HHO generator zaključana tema

poruka: 621
|
čitano: 237.218
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
HHO generator

a ovo je za dobre rezultate u autu..jedan recimo solidan generator od jedva 2.5kg...

[IMG]http://i45.tinypic.com/30tgq3t.jpg[/IMG]

 

a ovaj je malo jači...to da ti bubnem u auto i naštelam zijevao bi tri dana nakon par km vožnje

 

[IMG]http://i49.tinypic.com/23m7h4y.jpg[/IMG]

 

a ima i manjih od koji auto poblesavi totalno...nisi čitao da vozim hho preko 25000km...a za čudo auto mi više ni ulje ne troši...a zašto?

 

sliku octavie 1.6 benz. koja troši lokalno 3.5-4.2l a grad 6.5l kasnije...pod haubom mislim...

DRY CELL 16
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
HHO generator

U šta to misliš ugraditi novi TGX ili Scaniu ?? {#}

 

Sve je to super šta si ti tu napravio iako mi tvoja slika u ovom slučaju ne govori 1000 riječi.

 

Ali činjenica je da je internet preplavljen samogradnjom HHO-a i svi do jednog su fake.

 

imam muda
Moj PC  
1 2 hvala 0
15 godina
offline
HHO generator

Jedno pitanje, dali je moguće napraviti motor koji bi koristio sam gorovio dobiveno ovim putem?

Mislim, jel netko to pokušao, da je imao neke rezultate?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HHO generator
je, Stanley Meyer i to sa dva sustava u isto vrijeme. Ubrizgavanje vode kroz svječice i dodavanje vodika molo prokopaj imaš i hrpetinu objašnjenja od njegovog brata kako što napraviti i kako mjeriti pomake faza i frekvencija, što da se kaže likovi su genijalci.
http://www.youtube.com/glodalica
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HHO generator

Evo decki nije me bilo neko vrijeme ali evo novi rezultati : 

 

Ugradnja generatora je u tijeku. Kroz nekoliko dana bi trebalo biti sve u pogonu.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: HHO generator
Miki Liki kaže...

U šta to misliš ugraditi novi TGX ili Scaniu ?? {#}

 

Sve je to super šta si ti tu napravio iako mi tvoja slika u ovom slučaju ne govori 1000 riječi.

 

Ali činjenica je da je internet preplavljen samogradnjom HHO-a i svi do jednog su fake.

 

Reci mi je li ovo fake?

 

http://www.e-vozila.com/forum/viewtopic.php?t=3575

 

 

Inače ovdje je sve:

 

http://www.e-vozila.com/forum/viewtopic.php?t=1198

 

Da ne lutate.

Svi smo mi Mentalist.
12 godina
neaktivan
offline
Re: HHO generator
spojka kaže...

Odi si u auto djelove i uzmi od golfa expanzionu posudu negdje je oko 250 kuna onu bez senzora da nemoraš i tu rupu još zatvarat (najeftinija od svih novih) treba ti i gornji čep sa prijelazom na crijevo do usisa zraka u motor e za to se zaleti kod nekog tokara i od plastike, i što da se kaže razočarat češ se jako, potrošnja je negdje oko 25 ampera a i više pa se okretaji sami dižu u leru i povečava potrošnju. Jedino je rješenje dodatni alternator samo za generator, lampica mi je svjetlila ko božično drvce od akomulatora jednostavno fali struje. I na kraju smo mali savjet nemoj gurati filter od cigarete u crijevo i probati zapaliti da se diviš kako to gori jer je vodik strahovito zapaljiv, kada je filter izgorio a moj partner ima reflekse ko krepana kokoš expanziona posuda se re razletila mada je oko 8mm debljine i drži tlak od 15 bara bez greške, razbili smo veliki prozor, dva dana nismo skoro pa ništa čuli a u glavi samo šumi a generator je ostao cijeli jer nismo stavili šelne na crijeva pa ih je izbilo i nje istisnulo brtve.{#} Cilj mi je bio jedan ali rezultati drugi motor u autu je 2.4i V6 dizajniran 1988 pa je samom time i poželno da manje troši ali rezultati u gradu nikakvi ko da generatora ni nema.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

gle prijatelju...krenuo si u objašnjenja rada sustava i konkretno tvrdiš da ne radi...a ne iznosiš svoje viđenje vlastitog promašaja u konstrukciji sustava...to su dvije različite stvari,to se tako ne radi...ko prvo,exp posuda sa čepom je oko 120kn i treba je preraditi ali nikako na način kako si ti naveo,,,jbg opet moram slikati i prikeljiti na forum.

-drugo 25A na generatorima u autu je puno previše i plin je smeće puno vodene pare -radna struja na površini elektrode 120x100mm nikako nesmije preći 8A

-u crijeva se ne guraju nikakvi filteri od cigareta nego se napravi flashback arrestor i radiš sa njime što te volja.

-i jako bitno praskavac ili oxyhydrogen nije vodik---ovo prvo je smjesa plinova a vodik je samo plin i njihova svojstva su skroz različita.

---rekao sam već,kad se baci nekoliko tabli inoxa dođe se do rezultata..hehe...elektrolizu kao grubu silu struje treba svesti na što finiji kontrolirani i izuzetno stabilan proces,onda tek igra može početi

 

DRY CELL 16
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.5.2012 6:14 (danek).
12 godina
neaktivan
offline
Re: HHO generator
Miki Liki kaže...

U šta to misliš ugraditi novi TGX ili Scaniu ?? {#}

 

Sve je to super šta si ti tu napravio iako mi tvoja slika u ovom slučaju ne govori 1000 riječi.

 

Ali činjenica je da je internet preplavljen samogradnjom HHO-a i svi do jednog su fake.

 

dao sam ti link foruma u prethodnim postovima a vidim tu i link foruma el.vozila...

-gledaj,na hho se zalijepio i čovjek koji 30g radi na Ruđeru...i sasvim solidno mu ide jer pokušava struju i generator uskladiti do savršenstva 

-ovo sa slike je ugrađeno u brod frend...ugrađeno već i jučer je kolega sa kojim radim inače brodski mehaničar ubacio otopinu NaOH u tank i uskoro kreće brod u ribolov 20h neprekidan rad sustava..on je i naravio tank i box sa sustavom prozračivanja i eventualnog hlađenja sustava,znači uveo je još jednu razinu sigurnosti koja možda nikad neće trebati ali sve treba uzeti u obzir...a to ti može puno više reći o stabilnosti sustava nego ugradnja u kamion koji ne vozi više od par sati u kontinuitetu-tu se traži izuzetna stabilnost znači...

--eee i elektroničar radi upravljačku elektroniku naravno senzori zaštitni isto idu radi nedaj bog grijanja kakvog ...  ja sam konstruktor generatora a sad je tu i frend koji radi sa inoxom..ima firmu...i sve to će na atestiranje u neku zemlju EU najvjerovatnije ...tako da baš nije to samo za "napraviti" jer je to sustav za sad bez konkurencije tu kod nas..barem se nitko još nije pohvalio HR hho sustavom poput tog...činjenica je da ameri prave smeće od boxova i uspjeli smo ih istisnut i dobili posao jer nude neku kutiju za 2000$ ...hehe...recimo da je naša  cijena 2000e...i neke austrijance smo maknuli...tako da je vrlo ozbiljan pristup svemu tome jer takav mora i biti..i zato se i piše i puno radi i subotama i nedjeljama..za mene odmor ne postoji frend,lupam lovu i radim testove danima a možeš predpostaviti uz današnja primanja odreći se svega radi cijele te priče..napraviti nekoliko prototipova i vrtit ih danima na testnom stolu i na osnovu njihovih karakteristika ići u doradu proračuna za radni generator i izgradnju...tu nesmije biti promašaja prijatelju...a odricanja su golema ali dođe vrijeme kad se sve počne vraćati i trud i muka i novac što je i krajnji cilj...razvoj traje dugo..nema ništa bez znojenja guzice frend... 

DRY CELL 16
16 godina
neaktivan
offline
HHO generator

Prije 3 dana naletim na forum.hr na temu orgon, pročitam da je tip bio nešto iskemijao da mu je auto radio na taj plin, da se zvao Joe i da je napravio taj JoeCell. Dva dana njuškam o tome po netu i sad naletim na svom najdražem forumu na takvu temu? Šta reći :D

 

Uglavnom, ajmo reći da se na autima smanjuje potrošnja za litru-2-3-4. Ono što mene zanima, jel se isplati to ugraditi na kamion koji troši 40-70 litara nafte na 100km (6 cilindara, 1999. godište)? Je*eš na autu par litara, ali ako se na kamionu može dobiti 10-15 litara uštede na 100km, onda možemo pričati o nečemu.

 

Dakle?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: HHO generator
Val kaže...

Prije 3 dana naletim na forum.hr na temu orgon, pročitam da je tip bio nešto iskemijao da mu je auto radio na taj plin, da se zvao Joe i da je napravio taj JoeCell. Dva dana njuškam o tome po netu i sad naletim na svom najdražem forumu na takvu temu? Šta reći :D

 

Uglavnom, ajmo reći da se na autima smanjuje potrošnja za litru-2-3-4. Ono što mene zanima, jel se isplati to ugraditi na kamion koji troši 40-70 litara nafte na 100km (6 cilindara, 1999. godište)? Je*eš na autu par litara, ali ako se na kamionu može dobiti 10-15 litara uštede na 100km, onda možemo pričati o nečemu.

 

Dakle?

Zašto ne, isti je princip.

Svi smo mi Mentalist.
16 godina
neaktivan
offline
HHO generator

Kod uštede goriva, jel pričamo o postocima ili o fiksnoj količini litara goriva pada potrošnje koju zamjenjuje plin? Jer, ako se na kamionu od 12000ccm dobije 4-5 litara pad, to je zanemarivo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: HHO generator
Val kaže...

Kod uštede goriva, jel pričamo o postocima ili o fiksnoj količini litara goriva pada potrošnje koju zamjenjuje plin? Jer, ako se na kamionu od 12000ccm dobije 4-5 litara pad, to je zanemarivo.

Ne, riječ je o postotku naravno.  Sve ovisi koliko dobro složiš sustav.

Svi smo mi Mentalist.
14 godina
offline
HHO generator

Ovisi o kvaliteti sustava i negovoj konacnoj ispativosti. Problem je u tome sto mnogi koji to slazu sloze to zbrda zdola i onda se cude kad im vuku prek 20 A generatori. 

Isto tako ovisi kakav je motor, jer recimo danasnji pogotovo TDI motori su toliko ispeglani da je ugradnja generatora relatinvno nepotrebna. 

 

___

 

Evo da se javim sa svojim napretkom :

Crko mi je mobac pa nemrem stavit nove slike ali kad nadem vremena stavljam. 

- Fizicki je ugraden generator u Golf IV ( 1.9 SDI ) i renault megan ( 1.4 benzin nisam siguran 100% ). Expanzona posuda golfa II sluzi kao spremnik za vodu ujedno i bubler. 

- Sve je spremno samo se elektronika ceka. ( kolega je malo u guzvi pa kasni malo {#} ) 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HHO generator
Val kaže...

Kod uštede goriva, jel pričamo o postocima ili o fiksnoj količini litara goriva pada potrošnje koju zamjenjuje plin? Jer, ako se na kamionu od 12000ccm dobije 4-5 litara pad, to je zanemarivo.

ti imaš brdo para pa ti je zanemarivo,razumijem te potpuno

čovjek sa peugeotom 1.6i 95.godina svaki dan skoro 200km radi posao-doma...pala potrošnja sa 9l na 7l i njemu je sjajno kad mu u džepu ostane 500kn svaki mjesec 

-s time da auto mirnije radi,ulje dulje traje i produžuje se vijek trajanja motora jer nema svatko i ne želi svatko novo smeće gdje te deru ovlašteni servisi....sa ekološke strane nije bitno jer nam se živo j... za prirodu i zrak koji udišemo...samo kad jako smrdi onda znamo kukati 

-------

dakle da idemo iz početka,HHO ne zamijenjuje gorivo,hho je katalizator u procesu izgaranja goriva u cilindrima-gorivo je sastavljeno od složenih molekularnih lanaca ugljikovodika,izgaranjem hho koji brže gori 100 puta od goriva dolazi do trganja molekularnih lanaca u gorivu i takvo gorivo  izgara u potpunosti-tako da ga treba manje nego u slučaju izgaranja bez prisustva hho plina

-u tom slučaju manje tiskamo gas,auto je potentniji,jači-manje gasa manje ubrizganog goriva=manja potrošnja

--jučer je na tehničkom bio frend iz čakovca sa hondom civic...ubili se mjerenjem sve vrijednosti 0 osim CO2 i velikog porasta količine kisika u ispuhu...motor turirali ko idioti

---znači pad potrošnje ide u postotku neučinkovitog izgaranja motora-to znači varira ovisno o motoru i njegovom stanju i podešenosti-tako da može i preko 30% u nekim slučajevima

--frendu sam poslao generator poštom za njegov renault clio 1.5dci...gradska vožnja pao litru...auto vozi na vrh gasa....zadovoljan je jer grad troši koliko prije na otvorenoj cesti...znači autoput 3l do 120kmh  ....nezaposlen je trenutno i svaka kuna mu puno znači

---traktor jedan..ugrađen hho..pao 40% i sad troši 2.5l nafte po satu...manje od motorne pile

-----ovo što smo mi ubacili u brod rezultati slijede,ljudi voze...što misliš da se takav sustav radi iz dosade? nek je pad 2l po satu to je nakon 20h ribarenja 40l nafte x 20 dana???

10 mjeseci??? to govorim o režimu vožnje samo na 1200 okretaja motora...elektrolizeri rade non stop

 

-ako ovo što sam pisao nije dovoljno jbg...možemo još nacrtati ak kome treba...dalje su rasprave suvišne

DRY CELL 16
12 godina
neaktivan
offline
Re: HHO generator
Val kaže...

Prije 3 dana naletim na forum.hr na temu orgon, pročitam da je tip bio nešto iskemijao da mu je auto radio na taj plin, da se zvao Joe i da je napravio taj JoeCell. Dva dana njuškam o tome po netu i sad naletim na svom najdražem forumu na takvu temu? Šta reći :D

 

Uglavnom, ajmo reći da se na autima smanjuje potrošnja za litru-2-3-4. Ono što mene zanima, jel se isplati to ugraditi na kamion koji troši 40-70 litara nafte na 100km (6 cilindara, 1999. godište)? Je*eš na autu par litara, ali ako se na kamionu može dobiti 10-15 litara uštede na 100km, onda možemo pričati o nečemu.

 

Dakle?

na forumu hr  teme sve o hho su zaključane-popljuvano sve skroz-zato sam sretan što sam autoplinašima oteo nekoliko ugradnji i ljudi zadovoljni a nisam jedini..

yoe cell je ugradio poznanik na subaru forester 2.0  i doživljaji su bili takvi da vjeruj nikad više nebi sjeo u taj auto...hehe...inače čovjek ima love radi sa inoxom i brodić ima nije mu bed za lovu...ali posrijedi su druge stvari-činjenica je da orgonska energija postoji,koliko energije se uspije akumulirati u yoe cell neznamo,učinak je bolji nego sa hho u nekim slučajevima...sve ovisi o izgrađenoj ćeliji-nećemo se nikad voziti samo na orgon ili što već,ali prisutnost i efekti energije su nepobitni-dr. Wilhelm Reich radio je sa orgonom i tretirao pacijente u orgonskim kutijama,radio orgonske topove za modifikaciju klime....proglašen prevarantom i završio u zatvoru-dva dana prije izlaska iz zatvora siromah naglo umro od zatajenja srca...vjerujem radi uzbuđenja u vezi izlaska na slobodu...možeš mislit...

-uglavnom od svakog oblika besplatne ili slobodne energije nekima se diže kosa na glavi...razumljivo zašto...pa ako hho i yoe cell ne rade,zašto maltretiraju ljude ???ne radi i gotovo..čemu uzbuđenja onda?

DRY CELL 16
16 godina
neaktivan
offline
Re: HHO generator
danek kaže...
Val kaže...

Kod uštede goriva, jel pričamo o postocima ili o fiksnoj količini litara goriva pada potrošnje koju zamjenjuje plin? Jer, ako se na kamionu od 12000ccm dobije 4-5 litara pad, to je zanemarivo.

ti imaš brdo para pa ti je zanemarivo,razumijem te potpuno

čovjek sa peugeotom 1.6i 95.godina svaki dan skoro 200km radi posao-doma...pala potrošnja sa 9l na 7l i njemu je sjajno kad mu u džepu ostane 500kn svaki mjesec

-s time da auto mirnije radi,ulje dulje traje i produžuje se vijek trajanja motora jer nema svatko i ne želi svatko novo smeće gdje te deru ovlašteni servisi....sa ekološke strane nije bitno jer nam se živo j... za prirodu i zrak koji udišemo...samo kad jako smrdi onda znamo kukati

...

  Nije stvar u tome, i ne radi se o tome da "imam brdo para", jer nemam. Da imam, ne bih ovdje pitao kako uštedjeti. Ali je činjenica da na kamionu šumaru, koji troši od 50-80 litara dizela na 100km (jer puno radi u leru da bi motor tjerao hidrauliku pomoću koje radi kran) nije nikakva ušteda par litara dizela, to ako ga ostaviš da radi 10 minuta dok čekaš istovar umjesto da ga ugasiš, na isto ti dođe. Ali ako potrošnja može pasti 10ak i više litara, onda je to dosta (značajno manje). Da ne spominjem da se svakih 4-5 dana tenkira po 800 litara u rezervoar (za jedan kamion pričam, imamo dva), tako da ono, sreća pa postoje kartice da ne moraš davati u kešu 7000+kn svakih par dana, srce bi ti puklo...

15 godina
offline
HHO generator

Nekim ljudima gadno fali znanja iz fizike i kemije...

Tko visoko leti, štedi gorivo.
 
2 1 hvala 0
14 godina
offline
HHO generator

Decki HHO generator je unutra, odvozeni su prvi kilometri ! {#}

 

Slike za dan dva samo da vremena nadem :)  

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HHO generator
Val kaže...
danek kaže...
Val kaže...

Kod uštede goriva, jel pričamo o postocima ili o fiksnoj količini litara goriva pada potrošnje koju zamjenjuje plin? Jer, ako se na kamionu od 12000ccm dobije 4-5 litara pad, to je zanemarivo.

ti imaš brdo para pa ti je zanemarivo,razumijem te potpuno

čovjek sa peugeotom 1.6i 95.godina svaki dan skoro 200km radi posao-doma...pala potrošnja sa 9l na 7l i njemu je sjajno kad mu u džepu ostane 500kn svaki mjesec

-s time da auto mirnije radi,ulje dulje traje i produžuje se vijek trajanja motora jer nema svatko i ne želi svatko novo smeće gdje te deru ovlašteni servisi....sa ekološke strane nije bitno jer nam se živo j... za prirodu i zrak koji udišemo...samo kad jako smrdi onda znamo kukati

...

  Nije stvar u tome, i ne radi se o tome da "imam brdo para", jer nemam. Da imam, ne bih ovdje pitao kako uštedjeti. Ali je činjenica da na kamionu šumaru, koji troši od 50-80 litara dizela na 100km (jer puno radi u leru da bi motor tjerao hidrauliku pomoću koje radi kran) nije nikakva ušteda par litara dizela, to ako ga ostaviš da radi 10 minuta dok čekaš istovar umjesto da ga ugasiš, na isto ti dođe. Ali ako potrošnja može pasti 10ak i više litara, onda je to dosta (značajno manje). Da ne spominjem da se svakih 4-5 dana tenkira po 800 litara u rezervoar (za jedan kamion pričam, imamo dva), tako da ono, sreća pa postoje kartice da ne moraš davati u kešu 7000+kn svakih par dana, srce bi ti puklo...

 

 

Val...ako si spreman ući u samogradnju javi mi se na pp-ne košta te ni lipe...napravit ćemo elektrolizer...može?..idemo ga skinut 10-15l...barem..tu radi kombinirano vožnja i rad po satu...možemo tu dobiti svašta...odluči .. ako prvi prihvati dobro što nema sumnje gradimo za drugog

 

DRY CELL 16
12 godina
neaktivan
offline
Re: HHO generator
Shamrock kaže...

Nekim ljudima gadno fali znanja iz fizike i kemije...

 

imaš pravo...u potpunosti...tražim fizičara i kemičara,bilo koga kompetentnog da mi objasni točno što se dešava u elektrolizerima većeg kapaciteta(znači tu ne mislim na samu veličinu elektrolizera) u smislu elektro-kemijsko-magnetno-dinamičkih procesa tokom elektrolize na ne većoj struji od 6A i da napon po elektrodi ne prelazi 2.7V.

-zašto se nikad do kraja istražen praskavi plin ili ti oxyhydrogen ponaša kao kondenzator energije i zašto mu po opće prihvatljivoj definiciji (van "znanstvenih okvira") energija koju oslobodi u trenu izgaranja ovisi o uvjetima u kojima je stvoren?

-znači došli smo do faze rada i ispitavanja koju bi mogli nazvati slijepom ulicom...došli smo do zida preko kojeg se nešto događa a mi ne vidimo što...eto tako

-najbolje bi bilo da mi netko izračuna koliko OR energije oslobađa elektrolizer i zašto se ponaša kao yoe cell u posebno kontroliranim uvjetima,onim nama dostupnim

-Meyer je mrtav,ubijen točnije...Reich isto..Yoe je misterija...Dingel je nestao ... svi nešto rade a podaci sa neta nestaju pa se opet pojave i tako u nedogled...jbg..

-znam samo da kontrolirani uvjeti curenja struje kroz ćelije u uvjetima veoma brze cirkulacije rade jedva 0.3lpm oxyhydrogena a motor doslovno poludi...

-to nije oxyhydrogen sam,vjerojatno služi samo za transport energije...od te male količine ekotest je savršen,motor čist ko nov,crnog dima na ispuhu dizelaša niti u tragovima...

-inače traktor pao 40% a imamo opet nešto novo

http://www.hho-tehnologija.info/showthread.php?316-Daewoo-Lanos-1-4-lpg-1998-g&p=5223#post5223

 

e jbg...sad sam izbacivao katalizatore a morat ćemo i kompove...dok motor ne oslobodimo senzorskog smeća neće biti mira...to dakako vuče tehnologiju nazad na euro2 motore,najbolje motore ikad napravljene-samo pojedini smradovi tu nemaju profit frend...toliko od mene,uživaj..

 

DRY CELL 16
14 godina
offline
HHO generator

Evo vec se par dana vozimo na "vodu" prijedenih je nekakvih 150 km. Jos je prerano da se iznose neke brojke ali mislim da ce biti cak bolje od ocekivanog. 

Generator radi super vuce manje struje od ocekivanog. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
HHO generator

e danek 

Trenutno generator vuce 2.8 A. Sad kolko sam cuo to je premalo, trebalo bi dici na nekih 5 - 6 Ampera. 

Promjene su uocljive u voznji, trenutno je najveca fora ta da se mozes voziti u 4 brzini konstantno, mozes usporit na 25kmh bez promjene brzine te nakon toga dati gasa gdje motor ne cuka. Pije nisi mogao u 4 na lezeci policajac cak je i u trecoj nekad znal cuknut malo. 

Sad namjeravam slozit onaj mjerac kolicne proizvedenog plina.  Kaj znas neki dobar video kak napravit to ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
HHO generator

@GRDI

koji auto i koji motor? jeli osjetiš da šta bolje vuče?

Its no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HHO generator

Auto je Golf IV 1.9 SDI

U prvoj brzini ono nista posebno jace ne povuce, ali se po meni da lakse krenut u 2 ili cak 3 brzini.

U 3 i 4 brzini se vide poboljsanja i to dosta dobra. A u 5. brzini mozes usporit na 30 sto je 20 kmh manje nego sto je oznaceno na instrument ploci. 

Na otovrenoj cesti nema onog kalsicnog "SDI" zvuka ( kamiona ) radi mirnije.

Ali generator prema procjenama jos nije u punom radnom šusu, da se jos plina izvuc.  

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.5.2012 20:49 (GRDI-146).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
HHO generator

samo naprijed, pratim projekt {#}

baš me zanima kako bi to šljakalo na mojoj hondi 2.0.. frend je htjeo na golfa 3 TDI staviti, moramo se opet baciti na posao {#}

 

ja vjerujem da stvar šljaka, ali još uvijek nekako ne želim to staviti na svoj auto..

našao sam negdje na youtubeu lika koji goni 2-taktni motor samo na HHO. u komentarima piše da je nakon rastavljanja motora primjtio da je motor počeo korodirati iznutra.

čitaj motor bi trebao biti od drugačijih materijala da bi radio isključivo na HHO.

 

jel netko od vas iskusnjara skidao gledao motor kako izgleda nakon većeg broja kilometara?

Its no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
HHO generator

Naravno da korodira kad ide isključivo na hho. Čista logika. No kad je hho dodatak, on ide u mizernoj količini, tako da nimalo ne oštećuje motor.

 

Na benzinca se ne isplati ugrađivati koliko npr plin, ali ako ti se igra zašto ne :)  (tj ako možeš jeftinije proć tako da napraviš sam)

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: HHO generator
nine kaže...
našao sam negdje na youtubeu lika koji goni 2-taktni motor samo na HHO. u komentarima piše da je nakon rastavljanja motora primjtio da je motor počeo korodirati iznutra.

Muljka. Dvotaktni motor se podmazuje s uljem iz mješavine goriva i ulja. Bez ulja u gorivu neće dugo raditi dok ne zariba..

 

14 godina
offline
HHO generator

Dok ne razviju neko funkcijalno rijesnje kako skladistiti Vodik nema tu neke velike price. 

Ovo sam slikao u Munhenu u muzeju, BMW 7 hydro. Pogledajte kakav je to nespretni tank. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HHO generator
Jakovp kaže...

(tj ako možeš jeftinije proć tako da napraviš sam)

 

ma frend i ja složili prošle godine generator, probali ga, proizvodio je plin.. ali nikada ga nismo ugrađivali.. tu je projekt stao

 

ja sam čak negdje čitao da bolje radi na benzincima.. ne želim ulaziti u to, treba probati

iako znaš mene.. ne dira mene baš previše potrošnja mog auta {#} sve za znanost i prosvjetljenje {#}

 

 

što se tiče korozije, ipak me zanima dali se vide neki efekti nakon 10k km..

Its no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.5.2012 18:07 (nine).
14 godina
offline
HHO generator

Danek sam kaze da je vec oko 20k km napravil. 

Kolega je razgovarao sa covijekom koji je 25k napravil, jedino kaj je je to da trosi manje ulja :) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice