je minimum za pristojan ekran. 300 nit je za mračnu sobu. 

 ma pretjeruješ, ako je 400 nit minimum, onda je 90% laptopa neupotrebljivo

a radim na poslovnom sranju od ideapada svaki dan sa svjetlinom max 250 nit i još mu je svjetlina snižena na 70%

na 100% mi je presvijetao za raditi

7 godina
offline
Acer Nitro 16 AN16-41 uz klasičan gaming izgled do

Na Legionu imam 300 nita ekran i zbog anti glare premaza se vidi sasvim dobro i kada je više sunca/svjetla u prostoriji.

Starci imaju laptope od 250 nita (efektivno i manje) i dalje se vidi u redu.

 

Većina gaming montitora što ljudi kupuju ima 300-350 nita max i to je sasvim dovoljno. Više nita dobro dođe, al itrenutno se to i treba platiti.

I want to believe
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Acer Nitro 16 AN16-41 uz klasičan gaming izgled do

Naravno da je sasvim dovoljno.

Na poslu imam 2 IPS HP monitora od 250 nitsa i još mi je brightness na 65%. I to mi zna biti previše ovisno kako sam umoran pa svuda imam dark mode :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Acer Nitro 16 AN16-41 uz klasičan gaming izgled do

Trenutni laptop star 9 godina ima ekran 200 nita i to glossy. Kad podignem rolete do kraja i po najjačem suncu, čak se i dobro vidi na njega. Da nije glossy ekran, vidjelo bi se puno bolje jer ne bi bilo toliko refleksije.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Acer Nitro 16 AN16-41 uz klasičan gaming izgle
Jeste li vi što pričate da je 200 i 300 nita dovoljno, ikada uživo usporedili njih s nekim monitorom od 1000? Gaming laptop ne mora biti nužno samo za igranje, ali ako i je, pri danjem svjetlu je 200-300 nedovoljno.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Acer Nitro 16 AN16-41 uz klasičan gaming izgle

Koja je svrha monitora od 1000 nita kada ga nikad nećeš koristit toliko osvjetljenog? Jasno mi je da se na mobitelima ugrađuju ekrani s 1000 nita pa na više; koristimo ih po vani, na najjačem suncu. Monitor ili (gaming) laptop nećeš koristiti vani, na najjačem suncu; nećeš igrat igrice na livadi. Doslovno ne vidim potrebu za tako osvjetljenim ekranom.

 

Kažem ti, laptop star 9 godina ima ekran od 200 nita; nikad mi slider nije postavljen na najviše, evo sad ga koristim na 7/10 tik do prozora, a vani sunce sija. I sve vidim, baš sve. Glossy ekran radi onaj odsjaj koji je neugodan, da, ali i dalje sve vidim bez problema.

15 godina
offline
Re: Acer Nitro 16 AN16-41 uz klasičan gaming izgle
dd.inc kaže...
Jeste li vi što pričate da je 200 i 300 nita dovoljno, ikada uživo usporedili njih s nekim monitorom od 1000? Gaming laptop ne mora biti nužno samo za igranje, ali ako i je, pri danjem svjetlu je 200-300 nedovoljno.

 

Jesi ti kad igrao nešto sa 1000 nitsa?

Ja sam igrao i na slabijim TVima, u HDRu kad je brightness na max, i s vremenom oslijepiš od tolikog svjetla u facu.

Znale su me oči zabolit kad sam u AC Odyssey izlazio iz pećine na svjetlo :-)

 

Nitsi imaju svoju svrhu u prikazu većeg raspona nijansi boja, ali nisu presudni za korištenje.

Da, više nitsa je bolje za sliku, ali je lošije za stalno gledanje u to.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.6.2023 15:56 (Bitanga).
13 godina
offline
Acer Nitro 16 AN16-41 uz klasičan gaming izgled do

Možda je on onaj tip koji u mrklom mraku ima svjetlinu zaslona na mobitelu na maksimalno. 🤣

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Acer Nitro 16 AN16-41 uz klasičan gaming izgle
Bitanga kaže...

Ma svim tim gaming laptopima, a pogotovo Aceru je hlađenje najveća boljka.

Klincu sam prije dvije-tri godine bio kupio Acer Predator Helios 300 i ima 1660Ti (puno slabiju grafičku, ali dovoljnu za 1080p ekran).

U Fortniteu se ventilatori hoće razletiti od vrištanja, a o buci da i ne pričamo. Ako ruku staviš na njega možeš se opeći, što ostavlja posljedice i na plastiku tipkovnice i kućišta nakon nekog vremena.

 

I šta mi znači 144Hz ekran, ako moram lockati FPS na puno niže inače se laptop na većim FPSovima (ovisno o igri naravno) pregrije i resetira.

 

P.S. Evo baš mi dolazi i kaže "tata, laptop mi se non stop crasha u Fortniteu". :-D

Nikad više niti eura neću dati za gaming laptop.

 ocisti laptop od prasine, stavi nove dobre paste i thermal padove za 20€ i raditi ce kao prvog dana. To sam napravio na nekoliko svojih laptopa (ukljucujuci Acer Predator sa 1060) i razlika bude nebo i zemlja.

15 godina
offline
Re: Acer Nitro 16 AN16-41 uz klasičan gaming izgle
Ferritin kaže...

 ocisti laptop od prasine, stavi nove dobre paste i thermal padove za 20€ i raditi ce kao prvog dana. To sam napravio na nekoliko svojih laptopa (ukljucujuci Acer Predator sa 1060) i razlika bude nebo i zemlja.

 

Od prvog dana je takav. Čistio sam i od prašine, nema ništa. Jednostavno ne može odvest tu silnu toplinu pod top opterećenjem.

Ne pušim više gaming laptope ni 5%. S desktop računalima nikad nikakvih problema.

Ne vidim apsolutno nikakav razlog da na laptop od 12k kn stavljam thermal padove od 20€ ili mijenjam pastu. To je onda govno od laptopa. To samo potvrđuje da se to ne treba kupovati.

U životu ni na jednom računalu, laptopu i konzoli nisam mijenjao termalnu pastu, a trajali su mi po 10ak godina bez da se resetiraju zbog pregrijavanja.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.6.2023 21:27 (Bitanga).
16 godina
offline
Re: Acer Nitro 16 AN16-41 uz klasičan gaming izgle
Pa baš kako si napisao, više nitsa bolji kontrast/boje. Kod displaya na laptopima je češći problem bleeding
15 godina
offline
Re: Acer Nitro 16 AN16-41 uz klasičan gaming izgle
dd.inc kaže...
Pa baš kako si napisao, više nitsa bolji kontrast/boje. Kod displaya na laptopima je češći problem bleeding

 
Ne mogu se zamisliti da nešto gdje su bitne boje radim na laptopu. A da ne spominjem i pogrbljen položaj te smiješnu tipkovnicu. Laptop je priručno računalo, za povremeno korištenje, a za sve ostalo treba spojiti pravi monitor na laptop. Ali i ti pravi monitori su sasvim upotrebljivi i sa 250, 300, 350 nitsa. Rijetko kome trebaju HDR boje, a 1000 nitsa ne moramo ni spominjati osim u kontekstu HDR gaminga. A za to jedino OLED dolazi u obzir, a s druge strane je OLED opet ima svoje mane. A i najbolji OLEDi nemaju 1000 nitsa, tako da...

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Acer Nitro 16 AN16-41 uz klasičan gaming izgle
Mislim da bi OLED na laptopima trebao postati standard u budućnosti. Vrlo tanak jer ne treba pozadinske svjetlo, 400 nita, savršen kontrast i boje. Ima i danas toga ali ne na puno modela. Biti će sve više nadam se. Vanjski monitor, da slažem se, no pitanje kako ga najčešće koristiš (sa ili bez vanjskog).
Idi i radi nešto korisno!
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.6.2023 10:17 (Keso).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Acer Nitro 16 AN16-41 uz klasičan gaming izgled do

Nema teoretske da ću ikada kupit OLED laptop ili monitor. OLED se sad gura svugdje jer... planned obsolescence. Imaš OLED ekran i nakon 3 godine burn-in. Ajde, mobiteli se mijenjaju češće, ali računala se koriste puno duže, pa i do 10 godina. Imam i starija računala kod kuće koja i dan danas rade bez ikakvih problema. Nema teoretske da bi ijedan OLED zaslon držao tako dugo. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.6.2023 10:34 (Marko :D).
 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Acer Nitro 16 AN16-41 uz klasičan gaming izgle
Postoje tehnologije koje sprječavaju burnin za OLED. Sporo pomicanje slike, interni refresh dok je ugašen i druge. Burnin nije problem za oled, to je stvar prošlosti.
Idi i radi nešto korisno!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice