Starlink dostupan u HR

poruka: 4
|
čitano: 5.231
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
Starlink dostupan u HR

Dobih mail od SpaceX-a da je Starlink dostupan u ograničenoj ponudi u HR.

 

Kažu brzina 100 - 200 Mb/s i 20 ms latencija za sada.

 

Može se i naručiti ovdje:

http://www.starlink.com/?mtm_campaign=EU-Full-Coverage

 

Probao naručiti na adresu u Slavoniji, kaže:

Starlink očekuje da će proširiti uslugu na tvom području 2023.

 

Cijena:

Hardware: 4,029.00 HRK

Usluga: 799 HRK/mj.

Poštarina: 649 HRK

Za uplatiti: 799 HRK

*Cijene uključuju lokalni porez (ukupno: 1,095.40)

 

Naravno, ne planiram naručiti, bar ne za sada, ali zanima me postoji li interes u HR za ovako nešto?

Ima li krajeva ovdje gdje nije dostupan nekakav internet po normalnoj brzini? Pretpostavljam jedino negdje dalje od baznih stanica no ima li ikog tamo spremnog platiti cijenu za ovo?

Inače, koji su potencijalni korisnici - firme (backup veza?), mjesta s lošom infrastrukturom?

Amenoum
 
1 0 hvala 0
Starlink dostupan u HR

Postoji određena šansa da mene zanima - pod uvjetom da bude mobilan (a trebao bi, prema riječima Elona Muska). Provjerio sam optiku i toga neće biti u HR godinama nigdje, možda samo u određenim dijelovima Zagreba.

 

Mi "smrtnici" smo osuđeni na cca 10-30 megabita malim brzinama, te iako bih se začudio prije 10 godina da 30 megabita spominjem kao "malo", to je danas doista malo i tek za određene primjene dovoljno. Kako velika većina stvari danas leži u oblaku, za očekivati je da će upload biti vrlo bitan (a kod mene je on jedva 5 megabita). Ja sam u samom centru Rijeke, pa imam 25/5 brzine. Što mislite kakav je tek internet ljudima koji ne žive u "velegradu".

 

Zato postoji određena šansa da bih si to uzeo, naravno nadam se da će postati mobilan i raditi iz bilo kojeg dijela hrvatske. Hoće li se to dogoditi ili ne, ja puno više vjerujem Musku nego našim teleoperaterima.

 

Čak mi niti zabranjenost torrenata ne predstavlja problem, to se zaobiđe "seedbox" servisima, ili nečim sličnim.

 

 

Lijepi pozdrav

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.11.2021 13:54 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Starlink dostupan u HR

Mobilnost ne bi trebala biti problem, isprobano je već.

Inače, zanimljivo je da se radi o inovativnoj anteni kojoj je nabavna cijena oko $2500 pa za SpaceX usluga postaje isplativa tek nakon par godina[1].

 

[1] https://www.businessinsider.com/spacex-starlink-satellite-dish-user-terminal-cost-stmelectronics-outsource-manufacturer-2020-11

[2] https://www.physicsforums.com/threads/starlink-phased-array-antenna.996493/

Amenoum
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Starlink dostupan u HR

OK a sad realiuty check:

 

 

plaćam 189 kn/mj triple play, s 200/25 Mbps brzine...  idu i torrenti

 

 

da plaćam 4x više zato jer je sv. Elon rekao da je to super, da podupirem zadgađenje Zemljine orbite?

 

Ako more žica, uzmi žicu (optiku)....

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.11.2021 16:38 (Stric_Jura).
Moj PC  
1 3 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice