Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

poruka: 302
|
čitano: 85.670
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

ima problema sa zaslonom, pa zato kasne isporuke.. svi koji ste već dobili uređaj, imate li problema sa zrnatim prikazom? provjerite pri manjem osvijetljenju i na sivoj pozadini.. Samsung se jos nije oglasio, ali vjerojatno ce biti potrebno reklamirati (neki su vec trazili i dobili nove uredaje)

 

The Samsung Galaxy S24 could be suffering from even more display issues - tu ima par Reddit linkova s hrpom komentara

 
0 0 hvala 0
13 godina
suspendiran
online
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]
mikros kaže...

Ma nemaju oni tih mobitela na stanju očito. I ja naručio 17.01. i potvrdio onu suglasnost , još mi i naplatili razliku za mjesec dana prije kraja ugovora produžujem i uzimam novi mobitel.

Al od mobitela ni traga .To je toliko diletantski odrađena kampanja da je to strašno. Pošto vjerovatno ovaj tjedan isto ništa od isporuke uređaja , tu će se raditi o obmani što je sa pravne

strane utuživo.Radi se o T-COM operateru a mob je S24 ultra Titan Violet

Ma kada kažete kolega "utuživo" djeluje više kao da se pokreće sudski postupak, koji vjerojatno bi tek na kraju balade bio izvrstan. 

Sada se na početku prvo sa konkretnim dokazima treba inzistirati na isporuci na ruke u prvom centru, a ako to nebi funkcioniralo prijava udruzi za zaštitu potrošača! 

 

To što nisu imali za isporuku dovoljno komada i nije problem, problem je u tome što se NITKO nije udostojio javiti ikakvom porukom, informacijom, makar malom isprikom na dugom čekanju, a za to ĆE SE PLATITI PENALI, DEBELO!!!!!! 

ATJ Lučko
2 godine
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

Meni su danas ovo napisali, živi bili pa vidjeli, ja sam sglasnost potvrdila, bila je u mailu kojim su potvrdili narudžbu.

 

"Biti će te SMS obavjest s brojem pošiljke kada uređaj krene na dostavu. Vjerujem kako će isto biti do kraja tjedna."

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.2.2024 10:13 (Tenica).
13 godina
suspendiran
online
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]
Tenica kaže...

Meni su danas ovo napisali, živi bili pa vidjeli, ja sam sglasnost potvrdila, bila je u mailu kojim su potvrdili narudžbu.

 

"Biti će te SMS obavjest s brojem pošiljke kada uređaj krene na dostavu. Vjerujem kako će isto biti do kraja tjedna."

Ako može SS što su stavili?! 

 

Baš sam provjerio svoj njihov mail, nikakvu potvrdu nisu potraživali! 

ATJ Lučko
2 godine
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]
ATJLučko kaže...
Tenica kaže...

Meni su danas ovo napisali, živi bili pa vidjeli, ja sam sglasnost potvrdila, bila je u mailu kojim su potvrdili narudžbu.

 

"Biti će te SMS obavjest s brojem pošiljke kada uređaj krene na dostavu. Vjerujem kako će isto biti do kraja tjedna."

Ako može SS što su stavili?! 

 

Baš sam provjerio svoj njihov mail, nikakvu potvrdu nisu potraživali! 

 

11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]
Ja kad kupujem, kupujem nove zapakirane na oglasu, tako da kod mene nema takve razlike od 500¢, kad ce uskoro ultra na oglasu pasti na 1000€
TikTok - bambitoss (Youtube - DAKI92 )
14 godina
online
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]
mp3david kaže...
Ja kad kupujem, kupujem nove zapakirane na oglasu, tako da kod mene nema takve razlike od 500¢, kad ce uskoro ultra na oglasu pasti na 1000€

Ok, ali trenutno u trgovinama je razlika 500€, što je puno i previše.

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

Bas sada gledam i nemam taj problem sa zrnatim prikazom.

Neznam, meni cak i pase ovakav ekran gdje su isprane boje. I da, veliki update dolazi 22 ovoga mjeseca. 

 

Update

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]
Baterija s24 Ultra 20% bolja na Exynosu od Qualcoma.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2024 12:52 (ssax).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]
Na s24.
 
0 0 hvala 0
14 mjeseci
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

edit

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2024 7:42 (Nescafe).
14 mjeseci
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]
lars82 kaže...
Ja sam stavio ESR. Od tuda https://top4mobile.hr/Katalog/44/zastitno-staklo/78470/esr-protector-set-2-pack-galaxy-s24-ultra-clear-4894240077115

Super jednostavno postavljanje, dobije se kalup, dva stakla, i stakla za kamere.

A možeš pogledat i na primusmedia.hr Spigen folije, a imali su i ESR kaljenja stakla

 

Pozdrav, jesi stavio i zaštitu za leće kamere? Nisam nikad to koristio do sad, kak se pokazalo u praksi, ne degradira kvalitetu fotografije, fokus i ostalo, refleksiju sunca? osim ako se naravno izgrebe s vremenom, za sad mi se čini ok

 

@BOGDO i ja sam stavio Liquid Crystal case od Spigena ovu space grey jer je tamni mob, i uglavnom u SmartO odmah imaš od Hofija stakla taman pašu i prek kojih radi fingerprint scaner ok i ženska mi rekla da samo na njima im radi dobro od ovih koje drže inače, plus od Hofija i zaštitu za leće imaš ako koristiš slučajno isto paše uz ovu Spigen maskicu, ima fora crni rub, Uglavnom kombinacija dost dobro zgleda sve u toj maskici. Probao sam ih više od Spigena i ova mi je bila najbolja šta se tiče zaštite, izgleda i ležanja u ruci i naravno prozirna je. Fakat solidan izbor.

 

Jedino kaljeno, jbg staviš i gubiš tu najveću prednost ekrana antirefleksiju. Sad koliko točno ne znam, jer ga nisam baš koristio na suncu prije toga, ali primjeri se da sad reflektira, no navikao sam na 23U već.

 

Zanima me jel probao netko fusion foliju od fittersa staviti na 24U? Na 23U mi se često odlijepljivala na rubovima il se razvuče, pa sam nekoliko puta išao stavljati novu, ali sama ta gumirana folija je čak ok na dodir, scanner radi dost brzo, a mislim da bi mogla biti i manja refleksija nego prek stakla. Pa ako je netko probao neka javi rezultat.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2024 7:54 (Nescafe).
12 godina
offline
Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

Update za kameru je krenuo, ocekujem ga drugi tjedan i za nase trziste

 

https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_s24_phones_start_receiving_first_major_camera_update_-news-61625.php

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

Evo i ja već tjedan dana na s24u, stvarno je stroj od mobitela. Nemam ni najmanju zamjerku. Veličine sam se najviše bojao (prošli uređaj je bio s23) ali navikao sam se u 2-3 dana. Baterija je vrhunska, kamera me ugodno iznenadila, software bez greške.

Ne znam šta pričaju o ispranim bojama ekrana ali meni ovako baš odgovara.

Mislim da ću se na njemu malo duže zadržati.

Moj PC  
3 0 hvala 0
2 godine
offline
Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

I kakva je na kraju razlika izmedu Exynosa i Snapdragona? Da uzmem sad S23 ili da pricekam da padne cijena pa da uzmem s24?

 

Ne igram igre a kameru jedva koristim.

 

Bitno mi je kako ce se cip ponasati za par godina jer ne mijenjam cesto mobitel.

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]
El Torro kaže...

I kakva je na kraju razlika izmedu Exynosa i Snapdragona? Da uzmem sad S23 ili da pricekam da padne cijena pa da uzmem s24?

 

Ne igram igre a kameru jedva koristim.

 

Bitno mi je kako ce se cip ponasati za par godina jer ne mijenjam cesto mobitel.

najveca razlika je kod koristenja mobilnih podataka.. ako si cesto na wifi-ju, mozes i S24, ali ako cesto koristis mobilne podatke, bolje S23

11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]
Bome cijene s24 serije padaju nevjerojatno.
Gledam S24 u zalagaonici 679€
S24+ za 850€ cak se nade i za 800€
A Ultra je dosla i do 1050€.
Vjerujem da je to zbog eura.

Kad su bile kune, cijene su padale za 100-200kn, a sad kad je euro izgleda da je lakse zaokruzit na 50€ manje nego neke iznose po 20-30€ manje.
To je taman bolje za nas kupce, barem neka korist od eura.
TikTok - bambitoss (Youtube - DAKI92 )
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 mjeseci
offline
Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

Ne znam, ja sam kupio prošle godine odmah blizu ultru 512gb za 1200e a prodao 22u za 900(novu), 23 obican za 700tinjak uzeo.  ove godine 512gb za 1150 zapakiranu isto još prije 15tak dana, za 170e uzeo i garanciju na lom ekrana, jos 50 za maskicu zastitna stakla i miran sam opet godinu dana:D.

Ono što mi je više nevjerojatno koliko drže cijenu stari modeli.  Prodao za 700e 23U staru godinu dana 512gb verziju, a mogao dobit i nešto više jer su nudili.  A nova doduše 256 zapakirana za malo više od tog se dobije. Nevjerojatno mi je da ljudi daju toliko love za godinu dana stare mobitele, novo je novo. Nema tragova, nova garancija, nikad ne znas jel sa polovnim bilo kakvih grešaka,tragovi koristenja, baterija se troši itd. Sad će isto tako vjerojatno doci slabija verzija na 1000 i stangirati onda duže vrijeme, pa se zapravo i isplati kupiti sad. Ali ponuditi i mrvicu više za 512 mozda ipak naleti.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

nit misec dana nakon izlaska ultra na njušci vakuum za 1000E

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]
HCMAA kaže...

nit misec dana nakon izlaska ultra na njušci vakuum za 1000E

 Da i?

Minimalna realna razlika naprama s23 ultre pa ljudi ne gore od kupovanja.

Za 1000 eura kupiš odličan laptop, ps5 i ostane ti za odličan midrange android telefon.

6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]
amd freak kaže...
HCMAA kaže...

nit misec dana nakon izlaska ultra na njušci vakuum za 1000E

 Da i?

Minimalna realna razlika naprama s23 ultre pa ljudi ne gore od kupovanja.

Za 1000 eura kupiš odličan laptop, ps5 i ostane ti za odličan midrange android telefon.

 laptop jedino od 400E...a imaš samsung dex...koji neće bit ništa lošiji od tog laptopa...midrange mobitel nek je 200E...te usporedbe su sulude:)

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]
HCMAA kaže...
amd freak kaže...
HCMAA kaže...

nit misec dana nakon izlaska ultra na njušci vakuum za 1000E

 Da i?

Minimalna realna razlika naprama s23 ultre pa ljudi ne gore od kupovanja.

Za 1000 eura kupiš odličan laptop, ps5 i ostane ti za odličan midrange android telefon.

 laptop jedino od 400E...a imaš samsung dex...koji neće bit ništa lošiji od tog laptopa...midrange mobitel nek je 200E...te usporedbe su sulude:)

 Momak s24u se u dučanima prodaje po 1300e.

 

Ako uzmemo u obzir da se može kupiti laptop sa ryzen 5500 procom koji melje sve za ispod 500e, da se i ps5 moze kupiti za 500e, ostane 300e za A54 / redmi note 13 pro...koji su top midrangeri.

 

1000-1300e je puno...za telefon...realno..

14 mjeseci
offline
Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

ne kužim šta vas muči, mobiteli su već nekoliko godina iznad 1000e flagshipovi, cak i xiaomi koji je nekad bio best buy, pa i oneplus koji su bili u pola cijene  probijaju sve granice.

 

ako pogledate na nabavi net, s23u u ducanu je 900e, 24u 1268e trenutno, 512gb 1400e u ducanu, pa ove cijene 1000 su neka normala, bilo bi nerealno da je na njsukalu skuplje neg u ducanu. Ono sta je sr*anje je sto na pretplati mobitel dođe kao u ducanu i zato su cijene na njuskalu tolko visoke. A to što je mobitel 30% bolji od neke a serije, a košta 4puta više je drugi par rukava. Svakome nešto, meni ne treba laptop za 400e, uzeo sam si neki dobar iako ne igram nikakve igre, želim dobar ekran, 3:2 omjer itd i da leti. plejka mi stoji u ormaricu i to mi je bacen novac doslovno mada kostala i 100e.

 

Ali mobitel koristim 5-6h dnevno, i želim da sve bude na vrhuncu da sve leti bez ikakve zadrške, da je kamera među najboljima, da je video stabilizacija možda i najbolja itd itd. I to su te sitnice sve koje čine razliku. Imam i pixel 7p na kojem sve isto leti, imam i neki xiaomi srednja klasa na papiru ok, al kad vidim zadršku kad otvorim neku aplikaciju zakucao bi ga u zid instant odmah. Stoji smece u ladici, eto to je ta razlika ako plaćamo premium cijenu želimo premium izradu i perfomanse, uz to i solidnu bateriju. A to dal se isplati prodat 23u i dodat za 24u 500e vjerojatno ne, ali koga veseli zašto ne. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2024 8:26 (Nescafe).
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

Evo stigao prvi update

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
suspendiran
online
Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

Dobio sam poziv iz SZK TComa, potvrdili su da će mi dostaviti crni 512GB S24 Ultra! 

Ako znate da netko prodaje titan sivi, ja bih ga zamjenio, vakumiran sa papirima i garancijom za vakumiran sa papirima i garancijom?! 

 

Ako je problem reklame, može molim i u PP! 

 

Hvala velika unaprijed! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 mjeseci
offline
Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

ja sam se premisljao između crnog i sivog, i presudio je crni. Ali to nije uopce crni ka prosle god, nego metalik tamno sivi. Jebena je boja uživo, tak da mi drago da sam taj uzeo. Skombinirao ga sa spigenom crytal prozirna sivkasta. Iako je bolji bez. Makar meni je prošlogodišnja maslinasto zelena najjača boja ikako na nekom mobitelu šta sam vidio. Prava šteta što nema te boje, nadam se da će ju vratiti na 25ici. Perverzno dobra boja. ali su ok i ove metal svjetlo i tamno siva.

 

A ovaj update, baš instalirao. Jeste skužili koje razlike do sad?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

Neko updejtao na one ui 6.1.? Ima kakvih problema?

[URL=https://www.speedtest.net/result/12321352167][IMG]https://www.speedtest.net/result/12321352167.png[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]
Ne vidim razlike neke
Možda još nisam nabasal🤷🏻
A nisam se extra interesiral koje bi mogle biti pa da to iščem
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]
Nescafe kaže...

ja sam se premisljao između crnog i sivog, i presudio je crni. Ali to nije uopce crni ka prosle god, nego metalik tamno sivi. Jebena je boja uživo, tak da mi drago da sam taj uzeo. Skombinirao ga sa spigenom crytal prozirna sivkasta. Iako je bolji bez. Makar meni je prošlogodišnja maslinasto zelena najjača boja ikako na nekom mobitelu šta sam vidio. Prava šteta što nema te boje, nadam se da će ju vratiti na 25ici. Perverzno dobra boja. ali su ok i ove metal svjetlo i tamno siva.

 

A ovaj update, baš instalirao. Jeste skužili koje razlike do sad?

dodali su slider za "Vividness", da se može pojačati zasićenost boja i neki popravci za kamere

BOGDO kaže...

Neko updejtao na one ui 6.1.? Ima kakvih problema?

One UI 6.1 je došao s mobom

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

ma sad vidim kak sam napisal glupost, mislio sam na zadnji update koji je izletio danas za skinut.... Instalirao sam pa bumo vidjeli

[URL=https://www.speedtest.net/result/12321352167][IMG]https://www.speedtest.net/result/12321352167.png[/IMG][/URL]
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice