Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji odmor?

poruka: 105
|
čitano: 25.455
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji odmor?".
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji od
konjRR kaže...
NetkoNegdje kaže...
konjRR kaže...

 

 

 "Svatko radi što hoće, a na štetu turista." Nije mi jasna ova izjava? Koga briga za stetu turistima? Kapitalizam je i gleda se koliko se novca moze uzet za nesto sto nudis, a kapitalisticki je uzet sto vise sto prije. 

Draza ti je jugoslavija koja je propisivala koliko gostiju neko mjesto moze primiti po parametrima tipa povrsina plaze itd.? Nekima, ali izgleda vecini na srecu nismo vise u tom sistemu. 

Dakle mislis da ljudi koji rade po pravilima igre koje je drustvo "propisalo" rade krivo? Nebi rekao.

A opet da ti ponovim 7 i 8 mjesec na jadranu su mi gadljivi postali na vecini mjesta. Pa me opet pitaj sto meni odgovara. Osobno korona mi je bila "blagoslov" i ne sjecam se kada sam zadnji put tako uzivao ljeti. 

 

p.s. a zasto nismo monaco ili st tropez? Oni imaju nesto sto mi nemamo? 

 

Besmisleno je dalje odgovarati.

 

 Apsolutno si u pravu, jer da citas sa razmijevanjem mozda bi ti i odgovori bili smisleniji. 

Sudeći po komentarima pojedinaca, ovaj forum sve više postaje index.hr i 24 sata, a ima tu posla i za liječnike. Ne znam zašto BUG još drži forum aktivnim. Možda da ga se spomene uz pivu među starijim IT-ovcima.

 

U vezi razumijevanja: ti i takvi kao što si ti razumiju samo jedan jezik. A imam previše godina da se natežem s takvima po forumima. Ostat će vas samo šačica, pa ćete se međusobno vrijeđat dok BUG ne ugasi forum.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.8.2023 21:37 (NetkoNegdje).
9 godina
online
Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji odmor?

Sad seremo po cijenama na Jadranu (btw. neki od nas žive s tim cijenama cijelu godinu), a čim prođe ljeto srat ćemo po smeću i nepokošenoj travi u Zg... uglavnom - vijesti su tamo di su zagrepčani.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji od
Jbg, ne racunajuci more, zagreb jedini ima pristojne place (pricam o javnom prosjeku), i ono malo oko zagreba.....

Slavonija s prosjecnom placom od 600e more gleda na tv.

Ne racunam u to lokalne bizmismene i tajkune, politicare.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji odmor?

Napulj, Ischia.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji odmor?

Maslenica, Starigrad Paklenica, Rovanjska, Zadar, jednodnevni izlet brodom na Ugljan (al to uhvatio lokalca koji nas je povratno prevezao na otok za faking 20e).

Baza mi je bila u Maslenici (5 noćenja) - apartman od 40m2 - kuhinja, soba, dnevni, wc, ogromna terasa prema moru, klima, parking mjesto, od plaže 10 min pješke i zapravo lijepo uređeno i bez namještaja iz viktorijanskog doba.

Našao smještaj na bookingu i onda nazvao privatno, rekao iskreno da si mogu priuštit do 50e noćenje, da dolazim sa ženom, mladi bračni par i da nam se godišnji preklopili prošlog tjedna i eto, ako hoće super, ako ne, nema ljutnje - na kraju me zove vlasnica povratno za 10 min da će nam dat 40e noć pa da ostanemo jednu noć ekstra, da ne zjapi prazan apartman jedan dan do iduće rezervacije.

 

Od vlasnice smo još kupili maslinovog 5l maslinovog ulja, pa dobili ekstra 0,5 kg sušenih domaćih smokvi i butelju vina.


Eto, nisu svi iznajmljivači cicije krvopije, da se dogovorit sa ljudima. 

 

 

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
8 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji od
NetkoNegdje kaže...
konjRR kaže...
NetkoNegdje kaže...
konjRR kaže...

 

 

 "Svatko radi što hoće, a na štetu turista." Nije mi jasna ova izjava? Koga briga za stetu turistima? Kapitalizam je i gleda se koliko se novca moze uzet za nesto sto nudis, a kapitalisticki je uzet sto vise sto prije. 

Draza ti je jugoslavija koja je propisivala koliko gostiju neko mjesto moze primiti po parametrima tipa povrsina plaze itd.? Nekima, ali izgleda vecini na srecu nismo vise u tom sistemu. 

Dakle mislis da ljudi koji rade po pravilima igre koje je drustvo "propisalo" rade krivo? Nebi rekao.

A opet da ti ponovim 7 i 8 mjesec na jadranu su mi gadljivi postali na vecini mjesta. Pa me opet pitaj sto meni odgovara. Osobno korona mi je bila "blagoslov" i ne sjecam se kada sam zadnji put tako uzivao ljeti. 

 

p.s. a zasto nismo monaco ili st tropez? Oni imaju nesto sto mi nemamo? 

 

Besmisleno je dalje odgovarati.

 

 Apsolutno si u pravu, jer da citas sa razmijevanjem mozda bi ti i odgovori bili smisleniji. 

Sudeći po komentarima pojedinaca, ovaj forum sve više postaje index.hr i 24 sata, a ima tu posla i za liječnike. Ne znam zašto BUG još drži forum aktivnim. Možda da ga se spomene uz pivu među starijim IT-ovcima.

 

U vezi razumijevanja: ti i takvi kao što si ti razumiju samo jedan jezik. A imam previše godina da se natežem s takvima po forumima. Ostat će vas samo šačica, pa ćete se međusobno vrijeđat dok BUG ne ugasi forum.

 A gledaj bolje razumjeti i jedan jezik nego nijedan.... Ako se zelis vrijedati i svadati da, preporucujem ti neki drugi forum. A sto se tice medicine kriva tema mozda? Potrazi teme na neke druge clanke.

 

p.s. clan si 4 mjeseca? Vjeruj mi bio bug forum tu jaaaaaako dugo prije nego si dosao a cini mi se da ce biti i jaaako dugo tu nakon sto ti odes. Sretno 

7 godina
offline
Re: Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji od
Apachy kaže...

Maslenica, Starigrad Paklenica, Rovanjska, Zadar, jednodnevni izlet brodom na Ugljan (al to uhvatio lokalca koji nas je povratno prevezao na otok za faking 20e).

Baza mi je bila u Maslenici (5 noćenja) - apartman od 40m2 - kuhinja, soba, dnevni, wc, ogromna terasa prema moru, klima, parking mjesto, od plaže 10 min pješke i zapravo lijepo uređeno i bez namještaja iz viktorijanskog doba.

Našao smještaj na bookingu i onda nazvao privatno, rekao iskreno da si mogu priuštit do 50e noćenje, da dolazim sa ženom, mladi bračni par i da nam se godišnji preklopili prošlog tjedna i eto, ako hoće super, ako ne, nema ljutnje - na kraju me zove vlasnica povratno za 10 min da će nam dat 40e noć pa da ostanemo jednu noć ekstra, da ne zjapi prazan apartman jedan dan do iduće rezervacije.

 

Od vlasnice smo još kupili maslinovog 5l maslinovog ulja, pa dobili ekstra 0,5 kg sušenih domaćih smokvi i butelju vina.


Eto, nisu svi iznajmljivači cicije krvopije, da se dogovorit sa ljudima. 

 

 

 Jesi dobio račun? Pitam eto reda radi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.8.2023 13:10 (It'sMe932).
13 godina
offline
Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji odmor?

Jesam, reda radi.

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
0 0 hvala 0
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji od
miki_the_pirat kaže...

Sad seremo po cijenama na Jadranu (btw. neki od nas žive s tim cijenama cijelu godinu), a čim prođe ljeto srat ćemo po smeću i nepokošenoj travi u Zg... uglavnom - vijesti su tamo di su zagrepčani.

 Maloprije je osvanuo članak o nepokošenoj travi (https://www.index.hr/vijesti/clanak/tomasevic-trava-raste-kao-luda-zaposljavamo-dodatne-snage-u-zrinjevcu/2489339.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_ostalo_d). Da, pojedini dijelovi grada, pa i groblje ili groblja izgledaju poput džungle. Je, bilo je puno kiše, sada je opet red na sunce i trava raste nemoguće brzo. Inače bi u ovom dijelu godine trava bila spaljena od vrućine, sada se sve zeleni kao da je proljeće.

 

Cijene: oni koji su blizu neke druge države koja ima povoljnije cijene, odlaze tamo u kupovinu. Najteže je na otocima.

 

Zagrepčani plaćaju struju, vodu, odvoz otpada, porez i komunalnu naknadu cijelu godinu + ulažu u nekretnine angažirajući domaće majstore (pri čemu cijene rada lete u nebo). Sav taj novac ide lokalnoj upravi i lokalnim komunalcima. A lokalni majstori su u sezoni ugostitelji, a po potrebi i zidaju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.8.2023 14:26 (NetkoNegdje).
9 godina
online
Re: Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji od
NetkoNegdje kaže...
miki_the_pirat kaže...

Sad seremo po cijenama na Jadranu (btw. neki od nas žive s tim cijenama cijelu godinu), a čim prođe ljeto srat ćemo po smeću i nepokošenoj travi u Zg... uglavnom - vijesti su tamo di su zagrepčani.

 Maloprije je osvanuo članak o nepokošenoj travi (https://www.index.hr/vijesti/clanak/tomasevic-trava-raste-kao-luda-zaposljavamo-dodatne-snage-u-zrinjevcu/2489339.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_ostalo_d). Da, pojedini dijelovi grada, pa i groblje ili groblja izgledaju poput džungle. Je, bilo je puno kiše, sada je opet red na sunce i trava raste nemoguće brzo. Inače bi u ovom dijelu godine trava bila spaljena od vrućine, sada se sve zeleni kao da je proljeće.

 

Cijene: oni koji su blizu neke druge države koja ima povoljnije cijene, odlaze tamo u kupovinu. Najteže je na otocima.

 

Zagrepčani plaćaju struju, vodu, odvoz otpada, porez i komunalnu naknadu cijelu godinu + ulažu u nekretnine angažirajući domaće majstore (pri čemu cijene rada lete u nebo). Sav taj novac ide lokalnoj upravi i lokalnim komunalcima. A lokalni majstori su u sezoni ugostitelji, a po potrebi i zidaju.

Daavno su prošla ta vremena... sad se kuka jer ne smiju zidati u sezoni... a gradi se nemilice. Ja sam u Istri gdje je sve po propisima (mogu misliti kako je južnije), al brate mili nije normalno koliko je to uzelo maha. Ja radim uglavnom statiku i onda dobiješ neki projekat, adresa neka selendra koja se zove po prezimenu najbrojnije obitelji... otvoriš geoportal da znaš gdje je objekat radi nekih koeficijenata izloženosti i potresa i onda vidiš da je tamo već naslagano 5-6 vila s bazenom, a ti kao lokalac nisi čuo za to selo 10-ak ili 20km od tebe. Ne znam do kad će, ali nije dobro. Gradići (budimo realni osim Pule su to svi gradovi u Istri) već pucaju po šavovoma... ne može infrastruktura ispratiti ×10 povećanje stanovništva u ljetnim mjesecima, a cijena povećanja kapaciteta ne može opravdati prihod/svrsihodnost jer npr. veća cijev kanalizacije/vodovoda nije dobra zimi radi taloga... a ljeti je postojeća neadekvatna... užas. Al neka... slušat ćemo o košnji i smeću u Zg što se realno može kapacitirati. Od mora ćemo samo o cijenama i kako netko skuplja masnu lovu.

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji od
miki_the_pirat kaže...

 A lokalni majstori su u sezoni ugostitelji, a po potrebi i zidaju.

Daavno su prošla ta vremena... sad se kuka jer ne smiju zidati u sezoni...

Zidati se može i da se ne vidi. Tko ti može zabraniti da pregradiš zidom prostoriju u svojoj kući?

 

Ne znam što ti je skrivio Zagreb. Zagreb je samo grad koji je u zadnjih 30 godina upropašten, poseljačen i kriminaliziran. Ako netko želi preuzeti naziv glavnog grada umjesto Zagreba, ja ću biti među onima koji će glasati za to. Samo da više ne slušam o Zagrebu kao krivcu za lošu kanalizaciju u Istri.

 

U Istri ima još dosta mjesta za vile i razne investitore svih fela. Sve je to samo ljudska pohlepa i ništa više. Nećete imati vode, ali ćete imati vile s bazenima. Pogledaj ovih dana portale za najam vila. Koliko ih je bez bazena?


A ti bi infrastrukturu? Kada bi netko vodio računa o infrastrukturi, tko bi išta mogao graditi? Ne ide to tako. Ide obratno.

 

Da, neki masno zarađuju. Dovoljno je samo pogledati oko sebe.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.8.2023 18:56 (NetkoNegdje).
9 godina
online
Re: Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji od
NetkoNegdje kaže...
miki_the_pirat kaže...

 A lokalni majstori su u sezoni ugostitelji, a po potrebi i zidaju.

Daavno su prošla ta vremena... sad se kuka jer ne smiju zidati u sezoni...

Zidati se može i da se ne vidi. Tko ti može zabraniti da pregradiš zidom prostoriju u svojoj kući?

 

Ne znam što ti je skrivio Zagreb. Zagreb je samo grad koji je u zadnjih 30 godina upropašten, poseljačen i kriminaliziran. Ako netko želi preuzeti naziv glavnog grada umjesto Zagreba, ja ću biti među onima koji će glasati za to. Samo da više ne slušam o Zagrebu kao krivcu za lošu kanalizaciju u Istri.

 

U Istri ima još dosta mjesta za vile i razne investitore svih fela. Sve je to samo ljudska pohlepa i ništa više. Nećete imati vode, ali ćete imati vile s bazenima. Pogledaj ovih dana portale za najam vila. Koliko ih je bez bazena?


A ti bi infrastrukturu? Kada bi netko vodio računa o infrastrukturi, tko bi išta mogao graditi? Ne ide to tako. Ide obratno.

 

Da, neki masno zarađuju. Dovoljno je samo pogledati oko sebe.

 

 

Ma ne stresiraj se... nisam mislio ništa protiv tebe i Zg-a... samo velim da i druga mjesta imaju svoje probleme s kojima se nose (nekako) a da ne mora cijela Hr biti (svakodnevno) upoznavata s njima.

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji od
miki_the_pirat kaže...
NetkoNegdje kaže...
miki_the_pirat kaže...

 A lokalni majstori su u sezoni ugostitelji, a po potrebi i zidaju.

Daavno su prošla ta vremena... sad se kuka jer ne smiju zidati u sezoni...

Zidati se može i da se ne vidi. Tko ti može zabraniti da pregradiš zidom prostoriju u svojoj kući?

 

Ne znam što ti je skrivio Zagreb. Zagreb je samo grad koji je u zadnjih 30 godina upropašten, poseljačen i kriminaliziran. Ako netko želi preuzeti naziv glavnog grada umjesto Zagreba, ja ću biti među onima koji će glasati za to. Samo da više ne slušam o Zagrebu kao krivcu za lošu kanalizaciju u Istri.

 

U Istri ima još dosta mjesta za vile i razne investitore svih fela. Sve je to samo ljudska pohlepa i ništa više. Nećete imati vode, ali ćete imati vile s bazenima. Pogledaj ovih dana portale za najam vila. Koliko ih je bez bazena?


A ti bi infrastrukturu? Kada bi netko vodio računa o infrastrukturi, tko bi išta mogao graditi? Ne ide to tako. Ide obratno.

 

Da, neki masno zarađuju. Dovoljno je samo pogledati oko sebe.

 

 

Ma ne stresiraj se... nisam mislio ništa protiv tebe i Zg-a... samo velim da i druga mjesta imaju svoje probleme s kojima se nose (nekako) a da ne mora cijela Hr biti (svakodnevno) upoznavata s njima.

 Ne stresiram se. Jednostavno nije Zagreb kriv za neke lokalne probleme. Pred koju godinu čitao sam popis želja jednog malog mjesta koje je taj popis uputilo u grad pod čijom su kapom bili. Ovi iz malog mjesta sami su na kraju službenog dopisa dodali "Uzalud vam trud svirači!" jer su bili svjesni da im hrpa od tih malih komunalnih radova neće biti odobrena.

 

Portali su ti koji provociraju i kvalitetom su sve lošiji.

9 godina
online
Re: Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji od

Mi smo grad za sebe (ni pod čijom kapom - financijski) imamo svoj proračun od 10 mil € na grad od <5k stanovnika... tako da naše želje - naš proračun, al ne ide... to su kapitalne investicije koje jedan grad (ma koliko puta bio proglašen za naj... nešto) ne može sam izvući. A neke stvari i nije realno da imamo za ta 3-4 mjeseca... nema mozga. I nitko ne kaže da je Zg kriv za to... ne znam od kud izvlačiš te zaključke.

Malo prouči pojmove "veliki grad" u hrvatskoj i "grad" u Istri... što se tiče urbanizma.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.8.2023 20:59 (miki_the_pirat).
10 mjeseci
offline
Re: Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji od
konjRR kaže...
Draza ti je jugoslavija koja je propisivala koliko gostiju neko mjesto moze primiti po parametrima tipa povrsina plaze itd.? Nekima, ali izgleda vecini na srecu nismo vise u tom sistemu. 

 Ti misliš da je to bilo loše razmišljanje? mislim je.e mi se za yugu, ali masovni turizam nikome nije donio ništa lijepo. bio u tajlandu više puta, da vidiš što su tamo napravili dok nisu krenule slične zabrane.

 

e sad nevezano uz tebe i tvoj komentar...

 

prestanite o cijenama, njih regulira tržište. ako je vama nešto nedostižno to ne znači da je preskupo već da ste vi presiromašni  da je preskupo onda bi restorani bili prazni, a nisu, negdje treba i do dva dana prije rezervirati mjesto. apartmani su nešto drugo, logično je kad je porast turista 10%, a porast novih kapaciteta 30% da će netko ostati prazan.

 

ukratko ljetovati se može za jako malo eura, a može i za jako puno. to je sad stvar pojedinca. imate lijepe kampove gdje je noćenje po 20 eura, potrošite u trgovini još 10 eura dnevno i eto ljetujete za 30 eura dnevno. puno?

imate apartmane po 30-40 eura, pa ste onda sa hranom na 50 eura dnevno. puno?

imate fine smještaje, luksuznije po 70-80 eura, a u dobroj konobi i restoranu se za 25-30 eura po glavi dobro najedete. to je 100 eura dnevno.

a imate i luksuzne ville, za 8-10 osoba, 400-500 eura dnevno, 50 eura po glavi plus restač i eto za 70-80 eura dnevno deluks odmora.

 

ja sam baš odradio turu po otocima, dvije osobe dnevno sa 100 eura mogu uživati, dobar smještaj i ručak ili večera u dobroj konobi. meni je to ok. odmor od stresa, posla i svega drugog.

za 10 dana idem još jedan đir. 

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji od
miki_the_pirat kaže...

Mi smo grad za sebe (ni pod čijom kapom - financijski) imamo svoj proračun od 10 mil € na grad od <5k stanovnika... tako da naše želje - naš proračun, al ne ide... to su kapitalne investicije koje jedan grad (ma koliko puta bio proglašen za naj... nešto) ne može sam izvući. A neke stvari i nije realno da imamo za ta 3-4 mjeseca... nema mozga. I nitko ne kaže da je Zg kriv za to... ne znam od kud izvlačiš te zaključke.

Malo prouči pojmove "veliki grad" u hrvatskoj i "grad" u Istri... što se tiče urbanizma.

Klizimo lako iz teme u nešto drugo, ali kad me pitaš otkud izvlačim zaključke, pročitaj što si napisao. "Al neka... slušat ćemo o košnji i smeću u Zg što se realno može kapacitirati". Bogme, ovo nije rečenica oduševljenja.

 

Urbanizam? Šališ se? Urbanizam u Zagrebu u kojem ja živim cijeli život je mrtvo slovo na papiru.

 

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/arhitekt-koji-je-osmislio-novi-zagreb-danas-vise-nemamo-urbanizam-s-puno-novca-mozes-kucu-sagraditi-doslovce-na-cesti-15211144

 

"Danas živimo u društvu koje nije homogeno, nego je individualizirano do krajnjih granica - politički, stručno i trgovački. Svatko radi što hoće i kako voli i nastoji svoj rad unovčiti. Nemamo više sistem građenja. Više nema Tempa, Industrogradnje, Tehnogradnje ni drugih velikih građevinskih tvrtki. Promijenila su se vremena. Ako imaš poznanstva, možeš doslovno kuću graditi na cesti. Mi danas više nemamo urbanizam. Imamo Urbanistički zavod koji je dozvolio da se zgrade grade do pola Medvednice. Oni ne misle o vrijednosti Sljemena za Zagreb i Zagrepčane."

Nadam se da u Istri postoji netko tko o toj temi vodi računa.

14 godina
online
Re: Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji od
millennial kaže...
konjRR kaže...
Draza ti je jugoslavija koja je propisivala koliko gostiju neko mjesto moze primiti po parametrima tipa povrsina plaze itd.? Nekima, ali izgleda vecini na srecu nismo vise u tom sistemu. 

 Ti misliš da je to bilo loše razmišljanje? mislim je.e mi se za yugu, ali masovni turizam nikome nije donio ništa lijepo. bio u tajlandu više puta, da vidiš što su tamo napravili dok nisu krenule slične zabrane.

 

e sad nevezano uz tebe i tvoj komentar...

 

prestanite o cijenama, njih regulira tržište. ako je vama nešto nedostižno to ne znači da je preskupo već da ste vi presiromašni  da je preskupo onda bi restorani bili prazni, a nisu, negdje treba i do dva dana prije rezervirati mjesto. apartmani su nešto drugo, logično je kad je porast turista 10%, a porast novih kapaciteta 30% da će netko ostati prazan.

 

ukratko ljetovati se može za jako malo eura, a može i za jako puno. to je sad stvar pojedinca. imate lijepe kampove gdje je noćenje po 20 eura, potrošite u trgovini još 10 eura dnevno i eto ljetujete za 30 eura dnevno. puno?

imate apartmane po 30-40 eura, pa ste onda sa hranom na 50 eura dnevno. puno?

imate fine smještaje, luksuznije po 70-80 eura, a u dobroj konobi i restoranu se za 25-30 eura po glavi dobro najedete. to je 100 eura dnevno.

a imate i luksuzne ville, za 8-10 osoba, 400-500 eura dnevno, 50 eura po glavi plus restač i eto za 70-80 eura dnevno deluks odmora.

 

ja sam baš odradio turu po otocima, dvije osobe dnevno sa 100 eura mogu uživati, dobar smještaj i ručak ili večera u dobroj konobi. meni je to ok. odmor od stresa, posla i svega drugog.

za 10 dana idem još jedan đir. 

 Nisam rekao da ja "mislim" da je to bilo lose razmisljanje nego da mi se cini da je "vecina odlucila" da je to lose razmisljanje. I da su sretni kako je sada. Ne slazes se? 

O tome sto je masovni turizam kome donio moglo bi se jaaako puno i nasiroko pisati i kada ti kazem da mi je najblizi rod doktorirala/o na EU stipendiji urbanizam, a da pojednostavnim tema je bila razvoj+turizam, stvarno zelis ulazit u te rasprave? 

 

A sad na ostatak da ti kazem da meni ima 5+ godina za dvoje ispod 100€ dnevno nije bilo prihvatljivo ici na otok jer me samo jedan obrok u restoranu kostao minimalno 50€, smjestaj dnevno bar 70€ itd. I da sam se na tim otocima skoro osjecao nepozeljno jer sam mali potrosac? Espresso placao 2.50 € u marini ACI palmizana na paklenim otocima sa uzitkom. Da se razumijemo to mi je bila stedljiva varijanta. Radi se o srednjem jadranu. Ali moj izbor gdje sam isao i zelio ici. Moze se ljetovati svakako i po svacijem gustu a potrosnja tu igra samo jednu stavku od mnogih. Ove godine cu vjerojatno potrositi manje jer se nudi manje za novce a imam obicaj trositi vise kada zauzvrat "dobijam vise". Kava koju sam placao je bila nikakva, a znas zasto mi to nije smetalo a ni cijena? Jer je bio uzitak tu sjesti. Sada vise nije. Uglavnom cijela rasprava je nepotrebna u tom smislu i mislim da je sam moj post totalni ot. Pa se ispricavam...

 

Jedni dio koji se tice teme bi bio taj da cu vjerojatno ove godine potrositi mnoooogo manje na ljetovanje nego sto to inace radim iako su cijene vece. Tj. vec jesam pa nek se direktori tzova i ministri misle jeli ok da kanalizacija ide iz kuca a i iz brodova direkt u more uz plazu da jednu stvar koja mi smeta napomenem.  

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.8.2023 11:24 (konjRR).
10 mjeseci
offline
Re: Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji od
konjRR kaže...
millennial kaže...
konjRR kaže...
Draza ti je jugoslavija koja je propisivala koliko gostiju neko mjesto moze primiti po parametrima tipa povrsina plaze itd.? Nekima, ali izgleda vecini na srecu nismo vise u tom sistemu. 

 Ti misliš da je to bilo loše razmišljanje? mislim je.e mi se za yugu, ali masovni turizam nikome nije donio ništa lijepo. bio u tajlandu više puta, da vidiš što su tamo napravili dok nisu krenule slične zabrane.

 

e sad nevezano uz tebe i tvoj komentar...

 

prestanite o cijenama, njih regulira tržište. ako je vama nešto nedostižno to ne znači da je preskupo već da ste vi presiromašni  da je preskupo onda bi restorani bili prazni, a nisu, negdje treba i do dva dana prije rezervirati mjesto. apartmani su nešto drugo, logično je kad je porast turista 10%, a porast novih kapaciteta 30% da će netko ostati prazan.

 

ukratko ljetovati se može za jako malo eura, a može i za jako puno. to je sad stvar pojedinca. imate lijepe kampove gdje je noćenje po 20 eura, potrošite u trgovini još 10 eura dnevno i eto ljetujete za 30 eura dnevno. puno?

imate apartmane po 30-40 eura, pa ste onda sa hranom na 50 eura dnevno. puno?

imate fine smještaje, luksuznije po 70-80 eura, a u dobroj konobi i restoranu se za 25-30 eura po glavi dobro najedete. to je 100 eura dnevno.

a imate i luksuzne ville, za 8-10 osoba, 400-500 eura dnevno, 50 eura po glavi plus restač i eto za 70-80 eura dnevno deluks odmora.

 

ja sam baš odradio turu po otocima, dvije osobe dnevno sa 100 eura mogu uživati, dobar smještaj i ručak ili večera u dobroj konobi. meni je to ok. odmor od stresa, posla i svega drugog.

za 10 dana idem još jedan đir. 

 Nisam rekao da ja "mislim" da je to bilo lose razmisljanje nego da mi se cini da je "vecina odlucila" da je to lose razmisljanje. I da su sretni kako je sada. Ne slazes se? 

O tome sto je masovni turizam kome donio moglo bi se jaaako puno i nasiroko pisati i kada ti kazem da mi je najblizi rod doktorirala/o na EU stipendiji urbanizam, a da pojednostavnim tema je bila razvoj+turizam, stvarno zelis ulazit u te rasprave? 

 

A sad na ostatak da ti kazem da meni ima 5+ godina za dvoje ispod 100€ dnevno nije bilo prihvatljivo ici na otok jer me samo jedan obrok u restoranu kostao minimalno 50€, smjestaj dnevno bar 70€ itd. I da sam se na tim otocima skoro osjecao nepozeljno jer sam mali potrosac? Espresso placao 2.50 € u marini ACI palmizana na paklenim otocima sa uzitkom. Da se razumijemo to mi je bila stedljiva varijanta. Radi se o srednjem jadranu. Ali moj izbor gdje sam isao i zelio ici. Moze se ljetovati svakako i po svacijem gustu a potrosnja tu igra samo jednu stavku od mnogih. Ove godine cu vjerojatno potrositi manje jer se nudi manje za novce a imam obicaj trositi vise kada zauzvrat "dobijam vise". Kava koju sam placao je bila nikakva, a znas zasto mi to nije smetalo a ni cijena? Jer je bio uzitak tu sjesti. Sada vise nije. Uglavnom cijela rasprava je nepotrebna u tom smislu i mislim da je sam moj post totalni ot. Pa se ispricavam...

 

Jedni dio koji se tice teme bi bio taj da cu vjerojatno ove godine potrositi mnoooogo manje na ljetovanje nego sto to inace radim iako su cijene vece. Tj. vec jesam pa nek se direktori tzova i ministri misle jeli ok da kanalizacija ide iz kuca a i iz brodova direkt u more uz plazu da jednu stvar koja mi smeta napomenem.  

masovni turizam je ok u početku, dok se ne privuče goste i prezentira državu, nakon toga treba uvesti "restrikcije" na način da se selektiraju gosti to se obično postiže uvođenjem bolje kvalitete usluge popračeno većim cijenama. Kod nas je problem što cijene idu gore, a kvaliteta usluge i popratni program to ne prati. Danas su cijene daleko veće, a sve drugo je slično kako je bilo i prošle i pretprošle sezone. Dapače, kvaliteta osoblja u restoranima i konobama je opala jer te sad poslužuju pretežno tinejdžeri iz drugih država koji nemaju gotovo nikakvo prethodno iskustvo i znanje. Zadnji put sam jednog u finoj konobi upitao da mi preporuči između dva jela i nije znao što reći jer nema pojma.

 

drugi problem je što naše općine i TZ nemaju apsolutno nikakvu viziju kakve turiste žele. vidimo Zrće i to je ok, oni su se definirali i zna se tko i što ide tamo, ali ovi ostali ne znaju bili piškili ili kakili ili oboje odjednom. želiš li obiteljski turizam? nautički? backpackere? odluči se. kod nas većina u principu želi sve, a takva je i ponuda sve i svašta. ukratko jedan veliki nered.

 

ovo drugo se slažem.

 

brodovi i reguliranje njihovog ponašanja je totalni nered, oni rade po Jadranu što im pukne i tu treba uvesti drastične kazne i mjere. Isto je i sa kanalizacijom i pražnjenjem crnih jama. To samo pokazuje koliko smo glupi, sami sebi radimo štetu. Od pet dana na nekoj plaži barem jedan će doplivati nekakve fekalije i smeće. Ja bi to zatvorom kažnjavao. Neka se doma u kadi kupaju u vlastitom sranju kad im je to ok. idioti. 

2 godine
offline
Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji odmor?

Živio Franci i liga za borbu protiv turizma!

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji od
millennial kaže...

 

brodovi i reguliranje njihovog ponašanja je totalni nered, oni rade po Jadranu što im pukne i tu treba uvesti drastične kazne i mjere. Isto je i sa kanalizacijom i pražnjenjem crnih jama. To samo pokazuje koliko smo glupi, sami sebi radimo štetu. Od pet dana na nekoj plaži barem jedan će doplivati nekakve fekalije i smeće. Ja bi to zatvorom kažnjavao. Neka se doma u kadi kupaju u vlastitom sranju kad im je to ok. idioti. 

 E to je samo jedna od mnogih stavki, samo jedna u "moru" ( pun intended ). Ali volim je jer i u prenesenom znacenju a i doslovno kenjamo turistima po glavi a oni i dalje dolaze. Do kada? 

 

Ja ove godine kazem da mi je ipak omjer ulozeno/kakanje po glavi preslo mjeru. Znam da ima izbora jos uvijek i mjesta gdje ono sto mi smeta nije problem ali ta mjesta su mi manje zanimljiva/ljepa nego ova koja su sad dobrim djelom upropastena ili na dobrom putu. Tako da ove godine drugacije trosim. A vidim da nisam jedini. Vec prosle godine sam primjetio da neki restorani prilagodavaju jelovnike "skrtijim" turistima... 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.8.2023 16:28 (konjRR).
14 godina
offline
Re: Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji od

po meni je najveci problem infrastrukture.. u 99% nasih morskih turisticki mjesta/gradova, ljeti je raspad sistema, jer u mjesto dođe 30x vise ljudi nego sto to mjesto moze izdrzat/ infrastrukturno,a i dalje se gradi.. mi smo Teski idioti .

R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.8.2023 11:18 (R3nchi).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji od
R3nchi kaže...
po meni je nsjveci problem infrastrukture.. u 99% nasih morskih turisticki mjesta/gradova, ljeti je raspad sistema, jer u mjesto dođe 30x vise ljudi nego sto to mjesto moze izdrzat/ infrastrukturno,a i dalje se gradi.. mi smo Teski idioti .

 a tko je vidio čitat GUP ? Time se gujsca obriše nakon seanse u lokalnog nabijača janjadi na kolac...

 

dok se sjetim Čiova potkraj 80-ih i danas, dok Brodarica s mora izgleda 'ko da su se divovi igrali Lego kockicama (i to bedasti divovi), normalno je da nam Afrikanci iskreno vele da smo 'ko Afrika, samo sa strujom...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji od
Damir22 kaže...
Jbg, ne racunajuci more, zagreb jedini ima pristojne place (pricam o javnom prosjeku), i ono malo oko zagreba.....

Slavonija s prosjecnom placom od 600e more gleda na tv.

Ne racunam u to lokalne bizmismene i tajkune, politicare.....

 Eto ja sam rođen u Slavoniji i živim tu 40+ godina, da ne idem u detalje :D

Vremena su se, napokon reći ću, promjenila, i napokon ima posla na svakom ćošku i za normalne plaće. Nemam vss-fax spletom okolnosti, i ne radim neke fensi šmensi poslove, a zadnjih 3 godine sam na plaći od 1100€ za 7satno radno vrijeme. Naspram onih nekadašnjih crkavica za koje se ovdje radilo, ovo sad je vrlo dobro. Živjeti u svoja vlastita 4 zida i imati plaću od koje se može normalno živjeti, je uspjeh. Žalosno, ali eto dok se nekom ne smrkne, drugom ne svane, stara narodna. Ali da nije toliko ljudi se odselilo odavde zadnjih 10ak godina, ne bi sad nama koji smo tu ostali bilo bolje. Sad se događa paradoks, da se ljudi koji su odgulili minimalan staž za mirovinu u njemačkoj, austriji i slično, i radili tamo za 1500-1800€ neto, se vraćaju raditi ovdje za 1000-1100€ na svoje 'stare' poslove koje su radili prije odlaska za 500-600€.

millennial kaže...
konjRR kaže...
Draza ti je jugoslavija koja je propisivala koliko gostiju neko mjesto moze primiti po parametrima tipa povrsina plaze itd.? Nekima, ali izgleda vecini na srecu nismo vise u tom sistemu. 

 Ti misliš da je to bilo loše razmišljanje? mislim je.e mi se za yugu, ali masovni turizam nikome nije donio ništa lijepo. bio u tajlandu više puta, da vidiš što su tamo napravili dok nisu krenule slične zabrane.

 

e sad nevezano uz tebe i tvoj komentar...

 

prestanite o cijenama, njih regulira tržište. ako je vama nešto nedostižno to ne znači da je preskupo već da ste vi presiromašni  da je preskupo onda bi restorani bili prazni, a nisu, negdje treba i do dva dana prije rezervirati mjesto. apartmani su nešto drugo, logično je kad je porast turista 10%, a porast novih kapaciteta 30% da će netko ostati prazan.

 

ukratko ljetovati se može za jako malo eura, a može i za jako puno. to je sad stvar pojedinca. imate lijepe kampove gdje je noćenje po 20 eura, potrošite u trgovini još 10 eura dnevno i eto ljetujete za 30 eura dnevno. puno?

imate apartmane po 30-40 eura, pa ste onda sa hranom na 50 eura dnevno. puno?

imate fine smještaje, luksuznije po 70-80 eura, a u dobroj konobi i restoranu se za 25-30 eura po glavi dobro najedete. to je 100 eura dnevno.

a imate i luksuzne ville, za 8-10 osoba, 400-500 eura dnevno, 50 eura po glavi plus restač i eto za 70-80 eura dnevno deluks odmora.

 

ja sam baš odradio turu po otocima, dvije osobe dnevno sa 100 eura mogu uživati, dobar smještaj i ručak ili večera u dobroj konobi. meni je to ok. odmor od stresa, posla i svega drugog.

za 10 dana idem još jedan đir. 

 Evo, samo jedna opaska za ovu 'stvar pojedinca' i za općenito (ne tvoje, ali u temi prevladava) generaliziranje oko cijene smještaja.

2021.e sam bio u ganc egal novoj kući s bazenom u zaleđu jednog superpopularnog gradića na našoj obali. 3,4km do mora/plaže. Cijena 50€. Zovem istu tu gospođu, starija žena, s kopna, nije dalmatinka, nasljedila zemlju pa uložila cijeloživotnu ušteđevinu i sagradila kuću sa 6 apartmana i bazenom na toj zemlji. Znači smještaj top, sve novo, sve sređeno, s terase apartmana u bazen doslovno. 50€, ponovit ću, špica sezone, početak osmog mjeseca 2021e. Zovem prije mjesec dana, reko jel imate slobodno sad (bio sam na go 9 dana tada), ili za mjesec dana, opet sam 9 dana free. Kaže imam onaj 'vaš' apartman i onaj skupi veliki na katu za mjesec dana free, sad ima samo ovaj dolje do bazena. Reko odlično, koja cijena, pa da se dogovorimo? Kaže gospođa, ajde ko za vas pošto ste bili među prvim gostima, 100€ ovaj dolje manji do bazena (40ak m2 je taj manji, ovaj gore je 60ak). Uff, reko to mi je malo puno, 7 noćenja, 700€, reko ravno duplo više nego preklani. Pitam pristojno dal ste još šta uređivali, proširivali, ili ste samo tako poskupili duplo? Gospođa će, a čujte, svi digli, pa eto i ja, nije baš da je gužva ko prošle i pretprošle godine, ali uglavnom je popunjeno većinu vremena. Zahvalim se i kažem doviđenja. Zašto pišem ovo - pišem zbog ovih domaćih što opravdavaju dizanje cijena na konto potrebe za uređivanjem, sređivanjem, ulaganjem, konstantnim dakle. Ne, ulažu oni koji su sagradili apartmane tamo negdje oko hrvatskog proljeća i shvatili 2020e da bi mogli malo investirat u iste :D, ali ekipa koja je unazad 5 ili 10g radila sve novo, ima minimalna ulaganja uz redovito održavanje. Ali dić cijenu za ni manje ni više nego DUPLO ladno, jer eto, digli su svi okolo, je ono, ne znam, bolje da ne napišem šta mislim. Ekonomist sam po struci, razumijem odlično zakone ponude i potražnje, i sve je to meni jasno, ali majku mu staru, onda ne treba srat na sve strane po novinama, portalima, pa eto i forumima, kako je opravdanje za DUPLO poskupljenje najmanje 50% apartmana u lijepoj našoj, to da je eto 'sve poskupilo' pa šta ćeš, moraju i iznajmljivači pratit taj trend.

15 godina
suspendiran
offline
Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji odmor?

Ispod klima uređaja i ispred televizije...smatram da sam s 55 godina svoje proživio!

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti, prodane duše! Crni vragovi, a i žuti i zeleni, ne samo da se nude, već bi i prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
2 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji od
@blackmoon , nemoj tako , daj si šansu ...

Ja sam nedavno promijenio neke stvari u životu , startao u novoj firmi, ponovno školica i ispiti, liječnički pregledi, i sa time je puno toga novoga se dogegalo pred mene i okolo mene i otvorilo posve novi svijet i nove horizonte...

Nema predaje , generacijo... 😀
Bunker
14 godina
offline
Re: Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji od
BlackMoon kaže...

Ispod klima uređaja i ispred televizije...smatram da sam s 55 godina svoje proživio!

 pa tek sad možeš sve, nitko te ne može zajebavati da si premlad, još nemaš Parkinsona, plava pilulica i upiši se u neki swingerski klub, neće biti neželjenih trudnoća...

 

udri!

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Re: Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji od
Mrzim ljetni godišnji jer se više umorim nego odmorim. Nigdje ne mogu ići jer su mi apartmani puni turista koji stalno nešto izvolijevaju, žena ne može dobiti godišnji prije jeseni, djeca nemaju nikakvih obveza pa vise meni za vratom. Plaža i kupanje me ne privlače. Ovo ljeto okupao sam se tri puta, od toga dva puta za otrijezniti se a jedan put samo za popišati se.
Ljetni godišnji mi samo oduzima dane od zimskog godišnjeg kad negdje otputujem. Što dalje, to bolje.
 
1 0 hvala 0
11 mjeseci
protjeran
offline
Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji odmor?

Doma.

Nisam bio na moru nekih 10-11 godina, pa sam 2 godine zaredom (pretprošle i prošle) išao u Sv. Filip i Jakov, lijepo mjesto nedaleko od Krmčine (pardom, sada se zove Sveti Petar na Moru), ali čujem da su ove godine totalno usrali plažu sa nekakvim dovezenim muljem pa mi se nije dalo ići. Ne smetaju meni turisti i visoke cijene pića jer ionako ne idem tamo da se naljoskam, ali što bih išao kad znam da ću izgorjeti po leđima i ramenima a i nije gušt plivati između 12 i 17h

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji od
Između 12 i 17 tako i tako se ne preporuca ici na sunce. Odes u hlad, uzmes pivicu i citas novine, rjesavas krizaljke, odmoris okice...
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
11 godina
online
Re: Gdje provodite ljetovanje, odnosno godišnji od
BlueMax kaže...
Mrzim ljetni godišnji jer se više umorim nego odmorim. Nigdje ne mogu ići jer su mi apartmani puni turista koji stalno nešto izvolijevaju...

 bar se prvog problema lako riješiš - prodaj apartmane, ne'š više biti mrzovoljan i umoran

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice