O elekričnim fritezama (Iskustva,kupnja...)

poruka: 34
|
čitano: 14.488
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
O elekričnim fritezama (Iskustva,kupnja...)

Kupili Tefalovu na vruci zrak neki dan i grozno ispao pomfrit. Ima digitalno sucelje pa smo odabrali pomfrit sto kaze 200° na 27min za 800g. U pola smo promjesali. I na kraju ispao ovaj u sredini skroz ne pecen, a ostali onak suho smedji.

 

Priprema je bila narezano za pomfrit na strojcek (mozda pretanko?), u vodi pola sata, osusili u krpi (mozda ne dosta) i dodali malo ulja (isto mozda ne dosta). Nakon 27min stavili na jos desetak al na kraju zavrsili u tavici.

 

Ima li tko savijet da jos probamo jer cemo inace vratiti? Koliko vidim ljudi su zadovoljni, ne znam zasto je nama tako ispalo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.4.2024 8:13 (Crayox).
11 godina
offline
O elekričnim fritezama (Iskustva,kupnja...)

Molim preporuku friteze na vrući zrak. Uvjeti:

a) zapremnina barem 10 litara,

b) nehrđajući čelik u unutrašnjosti friteze, ne smije biti plastika,

c) prozirno/stakleno kućište da vidim što i kako se peče.

 

Naime, pronašao sam npr. ovakvu: https://www.electronic-star.hr/Kucanstvo/Mali-kuhinjski-aparati/Friteze/AeroVital-easy-touch-friteza-na-topli-zrak-1700W-14L-16-programa-crna-Metalik.html

 

Zna li tko jesu li sve stranice u njoj od nehrđajućeg čelika?

U opisu piše: "Materijal: Nehrđajući čelik".

 

Tnx.

5 godina
offline
Re: O elekričnim fritezama (Iskustva,kupnja...)
Crayox kaže...

 

Ima li tko savijet da jos probamo jer cemo inace vratiti? Koliko vidim ljudi su zadovoljni, ne znam zasto je nama tako ispalo.

 Ja svoju više ne koristim odavno, ali probaj staviti temperaturu na 180* i timer otprilike na 30 min., no poželjno bi bilo nakon pola minute pečenja dodati maslac, a umjesto njega može i Margo. 
Davno sam pokušao s time i ispalo je dobro, ali nije to opet isto kao kada se isfrigaju na vatri..

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2024 0:25 (Vavoom).
2 tjedna
offline
Re: O elekričnim fritezama (Iskustva,kupnja...)
Pomfri je jedino dobar u klasičnoj fritezi, na palminom ulju. Da je friteza na vrući zrak dobra, onda bi je koristili svi fast food restorani i lanci brze prehrane. Imali smo čak dvije na vrući zrak, jednu smo na kraju poklonili, a druga stoji u garaži. Nažalost, bačen novac.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice