Dvbt2 prijemnik - problem kod pretrage

poruka: 13
|
čitano: 5.382
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
dvbt2 prijemnik - problem kod pretrage

Molila bih pomoć...dvbt 2 prijemnik mi ne pronalazi htv1, htv2, novu tv i rtl, dok pronalazi htv 3 i 4, domu tv i rtl2.
U čemu bi mogao biti problem?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: dvbt2 prijemnik - problem kod pretrage

Prijam signala,(jel imas kucnu antenu?)

 

 

5 godina
offline
Re: dvbt2 prijemnik - problem kod pretrage
mmrenim kaže...

Molila bih pomoć...dvbt 2 prijemnik mi ne pronalazi htv1, htv2, novu tv i rtl, dok pronalazi htv 3 i 4, domu tv i rtl2.
U čemu bi mogao biti problem?

 Nisi navela koji je prijemnik u pitanju, kako je spojen na TV, koju antenu imaš, na kojoj se lokaciji nalaziš....

 

Po onom šta si napisala moguće je da je do antene da je krivo podešena, da nije dobro namješten ZAS ako si u zgradi ili da prijemnik ima slab tuner. Najbolje ti je pozvat nekog majstora za antene da ti podesi antenu, ili zamijeniti prijemnik.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
11 godina
neaktivan
offline
Re: dvbt2 prijemnik - problem kod pretrage

Imam Sony bravia televizor, a prijemnik je Manta DVBT023PRO. Međusobno su spojeni hdmi i scart kablom.

Živim u višestambenoj zgradi i imamo zajedničku krovnu antenu....u Varaždinu.

10 godina
offline
Re: dvbt2 prijemnik - problem kod pretrage
mmrenim kaže...

Imam Sony bravia televizor, a prijemnik je Manta DVBT023PRO. Međusobno su spojeni hdmi i scart kablom.

Živim u višestambenoj zgradi i imamo zajedničku krovnu antenu....u Varaždinu.

 Probaj neki drugi prijemnik da isključiš neispravnost uređaja i makni taj scart kabel em što nema dovoljnu propusnost za fhd sinal em ti nisu potrebna oba

13 godina
offline
Re: dvbt2 prijemnik - problem kod pretrage

Doma i Htv1,2,3 itd su na istom kanalu 25, možda dvbt prijemnik a možda i antenski sustav u zgradi. Ima li susjed ako je moguće saznati normalan prijem?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Dvbt2 prijemnik - problem kod pretrage
Zajednički sustavi u zgradama imaju "prolazne" utičnice za tv i radio. To bi značilo da je moguće da je neki od susjeda iznad tebe "nešto radio" u svojoj utičnici i signal do tebe uopće ne dolazi. Provjeri dali susjed ispod tebe ima signal s zajedničkog sustava.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: dvbt2 prijemnik - problem kod pretrage
mmrenim kaže...

Imam Sony bravia televizor, a prijemnik je Manta DVBT023PRO. Međusobno su spojeni hdmi i scart kablom.

Živim u višestambenoj zgradi i imamo zajedničku krovnu antenu....u Varaždinu.

 Može biti da ZAS iliti antena nije dobro podešena. Kao što je kolega gore naveo, da li neki od susjeda na istoj anteni dobro hvataju te kanale, ako da, onda je do tvog prijemnika, trebala si kupit neki kvalitetniji, tipa ovog Stronga ili Amiko.

 

A zbog čega je prijemnik spojen istovremeno sa ŠCART-om i HDMI-jem? Možda nisi znala s kojim kablom treba spojiti prijemnik, pa je spojen istovremeno, ili je prijemnik spajao netko ko nema pojma oko kablova 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2023 13:13 (Vavoom).
10 godina
offline
Re: dvbt2 prijemnik - problem kod pretrage

Pa SCART je analogni a HDMI digitalni port , možda su stavljena oba da kod prebacivanja vidiš razliku .

15 godina
offline
Re: dvbt2 prijemnik - problem kod pretrage
AF139 kaže...

Pa SCART je analogni a HDMI digitalni port , možda su stavljena oba da kod prebacivanja vidiš razliku .

 -tako dobije 'stereo' sliku, 3d (zapravo 2..) itd :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Dvbt2 prijemnik - problem kod pretrage

Riješeno!

Tv je ranije (sigurno 3 godine) bio sa dvbt2 prijemnikom spojen scart i hdmi kabelom...kada sam maknula hdmi kabel sve radi normalno :)

Imam još jedno pitanje.....da li posoje univerzalni daljinski za dvbt2 prijemnike?

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Dvbt2 prijemnik - problem kod pretrage
mmrenim kaže...

i Imam još jedno pitanje.....da li posoje univerzalni daljinski za dvbt2 prijemnike?

 Postoje univerzalni, ali nemaju kodove za te no-name brandove, već samo renomirane 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
10 godina
offline
Re: Dvbt2 prijemnik - problem kod pretrage

Pošto televizor ima HDMI port pretpostavka je da nije stari analogni CRT sa ekranom već LED panelom tj. DIGITALNA.

Normalno bi bilo da se uklonio ŠKART a ostavio HDMI.

Sa daljinskim od TV samo pališ ili gasiš tv , a za sve ostalo radiš sa daljinskim od dvb-t2 receivera.

 

Ovo što govorimo "pretpostavka" je zato jer nije napisano koja je oznak tipa te sony bravia (straga na naljepnici ako već nema upute za rukovanje).

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.2.2023 9:51 (AF139).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice