HHO generator zaključana tema

poruka: 621
|
čitano: 237.255
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: HHO generator
spojka kaže...

Ako ti fali plina povečaj postotak kiseline dok se ne zapjeni i onda malo razrijedi. Nepovratni ventil ti netreba jer nemaš toliko plina da bi isti radio a i ako vodik nekim čudom dođe do otvorenog plamena taj šus je najmanji problem koji imaš veči je taj Fap kljunaš kojeg si sreo direktno u zavoju. Ploče samo pošmirglaj sa finijim šmirglom i obriši sa nitrom da nisu masne da brtve ne cure i vozi.

Kakve kiseline ? 
Mislis na luzinu NaOH  kojom kondicioniram ? 

 

Zna li netko kolika bi trebala biti temperatura generatora. Jer se kolegi cini da je 60o previsoka.

 

12 godina
neaktivan
offline
HHO generator

pozz ljudi

bavim se izgradnjom dry cell generatora i malo mi čudno koliko ljudi nisu upoznati tehnologijom.

-generatori vuku radnu struju 6A u prosjeku a gorivo razvali na proste faktore-produžuje vijek trajanja motora eliminacijom karbonskih deponija i tako čuva motor od trošenja.

-za početak...nemojte računati ogrijevnu moć vodika jer vodik i praskavac su plin i smjesa plinova sasvim različitih svojstava.

-praskavac ili oxyhydrogen je kondenzator energije-izgaranjem oslobodi količinu energije ovisno o uvjetima u kojima je stvoren-to je nepobitna definicija-uz to nikad nije do kraja istražen,čudan plin još čudnijih svojstava...baš radi prethodne definicije..

-može se ugrađivati na sve vrste motora,nema štete po ECU a smeće od katalizatora možete slobodno skinuti

-baš sam u jednu octaviu 1.6  nedavno ugradio hho..dry cell 16 elektroda.. radna struja 6-6.25A ..ugrađen PWM...radi oko 0.5 lpm...neispravna lambda,katalizator iznutra u stanju raspadanja..nemiran lergas,neujednačen,motor podrhtava

-uključenjem sustava nakon 1min motor se smirio,počeo tiše raditi-katalizator naknadno skinut i na njegovo mjesto zavarena cijev

-potrošnja lokalno 3.7-4.5 l benzina do 2-2300 okretaja

-grad zg,strogo gradska vožnja 6.5l

- fiat stilo 1.6 16V 103ks potrošnja 6.5l kombinirano...itd...

---tako da ako koga što interesira tu sam...inače idemo na 11 000ccm motor sa 3 dry cell elektrolizera i kompletnom upravljačkom elektronikom...biti će snimljeno sve..za skeptike i one koji vjeruju HTV-u (emisija potrošački kod)

 

-moja felicija 1.9d pije 4l nafte na 100km preko 25000km sa hho sustavom auto radi ko urica...zacrnjenje tek tjeranjem motora u crveno..0.46 na 5300 okretaja...hehe..stisnite svoje dizelane novijih godišta pa da vidimo na ekotestu

 

DRY CELL 16
 
3 0 hvala 3
12 godina
neaktivan
offline
Re: HHO generator
GRDI-146 kaže...
spojka kaže...

Ako ti fali plina povečaj postotak kiseline dok se ne zapjeni i onda malo razrijedi. Nepovratni ventil ti netreba jer nemaš toliko plina da bi isti radio a i ako vodik nekim čudom dođe do otvorenog plamena taj šus je najmanji problem koji imaš veči je taj Fap kljunaš kojeg si sreo direktno u zavoju. Ploče samo pošmirglaj sa finijim šmirglom i obriši sa nitrom da nisu masne da brtve ne cure i vozi.

Kakve kiseline ? 
Mislis na luzinu NaOH  kojom kondicioniram ? 

 

Zna li netko kolika bi trebala biti temperatura generatora. Jer se kolegi cini da je 60o previsoka.

 

temperatura generatora 60c je previsoka-najbolje da radi mlačan ili topao...nekih 40c max

-razlog visoke temperature je prekoračenje struje po cm2 elektrode,izostanak cirkulacije elektrolita ili premali razmak između elektroda,broj neutralnih ploča preko kojih se dijeli struja

-elektrolit NaOH je pristupačan i ne troši se u procesu elektrolize

-elektrolizer ispod 16 ploča teško da vodi do željene uštede...elektroliza je složeni elektrokemijsko-magnetno-dinamički proces...i nije dovoljno samo vidjet mjehure iz flašice od krastavaca sa spiralama unutra ili neki elektrolizer napamet napravljen,nestabilan u radu...da je to samo ploča guma ploča bilo bi prejednostavno...

DRY CELL 16
12 godina
neaktivan
offline
HHO generator

evo pa vidite malo...pogledajte kanal i možete komentirat i pitati sve što hoćete

DRY CELL 16
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
HHO generator

kao prvo dizeli su puno bolja varijanta za ugradnju generatora jer sabijanjem nafte dolazi do explozije pa možeš frljit generator do besvjesti do se ploče ne rastope a na benzincu daj previše plina i radilica kreće unazad sugurno i puca.

felicija 1.9d pije 4l za običnog dizela laganom vožnjom od 60 u petoj i to je previše zategni još malo bošpumpu da padne na dvije {#} primjer je 2.0 hdi sa maženjem jedva da se koturaš 3.2 litre a kada ga piliš bez puštanja gasa 35. Kod novih auta nema nikakve koristi od generatora okolo po forumima i razni prodavači generatora budu se kleli u sve i svašta samo da ti nešto uvale za 3000 kuna i više, zajedno sa pwm modulima kojima smanjiš dodavanje goriva a samom time i spališ klipove i tu nema rasprave osim ako nisi mehaničar i imaš sa čime a i love za izmjenu djelova pa neka se trga, možda jedno dana dođe i u glavu svima da je to pre mali i jednostavna naprava da bi od nje bilo koristi.

 

Savjet na kraju ne kupovati ništa ako imate mogučnost izrade za nula kuna i sa materijalom gratis ko ja(kupio jedino expanzijone posude) samo ako vam je krajnje dosadno i imate kramu od auta viška za experimente. A verzija dva po redu je grjanje na vodik. Odustao nakon druge explozije, potrebna je velika količina vodika oko 2 kubika u danu a to je čista ludost za probati skladištiti a još bolje zapaliti u nekoj verziji bojlera za centralno a o potrošnji struje nečemo ni pisati.

Kad smo več kod struje na ovome se trenutno radi.

http://www.youtube.com/glodalica
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HHO generator

Sad me zanima sljedece. 
Proces kondicioniranja, koliko se dugo to treba raditi. ( sada sam radio skroz dok mi elektrolit nije bio cist, nekih 5 promjena elektrolita ) 

U njega se pusta napon od 13 volti, a struja mi ne pada ispod 12.2 ampera. 

 

 

Slike rastavljenog generatora nakon jednog ciklusa. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HHO generator
Da ti iskreno kažem kondicioniranje nismo ni radili jer smo uzeli 316L ili A2 krom pa nema potrebe za tim. Struja je između ploča uvjek ista jer mi je to kolega vodio evidenciju da vidi promjene ali ih nije bilo ni nakon par dana rada. Jedina izmjena je bila u Vanjskim pločama što smo dodali još jedan izlaz i ulaz, u biti imamo dva ulaza i dva izlaza jer se je voda presporo vračala u generator pa su ploče znale na par sekundi biti i suhe, imali smo plexi na raspolaganju od 8mm pa je ispalo i zgodno na kraju jer vidiš što se dešava u samom generatoru. Generator spoji na akumulator i vidjet češ pravu potrošnju a i par puta bolje radi nego preko nekakvih punjača ili ispravljača. Onaj punjač za akumulatore za nekih 200 kuna ga nije ni pokrenuo ni jednog mjehuriča.
http://www.youtube.com/glodalica
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
HHO generator

tu se brkaju pojmovi..pwm je regulator jakosti struje ( A ) kojom reguliramo proizvodnju plina u generatoru...ss316l je A4 a inox 304 i 304l su A2

-kondicioniranjem na elektrodama nastane željezno oksidni sloj koji sprečava propadanje elektroda izloženim oksidaciji,a tako i sprečava nastajanje kancerogenog hexavalentnog kroma a uz to povećava električnu vodljivost u ćelijama.

-kondicionirati se može i ugrađenim generatorom u autu ali uvjet je rad na maloj struji-4-6A max..nakon 1000km prijeđenih elektrolit se ispušta i generator se ispire destiliranom vodom..nema rasklapanja generatora ...to je glupost rastavljati generator...napravio sam preko 150 generatora,samo zadnja 3mj potrošio sam preko 100l vode i preko 4kg NaOH tako da znam što pričam.

Pritvaranje nafte nije lako izvedivo na feliciji jer ona nema bosch nego lucas delphi pumpu-na njoj se pritvara nafta u unutrašnjem dijelu pumpe a vani je samo vijak za pritisak .

-tim zahvatom gubimo snagu u usponima i opet treba jače tiskat gas i nema uštede-tdi motori imaju bolju soluciju-MAF enhancer kojim se vara senzor protoka zraka prema ECU koji dobije signal manje količine usisanog zraka i tako osiromašuje smjesu manjom količinom ubrizgavanja nafte-enhancer se nalazi u kabini tako da se na ravnom može prišpanat 30%  ali na usponima većim vraćat nazad...

-osobno ne osiromašujem smjesu ni na jednom modelu automobila...isti auto veće snage pređe isti put uz manje utrošenog goriva..hho nije gorivo nego booster i pisao sam da ga ne treba puno..proizveden na malim amperima višestruko je jači od onog na 10 i više A-novi automobili traže drugačiji sastav hho smjese plinova,mislim na postotak vlage u plinu,nakon izgaranja je velika količina kisika  kojeg do jedne granice lambda sonda ne kuži u ispuhu..zbok produkata izgaranja takvog plina vezanog za ostale ispušne plinove...to je direktno vezano uz same konstrukcije generatora...evo baš mi frend javlja ford fiesta dvije lambde nov auto potrošnja pala 2l bez utjecaja na senzore...hehe...radna struja 3.5A...da,3.5A...to je 2dl plina u minuti...samo kakvog plina..

-klipovi gore od lošeg plina gdje  u kritičnim temperaturama u generatoru kod isparavanja vode izlazi i NaOH  i razara klipove kao i kod siromašne smjese ugradnjom EFFIE varalice lambda sonde previše se osiromaši smjesa pa stradaju i ventili....sam HHO nikako ne šteti motoru nego sasvim suprotno...nekoliko automobila novijih godišta skinuta potrošnja-frendovi i kolege sa foruma-tako da nije bila riječ o nikakvoj prodaji..jednom je lpg pao 2l...

-inače igre sa punjačima..punjač mora biti barem 12/24 30A a ta mašina košta 1200kn i to uopće nije loše imat jeftiniji je od mobitela....kontrolni stol itd...plexi za generatore barem 1cm debljine i to flexibilni ...znači,ima toga dosta...ne mogu se neki zaključci donositi bez intenzivnog rada i bez ugradnji...reko sam da imam 25000km sa hho a auto razvozio barem 30 generatora u test-fazama..

-e da...dizel radi na siromašnoj smjesi,još ga osiromašivati vodi povišenju temperature i deformacije glave motora...moja felicija je trošila do 6.5l nafte,sad troši 4 a ide ko tdi...susjedova isto 6.5 loče...ajd reko sam vam neke smjernice sad navalite na inox ako je generator dobro napravljen i stabilan pad potrošnje goriva je zagarantiran.

DRY CELL 16
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: HHO generator
GRDI-146 kaže...

Sad me zanima sljedece. 
Proces kondicioniranja, koliko se dugo to treba raditi. ( sada sam radio skroz dok mi elektrolit nije bio cist, nekih 5 promjena elektrolita ) 

U njega se pusta napon od 13 volti, a struja mi ne pada ispod 12.2 ampera. 

 

 

Slike rastavljenog generatora nakon jednog ciklusa. 

jaooo frend ne diraj to prstima crnilo rukavice gumene na ruke spalio si generator.

-nemoj radit razmak sa tom konstrukcijom tako mali radi 4mm i nabavi pwm controller-stavi NaOH 10-15% da smanjiš unutarnji električni otpor između ćelija jer generator grije zbog savladavanja otpora-neće više grijat zbog velike električne vodljivosti i samo pwm-om smanji radnu na 6A pa da vidiš.

-te elektrode ubaci u solnu kiselinu i ostavi sat vremena u 10% otopini -solna razlaže željezni oksid izaći će čiste ko nikad...isperi ih u destiliranoj poslije i više late ne diraj prstima po aktivnoj površini da ih ne zamastiš-nazad sklopi kako sam ti rekao i da vidiš kako lijepo radi i kako će elektrode dobiti lijepu zlatnu boju.

-nemojte to raditi ljudi hexavalentni krom je strašno kancerogen,ne radite generatore bez nekog osnovnog znanja pitajte uvijek nekog sa foruma postupak izgradnje i ugradnje

DRY CELL 16
14 godina
offline
HHO generator

Naravno ja sve radim u gotovo labos uvijetima. 
Znaci crnila nebi smijelo biti ?
Malo mi je sad sve cudno kad sa sto strana cujem 100 informacija.  

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HHO generator
GRDI-146 kaže...

Naravno ja sve radim u gotovo labos uvijetima. 
Znaci crnila nebi smijelo biti ?
Malo mi je sad sve cudno kad sa sto strana cujem 100 informacija.  

ovisi tko te informira...ljudi se sa dva generatora bez i jedne ugradnje vole pravit pametni..neki vole pomoć,neki pišu svoja iskustva i dobra i promašaje,neki vole zezat ljude..sad daj ga znaj..uglavnom,to crnilo je hexavalentni krom i napravi kako sam ti rekao..ubij to u solnoj i isperi..generator je bio izložen prejakoj struji po cm2 aktivne površine elektrode.

-tako isto ako pada potopljenost ćelija u radu generatora uzrok je prejaka struja i loša konstrukcija...elektrolit ne cirkulira a mora radi samog hlađenja generatora i ispiranja mjehurića plina sa elektroda...uvijek pišem da je cirkulacija život ćelijama,garantirana stabilnost u radu-cijena toga je 20W snage više za dobivenu litru plina-a ta litra za motor do 2500ccm pa do 3500ccm ti ne treba...trebaju ti čim finiji uvjeti elektrolize,stabilan rad i do 2000ccm o.5-0.6 lpm...znači max 8A ako generator guta malo više struje i posao je gotov-dođi malo na http://www.hho-tehnologija.info/forum.php..pogledaj malo i tako probaj pa da se i tu prenese neko znanje da se ljudi sa vlastitim radovima i ugradnjama osvjedoče da li je HHO prevara ili ne...velim,generator nije samo guma-ploča-guma-ploča..izgleda jednostavan,svi su slični,al ni jedan nije isti ko i drugi i ne radi isto u prostoru motora...to je puno složeniji proces nego što su nas obmanjivali u školama...

DRY CELL 16
12 godina
neaktivan
offline
HHO generator

ja ti frend idem sa kolegom ujutro na pripremu ugradnje u 11 000ccm motor...960W će vući generatori...i nakon 20h rada u kontinuitetu moraju biti stabilni...sve što znamo sva muka i trud tu se ugrađuje...najstabilniji generatori što mogu biti..biti će vrlo interesantan snimak...pogledaj moj kanal imaš dosta interesantnih stvari...imam ti profil na facebook i mogu te uvest u grupu HHO svjedočenja...vodim je sa jednim frendom,nema člana koji nema uštedu goriva..grupa je inače zatvorena pa ako si zainteresiran upadaš,ne košta te ni lipe..interesantno,ha?volim ljude koji rade i hoće nešto napraviti...mrzim gotovane tipa" daj mi generator nacrte sve " nakon nijednog posta na forumu.

DRY CELL 16
 
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: HHO generator
GRDI-146 kaže...

U čirokiju je 3.2 motor bil 

hmm...

14 godina
offline
HHO generator

Evo probat cemo prvo samostalno napravit nesto ( sad su 4 koncepta ) 

Malo se igramo sa pozicioniranjem rupa jer ljudi stavljaju svakak. 

 

Prije svega nama je u cilju napravit nesto, nismo jedni od mnogih koji kak velis guma, pleh, guma sloze pošerafe i oceju odma 1000 kn. 

 

Jedno pitanje: - Znaci ovo crnilo nakon kondicioniranja nikako nije dobro ?

( kolega inzistira da se on na 13V "przi" @12.2A, 55o ) i to skoro tri dana.  

To je zbog problema sto ima previse izvora, sad dal je on bio lose srece pa naletio na polupravu informaciju vidjet cemo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HHO generator

nemojte ga pržit...generator mora biti u svakoj fazi rada stabilan,tako i tokom kondicioniranja-naravno da poslije sklapanja treba dići struju malo jaču da opere ploče,nekih 10 min i gotovo

-zatim ispiranje vodom i novi elektrolit,10-15%...pwm obavezno-znači jaka lužina koja smanji električni otpor u ćelijama i stabilizira generator-jer ako nema otpora nema niti grijanja

-zatim pwm-om spustit struju na max 6A radnih i tako neka radi sat-dva zatim prekid...opet kad se sve ohladi kad nađeš vremena(nije vremenski ograničeno) opet ga uključiš na sat-dva..tako 3 ciklusa...zamijeniš elektrolit opet ista koncentracija i onda slijedi ono najbolje...fina struja,mala,sam početak elektrolize kad generator radi plin konstantno,znači ne na mahove..kužiš? to je nekih 2A-3A ovisno o konstrukciji gena..i tu finu struju držiš par sati i tako nekoliko ciklusa dok elektrode ne dobiju zlatnožutu boju i malo povuku na smeđkastu...posao je gotov,nema rastavljanja gena,brtve su najbolje prilegle uz elektrode,zalijepe se doslovno...lijepo ispiranje dest. vodom,može i preko pumpice na bušilici i spreman je za ugradnju-ja inače sebi generator ugradim odmah u auto i vozim ga na malim strujama..inače sve radim na malim strujama...napravi tako pa javi frend..iznenadit ćeš se žešće...

DRY CELL 16
14 godina
neaktivan
offline
HHO generator

Hexavalentni krom isparava uvjek i tome nema pomoći, najgori je 316 jer je sam po sebi namjenjen za kiseline i kemisku industriju i bježi od njega, sa kromom radim 20 godina i osjeti se velika razlika kada se porežeš na 316 ili 304 i sl. peče ko vrag i rana po 2 mjeseca ne zarasta. Nema tu kemiske obrade radio sam na ispomoči oko godinu dana u Petrokemiji na kemiskoj zaštiti i slabe koristi hexavalent 6 uvjek isparava i brnjicu na nos a ujedno i nagriza pomalo motor.

 

Kada budem sreo nekog koji bude bio spreman nešto napraviti da to radi u stvarnosti i da daje garnciju da ako ne radi da vrača lovu i plača odštetu e to je biznis a ovako malo poštelati motor, lakša noga na gasu i sam sebe varati da to radi nema smisla, več bi se proizvodio motor kojeg pokreče vodik u plinovitom stanju ali vidi vraga ne radi ga niko pa ni japanci nego kemijaju sa elektro motorima.

 

Generator nije neka nauka napraviti ali stvarno nema razloga za veselje da se bude uštedilo 50% goriva jer mi je veselje spalo pa nulu nakon prvog kasnije nam je trebalo oko 6sati za jedan generator napraviti(dvojci) uz kavice i sl. Bolje da smo bili doma i gledali tv ili peglo veš nego na poslu.

http://www.youtube.com/glodalica
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
HHO generator

Pitanjce... Sad je ljeto... Šta kad bude zima i -5 °C (...)? Neće se voda smrznuti? Postoje kakvi aditivi?

Kublach
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
HHO generator

wow nisam znao da je započeta ova tema. vidim ima netko tko fakat i nešto zna, svaka čast na informacijama danek i spojka.

frend je prošle godine sklepao mali generator i probali smo ga na brzaka {#} proizvodio je plin, ali je projekt dobio odgodu zbog drugih stvari {#}

baš ću mu pokazati temu, jer smo imali malu milju mogućih aplikacija u glavi.

Its no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: HHO generator
spojka kaže...

Hexavalentni krom isparava uvjek i tome nema pomoći, najgori je 316 jer je sam po sebi namjenjen za kiseline i kemisku industriju i bježi od njega, sa kromom radim 20 godina i osjeti se velika razlika kada se porežeš na 316 ili 304 i sl. peče ko vrag i rana po 2 mjeseca ne zarasta. Nema tu kemiske obrade radio sam na ispomoči oko godinu dana u Petrokemiji na kemiskoj zaštiti i slabe koristi hexavalent 6 uvjek isparava i brnjicu na nos a ujedno i nagriza pomalo motor.

Čekaj malo, porezao si se valjda na prokrom, inox ili nehrđajući čelik. A ne na krom 304 ili 316. Radi se o prokromu koji je drugačijeg sastava kroma, nikla i čega sve ima u toj leguri. Pa se jedna legura zove prokrom 304, a druga 316. Kad je metal već legiran, tada ne otpušta heksavalenti krom. Osim u specijalnim uvjetima. Ili misliš da ekipa ima heksavalentni krom doma? Kruške i jabuke..

danek kaže...

bavim se izgradnjom dry cell generatora i malo mi čudno koliko ljudi nisu upoznati tehnologijom.

Eh, tehnologija..

Upoznat s kojom tehnologijom? Naime, koliko ja to pratim, a nisam nešto specijalno zagrižen za tu temu, 'tehnologija' se mijenja iz dana u dan. Čini mi se da je krajem 90-tih bila neka vijest da je izumljen auto na vodu. Pa je prvi pratkični uradak na netu osvanuo sredinom slijedećeg desteljeća pod imenom 'Joe cell'. Zatim Moe-Joe cell, pa hho generator i dry cell generator kako ga ti nazivaš. Elem, osnovni princip je isti, mijenjaju se nijanse i objašnjenja. Naime kod Joe cell-a je i orgon bio u igri, pa do današnjih 'tehnologija' i objašnjenja.

 

Nisam neki kemičar, ali odokalno bih rekao da fali jedan atom kisika da dobiješ elektrolizom heksavalentni krom iz prokroma. Možeš ga dobiti recimo zavarivanjem prokroma.. I kako natrijeva lužina kondicionira prokrom da više ne otpušta heksavalentni krom prilikom elektrolize? Daj nabaci koje objašnjenje s formulom reakcije..

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.4.2012 16:29 (bed).
14 godina
neaktivan
offline
HHO generator

bed a nego kakav krom imaju doma, čim ga mehaniči obrađuješ otvaraš mu pore deformacijom najbolji su mi likovi sa ražnjevima za pečenice. Najgore je posuđe od najpoznatijeg proizvođača inox posuđa Ceptera a bilo je u potrošačkom kodu na tv-u. A u vezi rezanja po prstičima to je skoro svaki dan jer špene ima na dan iz mog stroja oko 30kila a proizvoda baš od kroma oko 150 do 200 kila pa jako dobro znam što znači veliko postotak nikla u kromu.

Auto na vodu je napravljen a lika su otrovali u restoranu, radio je na principu ubrizgavanja vode kroz svječice sa nekakvom elektrodom koja je imala neku ludu frekvenciju i zapalila vodu, rade se neki experimenti sa mikrovalnom ali je to tu sve po netu čista smijarija.

http://www.youtube.com/glodalica
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.4.2012 14:49 (spojka).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: HHO generator

Nemaju nikakav krom doma (doduše znam lika koji ima), već prokrom, inox ili nehrđajući čelik. Sva tri imena označavaju istu stvar, a radi se o leguri kroma s drugim tvarima. Krajnji rezultat je metal kojeg svi poznajemo i imamo, pa i u posuđu. Kažem, nisam kemičar i ne gata mi se po netu, ali koliko znam (ili mislim da znam), ne možeš mehaničkom obradom dobiti heksavalentni krom iz inoxa.

 

14 godina
neaktivan
offline
HHO generator

ako imaš temperaturu imaš i reakciju a kada mi se ošteti alat trenje ili lomljava koje imam košta barem 1500 kuna u novom nosaču alata i nadam se bez oštečenja stroja. Osim toga inox je strana riječ recimo da reda radi koristi se ANSI 316L/54-2 ako ti je lakše sada. Daj stani pored nekog kada radi na tokarilici glodalici i sl. posmatraj isparavanja kada radi alat bez podmazivanja i probaj to udisati ili uzeti uzorak.

http://www.youtube.com/glodalica
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: HHO generator

Da, samo ti treba ozbiljna temperatura za tako nešto. Nisam siguran da to možeš dobiti tokarenjem, niti da je sastav tih isparavanja heksavalentni krom. Bez obzira na otrovnost isparavanja. Možeš dobiti recimo varenjem inoxa heksavalentni krom jer imaš temperaturu taljenja + električni luk radi ozon, znači O3 i dobio si kombinaciju za 6 valentni oksid. Mislim da bi to tako nekako išlo..

 

Bez obzira, zabrijali smo nepotrebno. Nisu temperature niti približno takve u hho generatoru, niti ima varenja, niti mehaničke obrade inoxa - postupak je elektroliza. Dakle, pitanje je kako u tim uvjetima nastaje heksavalentni krom i što radi natrijeva lužina pri kondicioniranju generatora?

 

14 godina
neaktivan
offline
HHO generator
Da ali postupak počinje več od 30 stupnjeva, pitao danas ženu što radi u labaratoriju i koja nam je dala naoh u večim količinama a kamo li sa elektrolizom za koju je rekla da isparavanje krom oksida počinje momentalno i veže se na molekule vodika i kisika e to su sad stvari koje i bolje da nisam ni znao jer do tvornice imam oko 2kilometra, trenutno se amonijak osjeti naj taman za pročistit pluča. E sada u kojim količinama je štetno za motor automobila jer nije zamišljen da prima vodik i sve ostale gluposti to samo vrijeme bude reklo. Baš o tome pčelari vode raspravu u vezi eko meda i posuđa od kroma tj. inoksice za skladiščenje i obradu, nisam znao da je med toliko kiseo i da nagriza sve metale i ima i jako zanimljivih kombinacija: sumporna i cijanovodična kiselina djelomično postojan, a na ostale kiseline postojan, na varikinu djelomično postojan, amonijev i kalijev fosfat djelomično postojan, kalcijev, magnezijev i kalijev hidroksid djelomično postojan, na sve ostalo postojan i ovo sve na sobnoj temperaturi a glavni krivac je nikl bez kojeg bi sve strunulo u par dana pa ti kupi onda med.
Sa bakrom su pravi rezultati ali on oksidira i lužina je jako brzo prljava jednostavno nisam pametan što napraviti a da ne troši struju toliko iz akomulatora a da proizvodi dovoljno vodika da se dođe do tih famoznih 50%. Kako ga skladištiti da ti se otvori veča količina kada pritisneš gas jer proizvodnju u čeliji nemožeš toliko ubzati to je spor proces, riješiti paljenje smjese u vožnji (nekako pomaknuti paljenje da kasni zbog tog vodika jer je jako zapaljiv) da ne potjera klipove u kontra smjer a opet da vrati paljenje kada pališ auto na benzin. I sam imam hrpu pitanja a informacije; što više tražiš i čitaš manje ti se sviđaju odgovori.
http://www.youtube.com/glodalica
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HHO generator

Evo me nakon nekog vremena. 

Sad sam ovako napravio kako si rekao, kondiocionirao sam na manjim strujama te je odma doslo do boljih rezultata. 

Slike poloce : 

  

E sad imam dalje pitanje. Nabavio sam bubler e sada me zanima kako si rijesio posudu za vodu. Ja imam jednu ali mi je prevelika za auto.  ( expanziona od Pegout hitne )

Dali je moguce imati to sve u jednom posuda za elektrolit + bubler ? 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HHO generator

http://www.oldschoolhr.com/forums/showthread.php?17478-HHO-generator-iliti-JOE-CELL/page3

 

http://hho-tehnologija.forumcroatian.com/f6-izrada-generatora-i-ostalih-komponenti

 

na prvom linku ima dosta dobro objasnjenih stvari naravno citajte od prve stranice... ja sam trazio i tako to jer mene i frenda isto muci kako sta najefikasnijenapravit

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HHO generator

da jedna posuda za sve i onako se niko od nas nije potrudio napravit generator da si razdvajamo plinove zasebno vodik i kisik nego sve u jedan plin pa šta bude a i večina nema mjesta. Jedino češ morati dodati gornji izlaz za plin a sada želiš li bušiti čep ili ga dati napraviti novog od plastike sa izlazom za crijevo odluči sam.

http://www.youtube.com/glodalica
13 godina
offline
HHO generator

Prije nego se svi napalite na HHO u svom autu pogledajte malo ovaj video {#}

imam muda
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HHO generator

sve to stoji ali ja bi ili samo boce vodika

  ili samo na vodu 
koja se troši ko iz primjera.

http://www.youtube.com/glodalica
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HHO generator
Miki Liki kaže...

Prije nego se svi napalite na HHO u svom autu pogledajte malo ovaj video {#}

a daj si ti malo pogledaj ovo...trebalo bi i na neki od naših "instituta" nešto jače dati samo kreteni time se nebi znali služiti frend...

ovo je napravljeno onako..a kakav će drugi uskoro biti nemožeš ni sanjati..osim ako kome treba 600l/h HHO...

ako se razljutimo da neće izaći još jači..hehe..da ne pokažemo što sve znamo i možemo...a možemo sve frend...nemoj mi tu prikazivati svjedočenja iz tegli krastavaca i nekoliko pločica jer sve to je za dječji vrtić...morat ću kćeri za fiziku napravit,donirati školi neku ozbiljnjiju spravu da djecu ispravno uče a ne da budale izađu iz škole..

frend..ovo je u 11 000ccm...a što će upast u 14 000..hehehe...nemoj me ljutiti...{#}

 

 [IMG]http://i48.tinypic.com/a3dxf7.jpg[/IMG]

 

 

DRY CELL 16
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.5.2012 16:32 (danek).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice