TCL C835 - mala recenzija

poruka: 100
|
čitano: 28.583
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: TCL C835 - mala recenzija
Kolega jel možeš možda napisati settingse koje si stavio za prikaz, da "kopiram" :D

Također, zanima me imaš li problem da ti pri gledanju sadržaja slika nekako mijenja osvjetljenje. Koliko vidim nema opcije za isključenje automatskog osvjetljenja, ali mislim da to svakako nije to, nego da je u pitanju nešto drugo...
13 godina
offline
Re: TCL C835 - mala recenzija
Možda je opcija negdje pod power saving ili tome slično. Kod Samsunga je auto brightness tamo, a ne pod postavkama slike. Ili je to neka opcija tipa contrast enhance da "korigira" osvjetljenje.


Btw, ima li sad TCL stand by mod ili slično. Brat ima neki stariji model i nakon svakog paljenja treba iritantno dugo da se Android pokrene. Ne treba biti instantno kao Samsung, ali ovo je skoro 30 sekundi.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
10 godina
offline
Re: TCL C835 - mala recenzija
MedO1337 kaže...
Kolega jel možeš možda napisati settingse koje si stavio za prikaz, da "kopiram" :D

Također, zanima me imaš li problem da ti pri gledanju sadržaja slika nekako mijenja osvjetljenje. Koliko vidim nema opcije za isključenje automatskog osvjetljenja, ali mislim da to svakako nije to, nego da je u pitanju nešto drugo...

 

imaš opciju za gašenje automatskog osvjetljenja,  (stavio sam kako doći do nje tamo u temi o kupovini tv-a), a i auto kontrast si pogasi...

 

postavke su individualne i ovise o tvojoj i mojoj prostoriji\osvjetljenju iste pa nema nekog smisla to prepisivati :) a i štelam si ih ovisno o sadržaju kojeg gledam

 

neki startni point imaš u videu od Darka na youtube-u

 

@Hexfire ne znam za druge modele, ali meni se ovaj upali za par sekundi (prije Kaon stb-a od A1 koji mi je defaultni kod paljenja na hdmi1 portu)

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2023 20:57 (60nine).
10 godina
offline
Re: TCL C835 - mala recenzija
MedO1337 kaže...
Kolega, jel ti došla potvrda o produljenom jamstvu?

Ja sam dobio samo mail da provjerim jesu li mi podaci točni, a potvrde još nigdje.

 

evo kolega, samo da javim - danas došla potvrda o produljenom jamstvu sa 2 dokumenta u pdf-u koji su bili u privitku e-maila (plus jedan dodatni pdf sa TCL uvjetima promocije koji su bili i na stranici s obrascem)

 

prvi pdf:

Šifra jamstva: TP55
Vrsta jamstva: Produljenje garancije (počinje nakon isteka tvorničkog jamstva)
Trajanje jamstva: 36 mjeseci

itd. (podaci o kupcu i prodavaču te uvjeti)

 

drugi pdf:

Šifra jamstva: TP34
Vrsta jamstva: Pokriće rizika
Trajanje jamstva: 24 mjeseci
itd. (podaci o kupcu i prodavaču te uvjeti)

 

datum kupnje jamstva iz prvog pdf-a je 13.12.2023. (datum kad smo popunili onaj online obrazac)

a datum kupnje jamstva iz drugog pdf-a je 22.12.2023. (današnji datum kad smo dobili potvrdu na e-mail)

 

5 godina
offline
Re: TCL C835 - mala recenzija
60nine kaže...
MedO1337 kaže...
Kolega, jel ti došla potvrda o produljenom jamstvu?

Ja sam dobio samo mail da provjerim jesu li mi podaci točni, a potvrde još nigdje.

 

evo kolega, samo da javim - danas došla potvrda o produljenom jamstvu sa 2 dokumenta u pdf-u koji su bili u privitku e-maila (plus jedan dodatni pdf sa TCL uvjetima promocije koji su bili i na stranici s obrascem)

 

prvi pdf:

Šifra jamstva: TP55
Vrsta jamstva: Produljenje garancije (počinje nakon isteka tvorničkog jamstva)
Trajanje jamstva: 36 mjeseci

itd. (podaci o kupcu i prodavaču te uvjeti)

 

drugi pdf:

Šifra jamstva: TP34
Vrsta jamstva: Pokriće rizika
Trajanje jamstva: 24 mjeseci
itd. (podaci o kupcu i prodavaču te uvjeti)

 

datum kupnje jamstva iz prvog pdf-a je 13.12.2023. (datum kad smo popunili onaj online obrazac)

a datum kupnje jamstva iz drugog pdf-a je 22.12.2023. (današnji datum kad smo dobili potvrdu na e-mail)

 

Nije mi jasno, zašto 2 jamstva?

 

Zašto imaju različite datume?

 

Zašto se jedno zove pokriće rizika? 

10 godina
offline
Re: TCL C835 - mala recenzija
encoding kaže...
60nine kaže...
MedO1337 kaže...
Kolega, jel ti došla potvrda o produljenom jamstvu?

Ja sam dobio samo mail da provjerim jesu li mi podaci točni, a potvrde još nigdje.

 

evo kolega, samo da javim - danas došla potvrda o produljenom jamstvu sa 2 dokumenta u pdf-u koji su bili u privitku e-maila (plus jedan dodatni pdf sa TCL uvjetima promocije koji su bili i na stranici s obrascem)

 

prvi pdf:

Šifra jamstva: TP55
Vrsta jamstva: Produljenje garancije (počinje nakon isteka tvorničkog jamstva)
Trajanje jamstva: 36 mjeseci

itd. (podaci o kupcu i prodavaču te uvjeti)

 

drugi pdf:

Šifra jamstva: TP34
Vrsta jamstva: Pokriće rizika
Trajanje jamstva: 24 mjeseci
itd. (podaci o kupcu i prodavaču te uvjeti)

 

datum kupnje jamstva iz prvog pdf-a je 13.12.2023. (datum kad smo popunili onaj online obrazac)

a datum kupnje jamstva iz drugog pdf-a je 22.12.2023. (današnji datum kad smo dobili potvrdu na e-mail)

 

Nije mi jasno, zašto 2 jamstva?

 

Zašto imaju različite datume?

 

Zašto se jedno zove pokriće rizika? 

 

Šifra jamstva: TP55
Vrsta jamstva: Produljenje garancije (počinje nakon isteka tvorničkog jamstva)
Trajanje jamstva: 36 mjeseci
Početak važenja jamstva (datum računa kupljenog uređaja): 11.12.2023

 

Šifra jamstva: TP34
Vrsta jamstva: Pokriće rizika
Trajanje jamstva: 24 mjeseci
Početak važenja jamstva (datum računa kupljenog uređaja): 11.12.2023

 

evo ovak piše točno... s tim da za potonji dolje na kraju stranice piše "Datum kupnje jamstva: 22.12.2023" (valjda kao datum "ovjere" ili štoveć)

 

valjda je ovo TP34 osnovno jamstvo, a ovo TP55 produljeno (akcija je bila 2+3)

14 godina
offline
TCL C835 - mala recenzija

TP34 je valjda kasko

marching up and down the squaaare
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: TCL C835 - mala recenzija

zato jer to nije klasično-komercijalno-proizvođačko jamstvo nego osiguranje i mada su te riječi slične-sinonimi, nisu u pravnom jeziku, tj zato i postoje kao tisuće drugih riječi ili sredstva osiguranja npr kredita, rizika itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Re: TCL C835 - mala recenzija
ihush kaže...

zato jer to nije klasično-komercijalno-proizvođačko jamstvo nego osiguranje i mada su te riječi slične-sinonimi, nisu u pravnom jeziku, tj zato i postoje kao tisuće drugih riječi ili sredstva osiguranja npr kredita, rizika itd..

 uoči terminologiju

Šifra jamstva: TP34

Vrsta jamstva: Pokriće rizika

Trajanje jamstva: 24 mjeseci
Početak važenja jamstva (datum računa kupljenog uređaja): 11.12.2023

"pokriće rizika", tj. osiguranje, nije klasično komercijalno jamstvo.... piše za ovo koje traje 24 mjeseca

 

 

Šifra jamstva: TP55
Vrsta jamstva: Produljenje garancije (počinje nakon isteka tvorničkog jamstva)
Trajanje jamstva: 36 mjeseci
Početak važenja jamstva (datum računa kupljenog uređaja): 11.12.2023

 

a za ovo koje traje 36mj piše "jamstvo", znači to bi doslovno trebalo biti produljeno jamstvo sa svim pravima iz tvorničkog jamstva koje uobičajeno traje 24mj

 

 

15 godina
offline
Re: TCL C835 - mala recenzija
encoding kaže...
..

 

a za ovo koje traje 36mj piše "jamstvo", znači to bi doslovno trebalo biti produljeno jamstvo sa svim pravima iz tvorničkog jamstva koje uobičajeno traje 24mj

 

 

 -ne jer nigdje nećeš naći takvu formulaciju koja bi bila produljenje jamstva i jamstvenih uvjeta proizvođača.. tj to je navlakuša-trik, npr u 'pravom' jamstvu imaš popravak ili zamjenu ili povrat novca po računu. U osiguranju imaš popravak i to ako je moguć-isplativ, zamjene nema jer većinom takvog proizvoda-serije više nema u prodaji dok naknada ide po osiguranju, premija, u početku su nudili recimo 30kn.. tj klasično cjenkanje, kao za npr auto uz veliku razliku da se auti ipak popravljaju, dok računalna oprema ne, jer je hiteč, jer se čip ne popravlja + nema rezevnih dijelova na način kao za ostale robe, nema +7 godina obeze da ti dijelovi budu dostupni tj to rade oem brandovi kao hp-lenovo i to za svoje specificirane komponente no i oni to ukidaju jer je trošak, radije daju novo.. za usisavač mora biti u prodaji npr vrećica za prašinu, za auto recimo metlica brisača, far.. za računala ne, tj nema 'pravog' servisa kao za aute-elektroniku i pravog popravka, tj ne miješati ovlašteni i pravi-stučni-osposobljeni servis koji ima znanje-resurse-mogućnost stvarno nešto popraviti.. ovlašteni je priučeni klinac kojem je distributer dao taj posao pri čemu on nema ni originalan selotejp branda kojeg kao popravlja..

 

-računala nisu ostala elektronika, npr tv, frižider, auti.. sasvim dugi servisi, pravila, mogućnosti, točnije nemogućnosti + neisplativost tj trošak-skupoća pravog servisa koji bi x-godina imao na lageru potrebne rezevne dijelove za takve popravke dok svake godine izađe nova serija i stara postane neisplativa, neadekvatna, frižider radi jednako, auto, tv.. računalo možeš baciti tj jedina sličnost je mobitel koji jednako može biti neupotrebljiv zastarjevanjem npr verzija andorida-updatea što opet traži i cpu-ram resurse da bi moglo raditi uz razliku da je mobitel kao iphone jedan artikal hw+sw, dok su računala odvojeno, hw je hw, soft odvojeno, praktički nema veze .. mada tek zajedno ima svrhu. Microsoft kao soft firma ne proizvodi računala, tj nije to mac-apple, linux nema veze sa hw-om, dok brandovi kao hp, lenovo ekšli ne proizvode ni jedan šaraf, nego samo sklapaju legiće-dijelove koje netko stvarno proizvodi kao intel, realtek, nvidia, tmsc.. usporediti s npr autima? što bi tad bio oem kao opel-bmw-renault..? metlica brisača, far-svjetlo-žmigavac?.. vrećica za prašinu usisavača? .. te robe moraju biti dostupne na tržištu +6-7 godina po prodaji uređaja-auta.. računalo nakon toliko godina je zastarjelo i mijenja se rutinski pogotovo u velikim sustavima kao banke i sl. gdje se to radi svakih 3-5god itd itd.. i to upravo zbog troška-isplativosti odnosno nepostojanja pravog servisa koji bi stvarno nešto popravio, tj svodi se na zamjenu legića-dijela-komponente i to može obaviti svaki korisnik kao što može u printer staviti tintu.. ništa posebno teže, osim na modelima kao mobitel-tablet koji su tako napravljeni da je lako otvaranje-pristum nemoguć npr ljepljeno i primjer sa zamjenom baterija na mobitelima i sl. ..

 

-zakon? državu boli kiki, tj interes prometa-poreza, dok u slučaju spora opet to nije problem države-zakona.. tj problem što je trenutno hr-stanje takvo da nema ničega, nema radne snage, nema inspektora-inspektorata jer ih naprosto nema, na natječaj za posao ne dođe nitko.. sudski vještak u mirovini par mjeseci i dobije poziv-ponudu za povratak, sad radi + ima nekog nepalca za pomočnika i kaže da s njim neće raditi piđin ingliš sporazumijevanjem itd.. u takvom pravnom stanju jedno je imati neki zakon, pravo, a sasvim nešto drugo je pravo ostvariti.. tj eto, u temi su barem dva zadovoljna korisnika pa tako postoji.. no postoji i dobitnik jackpota na lotu, no to nije jamstvo, sasvim suprotno, sreća ili razlika pravne uređene države i pravila-zakona-ugovora... i države slučaj, koja ovisi o sreći, ne o onom što se na papiru ugovori i potpiše od ovjerene izjave političara nadalje..

 

-jamstvo, osiguranje, kasko, garancija, .. razne riječi, mogu se koristiti kao sinonimi u razgovoru, no u pravu i financijsko-ekonomskom terminu je upravo zato razlika, nije isto imati recimo jamca za kredit ili hipoteku i to ljudi razumiju kao razliku, nije isto imati recimo mjenicu osiguranja, založno pravo itd.. i sve to su različiti 'proizvodi' banke kad osoba traži-podiže kredit.. tj nisu iste stvari, jer da jesu tad ne bi postojale razne različite forme ugovaranja.

 

-klasično, 'pravo' jamstvo-garancija, koju daje proizvođač.. tj po zakonu se to naziva komercijalno ili jamstvo proizvođača, dok proizvođač mora biti domaći, eu.. uvoz izvan eu kao kina, tad to radi uvoznik-distributer u ime proizvođača tj njihov međusobni odnos koji oni urede ugovorom tj uvoznik-distributer je ona pravna osoba koja tad postaje proizvođač za eu tržište, jamstvo.. a to uključuje i odgovornost, osigurati mrežu servisa, dijelova itd.. kao i prijevod uputa i sve što s time ide i na svakoj robi mora biti na deklaraciji navedeno upravo to, ...

 

-svatko može dati neko svoje jamstvo, za bilo što po bilo kojim uvjetima, tj onaj tko jamstvo daje određuje što daje, pod kojim uvjetima, koje kad jednom da mora ispuniti. Nitko drugi-treći ne daje osobno jamstvo za prvoga-proizvođača niti ima veze s navedenim pravima iz tvorničkog jamstva.. naprotiv, ne slučajno, jer to su pravnici sastavljali, znaju, nisu to babe s placa pisale.. npr koriste riječ tvorničko jamstvo, koje zakon ne poznaje, tj zakon koristi riječ proizvođač, ne riječ tvornica.. a zakon je krut, svako slovo-zarez je važan, ne slobodna interpretacija.. tj zašto u tom dijelu spomenu tvorničko jamstvo umjesto komercijalno-proizvođačko kao samu riječ .. 

-pandan komercijalnom jamstvu (proizvođača) koje može i ne mora postojati postoji i zakonsko jamstvo u eu, koje daje sam zakon tj država-države-eu.. koje se prije nazivalo (i dalje) materijalni nedostatak, 2gdoine.. neovisno o postojanju klasičnog, komercijalnog proizvođačkog jamstva, nešto što daje država i tad ona određuje uvjete, ne proizvođač ili trgovac ili osiguravajuće društvo.

 

-no posluju, ljudi plate neki sitni iznos i većina (barem 90%) nikad ni ne zatrebaju, ne iskoriste 'jamstvo' neovisno o nazivu, zakonu.. jer nema kvara u tom roku, 2-3 do 5 godina.. za većinu roba. Pošto većina kupaca nikad nije u situaciji da im jamstvo treba tj kvar, tad većina ako i plati takvo kasko-osiguranje ne doživi problem kad ga treba iskoristiti.. osim ove dvojice kao pozitivni primjeri u temi, daleko više negativinih unazad recimo 5-6 godina od kad su započeli s takvom prodajom po trgovinama i mada je u tom razdoblju pravno išlo prema boljem, urednijem.. nakon pandemija-kriza, nedostatka radnika u svemu.. raspad inpektorata koji skoro ne postoji, mingo koji je prije par godina radio super, .. nema ih, 'reorganizacija'.. i problem pa i pravni, tj kako ostvariti neko pravo kad se sustav raspadne, kad nema instrumenta koji to može, kao inspektor-mingo.. i zaposle pomoćnog djelatnika s ručnikom na glavi.. (nevažno koje je boje, vjere.. ne zna jezik, još manje zakon-pravo... nema drugih djelatnika).

 

-tek kad se neki problem-kvar dogodi tek tad je važno imati jamstvo i kakvo.. a tad i pitanje kako ga ostvariti ili što je kupac mislio a što će možda dobiti, ako ima sreće može igrati loto.. no sreća nije stvar ugovornog uređenog odnosa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
protjeran
offline
Re: TCL C835 - mala recenzija
Nitko ti nece procitat ovoliki post


Ugodni blagdani!
13 godina
offline
Re: TCL C835 - mala recenzija
Plaćen je po napisanom, a ne po pročitanom.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
offline
TCL C835 - mala recenzija

Koja bi bila razlika između TCL 55C835 i TCL 55C839?

TrustNo1
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
TCL C835 - mala recenzija

Vjerojatno nikakva, ta zadnja znamenka je neka varijanta za ovo ili ono tržište ili distributera (npr C803 u Pevexu = C805 drugdje).

marching up and down the squaaare
Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: TCL C835 - mala recenzija
encoding kaže...

 

a za ovo koje traje 36mj piše "jamstvo", znači to bi doslovno trebalo biti produljeno jamstvo sa svim pravima iz tvorničkog jamstva koje uobičajeno traje 24mj

 

 

Trebalo bi biti doslovno ali nije. Ako se kvar desi prvih 24 ili sljedeća 36 mjeseca neće biti isti uvjeti za kupca.

10 godina
offline
TCL C835 - mala recenzija

da nadodam uz recenziju, ako je nekome bitno

mjerio sam malo brzinu interneta na uređaju (wi-fi i lan), uz napomenu da imam 1000/100mbps internet (kabl, ne optika)

 

wi-fi 5ghz (n/ac/ax mixed, 160 MHz bandwidth) - oko 260/90 mbps

wi-fi 2.4ghz (n/ax, 40 Mhz bandwidth) - oko 200/90 mbps

wi-fi 2.4ghz (b/g/n mixed, 40 MHz bandwidth) - oko 90/90 mbps

lan - oko 100/90 mbs

 

nekad upload ide i lagano preko 100mbps (101-105)

download - ovo su neke srednje vrijednosti koje sam dobio (uz napomenu da mi je prilikom mjerenja bio upaljen stream radija i xplore tv stream tv programa na pc-u)

 

mjereno s dvije aplikacije koje su dostupne na Play storeu na tv-u... A1 Technicolor router je na metar od tv-a

Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
offline
TCL C835 - mala recenzija

ako si ovo dobio preko 2.4 GHz to je odlična brzina jer u životu nisam vidio , a ni dobio više od 60 Mbps  nebitno o postavkama ,  ruteru ili uređaju .Tuda  je otprilike i limit za 2.4 pa se zato čudim ???? 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: TCL C835 - mala recenzija
@60nine
E a kako imaš tu brzinu? Jel se treba nešto možda podesiti za wifi ili na ruteru ili tv-u? Ja ne mogu dobit više od 55mb/s?
3 godine
offline
Re: TCL C835 - mala recenzija
error_666 kaže...

ako si ovo dobio preko 2.4 GHz to je odlična brzina jer u životu nisam vidio , a ni dobio više od 60 Mbps  nebitno o postavkama ,  ruteru ili uređaju .Tuda  je otprilike i limit za 2.4 pa se zato čudim ???? 

 Limit za 2.4 je do 600 mbps, a ne 60. Prosječno do 350 s našim ruterima.

 

Sve vam zavisi kolika je propusnost signala, zidovi, frekvencija kanala,koji wifi kontroler na uređaju, koliko je uređaja spojeno na wifi mrezu i sl.

 

99% korisnika ima u postavkama rutera za kanal postavljen auto i onda se zna desit zakrčenost tj. Pad brzine, treba s vremena na vrijeme changeat kanal.

 

Radim u telekomunikacijama...

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.12.2023 21:46 (BioZZG).
10 godina
offline
Re: TCL C835 - mala recenzija
Klipson kaže...
@60nine
E a kako imaš tu brzinu? Jel se treba nešto možda podesiti za wifi ili na ruteru ili tv-u? Ja ne mogu dobit više od 55mb/s?

 

doslovno sam u postu napisao sve postavke iz routera uz same brzine :)

 

na tv-u nisam ništa dirao, niti je moguće po tom pitanju išta podešavati - lupi screenshot postavki iz svog routera pa da vidimo što ti nudi

10 godina
offline
Re: TCL C835 - mala recenzija
error_666 kaže...

ako si ovo dobio preko 2.4 GHz to je odlična brzina jer u životu nisam vidio , a ni dobio više od 60 Mbps  nebitno o postavkama ,  ruteru ili uređaju .Tuda  je otprilike i limit za 2.4 pa se zato čudim ???? 

 

i mene je iznenadilo jer sam do sad vidio max nekih 135mbps na 2.4ghz (n) na nekom starom mobu (link speed je bio 150mbps uz 20mhz bw)

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.12.2023 21:52 (60nine).
10 godina
offline
Re: TCL C835 - mala recenzija

nije toliko problem u kanalu koji je na auto, pa shodno tome traži najbolji mogući - tj. onaj koji je najmanje zakrčen, već ekipa uglavnom ima bandwidth na 20mhz i ne znaju da se to da i povećati (bar na 40 u slučaju 2.4ghz wifi-a)

naravno, to povećanje bandwidtha ne podržavaju svi uređaji pa treba isprobati (meni stariji Ubee router nije ni dao dići s 20 na 40 zbog nekog svog bug-a valjda, tipa - promjenim postavku na 40, on je vrati na 20, s 5ghz bw-om nije imao tih problema)

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.12.2023 22:01 (60nine).
12 godina
offline
Re: TCL C835 - mala recenzija
BioZZG kaže...
error_666 kaže...

ako si ovo dobio preko 2.4 GHz to je odlična brzina jer u životu nisam vidio , a ni dobio više od 60 Mbps  nebitno o postavkama ,  ruteru ili uređaju .Tuda  je otprilike i limit za 2.4 pa se zato čudim ???? 

 Limit za 2.4 je do 600 mbps, a ne 60. Prosječno do 350 s našim ruterima.

 

Sve vam zavisi kolika je propusnost signala, zidovi, frekvencija kanala,koji wifi kontroler na uređaju, koliko je uređaja spojeno na wifi mrezu i sl.

 

99% korisnika ima u postavkama rutera za kanal postavljen auto i onda se zna desit zakrčenost tj. Pad brzine, treba s vremena na vrijeme changeat kanal.

 

Radim u telekomunikacijama...

Sve je to lijepo , ali  taj limit si možeš o rep okačit  i tu se radi o teoretskoj brzini, dok u praksi kako  rekoh to jako teško ide preko 60Mbps , da su ne znam koji routeri i kanali . To je jednostavno tako . 

11 godina
offline
Re: TCL C835 - mala recenzija
Prebacio u postavkama rutera na 5GHz i sad leti wifi, preko 260mb/s... Playstation čak i oko 350, top
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: TCL C835 - mala recenzija
error_666 kaže...
BioZZG kaže...
error_666 kaže...

ako si ovo dobio preko 2.4 GHz to je odlična brzina jer u životu nisam vidio , a ni dobio više od 60 Mbps  nebitno o postavkama ,  ruteru ili uređaju .Tuda  je otprilike i limit za 2.4 pa se zato čudim ???? 

 Limit za 2.4 je do 600 mbps, a ne 60. Prosječno do 350 s našim ruterima.

 

Sve vam zavisi kolika je propusnost signala, zidovi, frekvencija kanala,koji wifi kontroler na uređaju, koliko je uređaja spojeno na wifi mrezu i sl.

 

99% korisnika ima u postavkama rutera za kanal postavljen auto i onda se zna desit zakrčenost tj. Pad brzine, treba s vremena na vrijeme changeat kanal.

 

Radim u telekomunikacijama...

Sve je to lijepo , ali  taj limit si možeš o rep okačit  i tu se radi o teoretskoj brzini, dok u praksi kako  rekoh to jako teško ide preko 60Mbps , da su ne znam koji routeri i kanali . To je jednostavno tako . 

 Praksa su korisnici i mjerenja u telekomunikacijama, a ne tvojih 60 mpbs.

Ljudi ti lijepo pisu da imaju prek 100, a ti zvrdiš suprotno, pa nemaju magične rutere i  zasebne parice/vodove.

 

Koju brzinu neta imaš? 

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.12.2023 12:47 (BioZZG).
10 godina
offline
Re: TCL C835 - mala recenzija
error_666 kaže...

Sve je to lijepo , ali  taj limit si možeš o rep okačit  i tu se radi o teoretskoj brzini, dok u praksi kako  rekoh to jako teško ide preko 60Mbps , da su ne znam koji routeri i kanali . To je jednostavno tako . 

 

tih 60mbps imaš ako imaš neki prastari wifi adapter/kontroler kojemu je teoretska max brzina 72mbps ili ti u postavkama routera stoji neki stari protokol (b/g?) - ovdje to nije slučaj, kao što vidiš :)

ne znam zašto si toliko uvjeren da to nije moguće, a vidiš iz priloženog da je...

 

12 godina
offline
Re: TCL C835 - mala recenzija
BioZZG kaže...
error_666 kaže...
BioZZG kaže...
error_666 kaže...

ako si ovo dobio preko 2.4 GHz to je odlična brzina jer u životu nisam vidio , a ni dobio više od 60 Mbps  nebitno o postavkama ,  ruteru ili uređaju .Tuda  je otprilike i limit za 2.4 pa se zato čudim ???? 

 Limit za 2.4 je do 600 mbps, a ne 60. Prosječno do 350 s našim ruterima.

 

Sve vam zavisi kolika je propusnost signala, zidovi, frekvencija kanala,koji wifi kontroler na uređaju, koliko je uređaja spojeno na wifi mrezu i sl.

 

99% korisnika ima u postavkama rutera za kanal postavljen auto i onda se zna desit zakrčenost tj. Pad brzine, treba s vremena na vrijeme changeat kanal.

 

Radim u telekomunikacijama...

Sve je to lijepo , ali  taj limit si možeš o rep okačit  i tu se radi o teoretskoj brzini, dok u praksi kako  rekoh to jako teško ide preko 60Mbps , da su ne znam koji routeri i kanali . To je jednostavno tako . 

 Praksa su korisnici i mjerenja u telekomunikacijama, a ne tvojih 60 mpbs.

Ljudi ti lijepo pisu da imaju prek 100, a ti zvrdiš suprotno, pa nemaju magične rutere i  zasebne parice/vodove.

 

Koju brzinu neta imaš? 

 Ja u klin, ti u ploču ... nisam rekao da on nema nego da to nije pravilo za 2.4GHz  i da jako teško dobiti i šestinu od tih 600 mbps , pogotovo ako živiš u zgradi gdje se mješa puno mreža .Jbga ,  to bi sve trebao znati kad već radiš u telekomunikacijama i da je tih 600 Mbps koje spominješ  teoretska brzina koju ugl možeš dobit samo lokalno . 600 Mbps može biti teško dobit i na 5Ghz , kamoli 2.4 , o čemu pričamo ?  

Vjeruj , ne pričam napamet, ovo sto pišem je na temelju iskustva , sto mojih . sto od drugih ljudi , a ne rekla kazala ...   imam solidnu  opremu , znam podesiti mrežu, sve živo probao , pratio koji je kanal najrasterećeniji , mijenjao bandwidth sa 20 na 4o i obratno ,  i na kraju skontao da je to je otprilike to što se tiče 2.4GHz u tim uvjetima i  ne može puno više od toga pa  da se na trepavice nasadiš  .  to ne tvrdim ja nego je ajmo reć i pravilo.... za osnovne potrebe 2.4 , kome treba više 5GHz i to ti je to   ...

Inače , brzina neta mi je 500 Mbps, koristim TPLink DECOM4 wifi5 mesh  i za razliku od 2,4 G , preko 5GHz imam  visoke  brzine  bez puno štimanja ikakvih  i sve je u okvirima normale  , smart tv oko 350 Mbps ,firestick 400 Mbps , na mobitelu punih 500 sto i potvrđuje ono što govorim sve vrijeme 

kako god , ne bih se dalje ubjeđivao , složit ćemo se da se ne slažemo  i ajmo dalje  

 

 

 

60 nine , ti kao i ovaj iznad ... nisam rekao da nemaš , nego da mi je čudno i objasnio sam , jbg čitajte malo  sa razumjevanjem

nije nikakav prastari adapter , wifi 5 mesh i mjereno na uređajima novije generacije (u zgradi sa preko 20 mreža u okolini ) 

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.12.2023 16:43 (error_666).
10 godina
offline
TCL C835 - mala recenzija

i ja sam u zgradi (hvatam i okolne dvije-tri)

btw na 5ghz (ax) na mobu imam 900+ mbps (mjereno s ookla i fast.com), gotovo iste rezultate mi daje pc povezan lan kablom...

 

velim, problem je u tome kaj masa ljudi vozi default postavke routera 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: TCL C835 - mala recenzija
Jutros u 02:50 televizija se pali sama od sebe i vrti se hrt 1
Zvuk je bio dosta glasan, ne trebam niti govoriti kakav nam je to sok napravilo.
Zena evo uru nakon ne moze zaspat ( a samim tim ni ja) 😅

Sta bi moglo aktivirati takvo paljenje tv-a?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
TCL C835 - mala recenzija

Duhovi!

 

Ili činjenica da kupujemo sve kompleksniju tehnologiju proizvedenu sve jeftinije koja pri izlasku na tržište praktički nije dovršena, a kamoli dobro istestirana, jer za to više nema vremena nego treba nove fičure i buzzworde što prije lansirati na tržište i tako godinu za godinom, pa se već lagano navikavamo na bugove koji će možda biti ispravljeni, a možda i neće do izlaska nove najbolje stvari i postalo je normalno da se uređaj za kojeg platiš mjesečnu plaću ponaša malo mušičavo i pali i gasi sam od sebe.

 

Il vam je nestalo struje, pogleč jel ima neka postavka da se TV sam upali nakon toga. :)

marching up and down the squaaare
Moj PC  
3 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice