Pomoć - spajnje 2 pc-a na internet

poruka: 3
|
čitano: 4.143
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Pomoć - spajanje pc-pc na internet

Poštovanje,

 

Imam laptop i računalo, obadvoje koristi Windows XP.

Obadvoje želim spojiti na internet i na file sharing.


Laptop bih trebao spojiti preko WIFI-a na internet (koristim WAN PPPOE connection iliti Iskon.CARNET)

Računalo je trenutno spojeno LAN kabelom na laptop.

Neznam kako da podesim IP adrese i sve postavke laptopa i računala kako bih računalo mogao preko laptopa spojiti na internet a da u istom vremenu mogu koristiti i file sharing.

 

Pogledao sam razne tutoriale na netu ali nisam našao ništa konkretnog (isprobao sam 10ak solucija ali nije išlo),

Pa ako bi netko mogao napisati postupak spajanja, konfiguriranja svega navedenoga bio bih i više nego zahvalan.

 

Hvala svima, pozdrav!

Pro from Zagreb | css-skill.com
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.10.2011 2:01 (WithSkill).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć - spajanje pc-pc na internet
WithSkill kaže...

Poštovanje,

 

Pogledao sam razne tutoriale na netu ali nisam našao ništa konkretnog (isprobao sam 10ak solucija ali nije išlo),

Pa ako bi netko mogao napisati postupak spajanja, konfiguriranja svega navedenoga bio bih i više nego zahvalan.

Pogledaj i ove tutorijale, možda pomognu ;)

Kreiraj lan između oba da funkcionira sharing. Na prvom računalu koje ima vezu prema interenetu napravi ICS pa preko njega idi sa drugim na internet. Na drugom postavi za gateway IP prvoga Također pogledaj ovaj tutorijal za Ad Hoc mrežu

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
15 godina
offline
Pomoć - spajnje 2 pc-a na internet

Uspio sam,

odličan tutorial!

 

Hvala Mnogo!

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice