Haker koji je napravio milijunsku štetu proizvođač

poruka: 9
|
čitano: 10.185
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Haker koji je napravio milijunsku štetu proizvođač".
13 godina
offline
Haker koji je napravio milijunsku štetu proizvođač

jel se to za switch može negdje nabaviti, pitam za prijatelja?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Haker koji je napravio milijunsku štetu proizv
Milijunska odšteta?

To se u Americi kako riješi - proglasiš bankrot pa nek se ovi naplate
😁
 
0 0 hvala 0
Re: Haker koji je napravio milijunsku štetu proizv
dankodr kaže...
Milijunska odšteta?

To se u Americi kako riješi - proglasiš bankrot pa nek se ovi naplate
😁

 

Davati će 30% od plaće do kraja života

 

 

 

Haker koji je napravio milijunsku štetu proizvođač

Pod uvjetom da vam je Switch od starije generacije, to se koristi (isprobao na svojem) aluminijska folija, doslovce 30 sekundi posla i može se "modati".

 

Ono što nije dobro jest da switch gubi svoj smisao, eshop ne radi, blokiran si online i moram reći da je daleko lakše kupovati igre preko eshopa nego drndati po piratskim siteovima krcatim govnima i spywareovima, te raditi kerefeke dok se taj file ne stavi na konzolu.

Da ne kažem da prije toga ćete se dobrih 2 sata zajebavati s instalacijom tih dodataka potrebnih da se instalira "modani firmware".

 

A onda shvatite da nove igre traže i novu verziju firmwarea, a to je opet posao sam za sebe...

 

 

Uglavnom ja sam odustao i kupio si novi Switch OLED, a ovaj "modani" sam bacio u smeće.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Haker koji je napravio milijunsku štetu proizv
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Pod uvjetom da vam je Switch od starije generacije, to se koristi (isprobao na svojem) aluminijska folija, doslovce 30 sekundi posla i može se "modati".

 

Ono što nije dobro jest da switch gubi svoj smisao, eshop ne radi, blokiran si online i moram reći da je daleko lakše kupovati igre preko eshopa nego drndati po piratskim siteovima krcatim govnima i spywareovima, te raditi kerefeke dok se taj file ne stavi na konzolu.

Da ne kažem da prije toga ćete se dobrih 2 sata zajebavati s instalacijom tih dodataka potrebnih da se instalira "modani firmware".

 

A onda shvatite da nove igre traže i novu verziju firmwarea, a to je opet posao sam za sebe...

 

 

Uglavnom ja sam odustao i kupio si novi Switch OLED, a ovaj "modani" sam bacio u smeće.

Šta nisi ti tamo u Diablo 4 temi napisao da već 15 godina ne igraš igre?

Re: Haker koji je napravio milijunsku štetu proizv
Barab4 kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Pod uvjetom da vam je Switch od starije generacije, to se koristi (isprobao na svojem) aluminijska folija, doslovce 30 sekundi posla i može se "modati".

 

Ono što nije dobro jest da switch gubi svoj smisao, eshop ne radi, blokiran si online i moram reći da je daleko lakše kupovati igre preko eshopa nego drndati po piratskim siteovima krcatim govnima i spywareovima, te raditi kerefeke dok se taj file ne stavi na konzolu.

Da ne kažem da prije toga ćete se dobrih 2 sata zajebavati s instalacijom tih dodataka potrebnih da se instalira "modani firmware".

 

A onda shvatite da nove igre traže i novu verziju firmwarea, a to je opet posao sam za sebe...

 

 

Uglavnom ja sam odustao i kupio si novi Switch OLED, a ovaj "modani" sam bacio u smeće.

Šta nisi ti tamo u Diablo 4 temi napisao da već 15 godina ne igraš igre?

 

jesam, ne igram. Kupio sam obje konzole jer sam mislio da će me interesirati. Nisu.

 

 

 

14 godina
offline
Re: Haker koji je napravio milijunsku štetu proizv
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Pod uvjetom da vam je Switch od starije generacije, to se koristi (isprobao na svojem) aluminijska folija, doslovce 30 sekundi posla i može se "modati".

 

Ono što nije dobro jest da switch gubi svoj smisao, eshop ne radi, blokiran si online i moram reći da je daleko lakše kupovati igre preko eshopa nego drndati po piratskim siteovima krcatim govnima i spywareovima, te raditi kerefeke dok se taj file ne stavi na konzolu.

Da ne kažem da prije toga ćete se dobrih 2 sata zajebavati s instalacijom tih dodataka potrebnih da se instalira "modani firmware".

 

A onda shvatite da nove igre traže i novu verziju firmwarea, a to je opet posao sam za sebe...

 

 

Uglavnom ja sam odustao i kupio si novi Switch OLED, a ovaj "modani" sam bacio u smeće.

 Možeš meni poslati ovaj modani, umjesto da ga baciš u smeće. Nećaci bi se jako obradovali.

Plaćam poštarinu, naravno.

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
16 godina
offline
Re: Haker koji je napravio milijunsku štetu proizv
tvargek kaže...

jel se to za switch može negdje nabaviti, pitam za prijatelja?

 Malo je kompliciranije, ta "USB" metoda pali samo na prvoj generaciji Switcha, a i to ne na svim modelima, ima ne netu site gdje možeš provjeriti po serijskom broju da li ima ili nema šanse. Bio je exploit u procesoru, tj. mogao si trigerirati recovery mode i onda mu gurnuti drugi loader koji bi startao CFW. To zapravo možeš i sa PC-a napraviti (https://github.com/eliboa/TegraRcmGUI), ovo što se spominje u članku je samo "standalone" USB Stick koji bi gurnuo payload na switch kada bi switch otišao u recovery mode pa ne trebaš PC (ili android mob, ima aplikacija i za android). Ima na aliexpress-u i drugih standalone USB-ova, ovaj od Xecutera mislim da je bio prvi, no naknadno su i drugi radili. RCM Loader je jedan od popularnijih, čak i bolji, jer podržava više različitih payloada, dok od Xecutera samo njihov.

No taj USB loader nije bio razlog zašto je Xecuter zasvrbio Nintendo, na kraju krajeva to je samo gadget da malo olakša proces, ne i jedini način... A i nakon što je ranjivost "procurila" napravili su hardversku modifikaciju da više nije moguće otići u recovery mode pa je u praksi od prve generacije recimo 2/3 uređaja "ranjivo", a V2 i Oled nisu uopće...

"Problem" je Xecuter SX Core modčip koji su napravili i sa kojim možeš "hacknuti" bilo koji switch (u tom trenu), to je otvorilo pandorinu kutiju jer su sada opet bili ranjivi svi switchevi. I tu je Nintendo reagirao da to srežu u korijenu.

Uspjeh im je relativan, mačka je pobjegla iz vreće, Xecuter modčipova više nema (ili ako ih nađeš koštaju k'o Svetog Petra kajgana... a i nisu bitni jer više nema tima koji stoji iza i koji bi radio update-e i dorade tako da nisam siguran da bi radili na V2 ili OLED switchevima), no Kinezi su to klonirali i nastavili razvoj, tako da danas na Aliexpress-u možeš naći te chipove za sve switcheve, V2, OLED, Lite... Hwfly se zovu, čak su i pojeftinili od kada sam to gledao prije pola godine, bili su $100, sada vidim da su $50-$60...
A nešto se radi i na DIY modchipu, Picofly, koji bi bio baziran na RPi Pico-u, samo bi trebao jedan ribbon kabel od ovih "klasičnih" switch modchipova, ali tu već par mjeseci nije bilo nekog infoa, samo proof of concept.

16 godina
offline
Re: Haker koji je napravio milijunsku štetu proizv
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Pod uvjetom da vam je Switch od starije generacije, to se koristi (isprobao na svojem) aluminijska folija, doslovce 30 sekundi posla i može se "modati".

 

Ono što nije dobro jest da switch gubi svoj smisao, eshop ne radi, blokiran si online i moram reći da je daleko lakše kupovati igre preko eshopa nego drndati po piratskim siteovima krcatim govnima i spywareovima, te raditi kerefeke dok se taj file ne stavi na konzolu.

Da ne kažem da prije toga ćete se dobrih 2 sata zajebavati s instalacijom tih dodataka potrebnih da se instalira "modani firmware".

 

A onda shvatite da nove igre traže i novu verziju firmwarea, a to je opet posao sam za sebe...

 

 

Uglavnom ja sam odustao i kupio si novi Switch OLED, a ovaj "modani" sam bacio u smeće.

 Ne slažem se nikako, većina switch igara mi nije za multiplayer, tako da me zabole za "online", tim više što Nintendo naplaćuje za svoju shitty uslugu da uopće možeš igrati online. A nije ni do gležnja Sony ili Microsoft-u i što dobiješ sa njihovim pretplatama. 

Isto tako nije "drndanje" po site-ovima, neću ostavljati linkove, ali dovoljan je jedan pouzdani (tamni softver, da prevedem i karikiram ime...), a i generalno nisam naletio na probleme sa "tim" i sa drugih site-ova 🤔.
Instalacija se svodi na to da pokrenem program na switchu, spojim USB kablom na PC, odaberem "MTP Responder" u programu i na PC-u dobijem "foldere" od SD karticu i interne memorije. U njih samo kopiram XCI ili NSP datoteke i to se automatski instalira...

A zavisi što korisnik želi, "zajebavanje" se svodi na otpakiravanje CFW-a na SD karticu, uštekavanje iste u switch, startanje switcha sa RCM Jig-om (malo praktičnija verzija ovoga sa alu folijom) i slanje payloada da se starta.
30-60 minuta bi bilo zajebancije jedino da korisnik želi koristiti emuNAND (u osnovi image flash memorije na SD kartici koji se mounta umjesto "pravog" flasha). To treba malo vremena da se upogoni zbog nekih mušica kod hekate-a sa kojim se radi kopija NAND-a. Barem je u verziji sa kojom sam to radio bila neka mušica pa sam morao 2-3 puta dok sam pogodio "kombinaciju". No to nije obavezno, ja sam tako htio da mi origigi firmware ostane "čist", bez traga CFW-a.
Čak štoviše, origigi FW na switchu mi je 7.0.0, dok je ovaj u emuNAND-u na verziji 13 ili 14, ne sjećam se više koja je verzija bila kada sam ga zadnji put updateao prije mjesec-dva...

A sam proces update-a se svodi na to da skinem firmware sa neta, kopiram ga u folder na SD kartici i onda na switchu sa aplikacijom od CFW-a pokažem na taj folder i kažem "updateaj". 5 minuta posla, sa tim da najveći dio tog vremena ode na download sa neta i kopiranje na SD karticu...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice