Intel Core i7-4770K: Haswell

poruka: 237
|
čitano: 61.382
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
vulture kaže...
itomic009 kaže...

 Apsolutno nikakve koristi ti nećeš imati ako uzmeš ploču od 1500 kn u usporedbi sa nekom dobrom prosječnom od 700 - 800 kn kad se ne baviš time u smislu što to rade entuzijasti. Ne treba ti K, identični su samo što K ima otključan množitelj a to služi samo i isključivo za clockanje.

Onda mi definitivno neće trebati k, al gledam razlika je 150kn.. Pa ću se još malo dvojiti :) A za matičnu ću onda max. 1000kn dat.

JA ti preporučam da uzmeš K model.

Zašto?

Pa zato što je sad razlika 150kn, a ako ga budeš prodavao kroz pola godine, godinu, razlika će biti bar 400kn.

Pogledaj samo sad razlike između i5 2500 i 2500k i sve će ti biti jasno...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
11 godina
protjeran
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell

Ne mislim ga tako brzo prodati. Ali ima smisla i to..

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
16 godina
neaktivan
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell

Kad već uzimaš, a razlika je svega 150kn, uzmeš K verziju, čisto da ako te za godinu-dvije bude interesiralo clockanje da možeš probat, dobitak ti je oko 15 do 20% na performansama.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
online
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell

 Ja isto naravno preporučam K verziju pa nek se nađe kad mu keš nije problem {#}.

11 godina
protjeran
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell

Onda ipak uzimam 4670k :)

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell

A ja ti preporucam, ako vec lova nije veliki problem, da uzmes i bolju maticnu. Skuplja tj. bolja maticna nije samo podloga za overclocking i multi GPU sustave nego je i opremljenija te sastavljena od kvalitetnijih komponenti (bolji kondenzatori, bolji zvucni cip, dual BIOS, veci broj SATA3 i USB3 portova, bolja podrska od strane proizvodjaca, bolje performanse...) MB je srce racunala i komponenta na kojoj se ne stedi. Za entuzijaste su Asus ROG, Giga UD7/UD9, EVGA FTW i slicne ploce koje je tebi besmisleno uzimati, ali takodjer je besmisleno uzimati i low end ploce kad se sastavlja racunalo iz vise srednje klase.

 
2 4 hvala 1
13 godina
online
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell

 Ploča od 800 kn nije low end i ima sve što treba prosječnom korisniku kakav god on CPU na nju nasadi.  Neka on troši svije novce, ali da će imati neke benefite od ploče za 1500 kn u usporedbi od neke od 800 kn, to sam siguran da neće ( jel očito nije zahtjevan korisnik )  niti će mu išta raditi brže. Mislim, to je valjda jasno svakom tko se bavi time !!

11 godina
protjeran
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
BlueMax kaže...

A ja ti preporucam, ako vec lova nije veliki problem, da uzmes i bolju maticnu. Skuplja tj. bolja maticna nije samo podloga za overclocking i multi GPU sustave nego je i opremljenija te sastavljena od kvalitetnijih komponenti (bolji kondenzatori, bolji zvucni cip, dual BIOS, veci broj SATA3 i USB3 portova, bolja podrska od strane proizvodjaca, bolje performanse...) MB je srce racunala i komponenta na kojoj se ne stedi. Za entuzijaste su Asus ROG, Giga UD7/UD9, EVGA FTW i slicne ploce koje je tebi besmisleno uzimati, ali takodjer je besmisleno uzimati i low end ploce kad se sastavlja racunalo iz vise srednje klase.

 Šta misliš o ASUS Z87-A?

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
11 godina
protjeran
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
itomic009 kaže...

 Ploča od 800 kn nije low end i ima sve što treba prosječnom korisniku kakav god on CPU na nju nasadi.  Neka on troši svije novce, ali da će imati neke benefite od ploče za 1500 kn u usporedbi od neke od 800 kn, to sam siguran da neće ( jel očito nije zahtjevan korisnik )  niti će mu išta raditi brže. Mislim, to je valjda jasno svakom tko se bavi time !!

 Šta misliš o ovoj? Jeli prejaka, ako je koju mi preporučuješ?

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
13 godina
online
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell

 Super ploča, šta drugo reći {#}.

11 godina
protjeran
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell

Onda sam odlučio, intel 4670k i ASUS Z87-A {#} idem sad raspitat se o ostalim djelovima.. Vec mi je za oko zapela MSI GTX 660 :)

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
vulture kaže...

 Šta misliš o ovoj? Jeli prejaka, ako je koju mi preporučuješ?

Blago rečeno, vrhunska ploča {#}

vulture kaže...

Onda sam odlučio, intel 4670k i ASUS Z87-A {#} idem sad raspitat se o ostalim djelovima.. Vec mi je za oko zapela MSI GTX 660 :)

Imam tu grafu, i mogu reći da je odlična, uopće se ne čuje. Ako ti nije problem, samo investiraj u neki hladnjak za procesor, bar nekih 200ak kn....

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
itomic009 kaže...

 Ploča od 800 kn nije low end i ima sve što treba prosječnom korisniku kakav god on CPU na nju nasadi.  Neka on troši svije novce, ali da će imati neke benefite od ploče za 1500 kn u usporedbi od neke od 800 kn, to sam siguran da neće ( jel očito nije zahtjevan korisnik )  niti će mu išta raditi brže. Mislim, to je valjda jasno svakom tko se bavi time !!

Ploca od 800kn je low end Z87 ploca. Dapace trenutno ADM drzi Z87 M pro4 na 930kn a Z87 pro 3 na 960kn. Ako ti mislis da ova ploca koju je on linkao ne vrijedi 200kn vise, onda je daljnja rasprava o ovome besmislena. Za 800 kn (tj. 700kn) moze kupiti Asrock H87M sto bi stvarno bilo idealna kombinacija sa 4670K. To ti sebi kupi.

14 godina
neaktivan
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell

Ne znam zašto ali ja sam nekako uvijek za što jeftinije ploče.

Koji kod sam komp sastavljao nitko nije neki zahtjevni korisnik. Dosta da ima 2 komada 6Gb sata, jedan hard eventualno i ssd i to je to, nek ima jedan pci-e x16 za jednu grafu, jer nitko se ne odlučuje baš za dvije poslje. USB 3 sad imaju sve. Da stane procesor to može na svakoj i manje više sve su po 4 utora za rame, i to je više nego dovoljno čak i s dva je ok, 2x4gb rama je i više nego dovoljno za sve. 

 

Ne volim pretjerivati s pločama koje se ne mogu iskoristiti potpuno. 

 

Sad zadnji komp je pala asrock matična pa mislim da je oko 400kn cca, tera 3570 i gtx660 i nema nikakvih problema.

 

A frend što si je složio još je ekstremniji, ima i7 sandy ne znam sad točno koja serija i gtx590 i matičnu cca 350kn, i isto nikakvih problema nema s time. Tepe sve na tome već dvije godine.  I sve to vuče 1kW napajanje.

 

Uglavnom sve u svemu, ja sam nekako za jefitnije i ono što se može dobro iskorisiti, taman toliko utora i svega koliko treba. I onako kad se netko odlučuje opet za dvije 3 godine za upgrade, opet da uzme novu grafičku u toj cijenu, nego da tera nove generacije procesora i ostalog na staroj ploči koju je skupo platio.

A sad za klokanje i malo hardcore stvari, naravno za to se ne uzima ju ovom cijenovnom rangu.  

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.6.2013 12:04 (Franjo15).
Moj PC  
6 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
Franjo15 kaže...

 

JA razmišljam potpuno drukčije od tebe. Ja smatram da su napajanje i matična ploča osnova svakog računala.

I mislim da bi u osnovi trebalo gledati, da se na maričnu uloži više od 20% ukupnog buđeta za slaganje konfiguracije.

Sad gledam razlika između pro3 i ove -A verzije je 200ak kn, a razlika između ploče je nebo i zemlja.

 

Opet kažem, gledaj za godinu dana, nitko ti neće dati za tu pro3 ni trećinu koliko si je platio, dok će ova i za godinu dana, vrijediti bar 60% svoje prvotno plačene cijene. (pogledaj današnje z68 i p67 ploče....)

 

AKo je izbor između z87 pro3 i z87A, uvijek bi išao na Asus, pa makar i po cijenu da pričekam par tjedana da skupim tih 200ak kn...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
neaktivan
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell

To je kod Intela moguće djelomično zato što mu i najjači procesori malo troše, pa ne predstavljaju veliko opterećenje ni za ove najjeftinije ploče. Kod AMD-a je pak malo drugačije, ja osobno recimo nebih nikad stavljao nekakvi FX-8 na jeftinjak ploču sa 4+1 faznom reg napona. 

Ovo sa i7 + 350kn ploča + GTX590 mi je ipak malo previše, nema smisla uopće, jer imati preko 5000kn za GPU i CPU a ne dodati nekih 500kn za bolju ploču..{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell

 Ja znam iz iskustva a također i zdrav razum govori dosta, a to je  da od skuplje ploče NEMA koristi nikakve ako nisi zahtjevan ili specifičan korisnik. Kolega se izjasnio da mu treba plug and play konfa i zdravo. Šta će njemu razno razne đinđe kad nikad u karijeri neće ni vidjeti niti ih upotrijebiti, a platiti će parsto kuna za to da ih eto samo ima. Mislim, da se razumijemo, neka kupi što hoće novaca ima, ali da ga sad uvjeravate u nešto što nema veze s pameću je glupost.

16 godina
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
Penryn kaže...

To je kod Intela moguće djelomično zato što mu i najjači procesori malo troše, pa ne predstavljaju veliko opterećenje ni za ove najjeftinije ploče. Kod AMD-a je pak malo drugačije, ja osobno recimo nebih nikad stavljao nekakvi FX-8 na jeftinjak ploču sa 4+1 faznom reg napona. 

Ovo sa i7 + 350kn ploča + GTX590 mi je ipak malo previše, nema smisla uopće, jer imati preko 5000kn za GPU i CPU a ne dodati nekih 500kn za bolju ploču..{#}

A što bi se to konkretno trebalo dogoditi da imaš ovakav setup. Neces mozda moci toliko ocat proc, nema par usb više, nema switch za reset na njoj ,wifi itd..

 

Ali sumnjam da ploca nebi radila super.. Ali imaš pravo daj u najmanju ruku cudno da imas proc od 2 soma kn a graficku od 3 soma i plocu od 350kn..

 

doduše niti ja nisam daleko od toga

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
16 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
toxic kaže...

A što bi se to konkretno trebalo dogoditi da imaš ovakav setup. Neces mozda moci toliko ocat proc, nema par usb više, nema switch za reset na njoj ,wifi itd..

 

Ali sumnjam da ploca nebi radila super.. Ali imaš pravo daj u najmanju ruku cudno da imas proc od 2 soma kn a graficku od 3 soma i plocu od 350kn..

 

doduše niti ja nisam daleko od toga

Ma znam ja da će taj setup radit savršeno stabilno, ali baš mi nema smisla škrtarenje na ploči pokraj ostalih komponenti. A uostalom, sve ploče imaju bar 2 god garancije, tako da i ako ima ikakvih problema ili se pojave s vremenom, mirni ste..

 

 

16 godina
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell

Daj ne pričajte gluposti, ozbiljno čovjeku preporučate da uzme ovu ploču

 Pored ove ispod koja je samo 201kn skuplja u ADM-u gdje kupuje.

 

 

Da je razlika 500kn, ali razlika je 200kn, a ploče su realno, nebo iz zemlja jedna od druge....

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
7 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell

I ja bi dao 1500kn za matičnu da ja mislim dizati procesor na 5GHz i automatski bih odmah uložio na vodeno hlađenje. Hlađenje rama i svih čipseta. 

Ali u globalu to mi ne donosi ništa previše jer mi to ne treba. Osim prestiža i puno više love što moram dati. 

Svima koji kupuju komp, pogotovo oni koji ga koriste samo za igranje igrica ići na fejs, i nemaju pojma što je unutra, a i ne zanima ih. Bitno da sve super radi. 

Što ću ja sad njemu nabiti ploču s 3 pci-e za grafiku i da podržava 3grafike i 8usb 3.0 i svi sata na 6Gb/s kad stvarno nema potrebe.

zadnja ploča koju sam ubacio je bila čisti minimalizam, što sam spominjao gore. Ima utor za grafiku kao i svaka, tj. jedan je x16 drugi je mislim x8 na taj je došao pci wifi adapter, 2x4gb rama, sad nisam siguran jel bilo 4 ili 2 utora za rame al dobro. Jer iznad 8gb svakako neću sigurno staviti unutra. Ima 2 ako se ne varam 6Gb/s sata (i dosta), tu je došao ssd i hard, a i da nema, opet na 3Gb dobije 375Mb/s i da je na to ssd i hard opet u real life nećeš to niti osjetiti. Uzeo sam neki prosječni SSD. 

I eto cijena je bila manje od 400kn za ploču, uz to je došao ssd 64Gb 1Tb hdd, 660ti, 3570k, 8Gb rama, uzeo sam ocz modularno napajanje, tu se slažem i ja, na napajanju baš ne treba štedjeti previše. A uzeo sam modularno samo zbog organizacije kablova. I u taj komp, sve je uključivalo unutra, periferija, 22" Full HD IPS ekran, miš tipkonica podloga, uglavnom sve i CM 692 II kućište koje brulano super izgleda i ima dobro hlađenje.

 

I 8000kn je izašlo u futuri, sam sam ga sastavljao da mu pokažem kako to ide i da vidi što ima sve u kompu, lik je bio prezadovoljan sa svime. Jer nije da se nešto kuži previše. 

Pogotovo kad je vidio da mu se windowsi za manje od 15s pale, bio je oduševljen. I sad da sam ja išao na skupe matične, i ne znam kakve sve bijesne stvari koje ne trebaju, morao bih izbaciti i ssd, i dobro napajanje, i možda neki loš ekran, i sve u svemu. To i dalje sad sve šljaka super, i vrti sve igre koje god skine na max detaljima.

 

Ne znam, možda nisam upravu, ako netko misli da griješim, nek me ispravi, nije da svi znamo sve. 

Ali ja nekako mislim da je to po meni najbolje.  

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell

ASUS definitivno, ovdje nema dvojbe. Ja inače svima preporučam radije i jeftiniju ASUS nego neku skuplju ASRokicu.

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell

Ali gle, što se tiče sad ovog ovdje izbora, uzmi ovu bolju, jer to je još nova generacija, pa još je sve friško. 

A nije neka velika razlika u cijeni. Bolje ne škrtariti na još ne provjerenom setupu. Pa da ne bi imao velikih problema

Đuro#2155,
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell

Odlučio sam za ASUS Z87-A ! Od ostalih komponenti sam zasada odabrao intel 4670k i MSI GTX 660 :)

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.6.2013 12:40 (vulture).
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
itomic009 kaže...

 Ja znam iz iskustva a također i zdrav razum govori dosta, a to je  da od skuplje ploče NEMA koristi nikakve ako nisi zahtjevan ili specifičan korisnik. Kolega se izjasnio da mu treba plug and play konfa i zdravo. Šta će njemu razno razne đinđe kad nikad u karijeri neće ni vidjeti niti ih upotrijebiti, a platiti će parsto kuna za to da ih eto samo ima. Mislim, da se razumijemo, neka kupi što hoće novaca ima, ali da ga sad uvjeravate u nešto što nema veze s pameću je glupost.

Ti imas zdrav razum a ljudi koji imaju drukcije misljenje nemaju zdrav razum? Ajmo raspravi o zdravom razumu pristupiti s konkretnim podacima a prestati teoretizirati Koju bi mu ti maticnu preporucio za 4670K od 700-800kn (ili koliko god)?

13 godina
online
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell

 Što se tiče ploča sada još nema izbora, ali će uskoro ih biti sigurno hrpa od jeftinih do skupih. Franjo je dosta toga ljepo i fino napisao. Šta treba više reći. Šta će mu npr 4 PCE-I slota kad neće ih upotrijebiti i ostalih hrpu stvari. Nema smisla više raspravljati o tome.

16 godina
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
itomic009 kaže...

 Što se tiče ploča sada još nema izbora, ali će uskoro ih biti sigurno hrpa od jeftinih do skupih. Franjo je dosta toga ljepo i fino napisao. Šta treba više reći. Šta će mu npr 4 PCE-I slota kad neće ih upotrijebiti i ostalih hrpu stvari. Nema smisla više raspravljati o tome.

Zašto ne imati još jedan PCE slot? Čovjek je rekao kupiti msi gtx660, i nakon pola godine, skupi još 1000kn (koliko bi tad trebala vrijediti gtx660 po oglasnicima) stavi u SLI i dobije performanse u rangu gtx680.

Još su to super tihe kartice, neće ih ni čuti, pogotvo na dotičnoj Asus ploči, gdje ima prostora između.

 

Neznam samo kko se netko od vas usuđuje reći "nikad mi neće trebati". Za cijenu od 200kn, ti ćeš uzeti matičnu sa samo jednim pce slotom, slabijom faznanom regulacijom, manje sata konektora i da ne nabrajam više.

Pogtovo zato što će uzeti K procesor na kraju, ako se kroz godinu dana odluči OC-at, razlika između ove dvije ploče postaje enormna...

 

Što recimo da čovjek kupi zvučnu karticu koja ide samo u pcie, recimo da je dobije na poklon.

 

Postoji milion mogući varijabli što se može dogoditi, a 200kn pokriva jako puno toga....

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
itomic009 kaže...

 Što se tiče ploča sada još nema izbora, ali će uskoro ih biti sigurno hrpa od jeftinih do skupih. Franjo je dosta toga ljepo i fino napisao. Šta treba više reći. Šta će mu npr 4 PCE-I slota kad neće ih upotrijebiti i ostalih hrpu stvari. Nema smisla više raspravljati o tome.

Ima, kad govoris o zdravom razumu. Ajmo zaboraviti sve prednosti koje ova Asusica ima a koje on nikad nece koristiti (sve dok ne shvati da ipak hoce). Iako si mu preporucio non K verziju kasnije si shvatio da je 150kn skuplja K verzija puno bolja kupovina jer su K procesori puno trazeniji i polovni se prodaju po 500kn vise. Zasto onda 200kn skuplja maticna nije dobra kupovina?

Ako gledamo ATX poce najjeftinija Asrock Z87 pro 3 kosta 960kn a ova Asusica 200kn vise. Kad bude prodavao procesor prodat ce i maticnu. Ko ce mu kupit Z87 pro 3 i za koliko love?

13 godina
online
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell

  Nije uopće sada poanta ovaj kolega, nego sam mislio generalno gledano. Ovdje je sada samo 200 kn i to nije neka razlika. Kasnije će biti izraženije. Šta će ljudima koji ne znaju ni šta je K a šta non K verzija chipa matična od 1500 kn ??

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.6.2013 13:14 (itomic009).
13 godina
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
itomic009 kaže...

  Nije uopće sada poanta ovaj kolega, nego sam msilio generalno gledano. Ovdje je sada samo 200 kn i to nije neka razlika. Kasnije će biti izraženije. Šta će ljudima koji ne znaju ni šta je K a šta non K verzija chipa matična od 1500 kn ??

Jucer nije znao, danas vec zna. Sutra ce znati puno vise i zaliti za momentom u kojem je zbog 200kn ostao bez mogucnosti da to znaje isproba u praksi i pojaca svoje racunalo overclockom ili dodavanjem graficke. I onda ce sve to ici prodati i shvatit da je i u tom pogledu izgubio vise od 200kn ako uopce i uspije prodat 4670K na pro 3 maticnoj.

Ja sam vec u ranijem postu napisao kako ne treba gledati ni high end ploce ako nije entuzijast. Ploca od 1500kn (i vise) se od one od 1200kn razlikuje u finesama i ja mu nikad takvu maticnu ne bi preporucio (i nisam). ova od 1150kn se od ove od 950kn ralikuje u jako puno bitnih stvari. Ako ce kupovati non K procesor (a pametno je odlucio da nece) onda mu je ova pro 3 dobar izbor a ona pro 4M mozda i bolji (zbog cijene) no K procesor stavljati na takvu plocu je besmisleno.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice